Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

vefi89
24. máj 2013

@ela2710 nuuuu, netvrdím, že opodstatnene, ale je to zlá reklama. nemyslím, žeby to bola závisť zo strany personálu, s tým som si užila relatívne dosť, a viem ako to funguje. aj švagrovú rodila, ešte aj jednu babu tu od nás, a pri nej viem, že použila kliešte, a malá potom letela do BB s problémami s hlavičkou. nuž dočkám ja času, dám si rande s jedným z hlavných hrdinov a potom sa možno rozhodnem 😉

ela2710
24. máj 2013

@vefi89 ja mam tiez znamu, co rodila v ZH, pouzili klieste a tiez mal maly nieco s lebecnymi kostami, ale porod teda neviedla dr. Durkechová - takže ono nie všetky pôrody sú perfektné, a nezaleží to len od lekára, každému lekárovi sa môže takéto niečo stať a nie je to hneď výsledkom jeho neprofesionality....myslím, že žiaden lekár nechce žiadnemu dieťaťu naschvál ublížiť, kliešťové pôrody majú žiaľ svoje rizika, ja môžem byť rada, že mne pri Tomáškovi dopadol dobre

simik2309
24. máj 2013

@tajka1986 No tak ze pristup bol super, bola velmi spokojna aj s doktormi aj so sestrickami, takze uz nevaham aj ja tam idem..:D len ta strava ale aspon ma muz zamienku tam kazdy den chodit..:D pocujte zeny, preco niektore zeny nastryh citia a ine nie, a tiez aj zasivanie?

drnduliak
24. máj 2013

@simik2309 nastrih podla mna v tych bolestiach zanikne a sitie jasne ze boli, lebo uz z teba opadne adrenalin, uz je po vsetkom, a zrazu ta tam este niekto ide stopkat 😅 😝 na to je super ten epidural, mna sil vyse hodiny a necitila som absolutne nic, skoro som pri tom zaspala 😅

drnduliak
24. máj 2013

@ela2710 a nastrihla ta nakoniec? 😅 lebo ja by som teraz tak rada porodila bez nastrihu, ale cakame maleho slona, tak sa bojim, ze sa tomu asi zase nevyhnem 😝

baklik
24. máj 2013

boze, baby, vy tu take skusenosti pisete, ze kebyze mam porod pred sebou, tak mam zaludok cely vyvrateny! sak nestraste tie baby! ja pridam jednu pozitivnu skusenost - ku mne bola dr. Ficaj paradoxne prijemna (tiez som z nej najprv mala pocit, ze je chladna a odmerana), robila mi aj planovanu sekciu a nemozem sa stazovat. jedine na co sa mozem stazovat, je pristup sestier na novorodeneckom - dieta mi prisli ukazat stylom "tu ho mate" a v noci mi ho doniesli na kojenie v style, ze ho polozili vedla mna, ja ani pohnut po sekcii, ona ho dala nizko, nevedela som sa natocit - a takto nijako vyzerala nase kojenie asi tri - styri dni!!! skonstatovala, ze mam nanic bradavky, ale ze ona nema cas sa mi venovat a dovi dopo! hroziaci zapal prsnika a postavili ich do pozoru az moje slzy, ked som to nezvladla pocas vizity, ze moje dieta stale place od hladu, lebo nemam mlieko a len dudluje. otras, otras.... potom zrazu aj tri sestry kolo mna, pichli mi oxytocin, aby sa mi uvolnilo zadrzane mlieko a poslali domov. 😠

ela2710
24. máj 2013

@drnduliak nastrihli, ale ani som to necitila, kedze som mala dva porody v priebehu dvoch rokov, tak vlastne cely porod bolel nejako menej 😀 Tomáško mal 3750 g a 50 cm, Nellynka mala 3850 g a 50 cm 🙂 a ja som strasne stihla, takze ja som ani nahodou neratala s porodom bez nastrihu 😀
@simik2309 cela bolest pri porode, nastrihu, siti sa odvija najma od prahu bolesti, kazdy ho mame iny, mna pri Tomáškovi nástrih strasne bolel, stipalo ma to, a cely porod bol o dost tazsi ako pri Nellynke, pri nej som nastrih ani necitila, keby som nevidela, co ma lekarka v ruke, asi by som o nom asi nevedela 😅 a sitie z vnutra som tiez necitila, zvonku minimalne, a ked uz skoncila, tak som sa este aj cudovala, ze nejako rychlo 🙂

ela2710
24. máj 2013

@baklik neviem, kedy si tam bola, ale ja som mala takyto dojem zo sestriciek skor, ked som tam lezala s Tomaskom, ale minule leto, ked sa narodila Nellynka tam boli vsetci ako vymeneny, sestricky v dobrej nalade, usmiate, ochotne, ale ja som radsej nenechala nic na nahodu, chcela som kojit, a tak som si malu vypytala hned rano po porode na izbu, nech je so mnou stale, sestricka sa cudovala, ze 9 hodin po porode chcem mat malu pri sebe, ale nechali si povedat a kojenime do teraz 🙂 pri Tomaskovi sa to nepodarilo, jedna sestricka mi doslova povedala, ze nemam materinsky cit 😖 takze asi tak to vyzeralo pred 2,5 rokom, dnes je to tam ale uz ine....tiez neviem, preco tu vsetci tak kydaju na tu nemocnicu, lekarov, ja som taky dojem nemala z nikoho, a to som sa tam obavala ist po skusenostiach pri 1. porode, ale naozaj ma milo prekvapili, len keby tie zachody a sprchy vyriesili inac 😀 😅

baklik
24. máj 2013

@ela2710 no pred 1,5 rokom som tam lezala. 🙂
a ze nemas materinsky cit - ja si skor myslim, ze niektore sestry nemaju stipku rozumu a mali by ich poslat na nejake skolenie o vhodnom spravani sa k zenam po porode!

baklik
24. máj 2013

a este jedna vec - prvy krat mi pomohol dieta prilozit moj chlap - asi na treti den po porode, ked ho pustili nahodou za mnou na izbu. ja po sekcii, ledva som sa posadila, este bolo treba zdvihnut dieta a spravne prilozit k prsniku - a toto je uloha sestier predsa! len podotknem, ze dovtedy som to skusala poleziacky, ale s klobucikmi som kojit poleziacky nemohla, ani sa nejak extra hmyrit na posteli s cerstvou reznou ranou na bruchu. na nic mi je, ked si len spomeniem na tu "pomoc" tam....

ela2710
24. máj 2013

@baklik presne tak mi to povedala, Tomasko sa nevedel prisat, jeden odmietal uplne....nijaka pomoc, nic, len osocovanie, nadavanie a moje preplakane vecery mamine do telefonu.... 😒 bola som prvorodicka, maly pekne nepriberal, 2,5 mesiaca som odsavala, sem tam sa snazila kojit, no z toho stresu mi bolo stale zle, co sa samozrejme prenieslo aj na maleho, mlieko som stracala, az nebolo vobec...maleho mi na izbu niesli raz za 4-5 hodiny, ziadne dve hodiny a uz vobec nie castejsie prikladania, preto som sa pri Nellynke uz odbit nedala, nechcela som ani pomoc s kojenim, boli sme od zaciatku spolu a super sme si na seba zvykli a slo nam aj kojenie 🙂 len skoda, ze som takto neurobila aj pri Tomaskovi 😒 som rada, ze je tam uz lepsie personal - na tom novorodeneckom, je to tam ovela lepsie 🙂

baklik
24. máj 2013

@ela2710 podobna je veru aj moja skusenost s kojenim - nekojenim. 😒

simik2309
24. máj 2013

@ela2710 kto vie ci to nebolo tym ze druhe babo uz ide lahsie alebo nevies preco to bolo take rozdielne? Lebo ja tiez som drobnej postavy a maly mal 3980 gramov takze som sa tak doktrhala ze teraz sa bojim ako to bude

simik2309
24. máj 2013

@drnduliak no na zaklade toho si idem dat aj ja epidural. Ja som mala take bolesti trvajuce 16 hodin ze som upadala do nejakeho tranzu s toho a to nastrihnutie ma tak zastipalo ze som nabrala druhy dych..

britt30
25. máj 2013

@simik2309 ...je proste jednotka !!!!! 😉 a epidural mozem len a len odporucit... 😝 😝 😝

britt30
25. máj 2013

@ela2710 ....Eliska, Ty aj zijeeeees????...ako sa mas...si stale v ZH?, lebo pod Tebou akoby zem zlahla 😉

ela2710
25. máj 2013

@britt30 ja tak celkom podla nicku neviem, kto si 😅 😀 ale jasne, byvame stale v ZH - na Hviezdoske, a mame sa dobre 🙂 prechadzame sa viac menej len tu dole, ku kocke na zmrzku, sem tam na namestie, inak ked je pekne sme vacsinou u maminy na zahrade 🙂

simik2309
25. máj 2013

Pocujte zeny, akurat mi pisala kamoska ze rano jej robila vizitu Dr. Ficaj. Ved ta uz nemala byt prec???

luci2910
25. máj 2013

simik2309 To si ma nepotešila....Ja do mesiaca už idem a nechcem ju mať zas pri pôrode.Lebo len hučala do mňa,že neviem tlačiť a bude to dlhý pôrod.Dlho aj zle ma zošila.Ja krava jej zato aj velký dezert zaniesla.Ale by jej už povedala svoje keby sa tak zas správala mi pri pôrode.Volačo mi do žíl pustili aby to rýchlejšie išlo...

janamatejkova
25. máj 2013

Ja som tam mala oba porody. Prvý má rodila dr. Ficaj. Nebol úplne super no keďže bol pre 2,5 rokom tak si moc nepamätám. Druhy pôrod ms rodil dr. Kalný a bol úplne super. S sestrička Salkovska tiež super. Oproti prvému porodu tento úplne super. Môžem len odporučiť. Išla by dom znovu. Samozrejme až na tu stravu a wc.

luci2910
25. máj 2013

Janka -DR.Kalný ti bol pri pôrode sám?Lebo počula,že ona sám pri pôrode ešte nemôže byť.Mňa prijímal aj prepušťal z nemocnici ked ležala v marci.Salkovská mi bola na začiatku pri prvom pôrode,ale potom prišla bujará Edit,to už bola horšia káva.Šalkovská je tiež z Hliníka.

britt30
26. máj 2013

@simik2309 Ziadna panika 🙂🙂🙂...ona len raz za mesiac na vikend chodi... hlavne nech Ta to nechyti cez vikend... 😉radsej by som hadam porodila sama ako pri nej 🙂...ako clovek je fajn, ale to je bohuzial prilis malo☹ aj na mna si uz brusila zuby, ale marne,pretoze som jej pekne krasne povedala,ze nema cit...atd 🙂a zobralo si nas nase zlaticko Kandracovie 😝 -

simik2309
26. máj 2013

@britt30 no tak si ma troska upokojila.. to znamena ze ak ju nechcem k porodu tak musim rodit cez tyzden ano? :D lebo aj ja som ju zazila ked ma prijimala ked som krvacala v druhom mesiaci a bola neprijemna.. hned som povedala ak by ma mala rodit tak radsej porodim doma..:D

britt30
26. máj 2013

@simik2309 najlepsie cez vikend, pretoze tazko povedat,ze ktory vikend v mesiaci taha a aj ked vieme,ze teraz ano,tak to vobec nemusi znamenat,ze zase o 4t.,ale moze.Toto skutocne neviem,ale nechapem naco sa sem z Prahy vobec trepe a cudujem sa,ze to dovolia po tolkych kixoch.,.

britt30
26. máj 2013

@simik2309 samozrejme,ze najlepsie je cez tyzden som myslela 🙂🙂🙂

simik2309
26. máj 2013

@britt30 no ved to a pri mojom stasti by som ju urcite dostala k porodu..:D ona sa s takej dialky sem trepicka? Tak to tiez nechapem naco.. a ake kiksy to myslis to akos a chova k ludom?

britt30
26. máj 2013

@simik2309 ved prave z takej dialky...tie zeny, co poriadne dokatovala...pisali aj niektore tu na MK...

drnduliak
27. máj 2013

@ela2710 to si mala ozaj velke deti 😕 moj maly teraz v 30tt vazil uz dve kila, tak predpokladaju, ze este zo dve naberie, tak asi ma caka tiez porod 4-kiloveho slonika...ale ja mam siroku panvu, tak dufam, ze to zvladneme, lebo ako z reci ze ved mozem ist aj cisasrkym, mi nabiehaju zimomriavky...chcem porodit prirodzene a sama 😀 (to akoze bez kliesti, ako pri chudiatku malej 😖 )

drnduliak
27. máj 2013

@baklik vies co ja som napocudovanie kludna a porodu sa zatial nebojim, uz viem, co mozem zhruba cakat...akurat dufam, ze z pd stihnem do zh a neporodim dakde cestou v poli 😝 😀

ela2710
27. máj 2013

@britt30 tak uz ked citam, ze si odmietla Ficaj, tak uz viem, ze si to ty Zuzka 😀 lebo len ty si taka ,,hubata", ze povies na rovinu
@drnduliak takze aj ty si mala prvy kliestovy? neboj druhy je lahsi 🙂 a tak aj ja, aj MM sme boli vacsie deti, ja som mala tusim cez 4 kg, MM cez 5 kg, este mozem byt asi rada, ze moje obe sa zmestili do 4 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre