Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

drnduliak
7. nov 2011

@jedna_iva ja som rodila pred rokom v oktobri a bol to moj prvy porod. tiez som mala hrozny strach z porodu, aj preto som sa rozhodla pre ziar, lebo u nas v bojniciach robia hrozne problemy s epiduralom...tak som to chcela mat poistene naisto 😉 urcite nelutujem, ze som ho mala, hoci keby som musela, vydrzala by som aj bez epi, ale preco sa trapit, ked ma clovek moznost pomoct si, ze ano 😀 s tlacenim to bolo horsie veru 😒 moc som necitila ze kedy mam tlacit, tak jedna sestricka mi mala ruku na bruchu a hovorila, ked prisla kontrakcia...ale to nie je tak, ze nic necitis, ja som citila, len v tom zmatku a strese som bola zlahka dezorientovana...a hlavne necitis ziadne sitie a to je parada, ja som vtedy uz oddychovala a lutovala doktora, ze chudak, ako z neho tecie a ako mu musi byt pod tymi reflektormi teplo...mne uz bolo fajn...ked ucinok odznel, bolesti nastupili, ako pise @sana 15 v noci to bolo najhorsie, ani spat som nemohla a nevedela sa dockat dalsej davky epiduralu...a ja som sa teda zotavovala dlho, sprchu som sice zvladla este v ten vecer po porode, ale hlava sa mi tocila hrozne, vraj som stratila vela krvi, ale transfuziu mi nemuseli davat..a na druhy den hned od rana s malickou, mala som dost veru

jedna_iva
7. nov 2011

@drnduliak no toto som počula,že to byva po epiduralke...ja som pri druhom porode tiež stratila vela krvy a veru mne hrozila transfuzia,ale Durkech mi začal davať takú ako čapicu s ladom na brucho a našťastie to zabralo... 😝 vieš ja mamvam aj depresie a preto sa tak bojím,že ma to zdrapne hlavne vtedy..dúfam,že nie...kamaratka rodila teraz pred dvoma týždnami,ale v Banovciach a tiež si davala EPi,a ona je teda naozaj veľmi citlivá na bolesť,ale vravela že to bolo super...na druhý deň maloa boplesti od spodu,ale inak že pohodka....

drnduliak
7. nov 2011

@jedna_iva mna sa pytali, ci chcem transfuziu, ze je to take na hrane, ale ja som nechcela, hoci mozno by som bola rychlejsie zosilnela, ale zase, clovek nikdy nevie aku krv dostane, su rizika aj tam, aj tam...a sitie boli, jasne, ved to je normalna rana a ja som teda bola pozasivana riadne, mala som velke babo...ale to podla mna boli aj zeny co nemali epidural, len mozno oni si na to zvykaju hned a po epidurale,ked odznie, to nastupi tak odrazu..ale prave na tom je dobre to dopichavanie, ze to potom zase nachvilu ustupi

jedna_iva
8. nov 2011

@drnduliak ...no ja som zvedava ako obstojím..mna zošívanie až tak nebolelo...možno azaj to bolo len tým že tie silne bolesti ustupili po narodení dievčat a hento zašitie bola pre mna uz asi len malina... 😀 ved volako uz len bude..vydržať človek musí....a druhe kedy planujete??.. 😝

drnduliak
8. nov 2011

@jedna_iva tak drzim palce, nech ti to dobre dopadne...to ta vcelku obdivujem, ist do toho po tolkych rokoch ked uz mas kvazi odrastene baby🙂ale ved preco nie? 😉 a druhe??hahaaa, este si chcem uzit tu moju buchtu, nemam sa kam ponahlat...

renin
8. nov 2011

v súčastnosti veľmi chvália pôrodnicu v Banskej Štiavnici.No ale včera bolo akurát v správach,že im hrozí že skončia,kôli tomu,že majú nízke platy a nikto tam nechce robiť.Hrozné,ako sme ako pacienti dopadli. 🙄 😢

jedna_iva
8. nov 2011

@drnduliak no obdivujem sa aj ja sama...zatial...neplanovali sme toto tretie vobec..stalo sa..zrejme sme sa ešte nenaučili v tolkých rokoch riadne sexovať,bez rizík.... 😀 tak ale čo už..stalo sa a dufam že to je už posledné...a čo sa týka báb,to máš pravdu už su velke a obcas mi inak chýba že ma už tak k životu nepotrebuju ako ked boli male..ale zase občas je to dobrá výhoda..teraz sa aspoň zaučia pri svojom bratovi ako sa budu v buducnosti oni starať o svoje dietky... 😝

drnduliak
8. nov 2011

@renin a handlova?ved to bolo tiez nepochopitelne...dobre fungujuce oddelenie, uspesne, prerobene...mna uz na svk nic neprekvapi 😒

drnduliak
8. nov 2011

@jedna_iva 😉 aj ja mam o 16 rokov mladsieho braceka a uplne ho zboznujeme vsetci 😉 a ked som ho chodila kocikovat, mysleli si, ze je moje...tvoje baby si to tiez isto uziju 😵

sana15
8. nov 2011

@jedna_iva verim ze sa aj do dojcenia rychlo dostanes. Ak si rozhodnuta ze chces dojcit a mas obavy,tak by som odporucala najst v tvojom okoli laktacnu poradkynu,zavolat jej,alebo napisat mail, ze mas termin vtedy a tam,ze ci by bola ochotna prist sa pozriet na teba bud este do porodnice (myslim,ze personal by bol pristupni) alebo hned ako pridete domov. Niektore robia konzultacie zadarmo,niektore maju aj cennik. Su to vsak zeny,ktore vedia najlepsie pomoct a poradit. A hlavne podporit. Ja som tiez teraz z jednou v kontakte,a tiez zvazujeme osobnu navstevu, i ked som si myslela,ze dojcit viem,kazde babo je ine. a sice dojcim,ale mozno by to islo este lepsie,najma co sa tyka vahoveho prirastku dietatka 😉
Ja v tom vidim aj vela pozitiv,ked ma babatko o dost starsich surodencov.Urcite sa syncek stane milacikom celej rodiny a dcerky ho budu zboznovat a pretekat sa o starostlivost o neho. Vela ti uz budu moct pomoc. Budu chapat ze tvoj cas bude smerovany k babatku a tiez su uz samostatne,takze nebudes musiet napr. riesit koho obliect skor,alebo koho nakrmit skor, ci ist von s jednym,alebo so ziadnym atd,atd 😅

sana15
8. nov 2011

@jedna_iva
@drnduliak ja som kontrakcie citila aj napriek epi a dost bolestive,ale ktovie ako by to bolo bez nej 😝 Nelutujem a isla by som do toho znova. Takze som citila kedy prichadzaju a bolo treba tlacit. ale keby aj nie,tak budes monitorovana a tam to pekne kresli kedy ide kontrakcia,takze urcite ti budu vediet povedat kedy tlacit. mne PA pri tlaceni tlacila rukami na brucho,neviem preco, bola som z toho aj prekvapena,pretoze to robila automaticky hned pri prvom zatlaceni a osobne si myslim,ze by som to zvladla aj bez toho. ale vtedy mi islo iba o to,aby sme to uz mali za sebou takze som to tak nechala.

jedna_iva
9. nov 2011

@drnduliak dúfam že ano...že to len teraz tak do vetra nevypravaju,lebo denno denne mi vravia-už ho porod...xixi spolieham sa že mi pomožu,tak hádam nesklamu... 😝

jedna_iva
9. nov 2011

@sana15 to áno..na to sa aj spolieham,že mi baby pomožu... dakujem za podporu....hmmm...čo sa týka toho dojčenia dá sa tá laktačná poradkina najst aj tu na nete?? existuje na to nejaká stránka???

jedna_iva
9. nov 2011

@sana15 no mne tiež sestrička talčila rukami na brucho..pomahala vytlačiť malu von,ale mne to bolo nepríjemné lebo ma to dosť bolelo,čo sa na druhý deň aj odzrkadlilo,mala som tam podliatinu...napokon som jej povedala že ma to bolí,že ju vytlačím aj sama...chcú len pomocť... a dakujem za info...

jedna_iva
9. nov 2011

@sana15 dakujem idem to kuknúť....

drnduliak
9. nov 2011

@jedna_iva
@sana15 aj mne tlacili na brcuho, najprv PA a potom nejaky chlap, tusim ten Zeliznak...a islo mi to veru tazko to tlacenie, nie a nie porodit, potom mi aj hovorila PA ze ci som sportovkyna, lebo tie vraj maju hrozne tuhe svalstvo, tazko sa otvaraju a horsie rodia...hlavne ze mi vsetci pred porodom hovorili, aku mam idealnu panvu na porod, hahaa 😀 a inak som sa na tej porodnej sale citila jak na stanici, strasne vela ludi bolo okolo mna, okolo postele sa ledva pomestili a este styria sedkali na stolickach rovno oproti mne rozcapenej na koze, a furt sa tam niekto premaval...no ale hlavne ze som porodila zdrave babo 😉

jedna_iva
9. nov 2011

@drnduliak ..veru moja..hlavne že si to zvladla a obaja ste zdraví...a prečo bolo tolko ludí pri tebe??

drnduliak
9. nov 2011

@jedna_iva netusim, tiez som si myslela, ze to bude "komornejsie"....zrejme aj kvoli tomu epiduralu, bol tam lekar aj sestra z anestezie, potom lekari dvaja pri mne, tretia mlada sa pozerala, sestricka aj lekarka z novorodeneckeho, no fakt kopec ludi....tak som si uzila svojich 15 minut slavy 😀

jedna_iva
10. nov 2011

@drnduliak no vidíš bola si stredobodom pozornosti....tolká pocta... 😀 tak sa zrejme mám aj ja na čo pripraviť...neviem či nezájdem aj ku kaderníčke ešte tesne predtým..... 😀

drnduliak
10. nov 2011

@jedna_iva jasne, nafarbit vlasy, nalakovat nechty, oholit nohy, hahaaa...po porode nebude cas 😀

jedna_iva
10. nov 2011

@drnduliak ...čo po pôrode..ja chcem byť hviezda pri pôrode.... 😀

drnduliak
10. nov 2011

@jedna_iva 😀 uzi si to 😉

jedna_iva
11. nov 2011

@drnduliak dakujem..ja sa ti potom podelím so skusenostami.... 😀

drnduliak
11. nov 2011

@jedna_iva dufam, ze budu len tie najlepsie, drzim palce 😉

baklik
11. nov 2011

@drnduliak a preco ti po porode dopichavali este epidural? rodila si prirodzene s epiduralom?

drnduliak
11. nov 2011

@baklik ano, prirodzene s epiduralom....kvoli rane, mala som dost rozsiahle poranenia, nechali mi zavedenu kanylu v chrbte, a bolo to v ramci "baliku" takze som sa nevzpierala, lebo mi to pomahalo. ale nemusi to byt, ked nechces.

jedna_iva
13. nov 2011

@drnduliak ešte raz dakujem veľmi pekne..ja sa zase ozvem.... 😝

zuzzinad
14. nov 2011

Ahoj, ja som tiež rodila v žiarskj nemocnici v auguste. Bolo to celkom v pohode. Prišlo to na mňa len tak z ničoho nič. Týždň pred termínom, išla som na kontrolu okolo 12.00 na obed a tam mi povedali že už idete rodiť. Ja som nebola na nič pripravená (hlavne po psychickej stránke) a zrazu bolo 16.15 a už bolo po pôrode - ani epidurálku som nestihla. Asi od 12:30 som čakala kým ma sestrička zaeviduje na príjem, ale v ten deň mali veľa pôrodov, tak mali veľa papierovačiek, takkým ma prihlásili už som sedela na pôrodnom kresle :D.. Všetko bolo v pohode až na to šitie, to som kričla hádam viacej ako pri samotnom pôrode.
Už ubehli 3 mesiace ani neviem ako.

drnduliak
15. nov 2011

@zuzzinad a u koho si rodila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre