Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

mhas
15. jún 2010

Baby, neviete, prečo odišiel bývalý primár Králik?

vefi89
15. jún 2010

@mhas ja keď som bola v nemoske, už nebol primárom, oddelenie nemalo vôbec primára, ale králika som stretla na vizite...odišiel???????????, 😕

cvikla969
15. jún 2010

ak budem s dakym s tade tak vyzistim...

eldobi
16. jún 2010

V ZH by mal byt asi primarom teraz Dr.Durkech - z handlovskej nemocnice odisiel od 1.6. Je to skuseny lekar, mala som ho pri porode v Ha.

mhas
21. jún 2010

vefi89 - vraj odišiel a už je primárom Zelizňák.

vefi89
21. jún 2010

@mhas no to je teda výhra 😅 ja som ho vyhodila od pôrodu 😀

lucialen
22. jún 2010

Baby, este otazocku mam. V ziari nie su povolene navstevy na izbe? 😕 Ani otecko nemoze?
Naposledy ked som bola u mojho dok Durkecha, tak sme sa rozpravali, ze odchadza do ziaru robit primara, ze vraj sa to tam preraba, hovoril, ze by chcel urobit nejake zmeny na porodnici, tak som zvedava ake to tam bude. 7.7. tam mam prvy krat poradnu, uz sa tesim 🙂

mhas
22. jún 2010

vefi89 a to prečo si ho vyhodila? 😲
lucialen - v žiarskej pôrodnici nie sú povolené vôbec žiadne návštevy na izbách, hlavne z hygienických dôvodov a potom... predsa len, kvôli súkromiu mamičiek.

cvikla969
22. jún 2010

@lucialen -povelenu su len na nadstandartnej izbe,nas tatko tam s nami zvykol aj nocovat 🙂
a prerabat?nemyslel nahodou tu nedokoncenu budovu,lebo to bude az za take tri roky...

lucialen
22. jún 2010

Dakujem za info. Neviem co prerabat, len dostal nejake peniaze od nemocnice aby to tam vylepsil, tak neviem.
A za nadstandardnu izbu sa kolko plati? My byvame pri PD a ked uz otecko pride, tak aby sme nesedeli niekde na chodbe na chvilku a bude musiet ist 😒

vefi89
23. jún 2010

@mhas zavádzal mojej mame danu a ju potentoval 😨

@lucialen pozri si sstránku nemocnice, možno to tam bude..ale ak robí v rautenbachu, tak je zadarmo 😅

mhas
23. jún 2010

@lucialen za nadštandard sa platí 750 korún na deň, lenže z vlastnej skúsenosti ti musím povedať, že ja som ju voľnú ešte nezažila. bola som tam dva krát rodiť a vždy bola obsadená tá jedna izba. chodia tam hlavne manželky zamestnancov nemaku /rautenbachu/, keďže to majú zadara. takže na tvojom mieste by som sa na to veľmi nespoliehala ☹

cvikla969
23. jún 2010

da sa aj rezervovat,ale ako odhadnes kedy dojdes rodit? 🙂
ja som mala stastie,bola volna..

lucialen
23. jún 2010

Aha, diky, no hodim rec s dokim 😉 V ha vysla nadstandardna izba 10000sk a to asi na 5 dni, tak v ziari je to prijatelnejsie 😉

lilly21
23. jún 2010

ja som trafila nastastie volnu, len poldna som cakala na izbe s nastrocnou romkou s tretim dietatom... tyzden by som asi tazko niesla 😅
no ja som mala po porode chut kralika nielen vyhodit 😀

janka_michal
23. jún 2010

ahojte zienky...ja sa tiez chystam rodit do ZH som z Handlovej a mala som v plane rodit tu..no lenze nastala situacia aka nastala a tak nam asi nic ine neostava..Bojnice to neberem v ziadom pripade..neviete co tam vsetko treba priniest zo sebou pre mamicku a babatko?napr take jednorazove podlozky v Ha to treba nebolo no b Bojniciach vraj ano a neviem ci to je treba aj v ZH..tak som ich pre istotu kupila..je skoda,ze otecko nemoze prist na izbu za nami no ale tak nejak to vydrzime..termin mam vypocitany na 25.7 a podla sona 31.7 tak uvidime..teraz by som mala ist 30teho na kontrolu k mojej doktorke a ta ma uz asi posle na prietoky do ZH, potom uz budem chodit na poradne tam alebo ako to je???ja vobec neviem

janka_michal
23. jún 2010

a este jedna otazka kedze som z handlovej tak rodny list musim ist povybavovat na matriku do zh alebo staci tu v Handlovej??a ostatne veci ako napr socialka a tak pod???predsaj len je to iny okres tak neviem, ak mate info budem rada ak mi poradite

lilly21
23. jún 2010

@janka_michal ocko nemoze prist na izbu, ale vy za nim ano von (teda do "jedalne") 🙂
rodny list asi v ziari, socku uz potom mozes u vas. podlozky nebolo treba.

miichaela
25. jún 2010

Ahojte..
tak ja som rodila v ZH teraz pred týždňom.....nový primár v pohode a Zelizňák neodišiel ten tam pracuje ešte tiež...
Janka_michal pre bábätko potrebuješ aspoň 6 ks platených plienok,detské mydlo, a ak chces možes aj svoje oblečenie..jednorázové podložky si môžes tiež kľudne zobrať zo sebou sanitárky budú len radi že ti nemusia prezliekať postel 🙂 ,ale to ked pojdes na poradnu do ZH tak oni ti povedia čo si máš zobrať zo sebou inak personál je veľmi milý nemôžem si sťažovať ani na doktorov ani na sestričky.....boli fajn....

janka_michal
25. jún 2010

@miichaela - Gratulujem k babatku..nech robí len a len radost 🙂 dakujem za info...vsak hadam bude dobre..a ako si rodila???cisarskym alebo normalne a kto bol pri porode???mne dost hrozí cisarsky no stale doktori, ze to sa uvidi ake bude babatko velke a tak pod..lebo mam uzsiu panvu no a ja sa bojim toho,z ema chytia bolesti a nehaju ma trapit a mozu tym ublizit babatku..u nas v rodine sa to uz raz stalo a dievca je odkazane na rodicov do konca zivota..neviete mi niekto nieco poradit?ci sa podelit o tuto skusenost s doktorom alebo co??a ku komu budem chodit na kontroly tam ci to je jedno kto bude mat sluzbu???nemam ziadne info a uz 30teho by som mala ist asi na prietoky alebo v tom termine niekedy lebo 30teho mam poradnu

vefi89
25. jún 2010

@janka_michal tam záleží od toho, kto bude na odd. ja som mala najčastejšie šťastie na dr. Kandráčovú. mladá baba, ochotná, ja som bola veľmi spokojná. Ak by si na ňu natrafila, poraď sa s ňou. No a zoznam do nemocky:
-nočné košele (aspoň 2), ale na pôrod si pýtaj nemocničnú
-samozrejme vložky, nohavičky, pre teba šampón, osušku, uterák (ak budeš rodiť normálne, budeš chodiť cikať do sprchy), určite šlapky do sprchy
- no a bábätku dve osuškové plienky, aspoň 4 látkové, pampersky, no a detské mydlo.
- a ak ste zosobášený, tak sobášny list
dúfam som na nič nezabudla, no ostatok ti dajú v nemocke. Aj krém na zadok, aj lieh

robo31
25. jún 2010

ahojte maminy,ja som rodila v ziari pred 2tyzdnamy pri primarovy durkechovy,chcem tuto nemocnicu vyzdvihnut nakolko som bystricanka a rozhodla som sa rodit inde a som velmi.velmi spokojna s cely personalom a kazdej budem tuto nemocnicu odporucat.vsetkym vam drzim palceky 😉

cvikla969
25. jún 2010

tie podlozky su aj pre dospelich,ja som si ich brala a velkaaa spokojnost.kedze gumouku dost citit pod plachtou(potis a paris sa no otras)a to to je priemne riesenie a pokojny spanok,bo sa nestresujes ci si nezamazes plachtu.... 😉

vefi89
25. jún 2010

@cvikla969 ja som mala teda čistú plachtu 2krát za deň 😅

amja
26. jún 2010

🙂 🙂 ahojte mamičkyJ ja som tiež rodila v ziarskej pôrodnici, som nesmierne spokojná, veľmi , veľmi vďačná za starostlivosť v prvom rade úžasnej sestričke Anke / na pôrodnej sále/ , ktorá mi bola veľkou oporou počas mojich kontrakcií i samotnom pôrode. milým, profesionálnym, láskavým prístupom, radami, v príjemnej atmosfére mi pomohla zvládnuť môj prvý pôrod aj bez epidurálky, . Tiež chcem podakovať pani doktorke Kandráčovej a celému kolektívu na pôrodníckom oddelení . Novorodenecké sestričky sú tiež veľmi milé hlavne sestrička Siska /tiež mi bola pri pôrode/ Bola som však trošku sklamaná zo staničnej sestričky. Ďakujem ešte raz.

miichaela
26. jún 2010

ja som rodila cisarskym kvoli malému lebo bol KP a rodila som pri Ficaj a Zeliznakovi ale oni su tam všetci ok...

janka_michal
27. jún 2010

@miichaela ako prebiehal cisarsky?zotavenie po nom a pod???mne to tiez hrozi a chcela by som vediet na co sa mam pripravit..a na poradne sa v poslednom mesiaci chodi do nemocnice kde chcem rodit??pretoze citam dost diskusii a pod a tam zväcsa pisu,ze ano..no jedna znama rodi za tyzden a povedala, ze chodi doktorovi svojmu a tam pojde len rodit..tak neviem ako to je?

stivinka1
27. jún 2010

ja som tiez rodila v zh (pred rokom) a tiez som v podstate bola spokojna. rodila som u dr. zeliznaka, bol absolutne v pohode. on je sice taky neosobny, ale to mne nevadilo, hlavne ze porod viedol profesionalne, pokojne. uplne super bola porodna asistentka, aj ked meno som uz zabudla, bola to taka starsia drobnejsia pani v okuliaroch, co ma cely cas drzala za ruku..mala som partnera pri porode a ked mi chcel dat doktor pokyn nejaky, tak ho povedal jemu a ten mne, lebo namojdusu, som skor pocuvala jeho ako doktora. aj babatko mi prilozili hned na prsnik. co sa tyka oddelenia, tak vybavenie nic moc, hlavne len dve WC pre cele oddelenie mi prislo velmi malo, podobne sprchy. negativne hodnotim i stravu, hlavne po tom, com som si citala vsetko o strave pre dojciace matky. a ja po porode som dostala dva chleby a pastetu...som neverila vlastnym ociam. po cely cas ziadna zelenina, ani ovocie a to sa tam mal clovek aj....ved viete co. tak namiesto zeleniny glycerinove cipky davaju...takze odporucam si ovocie a zeleninu priniest so sebou. a personal? ten si myslim, ze bol celkom fajn. cokolvek som potrebovala a poziadala, bolo mi vyhovene. problematicke je to len s tym poradenstvom dojcenia, totiz, u mna nastali problemy "treti"den, syn aj dost chudol, pravdepodobne slabo tahal a hned ho zacali prikrmovat z flase. ja som si odsavala mlieko a to mu potom z flasky davali a nik ani brvou nepohol, zeby sa to nemalo, ze to moze narusit saci reflex a podobne. a to ma nemocnica certifikat ze "baby friendly hospital". takze aka je nemocnica v ZH? myslim, ze taky standard slovensky je to. odrodit sa tam da v pohode a tych par dni tam clovek vydrzi aj ked v dost skromnych podmienkach.

fatimuska
28. jún 2010

@vefi89 no napr. v BA tam dr, príde naozaj len keď už sa rodí, ja som rodila teraz, 21.5. a bola som dr. keďže sa striedali tak vyšetrená dokopy 3 dr. a asi tak 7 x za 18 hodín, veľmi to prebiehalo dobre, sestričky podchvíľou ma kontrolovali, skoro 1/2 hodku pred pôrodom tam bol so mnou aj primár

fatimuska
28. jún 2010

@ella16 čo sa Ti tam také stalo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre