Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

domi1988
28. nov 2013

@drnduliak dufam,,ze ano.. ale ja myslim,ze vsade lepsie ako v bojniciach 🤐

drnduliak
28. nov 2013

@domi1988 tak bojnice doplacaju na p. primara, ale to je uz ina tema... 🤐 😀

domi1988
28. nov 2013

@drnduliak no ja som tam bola v case,ked pan primar mal dovolenku a tiez som nebola spokojna.. s inym panom doktorom a aj komentarmi niektorych sestier.. ako mna nebude nikto poucovat co a kolko mam coho zjest..

drnduliak
28. nov 2013

@domi1988 nastastie si uz dnes mozme vybrat, nemusime vsetky jak ovce do jednej porodnice... 🙂

vefi89
29. nov 2013

@domi1988 ja som rodila pri najmladšom členovi tímu, pri Dr. Kalnom, a musím ho vyzdvihnúť, bola som s ním spokojnejšia ako pri prvom pôrode s Dr.Ficaj, ktorá má už koľkoročnú prax 😅 a nemám mu absolútne čo vytknúť, či prístup, odbornosť, všetko super. tak len aby si sa nemusela báť 😉

myriada
29. nov 2013

Ja som rodila v Žiari pri pani Dr. Ďurkechovej, pre 1,5 rokom. Dohodli sme sa na plánovanom pôrode. Nevidela som na tom nič zlé. Určili sme si termín, ja som tam ráno o 7,00 prišla, bez bolesti, pokojná. Vypísali sme formuláre, dali mi tabletku a čakala som. Okolo 9,00 mi prišli napichnúť kanilu k EPI, pokiaľ som ešte nemala bolesti a vedela som sa dať do správnej polohy, čakali sme kým nezačnú bolesti, povedala mi, že, keď už budú neznesiteľné, mám povedať, samozrejme kontrolovala na koľko som otvorená. Potom, keď som už cítila kontrakcie viac, dala som si pichnúť EPI, upozornila ma, že nedáva vysokú dávku, aby som vedela s ňou spolupracovať, pichli toľko aby boli bolesti znesiteľné a aby som aj čo to cítila. Celý čas aj tie najväčšie kontrakcie som cítila ako menšturačné bolesti. Malá sa narodila za 4 hodiny, bez kliešťov, s vyvolávačkou a EPI. Šitie som sem tam zacítila ako malé štipkanie, nič hrozné. Zahojilo sa to za 2tt. Malá je zdravá, nemá žiadne následky z "plánovaného" pôrodu. Ja si celé oddelenie chválim a myslím, že Dr. Ďurkechová je odborník.

domi1988
29. nov 2013

@vefi89 ved ja nechcem nikoho podcenovat,urcite su to vsetci odbornici,ale uz len fakt ze chlap pri porode ma trosku desi 😀 ale ono asi v danej chvili mi to bude tak akurat sumak 😀 😀 a dakujem 😉

vefi89
29. nov 2013

@domi1988 ja som opacna, mne vadí žena 😀 a garantujem, že som správne orientovaná 😀

domi1988
29. nov 2013

@vefi89 aj ja garantujem 😀 😀 no uz som pocula,ze chlapi su lepsi,ale tak co ja viem.. mam doktorku aj predtym som mala a spokojna som bola,tak som sa aj na ten porod nastavila tak,ze zena by bola fajn.. ale vlastne uvidime,je to jedno,hlavne aby vsetko dobre dopadlo 😵

beka12
30. nov 2013

Tak ja byvam v PD ale od Bojnic co najdalej...mame asi viacery " uzasne" skusenosti. Zo svojim gynekologom som sa dohodla že rodit budeme v ZH. Mala som naplanovanu sekciu pre zdr. dovody. Všetko prebehlo hladko, chvalim odbornost lekarov aj starostlivost. Nebudem riesit vybavenost, sukromie a pod. v tom su nase nemocnice tam kde su, to je uz ina tema. Da sa zaplatit nadstandard.izba co som aj vyuzila, Mala som tam sukromie pokoj a manzel mohol byt pri mne kedykolvek.

sajina
4. dec 2013

ja mám termín 15.12. podľa velkosti bába a 21.12 podľa posled. menšrtu , tiež som rozmýšľala kde ísť ale ak sa má niečo zlé stať tak sa stane aj na súkromnej klinike vo Švajčiarsku a to mám ešte výtoky kt. nikto nevie vyliečiť (zelenkavé, žlté ...)čo sa má stať to sa stane

sajina
4. dec 2013

človek si nevyberie , jedna je spokojná v BB, iná v ZH , ďalšia v BS záleží na šťastí

tiumen
6. dec 2013

@sajina ja mám tp 19.12. a tiež ostávam v ZH 🙂

zuzka71
11. dec 2013

Žiarsku pôrodnicu odporúčam

sajina
17. dec 2013

@tiumen ja som dnes bola na poradni a doktor povedal že sa mám zajtra hlásiť v nemocnici a dohodnúť sa buď že si ma tam nechajú alebo sa dohodneme na termíne kedy prídem porodiť, tp mám 21.12 v sobotu, tak uvidím čo povedia

jenta
19. dec 2013

žienky neviete náhodou, či je v žiarskej nemocke wifi? 🙂

smalova
21. dec 2013

@jenta ahoj no neviem či sa to berie ako celok, ale ja som ležala s malým v žiarskej nemocnici na detskom a tam wifi sieť nebola ☹ Bolo to v lete...

martinaaaa
10. jan 2014

Zienky aj ste si platili porodnika alebo ste to nechali na náhodu? Termín mám v marci a neviem či mám niečo riešiť.. Ďakujem za info..

ask
10. jan 2014

@martinaaaa 3x som to nechala na nahodu a bola som spokojna🙂

martinaaaa
10. jan 2014

@ask Dakujem. Ja som tiez bola pevne rozhodnuta, ze to necham na nahodu, ale ako sa blizi termin porodu, zacinam mat z toho stres 🙂 Tak som sa chcela uistit :D

tiumen
10. jan 2014

z mojej skúsenosti môžem povedať, že v ZH rodiť nebudem 😅

ask
10. jan 2014

@martinaaaa Nuz nahoda je blbec a nikdy clovek dopredu nevie... ale je tam napr velmi prijemna vrchna sestra a da sa telefonicky napr objednat na prehliadku oddelenia vopred...

lubical
10. jan 2014

@tiumen ahoj, preco, aku si mala skusenost?

drnduliak
10. jan 2014

@martinaaaa primar aj jeho zena su skveli, rodila som pri nich obe moje deti a bola som velmi spokojna 🙂

martinaaaa
10. jan 2014

@drnduliak cize ste ich mali zajednaných dopredu? alebo to bola nahoda, ze ste na nich narazili? dakujem za informacie..

martinaaaa
10. jan 2014

@tiumen preco? ake ste mali skusenosti? :(

drnduliak
10. jan 2014

@martinaaaa ano, mala som ich zajednanych...teda oba razy primara, ale druhy porod som nakoniec rodila u jeho zeny...ale bola velmi zlata a slo to super 🙂

sofiia1001
11. jan 2014

Ahojte musim povedat ze som bola naozaj milo prekvapena ,mne museli porod vyvolavat ale velmi mi pomohli nenechali ma cakat v den ked ma prijali mi porod vyvolali ,pani doktorka a cely kolektiv boli uzasny zohraty a hlavne mi pomohli aj nasej malej mala uz zelenu vodu ,som im velmi vdacna nie je doktor ako doktor

vefi89
11. jan 2014

@martinaaaa mňa rodila prvý krát Ficaj (nič moc, ale chodí len raz do mesiaca už) a druhý krát u Kalného- nadmieru spokojná 😉 tiež na náhodu, nemyslím, že tam je zlý lekár 😝

ivanapetrasova
11. jan 2014

Ja som v zh rodila pred 11 mesiacmi. U dr Ďurkechovej. Mala som ju zajednanú, chodila som k nej aj ako ku gynekologičke. Je skvelá. Dala mi na seba aj číslo že keby niečo (čo som aj využila keďže voda mi odtiekla v nedeľu o desiatej večer a prvé čo ma napadlo bolo zavolať jej 🙂 Zdvihla, bola milá, dala mi inštrukcie.) Rodila som nakoniec v pondelok ráno, kedy mala zhodou okolností aj službu takže nakoniec som za zajednanie neplatila, čo bolo pre mňa prekvapivé, myslela som že platí sa tak či tak. Na priebeh pôrodu nemôžem povedať jedno zlé slovo. Sestričky milé, doktorka super, ku koncu pôrodu keď už išlo do tuhého sa dokonca prišiel pozrieť aj primár a pomohol keďže som nevedela drobca rýchlo vytlačiť. Atmosféra príjemná, malého mi hneď priložili. Potom ho ale zobrali lebo tam boli drobné komplikácie a doniesli mi ho večer (porodila som na obed). Aj pobyt v nemocnici bol v pohode, sestričky boli ochotné, pomohli aj s kojením, vždy keď som ich zavolala na pomoc, tak prišli (čo nebolo ani raz ani dvakrát, ale aspoň desaťkrát za tie 4 dni). Takže ja môžem žiar len odporúčať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre