Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

ela2710
28. jan 2011

@drnduliak presne ako pises, vidim, ze kliestovym sme sli viacere, no ale hlavne, ze mame zdrave a krasne deticky 🙂

miroslavazh
29. jan 2011

Ahojte mamičky 🙂 Poraďte mi. Môj malý drobec má 3 a pol mesiaca a večer zaspávame tak, že ho nosím na rukách, kým neodpadne /cca 15 min./. Neviem či robím správne, ale inak sa v postielke len obzerá, mrnčí a nezaspí sám. ☹ Ako uspávate vaše detičky? A to sme si ešte zvykli na cumlík v noci, tak keď vypadne, mamina musí podávať. Inak sa v noci zobudíme len 2 krát na papanie. Ale hore sme už okolo 6:00 - 6:30. Potom už len blaboceme, gagoceme.... A spávať chodíme okolo 19:30. Ale dnes som sa dočítala, že keď je večer plačlivý, mám ho dať skôr spať, tak sme išli už o 18:30. Že by mal vraj aj dlhšie ráno spať. No som zvedavá. Napíšte ako vám to ide zo spaním, nech porovnám ako sme na tom 🙂)))

ela2710
29. jan 2011

@miroslavazh ahoj, no chyba bola myslim aj ten cumlik, nasmu sme nastastie cumlik nikdy nedavali, ked chce papa si palcek 🙂 a kolko ti vydrzi hore? nas je hore hodinku a pol, napapa sa, prebalime a hra sa s hrkalkou, uz sa pre nu aj nacahuje, dokonca si ju uz meni v ruckach 🙂 alebo sa hojda v svojom hojdacom kresielku, ja uspavam na nasej posteli, 15 minut mu klepkam po zadocku, najskor je plac, ale len chvilocku a po 15 minutkach spinka, prelozim ho do jeho postielky, cez den vydrzi spinkat 3-4 hodiny, v noci nam spi od 19:30 - 2:00 a od 2:00 do 7:00 no je to samozrehme rozne, sem-tam vstane skorej, sem-tam trosku neskor, ale je to v pohode, inak kolkeho si rodila? do kedy si bola v nemocnici?

miroslavazh
30. jan 2011

@ela2710 Ahoj, rodila som 17.10. v nedeľu a domou sme išli 22.10. v piatok ráno. Ležala som na nadštandarde. Nemyslím, že cumlík bol chyba, mávali sme koliky - strašné, tak to bolo jediné, čo aspoň trošku ukludňovalo. ☹ Aj my vydržíme hore len tak 1,5 hod., niekedy 2, podľa toho akú má náladu. A vy ste šikovní, keď už takto sa hrá. My sme super na brušku. Obzerá sa, drží sa vydoko, zakláňa hlávku, ale nenačahuje sa ešte za hračkami, aj keď na jednu ruku sa zoprie parádne, až sa prevalí na chrbát 🙂)). Gúľame sa z jednej strany na druhú, no a to nehovorím o tých slinkách čo vyprodukuje. Ako besný psík. Okolo úst je vyhádzaný. všetko pchá do úst. Najlepšia hračka je ten cumlík. Ten si chytá do ruky, vyberá z úst a snaží sa ho dať nazad, samozrejme hoci ktorou stranou. Ale do úst trafí.

drnduliak
30. jan 2011

@miroslavazh ahoj, pozeram, ze som bola po tebe na nadstandarde 😉 ja som rodila 20. 10.a zrovna v piatok som sa prestahovala na nadstandard🙂domodv ma pustili v pondelok 25. aj my mame cumlik a podla mna je to fajn, lebo ked je mala nespokojna, dobre sa nim ukludni, nemusim hned tasit prsia 😀 ale presne ako pises, ked jej v noci vypadne, tak musim podavat🙂moja mala zaspava neskoro, niekedy az okolo 22-23 vecer, co je dost vycerpavajuce, ale zase spi dobre rano, aj do desiatej 😎 ja spim s nou, samozrejme, co mi vyhovuje, lebo vzdy som si radsej pospala rano ako sla spat skor vecer. vecer ju tiez musime nosit na rukach, inak nezaspi. ale to len v poslednej dobe, predtym bola dobra, zaspala mi v postielke sama, ked som ju tam odniesla. chvilu sa pokukala a ked som prisla za chvilu tak spinkala...ale tie casy su uz prec, neviem, co sa stalo. jeduje sa s jedenim...neviem, ci nemam malo mlieka 😖 .aj sa mi v noci casto budi, niekedy aj kazde dve hodiny 😠 ...uz sa mi to zda neunosne. ty kojis?neviem si dat rady, ako zvysit produkciu mlieka...

ela2710
30. jan 2011

@miroslavazh no nas zasa papa hrkalku 🙂 ja som odisla 15. akurat sme sa minuli 🙂 ale si mi povedoma, preto som sa pytala 🙂 cumlik je fajn, len to je na tom zle, ze musis vstavat, nas zasa na brusko rad nie je, tiez sa uz gula, pretaca 🙂 ale zas pekne drzi sam hlavicku ked ho mame na rukach, teraz bol na ockovani, a som rada, ze nemal horucku a ani nebol uplakany, doma sa hnrd smial 🙂 vy ste uz boli?

merryt
30. jan 2011

@miroslavazh Ahoj. No my sme mali tiež taký istý problém. Zaspával nám pekne sám. Položila som ho len do postieľky a sám zaspal bez problémov. Potom zrazu, keď som ho tam dala, tak začal strašne plakať, ako keby si ho hodila do ohňa a tak sme ho nosili na rukách, kým neodkvecol a preniesli sme ho do postieľky. Nosili sme ho aj trištvrte hodinu. Boli sme z toho unavení, keďže už ni je najľahší. A tak som jeden večer skúsila mu dať na oči látkovú plienku a pekne zaspal sám. Odvtedy zaspávame s plienkou cez oči. Vyskúšaj aj ty 😉

ela2710
30. jan 2011

@merryt ano to je pravda, ja maleho uspavam tak, ze ho uspim na posteli, on sa ku mne prituli a najma cez den mu teda robim tien a zaspi rychlejsie a potom ho pomalicky supnem do postielky 🙂

sjusiquatro
31. jan 2011

@drnduliak skus na to mlieko zapraskove polievky,Vineu a caje pre kojace matky.....ja si robievam zapraskovu vajcovu polievku .... 🙂

sjusiquatro
31. jan 2011

@merryt my pouzivame plienku uz od narodenia vzdy ked ide buvat tak mu ju dam tak cez cielko a tak pri hlavicku aj sa tak o nu oprie a pekne spinka....tzv. "buvinka" 🙂

sjusiquatro
31. jan 2011

niekedy sa tak zakryje... 😀

miroslavazh
31. jan 2011

@drnduliak 🙂 to je milé. Aká náhoda, že sme sa tam v tej nemocke striedali. No aj môj drobec bol super. Tiež donedávna zaspával pekne sám. Dala som mu do postielky macka čo hrá uspávanky, on sa na neho pousmieval a spal až do 1 - 2 potom papal a druhý krát v noci papal okolo 4-5 a tiež si pekne ráno zdriemol, síce len do nejakej 8 ale bolo to fajn. Takto čudne fungujeme len od kedy mal zapálené uška, do toho ho potom očkovali. Ja už 5 den nekojím. Malý bol stále hladný, koliky, každú hodinu na cicku. Hrozné. Skúsila som ho večer prikŕmiť a no ti vypil až 150ml. Dr. povedala, že musím prikŕmiť aj cez deň. Ja som mala mlieka veľa, len podla mňa slábé. Ak keď sa hovorí, že slabé mlieko neexistuje. Neviem si to vysvetliť. Od kedy kŕmim nutilonom comfort, žiadna kolik. Malý papá každé 4 hodiny. Častejšie nechce.

miroslavazh
31. jan 2011

@ela2710 Boli sme na očkovaní minulí týždeň. Ale mali sme aj horúčku a plačkali sme. Ale prežili sme. Ďalšie nás čaká 28.2., vraj to už nie je také zlé. Čo ja viem, tam už radšej beriem aj obklad.

miroslavazh
31. jan 2011

@sjusiquatro aký je zlatý 🙂))). My máme tiež, plienku, ale mne malý nechce spať na chrbte. Len na boku, a tú plienku má v rukách, no ale musí byť aj dudlík. Aspoň ho tou plienkou môžem podoprieť, aby tak často nevypadával 🙂

miroslavazh
31. jan 2011

Baby a to som vám nepovedala, že do nedávna sme spávali poviazaný v plienke lebo rozhadzoval rúčkami a budil sa, ale ako je väčší, už mu tak nebehajú hore - dole. 🙂)))

miroslavazh
31. jan 2011

@merryt no dnes sa na to vrhnem. Plienka na očká. Môj drahý už hovoril, nechaj ho tak, nech si trošku poplače, ale podľa mňa to riešenie nie je. Ja si ho radšej ponosím, len tie kilečká mu pribúdajú, a ja mne už odchádzajú kríže. Keby aspoň pekne hajal, ale čo už, snáď z toho vyrastieme - čoskoro.

ela2710
31. jan 2011

@miroslavazh a kolko vazi maly? 😉

miroslavazh
31. jan 2011

@ela2710 🙂 22.01. na poradni sme mali 5660 g. A vy?

miroslavazh
31. jan 2011

@ela2710 A kam chodíte k Dr. my ku Gelienovej.

ela2710
31. jan 2011

@miroslavazh pekna vaha 🙂 a kojis, ci nie? my mame uz 67 cm a 8420 g 😉 taky macko 🙂

ela2710
31. jan 2011

@miroslavazh my k Barcikovej, ty si priamo zo ZH? a ako vyzera ta gelienova? teraz k nej slo vela deti

miroslavazh
31. jan 2011

malý bol tiež macko, len sa nejako vytiahol na dĺžku, tak už nevydieť tie tučnučké líčka. Už 5 deň sme na nutrilone. ☹ Ale na druhej strane aj dobre, aspoň sme bez koliky.

miroslavazh
31. jan 2011

@ela2710 no ako vyzerá - taká ukecaná, tmavovlasá, taká mladšia Dr. Ja som spokojná. Som priamo zo ZH. A ty? Nestretávame sa aj vonku s kočíkom 🙂))

ela2710
31. jan 2011

@miroslavazh ja som kojila len mesiac a pol, ja som zas mala rozne zlcnikove a zaludocne problemy a potom maly hnackoval, a aj tak som bola nitena prikrmovat, lebo chcel len jeden prsnik, na druhy sa nechcel pricucnut, ani ked to skusali laktacky...teda som mala aj malo mlieka, my sme na BEBE =) no maly ma uz o tyzden 4 mesiace a kedze papa vela UM lebo ho mliecko dako nenasyti nakupila som si vyzivky, a spenatiky, ktore su vhodne od 4.mesiaca, teraz som kupila aj cajik jablkovo-medovkovy HIPP od 4.m. tak som zvedava ci mu bude chutit, lebo bylinkovy mu chutil velmi 🙂

ela2710
31. jan 2011

@miroslavazh neviem je to mozne 🙂 akej farby mas kocik, lebo ja stale stretavam baby s cervenymi 🙂 a nema ta lekarka aj okuliare? no a o tom rasteni ani nevrav..maly sa narodil 50 cm a uz ma 67 cm, body 68 mu su uz tak tak , normalne 4-mesacnemu nakupujem 74 🙂

miroslavazh
31. jan 2011

@ela2710 okuliare nemá. Aj ja malému kupujem 68, má 63 ale také dlhé nohy, že mu v menších ich potom nevystrie 🙂. Kočík mám taký šedý. Počkaj dám foto o chvílu.

miroslavazh
31. jan 2011
ela2710
31. jan 2011

@miroslavazh tak potom tu gelienovu nepoznam, ale vela bab tam teraz slo s malymi babami, ja neviem ci bola barcikova naj vyyber, ona je v poho, ale tie sestricky su divne....a vies, ze som ta urcite ani raz nestretla? vzdy si vsimam kociky, lebo som si nevypytala kontakt na dve kamosky, jedna mala synceka Kevina a jedna mala Bruna, no tak som sa tesila domov, ze som na to vobec nemyslela, a tak by som ich chcela stretnut ☹ no ale teba som este nestretla, a kde v zh byvas?

miroslavazh
31. jan 2011

@ela2710 pod Tescom a von chodíme cez obec od tej 12 - 14.

ela2710
31. jan 2011

@miroslavazh my byvame pri snacku, v tej zltej bytovke tak je to sranda, dako sa obchadzame 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre