Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

drnduliak
1. apr 2011

@ela2710 my budeme mat pol roka 20. tento mesiac...veru to letiii. a mala je poklad ditko, fakt zlatunka. ja ani neviem ze ju mam🙂vcelku si to spolu uzivame 😉

ela2710
1. apr 2011

@drnduliak nasmu teraz idu zubky, ja som si uz myslela, a ked sme boli na ockovani lekarka to len potvrdila, doteraz mal kazdy den take akoby hnacky a teraz uz zas nekakal 2 dni, stale place, dnes nariekal cely vecer a potrebuje furt nieco do ust, si tak zuzle, nech sa to uz konecne prereze, lebo ma svohne, napuchnute dasna ma hrozne, ale este stale nie je nic prerezane, kamoska tvrdi, ze toa j 3 tyzdne trva, len to je cela vecnooost ☹

drnduliak
3. apr 2011

@ela2710 to nejak skoro tie zuby, nie?mne sli zuby az ked som mala rok, tak dufam, ze aj mala bude mat este dlho pokoj 😀 , ale bola som s nou na ockovani v piatok a vcera mala riadnu reakciu. umrncana, aj zvysenu teplotu mala, nozicka cervena 😒 ...aj v noci zle spala, ale dnes uz je pohoda 🙂 tak som si vydychla. lebo som to necakala, prvu vakcinku zvladla perfektne, ziadna reakcia a doktorka vravela, ze vacsinou ta prva byva problematicka a druha uz v pohode...tak adelka to mala opacne.

ela2710
3. apr 2011

@drnduliak nie je to skoro, zubky mozu rast od toho 5. mesiaca - a aj skor, ja som sa s dvomi narodila, takze asi tak 🙂

kika13
4. apr 2011

@kukujka ahoj je to tak ja som prisla povedala som ze chcem edu a bolo, anesteziologicke odd. je o poschodie nizsie 😉

drnduliak
5. apr 2011

@ela2710 no tak ja som bola so zubami presne opacny extrem, uz som vedela chodit a este som bola bezzuba 😀 a ta moja mala mrnci posledne dni... 😠 juj, ale nezda sa mi ze by mala zdurene dasienka, neviem, mozno je to este reakcia na tu vakcinku 😖

ela2710
5. apr 2011

@drnduliak no a kedy ju ockovali? reakcia by nemala byt dlho, max. 1-2 dni aj to je asi vela. Nas nastastie prezil v pohode vsetky vakciny, na dalsie ockovanie mame ist az ked bude mat rok 🙂 tak nerada tam chodim na ockovanie

drnduliak
6. apr 2011

@ela2710 ani ja...este ked jej musim drzat rucicky a vidim ten jej vylakany pohlad a nemozem jej pomoct ☹ v piatok sme boli, najhorsia bola sobota, ale ovtedy je mrzutnicek 😖 ale prave som citala v jednej knizke, ze deti prechadzaju takymi fazami rastu, teda skor mentalneho vyvoja, do roka je ich zhruba osem, a tusim sme v jednej z nich...tak musime vydrzat 😒

ela2710
6. apr 2011

@drnduliak no my nastastie sme takyto problem este nemali, tak snad ani mat nebudeme...ale mne sa nepaci toto ockovanie, ani nie je 100% ma mnoho vedlajsich ucinkov, ale tak ked to musi byt 😒

nana85
7. apr 2011

@kika13 ahoj,pozeram,ze ty si tu asi jedna z poslednych co rodili v Ziari,mozem sa spytat ako si bola spokojna?a pri kom si rodila?

nenullienka
10. apr 2011

@kika13 Ahoj, chcem sa spýtať ako si bola spokojná v Žiari? Mňa to čaká cca za 2 mesiace, prvý pôrod a dosť sa bojím. Do Bojníc nechcem ísť tak som zvedavá na Žiar????

drnduliak
10. apr 2011

@nenullienka myslim, ze ziar je dobra volba🙂aj ja som vahala medzi ziarom a bojnicami, ale vyhral ziar a neolutovala som 😉 rodila som pri primarovi, bol velmi fajn, urcite by som tam sla aj znova 🙂 takze odporucam 😉

drnduliak
11. apr 2011

ahojte holky, chcem sa pochvalit, ze sme dnes s malou papali prvu mrkvicku 🙂 a uspesne, nevedela sa dojest. chcem sa spytat, vy detuskam varite alebo im davate kupeny hotovy prikrm?lebo ja som jej teraz dala ten kupeny, trocha sa bojim tej zeleniny v beznych hypermarketoch, clovek ani nevie, cim vsetkym to striekaju. 😒 ..ale zase nebudem jej davat do nekonecna ten poharikovy mix, ved by som sa nedoplatila 😅 vy to ako riesite?

ela2710
12. apr 2011

@drnduliak ahojky, ja robim doma, malemu nic nie je, hoci kupujem aj z hypermarketov aj z trznice, nedavala by som to kupovane, fuj - skor to chuti ako umelina, skusila som okostovat napr. spenat kupovany, a vcera som som robila malemu doma a ten kupovany, to je cista umelina, ciste farbiva - a medzi nami ani tam nevies co do toho kydaju. Malemu som dala len raz z kupovany spenat a po jednej lyzicke som zistila, ze ani jemu to nechuti, comu som sa ani necudovala a ako mu robime papat doma (uz sme kvoli tomu aj kupovali mixer) tak spapa dokonca od 125-200 ml.

drnduliak
12. apr 2011

@ela2710 no ja sa ak mam byt uprimna viac bojim tej zeleniny z hypermarketu plnej dusicnanov...predsa len si myslim, ze tie poharikove prikrmy su aspon z bio zeleniny a prisnejsie kontrolovane, ako bezna zelenina na pultoch a trzniciach. farbiba ani iny shit tam isto nie je. len je to sakra drahe 😠 a mixer je super, mas taky rucny ci ten velky kuchynsky robot?a varis si aj do zasoby, mrazis to, alebo vzdy cerstve robis?

ela2710
12. apr 2011

@drnduliak ja vzdy cerstve, hned ako sa dovari tak mu to rozmixujeme a papa 🙂 tycovy mixer mame sencor a je super, do mraznicky nemrazim, co som tu citala a tak - tak je ovela lepsie vraj cerstve, a nie je to az tak vela roboty, ocistim zeleninu, uvarim, pridam olivovy olej a rozmixujem, maly dnes zjedol plny vyzivovy poharik spenatiku, tiez som cerstvy robila 🙂

ela2710
12. apr 2011

@drnduliak aha a mame este taky velky mixer no tam sa to neoplati lebo je to male mnozstvo a nas velky mixuje len ked je tam toho viac - my robime tak 120-200 ml a to by nam ten velky ani nechytil

kacena1234
12. apr 2011

ahojte kocky, rodila ste niektorá pri doktorke Bugárovej? 😀

ela2710
12. apr 2011

@kacena1234 ahoj, nerodila som pri nej, ale bola pri mne po porode, lebo moj porodnik mal akurat smenu, moja mamina u nej rodili dvakrat a bola spokojna, i ked teraz sa na nu dost kyda, ale mamine aj hudbu zapla, bola naozaj mila 🙂

ela2710
12. apr 2011

@kacena1234 malo byt rodila a nie rodili 😀

sjusiquatro
12. apr 2011

@drnduliak Ahoj ja som tiez kupovala mixer tycový lebo mame kuchynsky robot a tam je iny mixer a v tom mi to neslo....ja si robim vzdy na 2 dni dam do via Avent poharika do chladnicky a druchy den vytiahnem prihrejem a je... 😎 😎

drnduliak
12. apr 2011

@sjusiquatro @ale2710 diky 🙂 musim si najst system, ja by som to tiez nerada mrazila, najlepsie je certsve 😉 mam doma ten tycovy mixer, tak ho oprasim🙂a davate do toho aj maso?ozaj, a ovocie moze byt aj surove, ze?nemusim ho varit...

kacena1234
13. apr 2011

dakujem za info ela, lebo ja si ju chystam zavolat k porodu...tak uvidime...

ela2710
13. apr 2011

@drnduliak ovocie sa nevari 🙂 dokonca staci aj ked postruhas napr. jablcko, ja som uz aj mrkvicku struhala, a tycovy je ozaj dobry, robot to male mnozstvo ,,nedociahne" 🙂 masko som robila zatial len raz, kuracie som uvarila a potom´som supla k zemiakom a mrkvicke do mixeru a bolo 🙂 malemu chutilo.
@kacena1234 ja som mala Zeliznaka - vynikajuci porodnik, ale mamina si naozaj zas chvalila Bugarovu, ak mam byt uprimna vobec neviem preco na nu niektore zeny kydaju, ja by som napr. nechcela rodit s Voldankou - ale to preto, ze k nej chodim 🙂

drnduliak
13. apr 2011

@ela2710 ja len preto ze som citala, ze ovocie, ked sa dava prve razy, tak sa ma vraj radsej predtym uvarit, vraj to znizuje riziko vzniku alergie. ale sa mi to hned zdalo moc prehnane, ved najzdravsie je predsa cerstve🙂ale este asi chvilu pockam, najprv nech si pekne zvykne na zeleninku...zajtra postupujeme do vyssieho levelu, pridame zemiak🙂

kacena1234
13. apr 2011

@ela2710 ja chodim k bugarke a som s nou velmi spokojna...sama sa mi ponukla ze nas odrodi, tak uvidime...zeliznaka nepoznam...ved uvidim v juli...este raz ti dakujem za info... 😀

ela2710
13. apr 2011

@drnduliak ja som davala cerstve, a dnes sme zabudli, ze malemu varime obed, a samozrejme zhorel, tak som mu dala kupovanu vyzivu 😠 a grckal z nej, takze u mna uz kupovana nehrozi-maly este nikdy z prikrmu negrckal, teraz som nahnevana sama na seba, ze sme zabudli, ale uz sme nestihli varit nove...
@kacena1234 nemas zaco 🙂 a uz vies, co to bude? 🙂

kacena1234
13. apr 2011

@ela2710 dievcatko...terezka... 😀 velmi sa jej tesime...manzel chcel samozrejme syna, ale ked ju videl na 4D tak bol cely bez seba...je cela nanho... 🙂

ela2710
13. apr 2011

@kacena1234 nas zasa chcel dievcatko 🙂 no teraz je velmi rad, ze mame chlapceka 😀 nam to ako bolo jedno, len priatel bol ,,ovplyvneny" mojou 5-rocnou sestrou, s ktorou sa stale hraval, takze chcel mat aj on doma taku, teraz malemu kupuje darceky od vymyslu sveta, niekedy mam pocit, ze ich kupuje viac pre seba ako pre maleho 😀

kacena1234
13. apr 2011

@ela2710 chlapi, to su celi oni...mne to bolo tiez jedno, len nech je to zdrave...ale nemozem povedat, ze sa netesim...vzdy som chcela malu princeznicku...uz nech je na svete 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre