Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

petkave
27. aug 2013

@tiumen ale aby som ťa upokojila... po klasickom pôrode ťa medzi operované pacientky nezaradia 😵

tiumen
27. aug 2013

@petkave aspoň že tak.. Ešťe uvidím kam sa nakoniec dogúľam, možno BS tam som chcela..

luci2910
8. sep 2013

@tiumen to záleží podla obsadenosti,ja bola tehotná v 7 mes. a dali ma na izbu s mamičkami...ked sa uvolnili izby tak ma zas presťahovali...

anavik29
16. sep 2013

Milé mamičky aj ja sa chcem podeliť o svoju skúsenosť s pôrodnicom v ZH, pre pôrodnicu som sa rozhodla hlavne z dôvodu epi porodu, nakoľko vo ZV s tým robia problémy, rodila som 16.8. porod mi vyvolali 3 dni pred riadnym termínom, už by som s tým nikdy nesúhlasila (ale "sprostá" prvorodička).... Rodila som pri doktorke Ďurkechovej, pôrod 13 hodín, kliešťový, už sa k tomu nebudem vracať... Chcem hovoriť o tom ako som dopadla po pôrode,keďže som mala epi nástrih a šitie som necítila, mala som veľké bolesti, ale myslela som, že je to po pôrode OK, zrkadielkom som si ranu nepozerala a vizita bola kažký deň. Keď som prisla domov po štyroch dňoch skoro som odpadla, nastrihnutá som bola teda riadne... smerom do stehna, veľká, dlhá, hlboká rana, stehy potrahané, rana zahnisaná, no katastrofa, a to ma pustili bez antibiotík !!!! hneď o dva dni som išla opať do porodnice, doktorka bola na dovolenke, nevrlo ma prijal doktor Kalný s večne vysmiatou vrchnou sestrou. Ten ma doklbal, že čo som nešla za svojou gynčou, že majú veľa roboty a tak..ledva sa na to pozrel niečím to natrel dal antibiotiká a poslal domov...keďže sa mi to nezlepšovalo išla som za obvodnou (gynekologička mala dovolenku) tá keď to videla skoro odpadla, vybavila mi, že ma ošetrili na pôrodníckom oddelení vo Zvolene, veľmi milý doktor Haring, mi ranu ošetril dal masť, zobral ster, a chcel ma hospitalizovať a opäť šiť, s tým som nesúhlasila a tak sa mi to dlho hojí... Vo Zvolene som bola aj na kontrole, dokonca aj primár sa prišiel pozrieť čo mi to dorobili. Celú nohu mi dokaličili, nemohla som naňu ani stupiť, ani stáť no hrozné.... Za 10 dní čo som bola dome z porodnice som 6 krát bola s ranou u lekára... Ja viem aj lekár môže spraviť chybu, ale patrí sa k tomu aspoň niečo povedať, vysvetliť čo sa stalo ako sa to stalo a ako ranu ošetrovať, hrozný prístup v Žiari nad Hronom, už by som tam v živote nerodila, a mrzí ma že som nešla rodiť do Zvolene. To je moja skúsenosť, tak ako sa skutočne stala. Neprajem to nikomu....

simik2309
24. sep 2013

@anavik29 a tak mozem povedat ze som mala taku istu skusenost.. az teraz po 4 a pol tyzdni skoro mozem povedat ze sa mi to zacalo hojit.. no a ja som chytila aj horucky a nehorazne mi to hnisalo a tiez som to mala nejako do stehna no hroza.. ale k dr som nesla uz som povedala ze takym sa ja nebudem zverovat. mna ten pan doktor rodil co vas prijimal a sil ma tak ze som citila vsetko kazdy jeden vpych a hecala som viac ako ked som rodila.. no hroza uz by som tam ani ja nesla.. dietatko som mala velke ziadne sono ani nic .. som rada ze to este dopadlo ako dopadne dufam bez nasledkou..

drnduliak
25. sep 2013

@anavik29
@simik2309 baby to ma mrzi, ze ste mali takuto skusenost, ja som tam rodila pred dvoma mesiacmi, pri dr. durkechovej, bola skvela, porod uzasny, dostala som aj epidural, islo to rychlo, porodila som 4-kilove dieta doslova ako nic, mala som len maly nastrih a zahojilo sa mi to pekne do dvoch tyzdnov...a s pristupom som bola velmi spokojna, aj sestricky boli mile, akurat jedna na novorodeneckom bola trochu dolezita, ale inak by som tuto porodnicu odporucala vsetkym

vefi89
25. sep 2013

mňa rodil dr. Kalný, ale nemôžem krivého slova povedať. jediné čo, tak pri šití nepovedal nič a furt som sa zľakla keď pichol, ale to som mu povedala, tak ma upozorňoval 😀 jasné, šitie bolelo, či štípalo či čo, ale to patrí k tomu. 😕

simik2309
25. sep 2013

@vefi89 a nechodili sme spolu na poradnu? :D

simik2309
25. sep 2013

@vefi89 ja som ta co sa s vami opierala o radiator ked boli vsetky panie take mile na poradni a chceli nas pustit sadnut..:D

vefi89
26. sep 2013

@simik2309 jasné, vsak ja viem 😝 som sa chcela v nemocnici kecat, len ste mali navstevu a potom Váš už vidno nebolo 😅

simik2309
26. sep 2013

@vefi89 no ja ked som vas videla tak ste vzdy niekam odchadzali..:D a ked som aj kukala do izby nechcela som rusit vzdy tam niekto odychoval.. jaj musime sa dohodnut na tretom a hadam uz aj kecneme..:D ale kludne ste sa mohli stavit..:D syncek bol riadne malinky ked to porovnam s mojim..:D

vefi89
26. sep 2013

@simik2309 inak by sme mohli prestať s tým vykanim 😀
No, odchádzala po chvíľou, to tam na kávu, zdravotnú prechádzku, vodu zaobstarať, vyrevat sa 😀 a boli sme izba zdochliakov, aj to je fakt 😀
Noooooo, malinky, sa sekolt aj redecha aj zeliznak s tými terminmi, Kalný vravel, ze to vyzeralo, že este tyzden sa mohlo pockat 😀
Ale odhliadnut od sitia, aky bol porod? Spontánny?

simik2309
28. sep 2013

@vefi89 no inak mohli..:D tak ja som Simona..:D preco sa vyrevat? a tebe teda vyvolavali porod?? No spontalnny som mala, ako netrval dlho ale tie vyvolavacky ma odrovnali, to bol masaker teda, mozem porovnat a povedat ze asi radsej rodit dlhsie a prirodne ako kratsie a vyvolavackami.. a ty si mala aky? Odhliadnuc od sitia..:D

vefi89
28. sep 2013

@simik2309 ja som daka Verona 😀 no mňa poslal Zeliznak z poradne, že otvorená na 6cm. Tak do pol jednej som cakala na príjem, potom má dali na pásy, kukol má zospodu, že len 4cm, zas na pasy a v tom mi zacala voda odtekat. Tak 14:20 otroci., a 15:32 bol vonku. Takže skoro rovnaké ako ten prvý. A garantujem, ze Kalný sil lepsie ako Ficaj 😀

vefi89
28. sep 2013

Inteligentna klavesnica vraj a píše hovadiny 😀 pytocin mi dali 14:20 malo byt

tiumen
4. okt 2013

maminky, a čo si mám zobrať pre malého do ZH pôrodnice?

vefi89
4. okt 2013

@tiumen stačia plienky, osuška a mydielko. ja som brala aj tenkú čiapočku a rukavičky

vefi89
4. okt 2013

@tiumen nezabudni sobášny list

tiumen
4. okt 2013

@vefi89 a mali by sestričky problém keby mu donesiem vlastné oblečenie?

vefi89
4. okt 2013

@tiumen myslim ze nie, mali toho malo a nestihli to dávať prať

tiumen
4. okt 2013

@vefi89 to som rada 🙂 takže by sa mi tam to moje oblečenie teda nemuselo "straťiť" medzi erárnym 😀

vefi89
4. okt 2013

Deň po pôrode uz budes mať drobaka pri sebe, sama Ho kupes obliekas, atd. Takze sa nema preco stratiť. ak by sa zaspinilo, tak prezlecies a schovas do tašky. Ale tam majú na sebe cisto len kosielky, nohy majú len v perinke
@tiumen

tiumen
5. okt 2013

@vefi89 ďakujem za info 🙂 ešte rozmýšľam že sa tam zbehnem spýtať že či mi budú akceptovať pôrodný plán 😅 teda hlavne aby ma nestrihali pokiaľ to nebude nutné kedže budem cvičiť s EPI-NOm..

vefi89
5. okt 2013

@tiumen hej, to im zanes. ale nenastrihávajú rutinne, to som sa aj ja pýtala 🙂

tiumen
5. okt 2013

@vefi89 to fakt? No tak sa pôjdem popýtať a ak teda radi nastrihávajú tak teda asi vyhrala BS 😀

janinna11
5. okt 2013

@tiumen ahoj 🙂 aj ja som rodila v ZH, obidvoch synov , ak bude aj tretie mimco, opat volim ZH. Prvykrat ma rodil primar -Durkech, ale bolo tam viac lekarov, no aj teraz pred 3 mesiacmi ma to chytilo pred polnocou, o pol jednej som dorazila do ZH a rodila som s doktorkou Durkechovou- bola perfektna, pytala sa ma na porodny plan, ako si to predstavujem a tak som jej na rovinu povedala, ze pokial sa da, vyhnut nastrihu, ale ze ak to bude nutne, v principe sa tomu nebranim. A bolo to perfektne, bola strasne mila, a hned po porode mi povedala, ze ma musela trosku nastrihnut, lebo maly siel vonku aj s ramienkom. A poviem ti, porodila som o 5.10 a uz po 7 ako ma previezli na izbu som si pustila telku a nevedela som od vzrusenia zaspat. Potom okolo 9 som a do sprsky a potom uz behala ako srnka. Ja by som tam sla znovu urcite, ma super pristup a dokonca ked sa maly nechcel posuvat dole, vypytala som sa ja sama dole z kozy ( samozrejme za pomoci mm a dr) aby sa to pohlo a ona s tym nemala.ziadny problem, povedala iba, ak sa na to citite, kludne a poviem ti, potom som len 2x zatlacila a bolo 🙂 Vies, bola noc/ skore rano a ona nebola nervozna, ako vacsina lekarov, ktoryvh nocny porod vyrusi zo spanku, normalne sa s nami rozpravala, zartovala, mala som pocit, ze jej fakt ta praca robi radost. A okrem toho bola pri porode len 1 sestra, tiez velmi mila starsie pani, a ja s mimi v brusku a mm. Bolo to take intimne, len 4 ludia a to male stvorenie, uplne som si to uzila oproti prvemu porodu. Vtedy som rodila s vyvolavackou a bola som strasne unavena po porode. Urcite ja z mojej strany odporucam 🙂 ZH.

janinna11
5. okt 2013

@vefi89 caves kocka, pamatas si ma este? Bolj sme spolu v teme prvykrat mamickami myslim ze tak sa volala, ja som rodila v auguste 2010. Ako sa mas?

drnduliak
5. okt 2013

@janinna11 aj ja mam velmi podobnu skusenost, tiez som rodila vecer, v nedelu, u dr. Durkechovej, bola skvela, mila, prijemna, dostala som aj epidural, maly mal 4 kila ale na druhu kontrakciu bol vonku...skvely porod, doslova brnkacka, mozem povedat...nastrih som mala tiez, ale mensi ako pri prvom, vyvolavanom.

janinna11
6. okt 2013

@drnduliak je asi pravdou, ze ten druhy porod je lahsi, hlavne ked je prirodzeny a spontanny. A samozrejme zalezi velminajod doktora 🙂

vefi89
6. okt 2013

@janinna11 nazdar, nazdar, jasné, že pamätám 😀 ja sa nemám na čo sťažovať ani veľmi 😀 sem tam som ťa zazrela v nejakej téme, ale teda že máš druhé baby som úúúúúplne prehliadla 😀 tak dodatočne gratulka 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre