Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

laluchova
5. okt 2012

ďakujem za informácie....idem tam na poradnu budúci týžden tak sa popýtam asi sa to tam mení....

laluchova
7. okt 2012

ešte by som chcela vedieť , ktoré ste mali cisársky či vám dávali aj spinky, či sponky na rez???a nejaký vývod na krv???lebo ja som to pri prvom porode nemala len kateter na moč...a tu v NR sa to robí tak...ďakujem

majkushka
23. okt 2012

@laluchova ahoj ako tak pozeram mame rovnaky TP a aj porodnicu okukavame tu istu 😅

laluchova
23. okt 2012

Tak sa mozno stretneme....

majkushka
23. okt 2012

@laluchova aj si bola osobne čo hovoriš ?

laluchova
23. okt 2012

Bol.Som.oaobne. Hodim tam na poradne.lebo ja som z okolia nitry...ale.uz som si tam aj :-[5dni polezala...spoznala som okolie sestricky.lekarov...paci sa mi minulu poradnu som si prezrela vzdycharen.porodnu salu...pekne...tak uz len to dokopat do uspesneho konca....ja som prvu.dcerku rodila v handlovej q.doat personalu je tam z ha....a ty ako?myslis ze porod bude.skor ako.11.11.?ja by som uz pristala ab to.bolo za mnou....lezala.som tam s vysokym.tlakom pred 2tt a bielkovinou v moci....

majkushka
23. okt 2012

@laluchova musiš ma označit ked mi pišeš sa mi to potom neukaže , no ja som z Novej Bane to maš po ceste ked idete tadeto , kamoška rodila a ja som jej bola pri porode rok dozadu tak tiež sa mi pačilo , no ja mam prvy termin 11.11 a druhy 18.11 ale brala by som už aj keby to bolo zajtra nakolko bude tretie a všetky teda obe som odrodila v 38tt tak uvidime čo bude 🙂

laluchova
23. okt 2012

@majkushka
@majkushka
@majkushka viem ze treb oznacit ale pisem z mobilu a nieje to ako z notebooku....
noo i ja som dcerku odrodila cisarskym v 38tt odtiekla mi voda....ja mam termin 11.11.ale.podla sona1.11.tak uvidime...a ty tam nechodis na poradnu uz?na pasy?

majkushka
23. okt 2012

@laluchova aj ja na mobile , nie moj doki ma pasy tak to robi ambulantne no tak som xbedava a ides ako normalne ?

laluchova
24. okt 2012

@majkushka noo to sa este uvidi ako pojdem....ale.uz mam z toho stresy....

majkushka
24. okt 2012

@laluchova aj sa otvaraš či ani nie ? ja idem zajtra n poradnu tak uvidim

laluchova
24. okt 2012

@majkushka dnes vraj som otvorena na 1cm...tak este je asi casu dost....uvidime....behM este po internom na ekg skrz arytmiu co sem tam mavam....pasy oki...

majkushka
24. okt 2012

@laluchova tak super ja napišem zajtra ako som dopadla čo je aritmia ?

laluchova
24. okt 2012

@majkushka ked mam velmi vela uderov srdca 125....

majkushka
24. okt 2012

@laluchova to ja mavam teraz bežne každy druhy den srdciar povedal že je to ok v tehotenstve bola som aj na vyšetreni

laluchova
25. okt 2012

Nio oku je tep tak do 100 ale pottom uz ani nie...tak neviwm...neviem...a ako si dnea dopadla?blizi sa to?

majkushka
3. nov 2012

@laluchova no ako ešte sme celí aj my posledna poradna otvorena na dva prsty no ale nič sa nedeje v pondelok dalšia

laluchova
3. nov 2012

@majkushka ešte celááá 2v1 dnes som bola na poradni v nemocnici....nejako sa viac neotváram zatial stále len na jeden prst....malý má podla sona 3600g....len nejako je ešte vysoko ....vraj ak sa neotvorím tak 8.11 poradna zas a ak by bolo niečo nie dobre tak 9.11 to ukončíme a ak nie tak 12 určite....takže už sa to kráti.....

majkushka
3. nov 2012

@laluchova a ideš normalne rodit ? ku komu chodiš do poradne do nemocnice ? aj si sa objednavala či si rovno isla tam

laluchova
3. nov 2012

@majkushka
uvidí sa...ak to nepojde nebudem sa otvárať tak cisársky...ja som mala aj prvú sekciu ale to bola malá koncom pánvovým
neobjednávala som sa....mám tam známu doktorku Nelya Ficaj tak chodím k nej aj rodiť budem u nej

majkushka
3. nov 2012

@laluchova a neskusi najprv vyvolavačku ? ona neni nahodou ukrajinka ?

laluchova
3. nov 2012

@majkushka
určite skúsia...uvidíme ... áno je....

belucio23
4. nov 2012

@laluchova ja som rodila vo februári cisarskym a mala som ranu zasitu stehmi,na 4 den mi ich vybrali 🙂

kiased
21. nov 2012

aj ja som rodila v ZH bolo mi tam super,rodila som pri Žiarskych sestričkách a boli úžastné za čo ím ďakujem a ďakujem aj pani sanitárke Anke ktorá sa s nami zhovárala a stále bola veselá.Ráno nám dobre padlo keď prišla vždy usmiata.

dzina007
21. feb 2013

Ahoj... kolko porodnikov je teraz v Ziari? a je niektora/y ktoru by ste pri porode odporucali alebo naopak neodporucali?

majka20113
15. mar 2013

Ahojte vsetky buduce mamicky. Vysielam pre Vas SOS,ktore ste sa rozhodli rodit v Ziarskej porodnici. Vladne tu hura system,ktory zaviedol primar Durkech a jeho neatestovana manzelka, samozvana primarka,ktora svojvolne naklada takmerkazdej pacientke prostaglandiny do posvy na vyvolanie porodu bez naleziteho pisomneho suhlasu bez zvazenia indikacie a casu kedy sa to ma robit. Robi to len s jedinym umyslom, odviest porod v jej pritomnosti a casto za cenu ukoncenia porodu kliestami. To vsetko sa deje od kedy tam obaja nastupili. Za pol roka tam mali az 30 kliestovych porodov. Nad ich postupmi zasnu novorodenecky lekar, porodne sestry aj vlastne oddelenie. Moja sestra tam rodila a tiez jej robili kliestovy porod, vsetko na vrub neskusenosti tychto tzv.porodnikov, jej dieta ma neurologicke tazkosti a preto zvazuje tamojsie postupy dat preverit na Urad pre dohlad. Preto neodporucam tuto porodnicu,, vyberte si radsej inu. Zdravie dietata je prednejsie ako hodnotit lekarov ci ich vyzor na ukor ich kvality poskytovania sluzieb.S pozdravom Majka.

drnduliak
19. mar 2013

@majka20113 ahoj, ja som rodila v ziari pred zhruba 2,5 rokmi a mala som podobny scenar porodu ako popisujes...vyvolavacka, epidural, klieste....rodila som u primara a bola som s nim vopred dohodnuta. myslim, ze je to dnes akysi trend "umele planovanie porodov" a neviem, ci je to len o ziarskej porodnici...y taktiez si nemyslim, ze do toho zeny nutia, alebo im davaju cipky do posvy bez ich vedomia, je to proste dan za nazvime to "komfortny" porod? myslim tym ze napochodujes do pordnice s tastickou ako na dovolenku, cinnost nerozbehnuta, stihnes dojst aj s opacnej strany republiky...rano ti daju vyvolavacku, o druhej mas porodene...medzitym ti anestezilog pichne epidural, ktory ma zrejme na svedomi vsetk tie kliestove porody...prijemny scenar aj pre doktora, ktory by inak musel dobehnut mozno aj v noci a uplne necakane...na prvy krat som sa dala na tuto srandu nahovorit s tym, ze je to najlepsie, bude o mna postarane a budem to mat rychlo za sebou...vsetko dopadlo dobre, kontrakcie sialene, epidural zabral, za ten som im velmi vdacna, lebo napr. u nas v bojniciach ho vobec nechce davat a stale sa vyhovaraju na somariny...no a to samotne tlacenie bieda, teda aspon u mna, lebo som mala okolo postele 300 ludi a kazdy do mna hucal, ako mam tlacit 😅 😅 a nakoniec klieste, ale za to som v konecnom dosledku vdacna, lebo je to ovela bezpecnejsie ako vakuum, ktore pouzivaju v bojniciach a vyhla som sa cisaraku...potom je sice clovek dotrhany na vsetky strany, ale pan primar sije velmi dobre, a hlavne s epiduralom som si uz spokojne driemkala na posteli....zahojene vsetko, ziadne nasledky...malinka nemala na hlavicke ani najmensi skrabanec po kliestoch, je to spokojne a dobre dieta uz od narodenia...sak uz maju prax, pri tolkych kliestovych porodoch 😀 😀 😀 niee, nechcem nic zlahcovat, durhykrat ma na tuto srandu nenahovoria, pekne si pockam na prirodzenu cinnost, mozno sa rychlejsie otvorim a nebudem potrebovat ani epidural a mozno aj dieta sama vytlacim...neskusene prvorodicky im mozno na toto skacu, ale ja sa uz tak lahko nedam, a verim, ze druhy porod uz bude brnkacka 😀 😀

vefi89
19. mar 2013

@majka20113 mala dohodnutého lekára, či to len tak z "prdele"? 😕 😨 🤐

damianko6
19. mar 2013

ahojte ja som rodila v ziari pred 3 tyzdnami cize je to cersve🙂 🙂 sestricky su na jednotku mile no pan primar je nevsimavi ak nieste niekto a na vizite sa v nic nespita a ide prec....ale prejdem k porodu som prvorodicka arodila ma dr.ficaj nikomu nechem dopriat aby rodila este niekoho pani dr.je necitliva pri visetrenias som sa skrucala ako paagraf no a porod prebehol ok az na vitlacanie placenti po 3 dnoch mi zistili ze mi nedotlacila placentu ktora mi tostala v maternici kebize na to nepridu mohla som ist na operaciu kde by mi vibrali celi spodok☹ nechem vas strasit ale tato pani doktorka tam bi uz nemala byt tak dufam ze ju ani jedna zavas nezastihne🙂 🙂 🙂

vefi89
19. mar 2013

@damianko6 táto pani doktorka ma pred tromi rokmi rodila tiež, šila ma na trikrát, t.z. zašila, vypárala, zašila, vypárala a konečne zašila... viem o čom hovoríš. mňa zaujíma, isto si sa tam bavila so ženami, mamičkami, vedela by si zareagovať na vyjadrenie kúsok vyššie od majky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre