Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

ela2710
7. feb 2011

@drnduliak to je dobre, v mojom pripade to neslo, ale ak sa ti da koj co najdlhsie

ela2710
7. feb 2011

@sjusiquatro ano byty su drahe, najlacnejsi trojizbak bol za 34 000 eur pred mesiacom...my sme zatial v najme, priatelovi idu (dufam) dat na dobu neurcitu a potom chceme este tak rok-dva daco nasetrit a na zvysok si vziat hypoteku pre mladych 🙂 vy kde byavte? maly si zacal cmulat palcek a ked je na brusku tak mu uz tecu slinky 🙂 zajtra ma uz 4 mesiace, ked si predstavim, ze pred rokom som bola v 1.mesiac

ela2710
7. feb 2011

@sjusiquatro ano byty su drahe, najlacnejsi trojizbak bol za 34 000 eur pred mesiacom...my sme zatial v najme, priatelovi idu (dufam) dat na dobu neurcitu a potom chceme este tak rok-dva daco nasetrit a na zvysok si vziat hypoteku pre mladych 🙂 vy kde byavte? maly si zacal cmulat palcek a ked je na brusku tak mu uz tecu slinky 🙂 zajtra ma uz 4 mesiace, ked si predstavim, ze pred rokom som bola v 1.mesiac

sjusiquatro
7. feb 2011

@ela2710 v trubine byvame v robinnom dome u svokrovcov...ale rozmyslame ze si asi tu prerobíme uvidime este co a ako...tu by mas to vyslo aj o polovicu lacnejsie...dnes bolo ako pekne...... 🙂

drnduliak
7. feb 2011

@ela2710 no mala som krizu s mliekom ale nastastie sme ju prekonali...teda dufam, ze je to zazehnane...aspon do pol roka nech vydrzime...

ela2710
7. feb 2011

@sjusiquatro no to hej, lacnejsie by vas to veru vyslo, ale ja si neviem predstavit zivot so svokrovcami, kedze my s mojimi nekomunikujeme, ani ja, ani priatel, a dnes bolo krasne, s malym sme boli vonku dve hodiny, inokedy sa ponahlam, lebo je zima hrozna a dnes ako krasne 🙂

ela2710
7. feb 2011

@drnduliak drzim palce 🙂 a ty mas chlapceka ci dievcatko? a kolko ma mesiacov?

drnduliak
8. feb 2011

@ela2710 ja mam dievcatko, ma 3,5 mesiaca. rodila som vlani koncom oktobra. aj my sme povodne byvali u svokrovcov, u nas to bolo celkom v pohode, dobre spolu vychadzame ale vlastna domacnost je vlastna domacnost, teraz uz byvame rok sami a je to fajn....

ela2710
8. feb 2011

@drnduliak jasne samy to je vzdy fajn 🙂 a kolkeho sa mala narodila? ja mam narodky 27.10. 🙂 nas maly mal dnes 4 mesiace, a ako sa vola mala?

drnduliak
9. feb 2011

@ela2710 ja som rodila 20.10., takze tiez uz mame coskoro styri mesiace🙂straaaasne to leti, som sa najprv bala, ze MD, to bude stereotyp, ale kazdy den je iny a zaujimavy🙂mam dievcatko, Adelku.

miroslavazh
12. feb 2011

Ahojte. Nemáte niektorá elektrickú odsávačku na soplíky? Zvažujem, že by som kúpil. Mám tú na vysávač, ale momentálen máme soplíky a často by mi aj v noci pomohla skôr elektrická 🙂. zvažujem kúpu značky Lanaform alebo LivingLab. Poraďte.

ela2710
12. feb 2011

@drnduliak no to mas teda ozaj pravdu 🙂 kazdy den je iny 🙂 maly velmi rychlo rastie a vsetko naokolo ho zaujima 🙂

martinka13
13. feb 2011

Miroslavazh - ja som si zadovazial elektricku odsavacku, ale som ju aj hned vratila. Neviem uz aka to bola znacka ale bola velmi slaba Takze sme cely cas pouzivali len tu ustnu a v pohode Nastastie maly uz smrka sam 🙂

nenullienka
15. feb 2011

Ahojte, chcem sa spýtať čo ste si do pôrodnice brali pre bábätko, či si mám nabaliť aj vecičky alebo mi tam dajú preň erárne a stačí keď priateľ prinesie vecičky až keď pôjdeme domov? Mám strach či mu potom tie vecičky oblečú, lebo som čítala, že sa strácajú? Mám ešte čas, ale chcem sa postupne pripraviť. 🙂

ela2710
15. feb 2011

@nenullienka Ahoj, takze vecicky niest nemusis, daju mu nemocnicne, vecicky nech ti potom prinesu len na cestu domov, ale vezmi babu ponozticky, lebo ponozky tam nedavaju, ja som malemu vzala, aj kamoske som musela pozicat, kym jej nedoniesol manzel, lebo malo jej babo studene nozicky, tiez odporucam doniest ciapocku, ked ho budes brat na navstevy alebo ked si budete v izbe vetrat. Dalej treba donies mydielko, pampersky, servitky na zadocek, ja som malemu zadocek umyvala pod vodou, ale najskor som mu vzdy utrela, dalej mu vezmi osusku, a vezmi si aj zo 4 latkove plienky, a mozes vziat aj rukavicky, my sme mali, ale dala som mu ich asi len raz

nenullienka
15. feb 2011

@ela2710 Ďakujem za cennú radu, veľmi si mi pomohla 🙂 😉 🙂 😉

ela2710
15. feb 2011

@nenullienka nie je zaco, a na 4D si bola?

nenullienka
15. feb 2011

@ela2710 nie zajtra mám poradňu uvidím čo mi povedia, ale chcem ísť.

ela2710
15. feb 2011

@nenullienka este nevies co to bude? teraz dako casto chodia rodit do zh zeny z okolia pd

nenullienka
16. feb 2011

@ela2710 No odkedy zavreli pôrodnicu v Handlovej tak idem radšej rodiť do Žiaru ako do Bojníc. S nemocnicou v Bojniciach nemám dobré skúsenosti. A aj v rodine sa stala jedna zlá vec práve v pôrodnici tak aj preto tam nechcem ísť.
Ešte neviem čo to bude bábätko nebolo správne otočené, ale 23-ho idem na 4D tak snáď sa ukáže 🙂

sjusiquatro
16. feb 2011

ahojte my sme dnes boli na 2 ockovani a bol zlaty iba trosku poplakal na 1 reval o dusu...a mame 8870g 🙂

drnduliak
16. feb 2011

@nenullienka ja mam bojnicku nemocnicu pod nosom a nesla som tam...mas pravdu, handlovej je ozaj skoda, ale v ziari to bolo fajn, verim, ze ani ty svoje rozhodnutie rodit tam neolutujes.

drnduliak
16. feb 2011

holky a davali ste ockovat aj proti rotavirusom?

nenullienka
17. feb 2011

@drnduliak Len ma upozorňovali, že na novorodeneckom sú vraj divné sestričky, že sú nervózne, po prvorodičkách kričia keď ich učia kúpať aj kojiť. Tak mám z toho trošku strach. Ale keď už zvládnem pôrod tak zvládnem aj tie sestričky. 🙂

drnduliak
17. feb 2011

@nenullienka tak ja neviem, mne sa nezdali byt nejake agresivne 😀 s tym kojenim mi sice paradoxne viac pomohli sestricky zo sestonedelia, ale kupanie, prezliekanie aj prebalovanie mi ukazali, nikto na mna nekrical a to som bola teda dobre nemozna...hlavne tie kosielky s milion snurkami, nikdy som nevedela, kde to mam uviazat 😅 raz prisla sestricka a bola zhrozena, ze ako je to moje dieta doobliekane a doviazane v perine, ze ma kosielku naopak...ale bola zlata a malu mi pekne -krasne prezliekla aj previazala 🙂
ako verim, ze kazdy mame obcas zle dni, a tie sestricky tam nie su len pre teba, maju kopec roboty, ale pri troche snahy aj z tvojej strany sa to podla mna da pekne zvladnut 😉

miroslavazh
17. feb 2011

@sjusiquatro jej tak ste sa držali dobre. Nás to čak 28-ho. Brala si hneď aj obklad?

sjusiquatro
17. feb 2011

@miroslavazh no bola som prekvapena ako to super zvladol..zatial nebola teplota ....ani obklad netrebalo dat..tak super....vy idete na 1?

sjusiquatro
17. feb 2011

@miroslavazh kedy ideme kocikovat??? 🙂 🙂

miroslavazh
18. feb 2011

@sjusiquatro ahoj, ideme už na druhé očkovanie. Dnes začínam aj prikrmovať. Vraj mám dať prvý zemiačik. Som bola prekvapená, myslela som že sa začína mrkvou. Ani sama neviem ako na to, tak drž palce nech to nejako zvládneme. No a kočíkovať, kedy povieš. však ja chodím von každý deň cez obed, tak povedz ako sa tebe dá. 🙂

ela2710
18. feb 2011

@nenullienka tak drzim palce, mne na 4D vysli 2krat, ze to bude dievcatko, ale moja lekarka sa nedala a t vrdila, ze je to chlapec a v nemocnci na 4D sa museli pomylit a mame krasneho chlapceka 🙂

ela2710
18. feb 2011

@miroslavazh ahoj my sme dali prvy spenatik - taku vyzivku od 4.mesiaca a este morcacie masko so zeleninkou, malemu velmi chutilo a vecer zvykne papat bananovu kasicku na dobru noc, sranda je, ze aj mne to hrozne chuti, pri com je to bez lepku a cukru 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre