Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

zdenush88
12. jún 2011

@ela2710 No vsak to by som este brala, nejako podakovanie alebo tak... vsak zase zasluzia si, pokial budem s nimi spokojna, tak preco nie 😉 mna len zarazilo ze lekar ocakava peniaze - vsak ak budem fakt spokojna a vdacna tak preco aj nie, ( vsak fakt aj casnicke nechas tringelt) ale nie s tym, ze by ocakaval niekto nieco... nooo som zvedava ako to bude, lebo v konecnom dosledku rozmyslam nad zazmluvnenim doktora a to by uz bolo trochu vela, nie? 😉 ze za zazmluvnenie a este aj do vrecka .. 😝

ela2710
12. jún 2011

@zdenush88 peniaze urcite nedavaj, a naozaj si myslim, ze to len jedna babka povedala 🙂 moja mama tam rodila 3 krat, krstna 2 krat - teraz ide treti raz, ja raz a ziadny lekar neocakaval peniaze, dokonca odmietali aj tie velke kose, jedine co vzali, aj to po dlhom prehovarani boli len take lacnejsie zalezitosti ako su kava, kapucino, cokoladka, bonboska, jedna maminka vzala ten velky kosik z tesca a lekar to odmietol, financie nedavaj, oni maju penazi dost a vyznelo by to ozaj blbo dat im par eur pri ich platoch...

zdenush88
12. jún 2011

@ela2710 tak ako jedna vec je, ze si myslim, ze niektorí by si zaslúžili aj viacej ale fakt ja nie som tá, čo by to mala zmeniť... 🙂 🙂 🙂 🙂 dakujem za rady, fakt som z toho bola trochu zmätená, v podstate som tomu nechcela veriť, lebo mi tam prišli všetci dosť fajn a toto by mi mienku o nich dosť zmenilo... 😠

vefi89
12. jún 2011

@ela2710 jasné, tak sa volá 🙂 no ja som bola jej prvý žiarsky pôrod, a katastrofa..na inštrumentálnom stolíku mala nástroje a ona sa začala pýtať, že načo je toto....a mne zimomiravky, že to kto ma ide rodiť..a nevadí mi, že sa nebavila so mnou, ale ani nepovedala tlačte, ani nič..takže akoby som sa rodila "sama"?? pri šití sa pichla do prsta a sa ma pýta či nemám HIV..a to som už nevydržala tak sme sa pohádali..ma došila, na druhý deň ma párali a šili znova...a do dnes ma to ťahá a bolí..takže ja pri prípadnom ďalšom pôrode ju odmietnem 😝

vefi89
12. jún 2011

@ela2710 milý a príjemný musia byť 😝 aj to majú v náplni práce 😉

ela2710
12. jún 2011

@vefi89 to maju v naplni prace aj predavacky, motto: nas zakaznik, nas pan vsak uz davno neplati v ziadnom povolani 😀

vefi89
12. jún 2011

@ela2710 áno, to máš pravdu 😀 my keď sme praxovali a nedajbože sa na nás niekotrý pacient sťažoval, v momente sme boli na koberci 😀

vefi89
12. jún 2011

@ela2710 a ešte ma napadlo 😀 opačné motto: " môj krčmár, môj pán" 😀😀 toho sa držia chlapy 😀

janekova.lenka
29. jún 2011

Ahojte ja idem rodiť tiež v ZH, ale podľa mňa je tam teraz veľmi dobrý kolektív doktorov. Sú tam nový a zatiaľ som ani s jedným nemala problém.

marvelous7
19. júl 2011

Ahojte kočky. chcem sa len opýtať či neviete či v Žiarskej nemocnici používajú dianatal. a ak niektorá, ktorá ste tam nedávno rodila napíšte prosím ako ste boli spokojné. ďakujem za info.

star111
22. júl 2011

@marvelous7 Podla info z predporodnej pripravy: nepouzivaju - myslim v tom zmysle,ze urcite to nemaju v porodnici a neposkytuju ako napr. epiduralku. Mozes si ho kupit a myslim,ze ak by si ich poziadala o aplikaciu,tak by asi vyhoveli. Ja osobne tomu vobec neverim,mam uz jeden porod za sebou.

halienka
31. júl 2011

Ahojte babky, švagrinká by mala ísť v októbri rodiť do Žiaru, chcem sa spýtať či náhodou neviete tie čo ste tam nedávno rodili, môže na nadštandartnej izbe spať aj otecko? Či je to len pre ženu s dieťaťom? Našla som tieto fotky s toho nadštandardu a vyzerá to, že je tam len jedna posteľ 😕 http://www.ziar.nemocnica.com/nadst_gynek.php

miroslavazh
31. júl 2011

@halienka ahoj, môže tam byť aj otecko alebo niekto iný, koho si bude želať maminka 🙂

halienka
31. júl 2011

@miroslavazh ďakujem, takže je tam ešte jedna posteľ v tej izbe pre otecka?

miroslavazh
1. aug 2011

áno, taká rozťahovacia fotelka 🙂, ale však ockovi stačí, veď on si ten pôrod neodtrpí ako mamička 🙂. Aj ja som na tej izbe bola, a fakt je super, mať pre seba svoju sprchu, WC po ruke, TV aby čas ušiel stolík na jedenie i pre návštevu a mňe tam krásne cez okno vyhriaľo aj malého, vôbec sme nemali žltačku. Tiež som rodila v októbri, minulí rok a práve deti v tých "bežných izbách" boli všetky žlté, aspoň, mi to Dr. tak hovorila, že môj bol v tom čase jediné dieťa, čo malo normálnu farbu. Ale to je možno len moja skúsenosť. Určite je však škoda, že taká izba tam je len jedna ☹

halienka
1. aug 2011

@miroslavazh Ďakujem ti za informácie, jasné, ocko sa vyspí na hocičom, švagrinká sa len zľakla, že či nebude musieť ísť spať niekde do inej izby alebo do hotela napr., proste ho chce mať pri sebe aj v noci 😉 ja som rodila ešte v Handlovej a tiež bol pri mne muž na nadštandartke a bolo to super, lebo som bola riadne ubolená a moc mi pomohol. Akurát tam nebola zas v tej nadštandartke sprcha a WC a to mi veru chýbalo, musela som sa terigať na chodbu - pol dňa po pôrode som dostala ťažkú hnačku takže som tam klusala taká ubolená asi 7x za 3 hodiny, no nič moc, vtedy som túžila mať záchod rovno pri posteli 😀 😀

mima942011
17. aug 2011

ahoj ja som rodila v ziari 9 aprila a sukromne izby nadstandarty su tam uz dve len v tej jednej neni sprcha a wc ale v jednej je. Ta porodnica je dobra bola som spokojna aj s porodnikmy isli tam vsetci z Handlovej.Pred porodom ma zena moznost sa sprchovat,vyziadat si fit loptu na stlmenie bolesti pri kontrakciach pri predporodnej cakacke je aj sprcha a wc. Pristup porodnikov je uplne super 😵 😅

ani007
22. aug 2011

ahoj baby rodila som v ZH,rodila som cisarskym so spinalkou,moj priatel tam bol somnou kym ma nezobrali na salu,potom bol vo vedlajsiej miestnosti odkial sa mohol divat.velmi som sa bala ale na sale bol tak uzasny tym ludi ze my to velmi ulahcili,vsetky sestricky aj lekari vratane primara Durkecha boli velmi zlaty a mili naozaj len a len dobre mozem povedat.je dvolezite aby sa mamicka v takej tazkej ale krasnej chvili citila dobre,a tam to bezpochybne bolo tak,takze moje velke DAKUJEME ja a moja mala Emuska!!!!!!

katika83
25. aug 2011

Ahojte...ja som rodila v ZH pred necelými štyrmi mesiacmi a bola som veľmi spokojná. Najskôr som uvažovala, že pôjdem rodiť do BŠ no nakoniec som sa rozhodla pre Žiar a neľutujem. Pri pôrode mi bola Dr. Pagáčová a bola som s ňou veľmi spokojná. Môžem ju len odporučiť. Ináč teraz sú tam všetci veľmi dobrí odborníci. Jediné čo mi vadilo bola strava, no nepoznám nikoho, komu by chutilo jedlo v nemocnici 😉 . Aj sestričky z novorodeneckého boli príjemné. Samozrejme nájde sa výnimka, no za seba môžem povedať, že boli ochotné a milé. Ja som mala s nimi len dobré skúsenosti. Kebyže sa mám ešte raz rozhodnúť určite by som volila ZH 🙂 .

baklik
28. aug 2011

ahojte, ja sa chcem opytat, ci mi viete niektora povedat ako prebieha predporodna priprava -v ziarskej nemocnici - je tam aj cvicenie pre tehotne alebo je to len cisto o porode? kedy to byva a chodievaju tam aj partneri? bola som sa koncom jula informovat a vrchna sestra tam na mna pozerala ako puk, ze cez prazdniny to nebyva a dovidenia... pripada mi to cudne - akoze cez prazdniny nie su v ZH tehotne ani sa nerodia deti??? nuz, divne... ja som viac-menej rozhodnuta pre BS (mozno aj preto, ze je v ZH viac tmavsich spoluobcaniek, ktore kazdu chvilu rodia a nic v zlom, ale asi by som nechcela byt s dakou takou na izbe - cest vynimkam).
a inak, byva niekde v ZH cvicenie pre tehotne - nieco ako cvicenie na fitloptach apod.? zacal sa mi 3. trimester a teda mam uz najvyssi cas zacat cvicit, ale samej sa mi nechce, ja radsej v kolektive...

susita
29. aug 2011

@baklik ahoj, ano, predporodna priprava v ZH byva kazdy druhy stvrtok v mesiaci, najblizsie 08.09.11 - je to taky lahsi strecing + vysvetlenie techniky spravneho dychania a tlacenia pri porode, spojene s prednaskou - tento stvrtok sme mali dojcenie a najblizsie by mal byt porod - a tiez sa mozes pytat na vsecicko, co Ta napadne/zaujima. Vedie to vrchna sestra a je naozaj velmi mila, mozno si mala zlu skusenost, ale vies, v lete sa vsade cerpaju dovolenky, mozno preto tam bola dlhsia medzera. A navyse, naposledy sme tam boli dve, tak sa ani velmi necudujem, ked to robia poredsie - maminy sa ponahlasuju a potom jednoducho nepridu (malo nas byt 5). Zatial som bola raz a bez tatina, ale mozes sa spytat po telefone, kontakt najdes na http://www.ziar.nemocnica.com/odd_gynekologicke...
Tak snad sa tam nabuduce uvidime, myslim, ze nebudes lutovat 🙂

drnduliak
29. aug 2011

@baklik co sa tyka tmavsich spoluuobcaniek, nedavaju ich na izbu s bielymi...a mas aj nadstandard, ak by si chcela 😉

baklik
29. aug 2011

tak dakujem za info. to je fakt skoda, ze som tam nebola, ale ked mi povedala, ze cez prazdniny nebyva priprava, tak som to brala ako fakt... clovek, aby si vsetko 2-krat overoval. no co uz...

suzan88
31. aug 2011

ahojte mile mamicky,aj ja som sa rozhodla ist rodit do ziaru,pozerala som si na internete nieco o nemocnici a doktoroch,len som sa chcela spytat ze ci sa nieco plati za pobyt????.za nadstandard ano to viem ale za obycajny pobyt v nemocnici,stravu a tak.

drnduliak
31. aug 2011

@suzan88 no pokial si na svk platis zdravotne poistenie, tak priamo na placi neplatis...jedine za nadstandardne sluzby, typu partner pri porode, epidural, zazmluvnenie lekara, nadstandardna izba...

jenta
4. sep 2011

@baklik ahoj, no ono čo sa týka tých počernejších spoluobčaniek, tak ja som mala po pôrode dve na izbe, ale na pooperačnej, lebo som rodila cisárom a mamičkovské izby boli plné. jedna bola taká trošku divná, ale dalo sa a tá druhá bola v pohodičke, tiež rodila cisárom. potom ma dali na mamičkovskú izbu s malým a tam som mala dve biele mamičky. jedna bola super, doteraz si píšeme a tá druhá, to bola čistá katastrofa. ako príklad uvediem, že keď som tam ešte nebola na tej izbe, tak sa počas kojenia s prepáčením vykadila do postele, lebo veď ona kojila, tak nemohla ísť na záchod. malú si pri kúpaní takmer utopila, lebo bola veľká herečka, že šak ona už má jednu dcéru, tak ona to ovláda. a takých vecí bolo viac, ale nebudem ich tu rozoberať. chcela som len napísať, že niekedy nie sú ani biele mamičky bohvieaká výhra. ale nemocnicu ZH odporúčam, ja som bola spokojná 🙂

baklik
5. sep 2011

no zbohom, tak toto zazit po porode, dakujem pekne 🙂
este sa chcem opytat, ci neviete, ci porodnica v ZH je zapojena do projektu poziciavania monitorov dychu domov.

vefi89
5. sep 2011

@baklik pokiaľ ja viem tak nie, ale možno sa mýlim 😅

jenta
10. sep 2011

@baklik o tom neviem ani ja. ale tuším nejaká zdravotná poisťovňa ich požičiava ak si u nich poistená. skús zistiť na nete 🙂

miroslavazh
11. sep 2011

@baklik ak myslíš, či požičiavajú monitory, tak áno, aj ja ho mám z nemocnice, samozrejme za poplatok 🙂 na pol roka 33 €.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre