Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

stivinka1
13. aug 2010

@janka_michal kym kojis, je maly predpoklad, zeby babatko od teba nieco chytilo, lebo mlieckom mu dodavas protilatky. Skor moze ochoriet od tvojej polovicky 😉. Ja som tiez bola parkrat chora, najma v zime a Samko neochorel ani raz, no tfuj tfuj, si poviem, aby som neporiekla 😅

hankast
16. aug 2010

@janka_michal
@lucialen ahojte babenky žijete?Ako ste prežili včera tu hrôzu?Jani ako sa Ti Vam darí s malinkou?Co mate nové?

janka_michal
16. aug 2010

@stivinka1 no toto mi hovorila,aj jedna susedka,ze je to fajn, lebo malej davam tie protilatky v mliecku..tak hadam ano

@hankast ahoj ahoj..no boze ja som bola vcera akurat u nasich a mali vchod zaplaveny dost..tieklo im do pivnic to po treti schod vody ci kolko..ako no bolo to take zvlastne,ale uz je to celkom ok..vsetci mali povinnu brigadu upratovania..ale zvladlo sa to..hovorim,ze my tu lamentujeme a co tí ludia,kde im domy po strechy zaplavilo :( no a s malickou celkom dobre..akurat spinka,tak som prisla na skok kuknut..a idem upratovat trosku a varit a zehlit..vcera som si nadbehla,sa mi nedalo spat,tak som v noci poupratovala dost a dnes len cosi ap otom s nou budem asi aj oddychovat dnes..no len sa mi nepaci strasne zle dycha,tak chraplavo bola som s nou u doktora..lenze to je taky dr ze hruza (zastupuje moju dr, bo ma dovolenku) jaaaaaj akurat sa zobudila..spinkala asi len pol hodku a sa zobudila na to,ze sa jej ckalo :( no a k tomu co sa jej tak zle dycha,to je ako keby mala nadchu alebo nejake hlieny alebo co..no a doktor ze to je ok a ze jej mam odsavat (no aj tak jej nikdy nic nejde) a ze jej mam davat nasivin do nosa(no neviem ci je to az tak vhodne ju od mala ucit na kvapky do nosteka) a ked mu hovorim,ze nemoze mat hlieny ked tak ako keby chce odkaslat a co a on ze no hej moze mat..a to je vsekto co mi k tomu povedal..aj kasle tak ja neviem..asi sme robili chybu,ze sme vzdy na kupanie riadne vykurili kupelnu a v ostatnych izbach bolo tak normalne aj vyvetrane aj co a ci jej to neurobio zle tie teplotne rozdiely..aj ked som jej vzdy dala aj ciapocku po kupani aj co no neviem. :( tak hadam to rychlo prejde..a vy sa mate ako s drobcami?

@lucialen..no co sa s teobu deje??ako to vyzera?ako si sa rozhodla rodit a tak pod?popis vsetko 🙂

hankast
16. aug 2010

@janka_michal ahoj skus davať malinkej namiesto nasivinu len kvapky libenare to je len voda na prečistenie ja to malemu občas davam na zvlhčenie.Zavidím Ti že nemôžeš v noci spať ja by som spala až no.Ked spí dobre Kubík tak nespí Janík a naopak stale dokola.A to nehovorím o žiarlivostných zachvatoch staršieho synčeka no des už neviem ako na to,nedarí sa mi ani po dobrom ani po zlom. Už si bola na nožičkach? Ja v piatok všetko dopadlo dobre už nebalíme
naširoko chvalabohu.

janka_michal
16. aug 2010

@hankast no skusim nieco take asi..lebo vazne sa mi to nepaci ako dycha nech uz robi moja dr...no nezavidim ti to..a obdivujem ta,ze to takto zvladas...my sme tiez chceli druhe ked mala bude mat tak max 3 roky..no neviem neviem bojim sa,ze to nebudem zvladat..a Janko nemoze ist uz do skolky?ci chodi???a na nozicky ideme az vo stvrtok...tak super,ze vam to dopadlo dobre.ja sa musim priznat,ze napr dnes som malu nasiroko vobec nemala..a vcera tiez nie..no mala by som ju tak asi balit podstivo..vsak uvidime co nam povedia..

bozeeeee u nas je taka burka zase..tak sa bojim,ze zase budeme zaplavení..ja som doma len s malou a moj drahy cestuje domov z ba..tak hadam sa k nam aj dostane :(

hankast
16. aug 2010

@janka_michal ahoj janko ešte nechodí do školky aj som ho chcela dať od septembra, ale nevzali ho pretože nemá tri roky až vmarci a majú veľa deti .Tak bude doma.Neboj určite to budeš zvládať ked budeš musieť.Najtašie je to všetko pri prvom pri druhom dieťati všetko berieš ináč.Keby si vedela aka som bola ja pri prvom vystresovaná ,Ty si uplne v pohode žiadna depka nič.ja som ho balila podstivo asi zvyk Janka som balila do štyroch mesiacov tak mne to príde uplne samozrejme.Kupaš malú každy den?Ja som dnes kupala o už o piatej skušam posunúť malému čas lebo chodí neskoro spať včera zaspal o23:20 už som mala nervy.Bruško Vas netrápi?

janka_michal
16. aug 2010

@hankast no vsak to ano,ze to pri druhom beres inak ako pri prvom..no a tie debky..ale to sa len zda,ja ich niekedy mam a hlavne ked je mala stale v noci hore a papa a potom sa hra s cickom a dam ju lahnut, za tri minuty reve,ze je hladna tak to ako niekedy ze fuuu..ale nastastie to nie je casto..malicku kupem kazdy den..podla toho ako sa zobudi ale medzi tou 7-8 snazim sa o 7..a vtedy co sm piasala,ze po kupkani sa napapa a potom hned zaspi,tak som to asi zakrikla, lebo od vtedy tiez nespi tak napr teraz este enpsinka..vcera zaspala o pol 11tej...ale spala az do vyse druhej..no je to tazko niekedy spinka pekne niekedy horsie..a kojis maleho len ??,lebo moja mala ja ju kojim aj 40min a este place,ze je hladna..tak jej idem zarobit francuzske mlieko..lebo ona sa len z cickom hra ap otom ma len natahuje,ze ju polozim a zase plac,dam ju na cicik aaa stale dookola..ale napr vcera vypila len z jedneho(ja si ju inak zvyknem prehadzovat) a spinkala dve a pol hodky..tak asi podla toho ako taha..viem,ze by som to s tym fr mliekom nemala robit..ale ja som s nou fakt hore kazdu noc zakazdym tak zohodku a to sa neda..a brusko nas nejak netrapi(klop,klop) iba nazaciatku ked som to fr mlieko kupila..to som jej dala podla navodu ze do 60ml vody som jej dala dve odmerky toho mliecka..no a nevedela sa vykakat uplne take trvde to mala..tak som jej to zacala do cajiku robit a len jednu odmerku jej davam..ale cez den jej to nedavam len v noci, aby tolko nebuntosila..ked velmi vyvádza..a kolko ti spinka cez den???tak ho nehavam hore..snaz sa nech je cim viac hore a potom bude unaveny..ci sa bojis,ze by bol nervozny potom?a kolko ti spinka ked tak neskoro zaspi???vsak potom s zobudi az nejak pred 4tou nie?boze no neviem neviem co robit..vsak ani terza neviem ci mala spinka ci nie..lebo je tam ticho a nechcem ist kuknut, aby sa neprebrala..

hankast
19. aug 2010

@janka_michalahoj Jani ako sa máte? Nemala som Ti čas včera odpisovať nejak nestiham.Malého len kojím dufam že nám to vydrží čo najdlhšie.Aj ja mam malého na cicku aj hodinu a potom zaspí a niekedy si parkrát cucne a spí.Ale večery po kúpaní to sú horory.Pije tak hltavo tisíc krat ho nechávam odgrgnúť potom ho bolí bruško no hruza.Dnes ideme na poradnu tak som zvedavá čo nám povie naša doktorka.Nevieš čo je Luckou dlho sa tu neozvala dúfam že je v poriadku.

lucialen
19. aug 2010

Ahojte 🙂 Uz som tu, len teraz nam opravili internet, uz som pisala asi pred dvoma dnami, ale pozeram, ze to neuverejnilo. My sme dopadli celkom dobre, vytopilo nam len pivnice, este aj v pondelok, musime cakat kzm klesne spodna voda. Od pondelku mam ale mm v nemocnici, 3 dni nam nesla voda, tak som sa tu natahovala s bandaskami a kyblami, ale uz je ok. 😉 Ja som len dufala, ze ma nechytia bolesti, lebo od nas sa nedalo nikde dostat, dole na hlavnej okolo chrenovca to bolo hrozne, ziadna hlavna cesta, polia nic, len rieka..
A vy ako? Dufam, ze vsetko ok, mate kde byvat.

miichaela
19. aug 2010

@minicek k tým sestričkám na novorodeneckom nie všetky sú zlé je tam jedna veľmi dobrá a veľmi milá sestrička Viglášská ona bola úplne super vo všrtkom pomáhalaja mám s nou iba dobré veľmi dobré skúsenosti a to som rodila 16.6.2010

hankast
21. aug 2010

@lucialen ahoj Lucka som rada že si v poriadku už som si myslela že si v pôrodnici.Už sa Ti to pomaly kráti už si určite netrpezlivá.Mne išiel posledný mesiac hrozne na nervy memal konca kraja.
@janka_michal Ahoj Jani ako sa máte a ako Vám dopadli nožičky?Mi sme boli vo štvrtok na poradni.

janka_michal
21. aug 2010

@hankast ahoj ahoj..no ako sa mate?ako ste dopadli na poradni???no my sme boli s malou na krcnom,lebo sa mi to nezdalo ako malicka stale chrchlala..no a moja dr nerobi,zastupuje ju taky tlk.no tak som vyprosikala inu doktorku a aj ked ma nemala zobrat tak nas vzala..a poslala nas aj na krcne a tam nam predpisali taku slanu vodu do nosteka malej a aj fenistil kvapky a brali nam ster z nosteka a prisli vysledky ze ma stafilokoka ci co to.takze mame take antibiotika v kvapkach do nosteka..takze tyzden to mame brat a potom ak sa to nezlepsi tak na konktrolu..v pondelok ideme aj my na poradnu,tak uvidime co povedia..no a na klbikoch super.je to fajn(nakoniec som bola v pd) lebo som sla do zh a nestihli sme to(lebo sme to tam neveeli najst)sme tam behali ako tutmaci a kazdy nas posielal inam..no a potom ked sme to nasli tak uzasna doktorka ci kto tobol(ale asi dr) nam povedala,ze my patrime do bojnic co tam robime a ze to je vsetko tym,ze tam zeny zacali chodit rodit a ze oni nemaju nasich doktorov v databaze..ako keby ja za to mozem..a hovorim no mne sa tu narodilo dieta a poslali ma sem..a ona no ja nemam cas to teraz robit bud si pockajte alebo potom o tyzden..a uplna arogantna krava(ked mam byt vulgarna) a ked som sa jej spytala,kolko to asi tak bude trvat..mala tam troch ludi tak len ze no minimalne hodinu..ze aaaaa..tak som sla do pd..malicka okakala celu ordinaciu :D lebosom jej dala dole plienku a bola pokakana sa v aute po.... tak som ju utrela a dala plienku prec..no a ona zacala cikat.potom potlacila a tak to bolo na komplet zaspinene..tak som ju zase poutierala a hovorim drahemu nech zobere tie veci spod nej ja som si ju vzala na ruky a ona zase potlacila a bola jasna :D tieklo mi to cez prsty na zem..no ako docela som sa zasmiala 🙂 ale som rada,ze to dobre dopalo...v pondelok na poradni idem dat malej aj prepichnut uska..kedze v zh to nerobili v porodnici tak jej idem dat v pond..dufam,ze to bambulku nebude moc boliet..a co mate nove???jaj nejak sa mi da spinkat..inak sme do detskej objednali take predlohy na stenu (to obkreslime a farbami vymalujeme) a mame krasne obrazky na stenu..tak sa tesim kedy to dojde..a ako s tym spankom po kupkani uz je to lepsie???

hankast
22. aug 2010

@janka_michal Ahoj Jani v prvom rade všetko najlepšie k Tvojim včerajším meninám hlavne vela zdravia štastia a nech Ti mala Viktorka robí len a len radosť.V poradni všetko ok malý pribral za mesiac skoro kilo a pol už ma 4810g tak som rada že to moje kojenie"občas aj trápenie ma osoh.To bola pekna krava v tom Žiari ešte že som tam nešla lebo neviem neviem čo by som jej na to povedala ja ale asi nič pekné.A nerozumiem tomu prečo nas automaticky objednávajú do Žiaru ked to nechcú robiť ved da sa povedať objednajte sa v Bojniciach a nemusíš chodiť ako debil.U koho si bola v Pd?Takú plienkovú šou mávam aj len doma u lekára sa mi to zatial nestalo ale s detmi je to tak nikdy nevieš čo s nimi zažiješ.Držím Ti palce pri tom prepichovaní ušiek ja mam občas problémy aj s injekciami tak neviem ako by som zvládla toto ale ked chcete byť pekné.Malinká bude mať super izbičku. Mi sme tiež prerábali pred pôrodom ale nič sme nedávali na stenu len takú zelenkavú farbu aj som chcela nejaké obrázky ale dlho sme nevedeli či to bude baba alebo chalan tak sme nakoniec nechali tak.S tým spaní je to tak všeliak niekedy lapšie niekedy horšie.Včera zaspal neskoro bolo asi jedenásť ale spal do 4:10 a potom sa nacuckal a spinkal do pol siedmej. Predtým dve noci zaspal niečo po ôsmej a bol hore každe dve hodiny parkrát si potiahol a spal dalej tak neviem ale už to ani neriešim nejako bolo nejako bude. Len keby nemal tie koliky tak by to bolo super.Ozi ma malinká dudku/cumlík/ lebo Kubíka nan neviem naučiť niekedy si ho chytí a niekedy nie mame doma asi všetky druhy čo existujú môžem aj predávať.Daj vedieť ako ste dopadli v poradni.maj sa zatil krásne a držkajte sa.

janka_michal
23. aug 2010

@hankast ahoj Hanka..dakujem za gratulaciu k meninam 🙂..no krasne ste pribrali veru..to musi byt riadny chlapisko 🙂 no veru ano v tom ZH ta doktorka bola taka neprijemna,ale tak uz to mame zasebou boli sme v tej pd a vsetko je dobre..takze uz nebalime nasiroko...bolo to tam zaujimave v tej ordinacii,ked mala kakala ako o zivot..ale za to budeme mat na co spominat :D jaj dnes nam tie uska prepichovali, mna poslali von.malicka plakala,ale myslim,ze doma niekedy place viac :D takze dobre je..a ked mi ju dali,tak uz bola tisko..este taka prelaknuta,ale v kociku hned zaspinkala..aaaa uz je z nej paradnica(nie, ze pred tym nebola) ale uz sa ma aspon ebudu pytat ci to je dievka alebo chlapec..inak mame 3720g a 52,5 cm..tak neviem akoto je,lebo ked sa narodila mala vraj 46cm a to sa mi hned nezdalo a toto mi to este utvrdilo,pochybujem ze by za mesiac necely tolko narastla..a pribrali sme skoro kilo od minulej poradni..jaj ten malicky ta veru trapi s tym spinkanim..malicka nasa vcera spala cely den..len som ju dala na cicik ked sa zobudila a par krat cucla a spala dalej..som sa bala,co to bude v noci..ja som mala zase teplotu(no vsak ked ja som antibiotika nedobrala,sa mi to vratilo) ale nastastie aj ked sa jej nechcelo spinkat potom zaspala a zobudila sa len dva krat..dnes za to cely den vyvadzala zaspinkala okolo 5tej a spinka este teraz..tak enviem ci ju budem aj kupat..aby som ju neprebrala..vsak jeden den nevadi,ked vynecham..skoda,ze nevieme co si tie deticky myslia a nevedia nam povedat co ich trapi a preco nespinkaju :( no a cumlik, to bolo tak,ze ja som jej ho dala uz v porodnici..lebo v noci som s nou bola cez dve hodky hore a plakala, dala som ju na cicik tak si potiahla raz a spala a polozila som ju a rev..tak sestricka dosla a kukala ze ved ona sa len hra.nemate cumel?a ja ze mam(aj ked som ju nechcela na cumlik ucit) nakoniec som jej ho dala, ale ona ho nechce cez den .iba ked je taka,ze sa len hra tak jje ho dam.to zväcsa pred spanim alebo tak..a niekedy ho vyplluje za chivlu a niekedy ho dudka stale..no a cumliky sme mali dva od avent..ale zdali sa mi velke..ako dudlala ich,ale niekedy ju natahovalo..tak drahy kupil v bille ked tam siel taky nuk ci ako sa vola a ten je tvarovany..tak ten je jej lepsi..a dnes nasi doniesli taky tiez tvarovany macko pooh..ale ten je tiez nejaky velky aj ked je pisane ze od 0m...kamoska co ma malu tak ona len ten obycajny chce..uplne najlacnejsi obycajny..takze nteviem ti poradit..jedine asi poskusat..ale ked to je zase take,ze kupovat tristo cumlikov a nechce ist :( no nasa chce,ale len ked uz nie je hladna ale potrebuje cosi dudkat..tak vtedy ajj zaspinka..a ked je hladna a dam jej dudku,tak ju vypluje a place..tak to viem, ze este nema dost..jaj dnes som si objednavala depilacnu sadu.som nasla za 17,5€ aj vosky k tomu este..a to jeden vosk cela hlavica stoji 1,66 a u kozmeticky davam za obocko 1€ ako neni to vela,ale naposledy som tam bola pred porodom a uz je to hrozne a mne sa to nechce pinzetou,tak sa mi investicia aj vrati..davala som si aj podpazusie trhat voskom u nej..ale to musim cakat kym to je min 0,5cm dlhe a v lete to bola hruza..a takto to budem mat doma aaaa proste no super tesim sa nato..mam aj veci na gelove nechty..tak som si poobjednavala a mozem si zase robit. 🙂 lebo to co za to pytaju v salonoch je des. ty si davas gelove nechty???a kedy das nejake fotky???no a co vy ste zdravucky??my mame toho stafilokoka neviem ci som pisala..tak bereme take atb kvapkam malej do nosteka..tak uvidime co to bude..a inak my mame monitor dychu a raz nam normalne pipol...to po 15sekundach pipne apotom po dalsich 5 zacne pipotat riadne..tak mala sa asi nenadychla tych 15sekund..tak ideme aj na neurologiu povedla dr...lebo niekedy sa mi zda,ze sa mala nenadychne tak jej musim fuknut do tvaricky apotom je to ok(viem to podla brata,bo on ked bol malicky,tak sa tiez envedel nadychnut..ale to ked nervacil..zacal strasne plakat a bolo)tak som zvedava ci zase len stresujem..ale radsej nech ju presetri poriadne a povie, ze je to ok alebo pripadne nech je pod dohladom..ako by som mala nieco zanedbat..jaaaaaj zase som sa rozpisala..tak uz idem..malicka este spinka tak bezim do sprchy..tak pekny vecer 🙂

sjusiquatro
24. aug 2010

@lucialen ahoj ty chces mat Durkecha pri porode??Ja chodim k Voldanovej ale vcera som uz bola u Durkecha, lebo ocino s nim kecal, ze by som ho chcela pri porode ale nieco spomynal ze ide na dovolenku v septembri ale odrodila by som aj pri Zeliznakovi toho celkom poznam... A pocula som ze zaistenie na porod stoji 200e...

lucialen
24. aug 2010

@sjusiquatro No chcela som ho mat pri porode, ale ked ide na dovolenku, tak asi nie. Mne hovoril len ze ide na polovacku asi ten vikend ked mam termin. Este vcera som tam bola a nic nehovoril 😒 A kedy si bola u neho? Ja som odchadzala okolo 11h sa mi zda. A ta Voldanova je kto? 😕 Inak dost drahe zaistenie porodu

sjusiquatro
24. aug 2010

@lucialen Voldanova je gynekologicka oproti poliklinike v tom dome na prizemi...jedna baba hovorila, ze bude rodit sekciou a ze jeho chce na porod a ze to stoji 200e...ak bude mat sluzbu ked budem rodit tak fajn a ked nie tak neva ved prezijem 🙂 🙂 ja mam podla poslednej menstruacie 19.9. termin a podla sona by to mohlo byt uz aj toho 8.9. tak som zvedava kedy to pride 🙂 ja asi okolo 12h

lucialen
24. aug 2010

@sjusiquatro Tak to som ta potom nevidela, lebo ked som bola ja, bolo tam vela tehuliek. Ja to tiez beriem tak, ze ak bude mat sluzbu, tak budem rada, ale ak nie, tak to prezijem aj s inym doktorom. Aj Matuskova je ok, rodila moju kamosku, bola spokojna. Ja mam tiez podla posednej ms termin 18.9., podla prveho sona 24.9., ale maly bol naposledy vacsi o 2 tyzdne, takze 10.9. Aj tak myslim, ze pokial sa maly sam nerozhybe, budem musiet cakat az do 24.9. a to ma asi porazi, lebo uz teraz mam vsetky mozne bolesti. A ty sa ako citis? Co na poradni, uz sa otvaras? Ja zatial o nicom, otvorena na spicku prsta, hlavicka volne nalieha, a ze krcok este dalekoooo, este to nevyzera, ze by sa krpec chystal von 😒 🙂

sjusiquatro
24. aug 2010

no super neukazalo to com som pisala.....

sjusiquatro
24. aug 2010

@lucialen pisem pisem poslem a nic 😖 tak v skratke...ja mam bolesti v oblasti bikin slabiny ma bolia ale nie dako casto ale je to taky cudny pocit potom aj ledva chodim a tak.....ale inak fajn maly je tiez velky a tancuje o sto 6 🙂 ja mam skrateny krcok ale zatial sa neotvaram...ked ma prezeral tak povedal ze by som mala v pohode rodit nieco take tak som zvedava....a kedy ides zase do poradne??

lucialen
24. aug 2010

@sjusiquatro ja idem buduci piatok, 3.9., vravel, ze ma na ten den vela poradni. Slabiny boleli aj mna niekolko dni, ale to pripisujem, ze sa mi panva roztahuje, tiez sa mi vtedy zle chodi. Ja som sa mu vcera postazovala na tolko veci, ze mal asi dost 😀 To zato, ze mi cele tehu nic nebolo 🙂

sjusiquatro
25. aug 2010

@lucialen kamoska akurat v pondelok rano o pol 5 porodila dcerku tak som ju bola kuknut ked som uz bola v nemocnici bozeee taka mala zlata..uz sa aj ja tesim na drobca 🙂 Durkech mal akurat nocnu tak ju rodil on tak bola rada..

lucialen
25. aug 2010

@sjusiquatro Aj ja uz sa neviem dockat krpca, ale teda aj konca tehu, lebo uz mam toho dost 😒 Moja kamoska tiez rodila u neho pred 3 tyzdnami, bola spokojna, mrkla som ju aj na izbe, ze ako to vyzera, celkom to uslo, aj ked sa mi to zdalo trochu prehustene.

hankast
25. aug 2010

@janka_michal ahoj ahoj nestíham odpisovať včera som mala dve bratove deti tak si vieš predstaviť. Konečne sme natrafili na dudel ktorý našemu drobcovi vyhovuje tak si pomaly zvyká. Dnes bol v noci len raz hore aj to o pol piatej zaspal síce niečo po desiatej ale nevadí takto by mi to celkom vyhovovalo ja som sa celkom vyspala.ja chodím ku kozmetičke doma na to nemám čas a tam si aspon oddýchnem a pokecám lebo to aj moja super kamoška tak aspon poklebetíme a viem že mi urobí super obočie a vlastne všetko Fotky som už dala nejaké ešte s porodnice mam niečo nafot. ked budem mať čas tak pridám a dufam že aj Ty. Zatial sme zdravý a dufam že aj budeme čo najdlhšie.Ten monitor si kupoval alebo máš s poisťovne?Ja tiež uvažujem že si nejaký zaobstarám lebo malinkému sa páči buvať na brušku ale bojím sa ho tak nechať tak ho vždy prekladám ked zaspinká a tak by som bola pokojnejšia neviem však akú značku.Davaš maej ešte na noc to francúzke mlieko to Ti poradila dr.alebo si si ho kupovala sama.
@lucialen Ahoj ako sa maš aj s malinkým?Ako čítam už sa nevieš dočkať konca tehot.uplne Ta chápem a verím tem posledný mesiac je nekonečný ale potom Ti bude čas ubiehať neuveritelne rýchlo.Tie izby su celkom utulne aspon čo som videla lebo ja som bola na jednotke aj ta sa celkom dala.Ale výhoda je že máš s kým stale pokecať mne bolo dosť dlho a smutno ale aspon že som mala maleho stale pri sebe.

hankast
26. aug 2010

Ahojte mam novinku dr.Matušková odchadza zo Ziaru do Bojníc.

kraviatko
27. aug 2010

ahojte, no píšem prvý krát na tomto fóre... chystám sa tiež rodiť v ZH, bývam tu druhý rok, prvé - dcéru som rodila v BA Ružinov pred piatimi rokmi a bola som spokojná ako prvorodička, mala som aj epidurál a v pohode, len potom keď mi prestal účinkovať to bolo dosť hrozné ..... tie bolesti ale prežila som to ...som ináč veľmi prekvapená z tej novej ceny za EPI ... 133 eur je veľmi veľa .... ☹
Tu v žiari nepoznám veru lekárov, takže neviem u koho budem rodiť, zatiaľ chodím len do poradne k Mudr. Spišákovej, termín mám až 8.11. tak uvidíme 🙂

lucialen
27. aug 2010

@hankast No akoze si uzivam posledne tyzdne tehu 😝 🙂 niekedy je dobre, niekedy tazko
A z kade si zistila, ze Matuskova odchadza zo zh? A kto pride na jej miesto?

janka_michal
27. aug 2010

@hankast ahoooj..no boze tak si to mala teda dost perne..ja som tiez nestihala odp, len som dosla precitala a sla prec...mala sa tu akurat puci vedla mna..dva dni nekakala uz som sa bala..no vcera pekne sama sa vykalala..tak som bola stastna z toho..lebo len tiskala a nic a potom po dvoch dnoch konecne..ten monitor dychu som chcela pozicat od unionu zadarmo ho poziciavaju do pol roka dietata,ale ja som mala problemy s tym rodnym listom a tak pod..nechce sa mi to teraz rozpisovat,takze kedze som nemala rodny list mi ju nezobrali do pistovne a tak som ho z unionu nemala (terza sme uz zahlasene aj vsetko..cakame len na karticku poistenca) tak potom ze si ho pozciame z nemocice v ZH za 33€ na pol roka..ale u nas od mesta dostanes 2000sk a keby mame este 1000sk zaplatit nemocnici za pozicanie,tak sme si povedali ze za tych 3000sk kupime a bude nas a mozme ho mat aj dlhsie pod matracom a aj pre druhe babo..a potom ho bud dame niekomu v rodine,ale predame..vsak to sa nema ako pokazit..no mame znacku angelcare..su rozne modely..drahsie aj lacnejsie..my mame tento a z tejto stranky http://www.perinbaba.sk/dojcensky-tovar/detske-... nasli sme aj lacnejsi ale ten by dosiel az do 10dni a my sme ho chceli cim skor..tak nas to tusim vyslo dokopy nieco cez 90€ ale som spokojna ze ho mame..nemusim mat strach aj ked je mala na brusku..alebo si v pokoji mozem robit a mala spinka v koliske a keby nieco tak to zacne hukat,takze nemusim ju chodit kontrolovat..takze ja som s tym velmi spokojna..maju aj s vysielackami no ale my sme uz mali,tak skoda :( no najpr som rozmyslala,ze kupime nejaky tu z bazaru mali babysense ci ako sa to pise za super cenu tu na koniku..ale drahy,ze nie ze radsej takto nech je zaruka aj vsetko..a to fr mlieko som si naordinovala sama..lebo ma dr vystrasila s tym,ze mala je den a pol s priberanim pozadu..tak som jej ho kupila..cely den ju len kojim (jedine ked sa niekde moc moc ponahlam a nemam cas ju kojit 40minut ako to ona zvykne,tak dlho papat..tak vtedy jej zarobim to vypapa rychlo a mozme ist..a tak isto si to berem zo sebou v davkovaci jednu davk utam mam..ze ak by som sa zdrzala niekde na uradoch abo tak tak nech jej moze napr mamina ked je s malou v aute abo kto,tak nech jej daju papat..mam vzdy cajik so sebou a to jej davam do cajiku fenikloveho..nech aj prdka..a v noci som ju kojila tiez,alenze ja nevladzem ju tak dlho kojit som nejaka vyslabnuta..aj vcera ma pot stale zalieval mala som aj teploty par dni..no tak to robim,ze pokial nemam odsate v chladnicke,tak jej zarobim (ale pozor,vzdy namiesto toho co ju kojim, ked jej dam zarobene si vzdy odsajem..nech sa mi tvori mliecko) takze v noci bud davam odsate alebo zarobim..a napr ked drahy krmil malu z flasky tak ja sm si rychlo odsala a dala do chladnicky a potom som mala..a je to rychle..moze ti aj muz pomoct, nemusis vstavat stale..aj ked ja vstavam, lebo to idem zarobit..(ale mam prevarenu vodu nachystanu uz vo flaskach..tak tie dve davky..uz urobeny cajik..a ked sa mala zobudi to dam na 10sekund do mikrovlnky,tam tam to mlieko a pohrkam a je)no je pisane,ze deti od 3 do 6 tyzdnov maju papat 90ml a to tam idu 3odmerky..no mojej malej to nestaci tak jej davam tak 120-140ml a davam jej 4 odmerky..najprv mala take hustejsie hovienka..ale to si musi zvyknut a treba davat potom cajik, resp. prevarenu vodu aj medzi kojenim..nech ma viac tekutin..no pokial viem tak toto fr. mlieko nejake problemy nerobi..skor tie sunare a tak pod..ale kazde babatko je ine..no ja mozem povedat,ze mne to tie noci velmi ulahcilo..lebo mala vazne papala aj 40min a potom este vymylsla..tak som bola s nou hore zakazdym aj hodinu a pol..a takto vela krat to idem len zarobi a drahy jej da papt aj ju da odgrnut a polozi ju do postielky a ja uz daaaaaavno spim..co by si to chcela vyskusat??jaj malinka sa tu tak krasne usmieva teraz..uz sme asi zobudene..tak napis potom,ked budes mat cas, ze co a ako..a inak kukala som fotky len nemam cas okomentovat..ale mas rozkosneho synceka 🙂

janka_michal
27. aug 2010

@lucialen no ahoj ahoj..ako sa mate???co nove???

hankast
27. aug 2010

@lucialen ahoj kamoška bola u sonogovej na poradni a ta jej hovorila,pretože ona ma planovaný cisársky u Matuškovej tak ide do bojníc od 1.9. kto ide na miesto nej neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre