Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

drnduliak
11. jan 2014

@ivanapetrasova ja mam velmi podobnu skusenost, tiez som rodila v nedelu o jedenastej vecer 🙂

zevdavamama
12. jan 2014

Baby, ak môžte ohodnodte, ako to tam bezi tento rok: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

danielita18
12. jan 2014

ja som tam nerodila ale z počutia veľmi chvália Žiarsku pôrodnicu, ja som rodila v Ilave a bohužiaľ tam pôrodnicu zatvorili a keď som sa rozprávala s mojim gynekologom kam pôjdem rodiť druhé tak mi povedal že pokial mi nevadí vzdialenosť tak by mi odporučil Žiar aje tam aj dobrý primár a celkovo sú tam spokojné mamičky

tiumen
12. jan 2014

@lubical
@martinaaaa
no o žiari je známe že radi vyvolávajú pôrody, tak isto aj mne vyvolali a to boli fakt bolestivé kontrakcie ked som chcela epidurál tak mi ho nechcela Durkechová dať vraj ešťe nieje isté či budem rodiť prirodzene alebo sekciou ?!!!! to som doteraz nepochopila prečo uvažovala nad sekciou ked som sa pekne otvárala aj hlavička zostupovala, takže ku koncu pôrodu som mala také kontracie že jedna skončila a o 2 sekundy začala daľšia 😔 takže ked už som mala tlačiť tak som nevládala ale Durkech mi pomáhal tlačením na brucho. malý mal obvod hlavy len 34cm 😅 samozejme že žiadna 3.doba pôrodná nebola - ked sa malý narodil hned mi začala dávať dole nasilu placentu 🤐 ako bonus na sále bolo šitie po nastrihávaní a to som chcela nech mi to tam dole umrtví ale asi to prepočula.. o tom ako to vyzerá na oddelení škoda reči 😔 ked som sa chcela v kľude ráno osprchovať tak som si dávala budík na 4:40.. aj tie niektoré sestričky z novorodeneckého fakt že 0 bodov 😅 malý sa mi nevedel prisať, a v noci som sa zobudila že mám naliate prsia tak som šla na norodenecké, tá sestrička vyzerala akoby sa práve zobudila a dala mi akurát tak odsávačku..až na další den prišla na to že sa malý nevie prisať taká mladá čiernovlasá sestrička a táto setrička bola fakt super- v noci chodila kontrolovať po izbách a ked niekde počula dlhšie plač tak prišla pomôcť.. 2 dni po pôrode mi zistili že mám málo krvi- dostala som 2x transfúziu krvi a 1x krvnej plazmy.. maminka čo už bola na izbe mi vravela že babe čo už prepustili tiež dávali transfúziu krvi a tiež rodila pri Durkechovej a tá ju tak riadne nastrihla

drnduliak
12. jan 2014

@tiumen je pravda ze vyvolavane porody su intenzivnejsie, ja som tiez mala taky prvy ale uz by som do toho nesla...pri druhom som to rezolutne odmietla a dobre som spravila. ked to ide prirodzene, je to uplne o inom...ale zas nikto ta do vyvolavacky nenuti, hlavne ked je to este pred oficialnym terminom...ale prvorodicky nevedia do coho idu...ma to vyhody ked musis dlhsie cestovat do porodnice, mne trvala cesta do porodnice 3/4 hodky a tie kontrakcie kazde tri minuty som ledva rozdychavala 😝 a co sa tyka vybavenia, tie zachody a spolocne sprchy su biedne...ja som mala s personalom dobru skusenost, jedna sestricka z novovrodenekeho bola neprijemna na zaciatku, mozno je to ta o ktorej pises...ale lekari boli skveli, od anesteziologa, co mi daval epidural, durkechova ma nastrihla uplne malo a to som rodila stvorkilove dieta 😝 sitie mi umrtvila, napriek tomu bolelo...hm, nie vzdy umrtvovaky zaberu.. 😠

tiumen
13. jan 2014

@drnduliak no mňa poslala Voldánka do nemocnice na pozorovanie kvôli tlaku, dávali mi dopegyt a aj mi znížili tlak ale aj tak mi ho vyvolali.. A malý mal 4100g a 55cm takže k dĺžke má akurát váhu lebo aj teraz keď má 4,5kg je chudunký a dlhý..

ask
13. jan 2014

@ivanapetrasova Aj ja som posledneho rodila pri nej-nahoda ale bola velmi fajn. Skusenosti s nemocnicou: vybavenie oddelenia dost bieda, ale kto chce ma moznost priplatenia nadstandardu (teda ak je volny🙂) Sestricky ale na 90% super cize ak sa aj najde nejaka jedna biedna este vzdy je tam viac tych skvelych. Kludne by som sla zas aj 4x - ale to len ked vyhrame sportku 😎 😀

ask
13. jan 2014

@drnduliak @tiumen Treti porod som mala vyvolavany-maly bol 2dni prenasany a ja som sa uz nevedela hybat, vyspat ani vladat cakat na prirodzeny porod. Na moju prosbu bol porod po zhodnoteni zdravotneho stavu od dr. Durkechovej vyvolany a bol nastastie uplne v pohode...nebol odlisny od dvoch prvych prirodzenych. Mam uz 40 a viac som sa bala aby sa v posledne dni s malym nieco nestalo (aby nemal zbytocne zelenu vodu od prenasania) ako tazkosti s vyvolavania porodu. Bol riadne vyvinuty, uplne donoseny 3640g a 51cm.

drnduliak
13. jan 2014

@tiumen tak ked si mala dovod, tak asi museli vyvolat...u mna to bolo cisto len dohoda...tri dni pred terminom. kvoli vzdialenosti a tak...ale blbost, vravim, uz by som to nikdy nespravila ked fakt na to nie je indikacia

tiumen
14. jan 2014

@drnduliak ale práveže oni mi znížili tlak do normálu tým dopegytom takže nemuseli vyvolávať.. ani ja pokiaľ nebude treba do vyvolávaného pôrodu nepôjdem..

anavik29
22. jan 2014

@tiumen mam taku istu neprijemnu skusenost s dr durkechovou, mam taku jazvu na vnutornej strane stehna, ze mi to je vidiet v plavkach, rana sa mi potrhala, zahnisala, skoro som dostala sepsu, liecili ma vo zvolenskej porodnici, placentu zo mna tahala a krutila ju, no hrozne... Mala si si zaplatit epi uz pred porodom, ani me ho velmi nechcela dat ale sestricka jej vravi ze ho uz mam zaplateny, tak navela po 10-tich hodkach som ho dostala, ta zlata sestricka z novorodeneckeho sa vola zuzka keby nie jej tak ani nekojim... Idem opat rodit ale tentoktrat len zvolen, prajem vsetko dobre

tiumen
23. jan 2014

@anavik29 ďakujem pekne mať takú jazvu 🤐 ja som počula že Ďurkechová je v žiarskej nemocnici len vďaka tomu že jej muž je primár..ale či je to pravda neviem.. Takže tá mladučka sestrička z detského sa volá Zuzka? Ona bola fakt jediná tam najlepšia či už tým ako sa správala k bábätkám alebo pomáhala s tým dojčením lebo silne pochybujem že by iná prišla na to že sa mi malý nevedel prisať a bolo treba ho zo začiatku dojčiť cez klobúčiky.. Aspoň vieme že Žiar už nikdy viac 😉

anavik29
23. jan 2014

@tiumen urcite myslime tu istu aj mne 'odporucila skusit kojit cezklobuciky aj ukazala ako co bola super, inak porod som tiez mala vyvolavany 3 dni pred terminom, doteraz neviem preco, uz by som to nedovolila!!! Rodilo nas 18 v priebehu par dni, pretoze durkechovci sa chystali na dovolenku tak sa rodilo den noc, porod skoro 13 hodin keby ze nemam epi tak skapem...hroza

timea27
11. feb 2014

ahojte.chcem sa opytat na porodnikov. viem ze rodia durkechovci a kalny. zazila som na prietokoch dr. taufera a pripadal mi strasne odmerany...a este nejaky dr z cadce ci odkial?

drnduliak
11. feb 2014

@timea27 mna prijimal taky velky doktor, to bol tusim ten z cadce...moc toho nenahovoril, iba ze "to pojde"...lebo som stresovala ci som neprisla nadarmo 😀

klea30
19. feb 2014

ahojte,chcem len povedať,že tá sestrička z novorodeneckého sa určite nevolá Zuzka,mne tiež pomohla a som jej vďačná.

vefi89
19. feb 2014

@klea30 Silvia to je 😉

evkahubo
25. feb 2014

chcem sa spytat,aky je aktualny poplatok za epidural v Zh ...

zuzkako
25. feb 2014

Ahojte,idem rodit do Zh druhykrat, len sa chcem opytat, ci nahodou neviete, ci tam je pripojenie na Wifi alebo ine pripojenie na internet?Dakujem.

drnduliak
25. feb 2014

@evkahubo ja som platila tusim 128€ teraz naposledy

jenta
26. feb 2014

@zuzkako ahoj, ja som sa dozvedela, že wifi tam je, ale zrejme len pre nadštandardné izby. známeho manželka rodila tuším pred rokom, mala ten nadštandard za 15€ bez sprchy/wc a vraj dostala heslo na wifi. neviem, či ho dajú aj keď si na obyčajnej izbe. tiež ma to zaujímalo, lebo na mojom telefóne nešiel nastaviť net ani pracovníkovi v orange-i 😀

zuzkako
27. feb 2014

@jenta dakujem ti velmi pekne, no pokusim sa, keby som bola na normalnej izbe zistit heslo na wifi.

jenta
27. feb 2014

@zuzkako tak za opýtanie nič nedáme 🙂 ak sa môjmu drobcovi uráči ísť von konečne, a budem mať wifi, tak ti dám vedieť 😉

skarediacka
27. feb 2014

@tiumen
@tiumen , súhlasím so všetkým tu napísaným..

zuzkako
27. feb 2014

@jenta ja to mam tiez uz na zlomenie, tak uvidime, ci stihnem prist do ZH.Som si aj rezervovala izbu, ale zrejme do 8.3. uz asi nevydrzime.

siu04
30. apr 2014

Rodili ste niekto nedavno v zh?alebo sa chystate?ako to tam funguje momentalne?

bobo1983
27. máj 2014

Minuly rok som rodila v ZH...Dr. Durkech velmi ochotny a mily spolu s manzelkou...robili mi sekciu, nakolko maly bol KP...povodne som mala rodit v TN, ale mi vysvetlil, ze tam ma nechaju rodit normalne a to netreba riskovat, hlavne ked ide o chlapca...a tak som cestovala 200km, ale nelutujem...mala som nadstandard, na ktorom bol so mnou 3dni aj manzel...sestricky velmi mile a ochotne, hlavne taka mlada tmavovlaska a este jedna blondynka...ak maly dlhsie plakal uz boli na izbe, ze co sa deje..lebo maly sa nevedel zo zaciatku prisat...velmi mi pomohli 🙂

jenta
27. máj 2014

ja som rodila v marci druhý krát v žiarskej pôrodnici a bola som opäť spokojná. prvý pôrod bol nakoniec akútna sekcia, teraz sa podarilo rodiť prirodzene 🙂 pôrod viedla Dr. Ďurkechová, milá sympatická, vo finále prišiel aj primár Ďurkech. mala som už tlaky, no malý bol stále vysoko, tak mi pri tlačení pomáhal tlačiť na brucho...malý mal dvakrát omotanú pupočnú šnúru okolo krku, ale bol chvalabohu v poriadku 🙂 hneď som ho dostala na brucho, potom ho poutierali, pomerali, odvážili a dali mi ho nech sa skúsi prisať, čo sa mu moc nechcelo. potom keď som už bola zašitá, tak mi ho dali ešte raz a to sa už pekne pricucol 🙂 malý sa narodil na obed a večer som ho už mala pri sebe na izbe.
okrem toho, že bol vtedy zákaz návštev, vraj kvôli žltačke, som bola spokojná so starostlivosťou. jediné, čo sa mi nepáčilo, že pokial sa človek vyslovene neopýtal, nikto mu nič nepovedal. ja som v deň prepustenia ešte ani po vizite nevedela, či ideme domov, alebo nie...trochu komunikácie zo strany lekárov na vizite by neuškodilo...

syssu
29. máj 2014

@jenta vidim ze tvoj prispevok je najaktualnejsi 🙂 ja som rodila v ZH davnejsie a teraz ma to caka zase tak este co to zistujem ;) ak ti nebude vadit, mam par otazok.. to polozenie na brucho si si ziadala, ci to urobili automaticky? a co oxytocin - davali ti ho automaticky (pocula som, ze ho supnu kazdemu, bez ohladu na priebeh porodu)? vopred vdaka za info ;)

jenta
29. máj 2014

@syssu no ja som sa bola hlásiť po termíne, myslela som, že mi zase šupnú vyvolávačku ako pri prvom, ale Dr. Ďurkechová povedala, že na dva prsty som už otvorená, podarilo sa jej otvoriť ma na štyri a miesto vyvolávačky (tabletky) mi napichli oxytocín, aby sa pôrod rozbehol. keby som tam prišla s bolesťami tak by som ho asi nechcela. no u mňa bol najvyšší čas, lebo vodu som už mala zakalenú... ale na príjme sa ma doktorka pýtala, ako si predstavujem pôrod, tak myslím, že ak povieš, že si ho neželáš, tak ti ho nedajú, ak bude pôrod postupovať 🙂 inak pôrod som mala rýchly...o pol ôsmej som prišla na príjem, natočili mi pásy, o ôsmej prišla doktorka, pozrela ma, dostala som klystír (ktorý som si musela pýtať, nedali mi ho automaticky), pred deviatou mi dali oxytocín...kontrakcie v pohodke predýchatelné každé dve minúty, po jedenástej mi pichli vodu, kontrakcie hneď každú minútu a riadne a 12:09 bol malý na svete...takže všehovšudy dáke 4 hoďky 🙂
no a drobca na brucho som chcela, ale v tej chvíli mi to ani nenapadlo 😀 doktorka sa ma pýtala hneď ako prestrihla šnúru, či ho chcem. aj či chcem ho skúsiť prisať sa ma sestrička z novorodeneckého hneď pýtala 🙂 ako vravím, ja som bola spokojná 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre