Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

sjusiquatro
12. sep 2010

Dakujem!!

miroslavazh
12. sep 2010

@sjusiquatro tak držím palce. Nech ste v poriadku.

lucialen
12. sep 2010

@sjusiquatro Zajtra myslim na teba, nech vam to dobre dopadne 😉

janka_michal
13. sep 2010

@sjusiquatro drzim palce,nech vsetko dobre dopadne..taaaak a dockali ste sa...vela stastia

janka_michal
13. sep 2010

@lucialen ahoj ahoj no co ako sa mas?kedy idete s malickym na to??co mas nove?

lucialen
14. sep 2010

@janka_michal ahoj? Ja sa mam zo dna na den horsie, cela som uz opuchnuta, ledva chodim 😝 Malemu sa u mna velmi paci a este ani nahodou sa nechysta von 😝 Takze to vidim tak, ze takto o 2 tyzne po vyvolavacke hadam aj porodim 🙂 A ty sa mas ako? Ty mas taky cierny kocik tusim s niecim oranzovym?

fatimuska
15. sep 2010

@sjusiquatro ja som sa vineou doslova nadájala, ale keďže má bublinka, tak som si ráno do pohára naliala a na 2 hoďky nechala odstáť, alebo v pohári som mala kovovú lyžičku, na ňu sa neviažu bublinky...ono aby mimi nezdúvalo🙂

fatimuska
15. sep 2010

mamičkám prajem veľa trpezlivosti a hlavne nezdávajte dojčenie, treba vydržať, potom si to budete vychutnávať a hlavne nedajte na sprosté reči...typu: hečí, asi je hladné, lebo máš slabé mlieko, a ukáž nejaké je vodnaté, atď, veľmi veľa mamičiek v mojom okolí už dávno nedojčí, ale naozaj je to to najlepšie, čo svojmu mimi môžte dať, keď budete potrebovať poradiť, kľudne mi napíšte IP🙂

hankast
17. sep 2010

@lucialen ahoj luci ešte si doma?

lucialen
17. sep 2010

@hankast ahoj, este som doma, cakam 😉

janka_michal
17. sep 2010

@lucialen ahoj..no tak ja verim,ze ti to uz ubehne..aj ked viem ake to je..posledne dni su ako mesiace...ale neboj nic raz to pride..malicky si tam dnu domcek nepostaví 🙂 a ano mam taky kocik...ty mas stale take kratke vlasy?sa mi zdalo,ze som ta videla tusim pri inkubatore ci??,ale ani neviem s kym som isla a moc som sa nepozerala..ja sledujem stale chodniky(same jamy vsade..to sa neda) ale nebola som si ista ci si to ty..vsak ked ma nieked uvidis tak sa m prihovor.. 🙂 opatruj sa..

lucialen
19. sep 2010

@janka_michal som si nebola ista, ci si to ty, lebo mam zafixovanu tuto fotku, ked si bola tehu a tam mas predsa par kilov navyse 😉 Inak si v skutocnosti velmi chuda. Ja uz tiez nemam take vlasy ako na fotke, uz mam take pod usi. No bolo to pri inkubatore, si kocikovala s nejakou kamoskou a ja tiez 😀

janka_michal
20. sep 2010

@lucialen no tak som si ta vsimla..velmi chuda??to sa este neoblecem do veci ktore som obliekla kedysi..tak si predstav aka som bola vtedy...ja viem,ze som dost chuducka a trapi ma to..no niekedy vazne nejem ani cely den nemam proste cas,ale na vahe nejak necudnem si drzim stale rovnaku no chudnutie si vsimama na tom,ze pomalicky si obliekam vyradene veci a tak..ty mas inak tiez riadne brusko...kedy vas to caka?

lucialen
21. sep 2010

Ahojte, tak vcera som bola na poradni, samozrejme nic nove, takze buduci pondelok mi budu vyvolavat, konecne 🙂 Vysetrovala ma taka mlada doktorka, vysoka, dlhe blond vlasy. Neviete ako sa vola? Inak bola velmi mila.
@janka_michal ked si isla na vyvolavacku, rano si mala prist a lacno? To som sa zabudla opytat, povedala mi len, ze nech pridem 6,30h rovno na porodnu salu 😒
Inak mne uz brucho skoro vobec nerastie, v poslednom trimestri len 2cm. Ja som si nadbehla s kg hned na zaciatku. Ale pravda je, ze uz mam 21kg navyse. To si teda rychlo schudla, tak mesiac po porode a aka chuducka. O tom ja mozem len snivat. 😀 My mame 6.11. sobas, urcite budem ako slon 😀
@sjusiquatro ty si ako dopadla, uz by ste mali byt doma po tyzdni? Ozvi sa 😉

hankast
21. sep 2010

@lucialen ahoj tak predsa ideš na vyvolávačku ja som bola pri prvom a na lačno som určite nešla aj tak Ti dajú klystír tak to maš jedno.Radšej sa napapaj daj si niečo lahšie pretože nikdy nevieš ako rýchlo ti to zaberie.Mne to zabralo az po osmich hod.a potom dalšie štyri kým mi dovolili tlačiť a malý sa narodil.Neboj aj ja som pribrala 23 kíl 10 som nechala v porodnici a ostatné mi zostali auž som zasa dve pribrala cez den sa nenajem a potom to večer dobieham ale hlavne že sme zdravý hadam nejako schudnem aspon dúfam.Gratulujem tak najskôr babatko a potom svadba budeš mať fofry ale aspon maličký bude pri tom určite budeš štasná.

petulik22067
21. sep 2010

aj ja som bola napapana ale potom po vyvolavacke som to vyvratila nastastie maxim sa narodil po 5tich hodinach od vyvolavacky tak som nebola hladna,lucialen drzim palce!

lucialen
21. sep 2010

Diky baby 🙂 Lebo kamoska bola uz den vopred v nemocnici a rano jej uz nedali nic jest ani pit a to sa maly narodil az okolo 17h 😒
Tak sa radsej najem, lebo mne sa potom kruti hlava a som roztrasena, ked sa rano nenajem.

fatimuska
21. sep 2010

@lucialen vola sa FICAJ...Nela, asi tak približne

fatimuska
21. sep 2010

@lucialen kľudne sa napapaj

monia9
22. sep 2010

Ahojte. nám vychádza termín pôrodu na koniec januára. tiež zvažujem do ktorej pôrodnice ísť. keďže nechcem dať bábätko zaočkovať v prvých dňoch po pôrode, chcem sa opýtať či máte niekto skúsenosť aj s týmto.. dalo sa v ZH dohodnúť? najradšej by som bábätko mala stále pri sebe, aby mi ho "náhodou" nezaočkovali poza chrbát.. ďakujem.

sjusiquatro
22. sep 2010

Ahojte baby....tak uz sme od vcera doma z porodnice, trosku sme sa tam zdrzali, lebo som dostala horucky z prsnikov a maly mal aj dost zltacku tak sme tam boli týžden aj jeden den ale aspon sme sa vyliecili...este sa musime trosku slnit aj doma,aj ked dako nesvieti ale aspon na dennom svetle...
@lucialen mozes sa kludne najest primar mi povedal ze sa mam rano najest a ties o 6.30 som sa hlasila na porodnej sale...rano ta aj natocia....o 7:45 mi dali vyvolavacku potom som musela 2 hodiny lezat to ti zacne pomaly ucinkovat, zacnuta boliet krize a po dvoch hodinach mozes ist na WC, potom klistir to ta moze prehnaj aj viac krat,potom som sla do sprchy a potom ma pozrel primar uz som bola na 5 prstov otvorena praskol mi vodu okolo 11 a isla som zase na vzdycharen tam uz po prasknutí vody vravel ze zacnu väčšie bolesti aj zacali som to tam rozdýchavala bola som aj 3 krat v sprche..od tej pol 12 som uz mala riadne bolesti a okolo 12:45 ma dali na salu nachystali a tam som este rozdýchavala kontrakcie som myslela ze to nevydrzim jednu som mala az 72 nechali ma este sa par kontrakcii vydrzat a potom som uz isla tlacit a o 13:25 bol uz maly na svete...krasny to pocit ked ti ho prilozia na brucho a partnera mas tiez pri sebe je to krasne!!!a potom lezis este 2 hodiny na sale aj s malym v inkubatore....takze som to zvladla za tych 6 hodin...

sjusiquatro
22. sep 2010

No a chcela som byt od zaciatku na nadstandartke ale bola odsadena tak som bola na jednopostelovke na 7 a potom v stredu som isla na nadstandart az do utorku...je tam super..som rada ze som tam bola...mas tam klud aj ocko s mani spal 3 krat aj mi pomohol ked som potrebovala...

lucialen
22. sep 2010

@sjusiquatro gratulujem 😵 Tak to si nemala take hrozne, teda ja si myslim, priala by som si ako prvorodicka taky porod 🙂 A ake miery mal davidko? A manzel bol s tebou pri porode? Ja myslim, ze ho rano poslem naspat domov, nech si este pospi a poviem mu, nech pride okolo obeda a pozera sa ako trpim 🙂
Ja som si tiez nahlasila nadstandard, ak teda bude volny, dufam.

hankast
22. sep 2010

@sjusiquatro ahoj gratulujem prajem Vám obom hlavne vela vela zdravíčka a malinký nech robí iba radosť.

hankast
22. sep 2010

@monia9 ahoj no tak s týmto skúsenosť nemám ja mamobidve deti zaočkované ale skús si tam zavolat na detské odelenie primár je tam uplne v pohode/neviem síce na 100% či to bol primár ale tak ho sestrička oslovovala na vizite/.Dietatko môžeš mať stále pri sebe ale ked idú robiť vyšetrenia tak si ho berú na oddelenie ale myslím si že pokial Ti ho dovolia nezaočkovať určite budeš musieť podpísať nejaký papier že si odmietla očkovanie tak si ho nikdo nedovolí zaočkovať aj tak to zistíš pretože miesto očkovania sa zapáli.Prečo nechceš dať malinké zaočkovať?Nie je to protizákonné?Ja sa len pýtam nikdy som sa o to nezaujímala?

sjusiquatro
23. sep 2010

@lucialen Dakujem... 🙂 no nebolo to zase az take hrozne ani epi som nepotrebovala ale bolesti boli dost...4090g a 53 cm ale museli nam po dlhsom tlaceni pomoct kliestami lebo mal zlu rotaciu hlavicky bol ulozeny na pravej strane bruska ale vsetko dobre dopadlo...manzel bol pri porode som rada ze bol aj on je rad

sjusiquatro
23. sep 2010

baby co pomaha na ckanie?chudacik minule sa mu tak ckalo...pocula som ze mu mam dat este trosku copmut mliecka a prestane...raz som to skusila a pomohlo

petulik22067
23. sep 2010

este ked si poplace ale tiez mu dam radsej cucnut len je to vacsinou po odgrgnuti tak nie vzdy chce papat.a inak ako sa mate????

petulik22067
23. sep 2010

jej mali mal presne tolko ako moja druha dcerka.

sjusiquatro
23. sep 2010

no tiez po odgrgnuti...no celkom dobre sa mame len trosku mame problem s kojenim lebo mam trosku popraskane a krvave bradavky ale uz sa to lepsi. Mala som take vzorky Multi mam balm tak tým som si potierala aj kalciovou mastou ale tu traba zmyvat pred kojenim a to si niekedy este viac podrazdim...ale teraz si davam Bepanthen.nevies ci ten traba zmyvat???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre