Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

sjusiquatro
29. aug 2010

ahojte baby, vy ste si brali do nemocnice aj tie tampony do podprsenky??

lucialen
29. aug 2010

@hankast tak to ju velmi v ziari nebavilo 😒 Som zvedava kto tam pride, ked ona odchadza, primar ide na dovolenku, hadam ma tam niekto odrodi 🙂
@janka_michal nove nic, cakam 🙂 Uz ma to nebavi, vsetko mozne mi uz je, ani pisat nemozem, lebo mam stale strpnute prsty. Uz nech pride to vyslobodenie 😀

lucialen
29. aug 2010

@sjusiquatro Ja beriem, ale mne uz kvapka od 18tt 😉

sjusiquatro
29. aug 2010

@lucialen aj ja si pre istotu zoberem, zajtra idem na poradnu tak som zvedava co a ako ......

hankast
29. aug 2010

@lucialen ahoj neboj určite budeš spokojná ja som chcela strašne Matuškovú pri pôrode bo mi bola pri prvom a vidíš skončila som pri Zeliznakovi a bol suuuuper .Ja som sa tam nestretla so doktorom/kou,ktorá by bola nejako neprijemná .Tento posledný mesiac to je za trest ja som bola taká nervozna všetko mi išlo na nervy stale som len upratovala okna som umyla pre istotu dvakrát ako šibnutá.
@sjusiquatro ahoj ja som mala ale vôbec mi neboli treba ale radšej ich mať keby niečo.Ono prvé dni nemáš tolko mliečka a malinké je dobre si prikladať čo najčastejšie aby sa Ti zvýšila tvorba ,preto malokedy treba tampony.Zajtra držím palce.Chcete niektorá z Vas aj EPI?

lucialen
29. aug 2010

@hankast verim, ze to bude ok 🙂 Ja chcem urcite epi, to im nahlasim hned medzi dverami 😀
@sjusiquatro daj vediet ako si dopadla 😉

sjusiquatro
29. aug 2010

@hankast ja asi nie, ale este uvidim.... 🙂

sjusiquatro
30. aug 2010

ahojte..tak na poradni bolo fajn vsetko je v poriadku...primar vravel, ze sa mi bude dobre rodit, ze som idealna na porod tak som zvedava... 🙂 idem zase 6.9 a potom na ten víkend 10,11 by sme mohli rodit, vravel ze sa este dohodneme v pondelok... 🙂

lucialen
31. aug 2010

@sjusiquatro Super 🙂 A podla coho prisiel na to, ze si idealna na porod? 😕 Aj ja by som chcela tak rodit 9., 10, 11 😀 Ale asi si nevyberiem. Takze do toho vikendu este nedovolenkuje? Nemas zatial ziadne bolesti? Tebe asi posunuli termin dopredu, nie?
Od nedele mam bolesti, teda v nedelu len kratke ale casto za sebou, a vcera som myslela, ze sa to uz rozbieha, ale nerozbehlo sa. Tak asi len poslickovia. Dufam, ze krpec sa uz chysta za maminkou 😵
Inak dnes som zistila, ze v zh robi aj Dr Pagacova z handlovej 😕 To som nebola velmi nadsena, dufam, ze ju nechytim.

hankast
31. aug 2010

@janka_michal ahoj Jani ako sa máte čo maš nové?Malinká poslúcha?My sme celkom ok akurat nás trápi troška bruškoale inač je malý zlaty.Už máš vybavené všetky papiere na sociálke?Ja som bola včera doobeda a nič som zasa nevybavila.Mam kopu papierov byrokracia ako brno taká som bola včera vytočená akokeby sme nemali čo robiť len po uradoch chodiť.A tie tety no coment..Som zvedavá kedy tam zasa pojdem to aby si zobral drahý aspon den dovolenky.Jani ma malinká nejaku reakciu na tu inekciu čo ich očkovali proti TBC v porodnici lebo moj malý tam nemá vôbec nič normálne nie som si ista či ho vôbec zaočkovali . Idete dať malú aj pokrstiť?Mi ano len neviem kedy nejako nám to nevychádza ešte sme neboli ani za farárom. Začala som malému dávať na večer nutrilon comfort ale on je taký pažravý že aj tak je hore každé dve hod.Tak kojím a kojím do bezvedomia odsávať ma vrcholne nebaví to som si užila dosť pri prvom.Nikdy viac.
@lucialen ahoj a od kedy je Pagačová v Žiari ved bola v Rimavskej Sobote aspon čo ja viem.Maš s nou zlú skúsenosť?Luci ja som mala Epi a vrelo odporúčam ak by som mala ešte niekedy isť rodiť ,čo neplánujem ale nikdy nehovor nikdy/to by som musela vedieť že to bude diev./ tak len s Epi.Stojí to za tie prachy ulaví sa Ti nielen pri pôrode ale chodia Ti ešte dopichavať aj na druhý den každých 8 hod. až pokým nepovieš dosť. super vec.

lucialen
31. aug 2010

@hankast O pagacovej som pocula od kamosiek a ich znamych co im bola pri porode, tak ju by som si k porodu urcite nevybrala. Ale este je mlada, nema tolko skusenosti, tak to beriem, nemoze hned vediet vsetko. Ja ked som bola v nemocnici po MA, tak bola velmi mila. Ved aj ja som si myslela, ze je v RS, ale mamina kamoska lezala v nemocnici minuly tyzden a ze tam bola, robila vsetky 3 dni co tam lezala.
Na mna vcera co prisli tie bolesti, neviem, preco sa to opisuje ako bolesti pri menstruacii, lebo to bol uz iny level, a ked predpokladam, ze sa to bude len stupnovat, tak bez epi ani nahodou 😀

hankast
31. aug 2010

@lucialen Ja som prveho rodila po vyvolávačke 13 hod.tak som si povedala nikdy viac a nelutujem aj ked som mala obavy s vedl.učinkou ale žiadne som nemala bolo to super.

sjusiquatro
31. aug 2010

@lucialen ked ma pozeral tak povedal ze to tam mam vsetko dobre pripravene a tak.....mozno aj preto ze mam sirsiu panvu...este do toho vikendu nema dovolenku tak povedal ze by sme to mohli naplanovat na ten vikend ...jasne ak ma to nechyti skor 🙂 bolesti zatial nemam musim zaklopat vsetko v pohode zatial len slabiny ma bolia ale inak fajn...tak sa ho spytaj v piatok a dohodni sa tiez na vikend.....alebo co 🙂

janka_michal
31. aug 2010

@hankast ahoj moja 🙂 ja som ti raz pisala taku dlhociiiznu postu a neviem ci ti ju uakazalo,pretoze si tu babam pisala a mne si nedop tak som nevedela..malinka no co ti poviem posledne dni nejak nechce cez den spinkat..dam jej cumlik,tak si dudka a potom ked si ho vytrhne alebo vypluje tak zacne plakat a takto cely den :( ja mam uz druhe antibiotika..tak dufam,ze mi to zabere pretoze som ani rozpravat nemohla co ma tak hrdlo bolelo a musim mat rusku pri malej..mala by som sa distancovat od nej a ked uz byt pri nej tak len s ruskou..ani tabletky mi nemozu dat take co by mi fakt dobr epomohli,lebo kojim..tak hadam to prejde.aj s malou som bola zase u krcnej, ci som to na nu nepreniesla tak jej opat brali vyter z nosteka a v piatok ideme pre vysledky..a vas preco trapi brusko?aj malinka je taka,ze nekaka..ked som jej davala to fr mlieko tak v pohode,tak neviem co ju to teraz chytilo..dva dni nekakala a potom tak velmi tiskala az mi jej luto bolo,ale vykakala sa sama od seba..potom zase dva dni nic a uz sme jej museli dat tu rurku do ritky(som v lekarni kupila) a take husteee jej isto :( a tak vela.a to bolo vcera rano a potom zase cely den nic a dnes zase nic :( prdka to ano..ale nekaka a je taka mrzuta,tak neviem ci je chorucka alebo ju boli brusinko..a krcna mi povedala dnes,ked som jej vravela ze ma take hlieniky,tak hovorila ze pokial mam mlieka dost tak jej mam davat len moje,ze to byva aj z tychto mliek susenych..takze ja teraz neviem ci si mam odsavat a davat jej len to alebo vsak co ved ked jej to davam dvakrat za den(v noci) tak to nemoze vadit..co myslis?a ako malemu robis to mliecko??ja jej to robim do cajiku,aby aj prdkala..tak ja neviem,lebo ja si v noci aj tak odsavam,nakrmim ju fr mliekm a potom si odsavam,lebo mam tvrde prsia a bolia ma..tak neviem :( a urady mam vsetky uz vybavene..ja som tiez behala pd,zh,handlova..uz ma islo slahnut..ale dnes osm to odovzdla..no este mi treba z prace o dovolenke ci som cerpala,alebo mi bola preplatena(lebo mne koncila zmluva pracovna) takze musim ist do prace a v piatok zase tam.. ale to je uz posledne..jaj mne za chvilu zacina skola..tento rok koncim Bc. takze mne do vsetkeho pribudne ucenie,pisanie bakalarskej prace a bakalarske skusky..tak uvidime ako to budem zvladat..a co mate nove???kolko krat sa ti malicky budi v noci???a ako mu to zaraba?lebo napr na fr mlieku je,ze je na ten tyzden co mam mala tak 90ml ale pre nu to je malo tak jej davam 120 (aj to je niekedy malo :D) a prespi ti dost vsak???moja mala minule spala 5 hodin inak tak okolo tych 3-4 hodky potiahne(lebo tam su tie zlozky kravskeho mlieka a tie sa tazsie rozkaladaju v zaludku,preto dlhsie spinkaju) to mi laktacna napisla..utekam ja teraz..zase som sa rozpisala..tak ahoooj 🙂

janka_michal
31. aug 2010

@lucialen ahooj..no toto velmi dobre poznam..posledny mesiac je kruty.a cakas kazdym dnom a ide to straaaaaasne pomaly..ja som robila kadeco, som behala po schodoch (ale zase,tak aby som nam neublizila) umyvala dlazky na kolenach a pod..no vsetky tie babske rady..pila som caj s ostruziny malinovej..a vidis nic mi to nevyvolalo..a vies co ti poviem,ze niekedy mam taky zly pocit z toho,ze som si dala vyvolavat porod..lebo ma vela krat napadlo,ze mala asi nebola pripravena ist est von alebo co..ked som sa ani neotvarala poriadne ani nic...ako chvala bohu narodila sa zdrava aj vsetko je zatial tak ako ma byt..no niekedy ma zachvati taky cudny pocit..no vsetci vravia,ze aj tak to uz nezmenim tak sa nemam s tym trapit.ale teraz som toho nazoru,ze ked babo citi ze ma ist von,tak sa samo vypyta.no keby som uz mala prenasat,tak to nie to si dam vyvolat zase..ty ides cakat ci si chces dat vyvolat,?a uz mas infosky od tej tvojej kamosky s tym tazkym porodom??

sjusiquatro
1. sep 2010

@janka_michal ahoj Jani....a ty si do kolkých hodin od vyvolavacky porodila??a kolko dni pred terminom si bola?

janka_michal
1. sep 2010

@sjusiquatro ahoj 🙂 ja som rodila na moj prvy vypocitany termin to bolo 25.7 a druhy(podla sona) som mala 31.7 takze som uz bola v 40tyzdni.aspon mi to tak napisali do papierov..no a vyvolavacku mi dali fuu uz ti ani neviem dajme tomu ze cca o 8 rano a porodila som o 17:45..ja som sa neotvarala takze som bola otvorena stale na 2 prsty,takze ani epi mi nemohli dat ani nic..ale potom ked mi prasky vodu tak som porodila do hodinky asi uz ti ani neviem..ja som bola uz taka unavnea,ze si moc porod ani nepamatam.co ma mrzi..keby som sa otvorila aspon na tie tri prsty tak by som si uz po tolkych hodinach v boelstiach dala tu epi..a porod by som si uzivala..ale tak envadi..ty nad vyvolavackou uvazujes?no tak ak ano ti prajem nech sa otvaras rychlo a nech to mas skoro za sebou..ono to neni az take strasne..ked to netrva tak dlho..kamosk aporodila do 4 hodin,takze ona to mala super..

sjusiquatro
1. sep 2010

@janka_michal s primarom sa mam dohodnut lebo ho chcem pri porode a ide na dovolenku tak povedal ze by sme to pred dovolenkou naplanovali...ale ja mam skrateny krcok tak sa asi budem otvarat lepsie uvidime... 🙂

janka_michal
1. sep 2010

@sjusiquatro ja som mala tiez skrateny a bola som uz otvorena na jeden a pol prsta ked som tam sla..tak ti drzim palce nech to ide ako ma 🙂

sjusiquatro
2. sep 2010

@lucialen ahoj daj vediet ako si dopadla na poradni.....

sjusiquatro
3. sep 2010

@lucialen bola si na poradni???? 🙂

lucialen
3. sep 2010

@sjusiquatro Bola som dnes na poradni, samozrejme nic nove 😒 Hned som mu povedala, ze uz chcem rodit 😀 Ale maly je este vysoko, vyzera, ze to potiahneme az do terminu cislo 2. Na dovolenku ide od 17. do 26.9. Este idem na poradnu 13.9. ak by som sa uz nahodou zacala otvarat, teda moje telo by sa uz pripravovalo, tak by mi ho este do 17teho vyvolal. Pokial to bude v takom stave ako dnes, tak nema zmysel vyvolavat. Ak nie a nepride to same, pojdem az 27.9. rano a dohodneme sa na vyvolani 😒 Cize ma velmi nepotesil. Ale povedal, ze ked mam bolesti, je to dobre, ze telo sa uz pripravuje. A to CS uz mam 2, takze asi sa uz nieco zmenilo. Ty mas kolko v knizke napisane? A este sa mi stratili niekde stery, tak musim ist zase 😠

sjusiquatro
3. sep 2010

@lucialen a to co zamena CS??ja mam 7 ak dobre pozeram

sjusiquatro
3. sep 2010

@lucialen jaaj
cervikalne skore

hankast
3. sep 2010

@janka_michal Ahoj už ani neviem kedy som Ti písala ale mam pocit že som Ti odpisoval a nič tu nie je tak už mam v tom hokej. Ako sa mate?Už si na tom lepšie zdravotne? Antibiotiká Ti už dúfam zabrali.Mi máme dnes super den.Odkedy dávam malému aj nutrilon tak je uplne ako vymenený aj pekne spinká aj bruško ho menej bolí a aj ked je hore tak nemrnčí ale sam sa prebavý je uplne iný.Malému robím tu vyššiu davku 120ml lebo 90 mu bolo málo .Zarábam mu to do kojeneckej vody ktorú preváram.V noci sa budí ako kedy niekedy raz a niekedy dva tri podla toho kedy večer zaspinká.Ale pokial som ho len kojila tak bol hora aj každú hodinu to ma išlo šlahnúť.Tu školu Ti fakt nezávidím ja by som to už určite nezvládla ale ešte pri jednom dieťati sa to da neboj.A dievčence sú kludnejšie ako chalani.
@lucialen ahoj to je ako možné že sa Ti stratili stery ?Lucka neboj ono to môže prísť na teba kedykolvek aj ked je malý vysoko.Ja som bola v piatok na poradni a Sonogová mi povedala tiež že je malý vysokoa ani som sa neotv.A v pondelok som mala taký hlienovitý výtok s trochou krvi tak som volala Matuškovej a ta že aby som prišla na sono a tiež mi povedala že rodiť tak skoro nebudem a stredu v noci mi odtiekla voda a vo štvrtok som porodila.

lucialen
3. sep 2010

@sjusiquatro Ty uz mas CS 7? 😕 Dobre 😉 Tak tebe uz fakt mozu vyvolavat. Ale ty uz mas len 5 dni do terminu 🙂
@hankast tak to si ma potesila 🙂 Ja si neviem predstavit este 3 tyzdne a kazdy den bolesti. Ved aj kamoska bola v piatok este uplne zatvorena a v utorok uz porodila. Ono sa to moze rychlo rozbehnut.

sjusiquatro
3. sep 2010

@lucialen no podla sona toho 8.9 no mozu ale inak 15.9.. ale 7 je dost uvidime ako bude v pondelok na poradni....

sjusiquatro
5. sep 2010

Zajtra poradna uz sa tesim .... 🙂

janka_michal
5. sep 2010

@hankast ahoj 🙂 jaj no tak to je super, ze mate uz lepsie noci ako ste mali...a cez den mu to nedavas len cez noc???moja mala nejak vymysla teraz papa z prsnika ap otom este hlada..tak jej pokial nemam odsate musim dat aj cez den...alebo ked sa ponahlam niekam..no je to fajn,lebo vies presne kolko spapal a vydrzi dlhsie...ja som tiez musela dat vyssiu davku..neviem co je s malou niekdy je velmi zla cely den..a dost casto v poslednej dobe..jej davam aj infactol ci ako sa to vola...a co si sa tak rozhodla dat malemu to umele mlieko,uz ta to asi nebavilo tie prebdene noci vsak?aj si to konzultovala s dr??a preco prave nutrilon???je to ale lepsie ako sa trapit a nespat skoro..podla mna si dobre urobila..aj ked aj mne vsetci hovoria,ze ked kojim mam len kojit, ze to musim vydrzat tie noci prebdene.no vykaslem sa ja na to :D takto je to lepsie..

sjusiquatro
6. sep 2010

@lucialen Ahoj tak ja idem 13.9 do nemocky, tak sme sa dohodli s primarom... jasne ak ma to nechyti skor 🙂 super uz sa tesim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre