Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

baklik
11. sep 2011

@miroslavazh dakujem za info, miroslava. mohla by si mi este, prosim ta, napisat, aky je to typ? prave totiz zvazujeme, ci ho kupit, ale pokial sa da zapozicat v nemocnici, tak je to hadam aj zbytocne... vdaka 🙂

miroslavazh
11. sep 2011

@baklik babysense II., no a aj ja som chcela kupovať, ale keď to tak prerátaš, keď kúpiš využiješ max do roka to je tých povedzme 66 €, a ešte starosti s predajom, ak by si chcela teda dať ďalej... Tak si myslím, že toto požičanie je dobrá voľba. Držím palce nech ti všetko dobre dopadne, nech ste zdraví a rýchly dobrý pôrodík prajem 🙂

jedna_iva
2. nov 2011

ahojte dievčence..chcem sa len opytať či je nutné a potrebne ak chcem aby moj muž bol pri mne pri porode,aby sme pred tým absolvovali preporodnú prípravu v Ziari nad Hronom..dakujem

drnduliak
4. nov 2011

@jedna_iva myslim ze netreba, ja som tiez chodila na pripravu do bojnic a rodila som v ziari...myslim ze pritomnost partnera pri porode je uz uplne bezne, ten moj bol so mnou cely cas, aj na vzdycharni, rodila som totiz v ten den sama, tak sme mali sukromie 😀

jedna_iva
4. nov 2011

@drnduliak dakujem za info,už som si to zistila že netreba....a ako si bola spokojná so Ziarom???mala si aj EPI???

sana15
4. nov 2011

Uz dva mesiace sa chystam pochvalit Ziarsku porodnicu,ale vzdy do toho nieco pride 😅 Druhy porod som sa rozhodla absolvovat prave tam hoci najblizsiu porodnicu mam od bydliska 15 minut cesty autom. Bola som velmi spokojna aj co sa tyka poradni, porodu aj starostlivosti pocas pobytu. Predovsetkym ocenujem personal porodnikov, prisla som do kontaktu s kazdym jednym a nebala by som sa zverit sa ktoremukolvek z nich. Ja som mala stastie na pani doktorku Pagacovu a maximalna spokojnost. Chvalit by som mohla este niekolko riadkov 🙂 Keby este trosku zapracovalo aj novorodenecke odd.mohla by tato porodnica velmi rychlo sliapat na paty vychyrenej Stiavnici (dokonca podla prieskumu najlepsia na Slovensku). Sice som nemala s nim ziadny problem,ale keby som bola prvorodicka tak by som zostala zaskocena.
Keby som sa mala rozhodnut znova,tak urcite volim opat Ziar, ja mozem len buducim mamickam odporucat 🙂
@jedna_iva mala som epi a porod s nou sa oproti porodu bez u mna ani neda porovnat. je to 100 a 1 😉

jedna_iva
5. nov 2011

@sana15 Dakujem za psychicku podporu a opísanie nemocnice...ja som tam ležala na udržiavaní a bola som aj ja spokojná zatial..čo sa týka novorodeneckého počula som nejaké negatíva a hlavne na dets.primara...neviem čo je na tom pravdy 😖 prečo ako prvorodička by si bola zaskočená??, čo sa tam dialo???

sana15
5. nov 2011

@jedna_iva Urcite to bude dobra volba 😉 Ja som na dverach citala,ze je tam primarka 😅 Ale pravdupovediac,s lekarmi som sa stretla len na "detskej vizite" co trvala 1 minutu na dieta. Potom tam boli iba sestricky. Urcite by som cakala viac informacii a rad co sa tyka dietatka,pretoze ako uplne cerstva mamicka by som to okrem literatury nemala odkial vediet. Ukazali kupania a osetrenie pupceka a to bolo vsetko 😒 Co sa tyka dojcenia absolutne ziadna pomoc. A to je velka skoda,ked deticky potom doma skoncia na UM ☹

drnduliak
5. nov 2011

@jedna_iva mala som epidural, v ziari s tym nerobia ziadne problemy, nie ako u nas v bojniciach, kde mi uz po absolvovani kurzu bolo jasne (a co mi potom potvrdili viacere maminy), ze epi ti tam nepichnu ani ked sa na hlavu postavis....v ziari v pohode, je to urcite velka ulava, hoci ja mam skoliozu a mala som pocit, ze mohla zabrat aj lepsie...so sestrickami som nemala problemy so ziadnymi, ani z porodnickeho ani z novorodeneckeho, snazili sa mi pomahat aj s kojenim, hoci, to ozaj mohlo byt aj podrobnejsie....rodila som u durkecha, je super 😉

zdenush88
6. nov 2011

@sana15 no čo sa týka novorodeneckého tak veľa záleží od sestričky-pri pomoci napr dojčenia, mne jedna sestrička chcela veľmi pomôcť s dojčením, chodila mi malú prikladať a tak ale malá sa už nechcela prisať a ja som nemala mlieko (po cr mi nabehlo pár kvapiek na 6-ty den a potom nič) ale tak snažili sa... a zase druhá to mala na háku a k detičkám sa správala škaredo ...
@drnduliak ja som tiež chcela rodiť u durkecha ale žial mal akurát dovolenku, ja som mala planovaný cr,celé tehotenstvo som chodila k nemu ( prestupila od inej gyn) a tak mi to potom bolo aj trochu ľúto, že pri tom nebol.. no hádam pri druhom... 😉

primadona
6. nov 2011

Nechodte rodiť do ZH.Spravia vám z pôrodu nočnú moru.Ja som tam rodila nikto sa o mňa nestaral. Doktor si kludne odišiel a povadal, že ked to na vás príde tak ma zavolajte.No díky. Na epidurálku som čakala pol hodiny a prišli neskoro. No aj tak mi ju pichali 2 x nespávne, netrafili miechu, pretože ja mám skoliozu.Takže moj pobyt bol asi takýto: 5 dní som mala 1 litrové infúzie 3 krát denne proti bolestiam hlavy.Nič som nemohla jesť pretože som to hned vyvrátila.Ja som išla s plačom domov z tade.Proste dlho som sa z toho spamätávala.ZH už nikdy viac.

vefi89
6. nov 2011

@primadona bolesti hlavy si mala z epidurálky... máva to veľa žien...

sana15
6. nov 2011

@zdenush88 ja som bola na izbe s dvoma prvorodickami a ani jednej nikto neukazal nic, ziadne polohy,ani kontrola. Prilozenie este neznamena spravne prisatie a spravne dojcenie 😉 Ked uz je o tom rec,tak mna sklamalo aj to,ze napriek tomu ze som bola aj ja v uplnom poriadku,aj dietatko,tak mi ho na rooming doniesli az na druhy den a za tych 24 hodin doniesli na prilozenie (pretoze vtedy sa este o dojceni neda hovorit) len 4x! To je velmi,velmi,velmi malo na to aby sa rozbehla laktacia co najrychlejsie.
Ale to nie je problem len v tejto porodnici. Mne pri prvom tiez nikto nic neukazal,doniesli mi babo 4 hodiny po porode na rooming a tym to skoncilo. Nastastie na 3. den sa na mna prisla pozriet laktacna poradkyna a ta pomohla aj s prisavanim,aj mi ukazala rozne polohy, aj dala rady okolo dojcenia, povzbudila. Len vdaka nej a mojej snahe dojcit sme to dotiahli az do 2 rokov.

sana15
6. nov 2011

@primadona Je mi luto ze mas takuto skusenost. je to asi od pripadu k pripadu. ja som svoj prvy porod mala v spadovej porodnici a tiez to bolo nieco podobne ako si opisala,ak nie este horsie,pretoze tam mi ani epidural neprisli pichnut,pretoze sa nechcelo 😖 Keby nebol pri mne celu noc manzel,tak tam asi zostanem sama. Dr. prisiel len na 2-3 kontroly a PA urobit monitor. takze si asi nenavyberas 😒 Keby som chcela mat istotu,ze dr. sa bude venovat iba mne a mojmu porodu tak asi potom len cestou zazmluvnenia.

sana15
6. nov 2011

@drnduliak Ja som od epi tiez cakala lepsiu ulavu,ale kedze to po jej podani uz nabralo celkom rychlo spad,tak sa tie 2 hodiny bolesti dali vydrzat. Len neviem preco,ja som ta uz po pichnuti musela lezat 😒 lepsie by sa mi tie bolesti znasali v sprche alebo chodenim. Tiez mi rovno pichli aj infuzku co by mozno stacilo dat az v3.dobe.... Ale to som vtedy neriesila,ze preco toto a hento. bolest je bolest a vtedy sa uvazuje celkom inac ako s odstupom casu ked si to v hlave mozme utriedit a vyhlasit,ze nabuduce by som to uz chcela inak 😉

ludkazh
6. nov 2011

Mne pri porode bola dr. /je ruska ...už neviem meno../.......a hroza.....ani pri mne poriadne nebola....narozdiel od sestričky, ktora bola velmi mila .... sestrička pozerala na kolko som otvorena a ked isla zavolat dr. že už sa može prestrihnut plodova voda, tak este aj s tym mala problem, že mame ešte cas ale že ked už vstala tak to prestrihne. Ked sa mala konečne narodila, tak prišlo na rad sitie, ktore trvalo tri hodiny!!!!! Najprv ma zašila a po pol hodine zistila, že je to zle tak ma musela znovu zašivat. Na porod som zabudla v okamihu ked som uvidela malu ale na to šitie sa zabudnut neda. Ostatny dr. boli v pohode az nazaj na sestričky z novorodeneckeho. našla sa tam len jedna sestrička /dlhe čierne vlasy/, ktora bola ochotna pomoct.

vefi89
6. nov 2011

@ludkazh tá rodila i mňa... lebo ja krava som Zelizňáka vyhodila od pôrodu...a asi takým štýlom, že dolné tlaky, hlavička v cestách, sestrička utekala za DR a ona že nemôže ešte, lebo nevie kde má pečiatku 😠 😠

primadona
6. nov 2011

@vefi89 Mne bol tiež Zelizńák pri pôrode a bola som sklamaná z jeho pristupu.Ledva stihol dobehnúť ku mne na sálu od kavičky a ešte na mna reval, že nemám tlačiť lebo nemá nožnice....zážitok na celý život

vefi89
6. nov 2011

@primadona tak potom neľutujem, že som ho vyrazila 😀😀
ja mám skvelých zážitkov viac 😅 ale to je už jedno 🙂
odrodili ma, malý je zdravý, čo viac mi treba 🙂

primadona
6. nov 2011

@vefi89 ved to už to máme za sebou 😅

ludkazh
6. nov 2011

ja som s dr. Zeliznakom zatial spokojna 🙂 ....chodim k nemu do ambulancie....prestupila som k nemu od dr. Bugarovej, ktora je sice ako odbornicka dobra ale spravanie ma staršne k pacientkam....

zdenush88
6. nov 2011

@sana15 tak ako ja som tiez bola prve dni po cr sklamana a aj som si porevala, ze hoci sa citim dobre tak malu som mala v podstate az v piatok poobede pri sebe, takze viac ako 72 hodin po porode, nosili mi ju 3-4 x za den a vtedy neriesili prilozenie, polohy nic, ja zacievkovana, priputana k posteli a ze na nakojte ju... ale to fakt zalezalo od sestricky... ta mlada cierna dlhovaasa, ta bola fasa, bola aj pri porode a keby mala sluzby v case ked som bola este na pooperacnej izbe tak si myslim, ze by mi pomohla s kojenim, ona mala sluzbu az zase v piatok ked mi dali malu a ta uz bola naucena na flasu .glukoza. no co uz, sme tu zivy, zdravy aj ked na UM... 😉
@ludkazh ficaj je kapitola sama o sebe ako ta robi dost zle meno ZH porodnici, lebo je necitliva maximálne. Este tu by mohli vymenit a este niekedy sa stane ze lekar taha dobreze nie tyzden a potom nema cas a chut byt mily...
ako napr.. ked ma v utorok prijmali - prijmal ma zelizniak... v stredu mi on mal robit planovanu sekciu... lenze cr bol nakoniec v noci z utorka na stredu a zase mal on sluzbu! a to este vo stvrtok mal vlastnu ambulanciu.vtedy mal akurat dovolenku primar a pangacova tak ako sa niekedy ani necudujem, ze su nie extra milý ak maju take pracovne nasadenie.. ja chapem, ze to nie je nasa chyba, je to chyba slovenskeho systemu zdravotnictva ale tym som chcela len povedat, ze chapem ked sa niekedy stane ze doktor nie je najprijemnejsi na svete aj ked pri porode by sme si kazda takeho zelali..

drnduliak
6. nov 2011

@sana15 aj mne sa porod po epiduralke rychlo rozbehol, do hodiny som porodila...inak by som tam bola hadam aj dodnes, na tri cm som sa otvarala asi 6 hodin...no a co sa tyka starostlivosti o novorodenca, ja by som mozno aj uvitala, keby mi malu sestricky zobrali aspon na noc,prvu noc ma nechali samu, jasne, ale hned rano mi malu doniesli a uz bola stale pri mne...bola som strasne ubolena, unavena a ked som im ju chcela zaniest tak sa tvarili ze co riesim, mam kojit co najcastejsie, aby sa mi rozbehlo mlieko, tak si ju mam nechat uz stale pri sebe....bola som fakt mrtva z unavy a ubolena, kojila som hadam kazdu hodinu, mlieko nie a nie nabehnut, mala furt plakala, tak som ich bola prosit o glukozu, nech preboha aspon dve hodiny prespi, a sestricka mi ju nechcela dat, ze nech nevymyslam, vraj mam kojit...takze som bola vcelku prekvapena. chodili mi dopichavat epidural este asi tri dni a jak na just prisli vzdy vtedy, ked som akurat mala kojit alebo som prebalovala, mala vrestala a ze lez 20 minut....hahaaa, ale jedna sestricka z anestezia bola hrozne zlata a ked videla, ze mi decko ziape, tak mi ju nosila na rukach cely tych 20 minut....uzasna bola🙂aj anesteziolog ma chodil pozerat a tiez mi malu pestoval, z nich som mala uplne super pocit 😉

drnduliak
6. nov 2011

@zdenush88 tiez som sa bala, ci ho stihnem, lebo sa tiez zrovna chystal na dovolenku, ale stihli sme🙂bol fakt uzasny, ak rodit nabuduce, tak jedine u durkecha 😉

zdenush88
6. nov 2011

@drnduliak ako keby som mala mat prirodzeny porod, tak by som si ho zazmluvnila aj ja, ked nabuduce mi nahodou nakazu normálne tak uz teraz setrim, chcel len jeho.. pri cr som to brala tak, ze to je jedno kto bude, aj ked bola som pri vedomi a vsetko no predsa tam mas okolo plno ludi, tak co, ale bolo mi to ľúto , že malú videl od počiatku ale po narodení nie, asi až skoro po týždni ked prišli z dovolenky a ja som ešte stále bola v pôrodnici ale to bolo take, že na vizite asi 1 minuta.....

drnduliak
6. nov 2011

@zdenush88 u mna to bolo zase opacne, odrodili sme a odchadzal na dovolenku, takze v nemocnici som ho uz nevidela, pustili ma skor, ako sa on vratil....ale s ostatnymi som tiez nemala problem, v podstate som ich videla len chvilu pocas vizity...

sana15
6. nov 2011

@zdenush88 prave toto by si mali na novorodeneckom uvedomit,ze velmi vela zavisi aj od nich,od ich pristupu a pomoci prve hodiny a dni po porode. ale ako som pisala,je to problem aj v inych porodniciach 😒 Ja som pred prvym porodom mala nastudovane dojcenie, ale teoria je teoria a prax je prax, kazda prvorodicka zacina dojcit prvy krat v zivote a nie je to vobec jednoduche a k tomu este aj bolestive. Jasne,najdolezitejsie je ze ste zdravy. Ved vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody.

sana15
6. nov 2011

@drnduliak Mne ta epi uzasne pomohla uz pri siti a potom celkovo po porode. uz zo saly som chcela odkracat po svojich,ale nedovolili mi 😅 Na izbe som hned fungovala na nohach,absolutne ziadna bolest,citila som sa super. v noci prisli velmi silne bolesti zo zavinovania maternice,to som bola prekvapena ze ako to bolelo,normalne ako kontrakcie pri porode. nespala som celu noc a odratavala minuty,nech je uz rano a pridu mi dopichnut epidural. zabral ale postupne na kratsiu dobu a boleli ma aj krize, k comu prispela aj postel,sice polohovacia ale inak cez matrac som citila kazdu jednu zeleznu lamelu 😝 Ale celkovo ovela rychlejsi navrat do normalu.ale urcite tam rolu zohrava aj to ze to bol uz druhy porod. inak prvy som mala bez epi a trval 21 hodin,takze som pri vyvolavacke este "zartovala" ze ja to urcite potiahnem aj do noci. Nastastie som sa velmi mylila 🙂

jedna_iva
7. nov 2011

@sana15 tak to ti verím...toho kojenia sa aj ja trošku obavam,lebo som s tým mala úproblemi aj pri mojích dcerach a je pravda že teraz idem rodiť po 13 rokoch a vela toho si uz nepamatam čo a ako..ale myslím že kupanie a ošetrenie zvlôadnem,...to sa zabudnuť neda...

jedna_iva
7. nov 2011

@drnduliak dakujem za podrobne info...trošku si ma ukludnila,lebo pravdu povediac mam strašný strach z tretieho porodu...asi to bude naozaj tou psychikou a vekom...prve deti mam porodene normalne,ale teraz mám z toho obavy...už nech to mám za sebou..kolko ma tvoje babo?, kedy si rodila???a ozaj ešte jedna otazočka..ako je to s tym tlačením,ked nič necitiš??? nemala si potom bolesti ked ti EPi ustupovala??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre