Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

janka_michal
30. júl 2010

ahojte zienky..no tak sme s malickou dnes prvy den domka..je to zase nieco ine..tam sme si uz zvykli na cosi a teraz doma je to azse ine..takze si musime zvkynut..inak malicka je uzasna..skoro stale spinka, neplace vazne malo kedy a ked je hore tak len kuka dookola..v noci sa mi budi raz a to cca o 23-24 a to spinka od priblizne 8...je zlata...najprv som enmala mliecko no potom som ho mala zase tolko ze mozem predavat :D inak porodnicu zh mozem len a len odporucat..nelutujem,ze som tam sla..super personal..myslim vsetci ci uz lekari alebo sestri aj novorodenecke..ked nieco neviete tak vam poradia a pomozu...navstevy su uz dovolene aj na izby,takze to je tiez fajn..aj mimo navstevnych hodin..je to trosku volnejsie...nadstandart je super,ja som tam bola len jednu noc bo potom bol uz obsadeny..je uzasne to,ze je tam sprcha aj wc a muz moze s vami tam spat...mne hne dpomohol aj do sprchy aj ked som sla v noci cikat tak to len v sprche..je to aj lepsie bo si ranu hned vyumyvate..ja som potom bola na izbe, ked bola len jedna postel no taka izba pre jednu a to bolo tiez super,len skoda tej sprchy a wc..@lucialen no veru ja som sa spytala ci sa mozem ist kuknut na porodnu salu a jasne,z emozem mi to vysvetlili a poukaovali 🙂
a k porodu bo asi aj to vas zaujima..poviem vam len tolko,ze uz druhy krat si vyvolavacku nedam..bolesti ukrutne..kontrakcie kazde dve minuty so silou 124,127 a tak a to som mala ked som uz tlacila malu von..o 8:40 mi dali vyvolavacku som potom dve hodky lezala a za tie dve hodky sa mi stratil krcok a otvorila som sa z 1,5 na 2 prsty a takto som bola az do 16:45 bolesti nenormlane a ja som sa neotvarala takze ani epi mi nemohli dat ani nic...potom mi praskli vodua ze mi daju epi po chvili, mne ostalo velmi zle som tlacila na zachode a grckala zaroven :D no a potom ked som sa ako tak zmohla ma dali na salu a pasy a kukla ma dr a ze mi nestihnu dat epi, ze kym to spravia to je 20min a do vtedy porodim..aj tak bolo mala sa narodila o 17:45 takze od tej prasknutej vody to slo rychlo...som stasna,ze mam malu a stalo mi to za tu bolest..no druhy krat uz by som skusila ist bez vyvolavacky..ono by to bolo super,keby sa otvorim aspon na tie tri prsty a mozu mi dat epi a nie tolke hodiny som bola stale na tom istom a bolestami ako slak..ale nevadi cas vymaze tieto zle spomienky..a sitia sa nemusite bat..zasivali ma aj z nutra a to nebolelo a z vonku ma opichala dr takze som v podstate nic necitila len dva krat tam to asi moc nezabral ten mezokain ci co to davaju.a babo mate potom dve hodky v inkubatore pri sebe a to je tiez super..a ked sa mal anarodila mi ju hned este neumytu dali k sebe a to bolo skvele..🙂 takze ja na stupnici od 1-5 davam plnych 5b zh porodnici.. 🙂 takze kocky vela sil a vela zdaru pri porode..nech ho mate lahky a ked by aj nie..tak mi verte,ze zabudnete za par dni ked sa budete kukat na to svoje male klbko 🙂 no malinka sa zacina nejak pucit tak sa jej idem venovat..este raz vela,vela stastia

lucialen
30. júl 2010

Janka, este raz graulujem k Viktorke 😵 Je krasna a kolko vlaskov ma 😵
No porod, ziadna prechadzka ruzovou zahradou, hm? 😒 Tak dlho v bolestiach, jaaaaj 😒 A bez epi, brrrr 😒 Ale verim, ze malicka ti stoji za vsetku tu bolest ktorou si presla.
A keby si bola otvorena na 3 prsty, tak ti uz mozu dat epi? 😕 Si ma potesila, ze uz povolili navstevy na izbach, aspon nejaka zmena. Ale s tym vyvolavanim si ma nepotesila, asi aj odhovorila. Asi teda pockam az do 24.9. , ale teda budem rada ak sa maly bude pytat skor.
Tak sa doma zase zabyvajte a hlavne nech ste zdrave 😉

jenta
30. júl 2010

Janka, malá je krásna 🙂 Určite stála za to trápenie.
No, si ma potešila, že takéto zmeny sú v Žiari. Hlavne tie návštevy na izbách, nemusia mamičky ubolené vysedávať v návštevnej miestnosti ale pekne v klude ležať v posteli 🙂
Ešte by som sa chcela opýtať, že ktorú doktorku si mala pri pôrode a koľko sa platí za otecka pri pôrode, lebo to som sa zatiaľ nikde nedočítala. Ďakujem a ešte raz ti veľmi gratulujem 🙂

janka_michal
31. júl 2010

@lucialen
@jenta
takze baby ahojte..veru tie zmeny v zh su fajn..vsak to bolo blbe keby mamicky mali byt na chodbe...a vysedavat to moze len malo ktora :D tie co su zasivane isto nie..a hned tymto padom vam odporucam poporodny vankus neviem uz presne ako sa to vola,ale ked sa na to spytate v zdravotnickych potrebach tak budu vediet..to je taky vankus s vyrezom v strede..no ako zachodova doska..ale pytajte si latkovy (on ma take gulicky vo vnutri),bo su aj take gumene ako na plavanie..no podla mna su tieto lepsie, nelepite sa na ne ani nic podobne..a este ked vam mozem odporucit si kupte aj take jednorazove podlozky pod seba..co byvaju aj na prebalovanie malickych tak su aj v zdravotnickych take pre dospelych..ako mate tam na posteli taky pas plachtovy a pod nim gumu, no napr po porode som to hned v prvej sekunde zaspinila a neviem si predstavit v tom lezat cely den..tak ja som si davala tieto podlozky a menila som si ich ked som chcela..tak hlavne v ten prvy den po porode potom uz ani nie..a kupte si aj tie jednorazove nohavicky to je tiez super vec..ale najlepsie take s dierkami(ako sietka) bo ja som mala take ine a to boli tiez fajn,no cez tieto sietkove viac rana dycha si myslim...to su take moje rady pre vas, aby vam bolo lepsie..a este si zoberte z domu odsavacku...ja som nemala mlieko najprv a potom zrazu velmi vela..a ta ich mi nesla (mali aventacku) co som cakala,ze bude super..no nesla mi..doma mama obycajnu z tesca(bo som nevedela,ci budem potrebovat odsavacku alebo nie tak staci ze taka lacna) a verte ci nie je taka uzasna..a pijem teekane cajik pre kojace matky..tak asi aj preto mam tak vela mliecka..vypijem ho denne tak 2l(tak to budem musiet obmedzit na 1l) a nech vam nenosia ani vineu ani kofolu..ja som citala ze to je super na mlieko,no sestricky ze nie lebo su tam bublinky..tak ze len vodu alebo caje taketo...a este jedna vec.zoberte si zo sebou aj tie ortopedicke nohavicky..lebo v nemonici nemusite balit na siroko no ked pojdete domov,tak vam male na siroko zabalia a budete musiet tak balit tri tyzdne kym nepojdete na kontrolu do ZH na klbiky..takze si ich nezabudnite!
otecko pri porode stoji 10€, rodila som pri dr Matuškovej.dohodli sme sa,ze mi to vyvola ked bude mat ona sluzbu..nech nemusim platit to,ze mi len pride na porod a ide domov..takto bola so mnou celu dobu aj potom aj druhy den bola za mnou a malou ako sa mame a tak pod..bola uzasna..a myslim,ze aj ten Zelenak ci ako sa to vola :( by nebol rad,ze mu skomolujem meno..najprv mi prisiel taky nie moc ochotny..no opak je pravdov..niekolko krat tiez prisiel a skontroloval pacientov ci im nieco nechyba a ako sa maju...potom tam je este jedna dr taka mlada pohodacka tiez..takze super,super vazne..nech uz rodite pri komkolvek myslim,ze pristup bude fajn...no k tej epi..nemozu ju dat skor ako kym si na 3 prsty otvorena, lebo by sa mohol zastavit porod..takze ju davaju najskor na 3 prsty ked si niekde davaju az ked si na 4,5 ale tu to tak hovorili...a neviem mozno tvoje vyvoalnie by bolo ine..no myslim,ze nie lebo mi aj jedn apisala..(nanestastie som si to nasla az teraz ked som dosla z porodky) ze tiez jej vyvolavali a mala to to take ako ja..a tie bolesti ta tak unavia,ze uz potom babo pomaly ani nevladzes vytlacit...ale vravim,keby som sa otvorila na tie 3 tak by mi pichli epi a bolo by to super, no ja som to stastie nemala..jedna tam mala epi a jej to nechali a dopichyli za 4hodky apotom za 8 tak nejak sa mi zda..takze ona po porode ziadne bolesti, usmev na tvari a porod si uzivala...a epi vraj aj urychluje porod...vsak ak mate este nejake otazky a budem vam veiet npaisat tak napisem...bozeeeeeee ja sa vzdy tak rozpisem :D no a malicka je uzasna..dnesna noc bola sice taka trosku horsia sa dost budila..ale to bolo tym novym prostredim zase urcite..a hlavne je riadny hlados..len papa a papa...som mala tvrde prsia moc tak som si odsaala a ze tak jej to dam mala som vo vlaske nejak 80ml mlieka alebo 70ml uz neviem presne..ona to vypila a az potom zaspala..to bolo o 5tej cca a spala az do 10tej takze super..no len z flasky vraj jej nemam davat,lebo sa odnauci pit z prsnika,ze sa nauci na flaku a to nie je dobre..ale je to lahsie si odsat z oboch dost a ona kolko vypije tolko vypije a spinka. a nie hentak potaha potom zaspia a za pol hodku vrestala...takze mi to pride take jednoduchsie aspon cez tu noc..vsak hadam by si tolko nezvykla na tu flasku..ale kazdy vravi,ze to nemam robit..tak asi veru nebudem :( no verte,ze sa mate na co tesit..ked budete mat to svoje klbko pri sebe vsetko ostatne vas nebude trapit..budete zit len pre neho..a vsetko mozne aj nemozne by ste im splnili..utekam ja..lebo mala asi zacina plakat..tak sa drzte baby

lucialen
1. aug 2010

Wow, si toho popisala Janka, diky za rady 😉

sjusiquatro
1. aug 2010

uz nech je september uz sa tesim na maleho..... 🙂 🙂

minicek
1. aug 2010

@mhas -presne toto zarazilo aj mna... Pôrodnícke oddelenie je super, všetci sú milí, ústretoví, ale novorodenecké oddelenie-0bodov... sestričky arogantné, nepríjemné, nepomôžu, ak tak jedine naveľa... ☹ 😒 ... To bolo jediné moje sklamanie... rodila som 3.6. 2010...

jenta
1. aug 2010

@janka_michal ďakujeme za rady 🙂

sjusiquatro
2. aug 2010

@janka_michal a kolko ti bolo treba tych jednorazovych nohaviciek?

vefi89
2. aug 2010

@minicek ja som rodila 1.3, ale teda na novorodeneckom bola iba jedna arogantná a nepríjemná a to tá staršia.boli tam dve mladé, ale tie boli podľa mňa super

vefi89
2. aug 2010

no idem písať k @janka_michal .samozrejme gratulujem k drobčeku 🙂 ja keď som mala zamazanú krížnu plachtu, okríkla som slušne sanitárku a nebol problém vymeniť, takže pre mňa jednorázové podložky škoda peňazí...popôrodné nohavičky, dar z nebies, to ozaj, ja som mala 5 ks a ešte s jednými som prišla domov.čo sa týky odsávania, neodporúčam!!!!!!!!lebo pokiaľ papá bábo z ceciku a odsajete si mliečko, zbytočne si budete zvyšovať tvorbu mliečka..žiadne také, že napapá sa a zvyšok odsajem, alebo naopak, odsajem a zvyšok nech dopapá, potom vzniká nadpotrebná laktácia, bolia prsia a podobne. Ďajej, dobre ti radia, nie odsávať a z fľašky, ale kojiť!!máš plnohodnotné mliečko, najzdravšie aké môže byť. a ver mi alebo nie, ak malá začne odmietať prsník, nikdy neodsaješ odsávačkou toľko, koľko si malá vytiahne. ďalšia vec je, že odsávaš len predné mliečko, v ktorom je cukor a tým, že dieťatko vypije veľa predného mliečka, teda cukrového, a to v brušku kvasí, vznikajú koliky a bruškoboli. Zadné mliečko je hustejšie a obsahuje tuky a to je potrebné pre to dieťatko, tam je viacej živín, a z toho zadného mliečka, to čo sa nedá odsať dieťatko priberá...tak pozor na to!! klikni na dojcenie.wordpress.com a tam sa dočítaš o všetkom.len ja si myslím, že je škoda takto zľahčovať veci....kojenie nie je trápenie..teda je, ale len prvé dni a potom je to už iné. dieťatko sa na prsníku upokojuje, cíti tlkot tvojho srdca, toho, čo počúvalo celých 9 mesiacov....kojenie je najkrajšie čo len môže byť pre to dieťatko a teda si myslím že vždy je pohodlnejšie dať dieťatku prsník, lahnúť si k nemu a driemkať ako vyskočiť z postele a zohrievať mlieko, ktoré keď sa mimochodom zohrieva v mikrovlnke, stráca koooopec potrebných látok, ktoré žiarenie zabíja...tak asi tak 😉

janka_michal
3. aug 2010

@sjusiquatro ja ti ani neviem kolko som ich minula..bo ja som si brala jedny a z tych som minula len jedny bo mi boli velke a potom mi drahy doniesol z kazdej velkosti balik..a neviem kolk oich je..no az tak moc ich neminas to len ked zakrvavis tak zahodis...
@vefi89 dakujem za rady..akurat som sa na to odsavanie chcela spytat...lebo dnes sme boli na poradni a povedali mi ze sme den a pol pozadu s priberanim..a pritom sa mi to zdalo byt cudne bo mala vela papa a tak som nevedela ci si mam zacat odsavat nech viem presne kolko spapa alebo nie..a tak veru asi nie..ja si to precitam na tej stranke..vraj mam malu budit kazde dve hodiny a ked bude zaspavat jej mat dat ritku do studenej vody a tak pod..ale to sa mi zda byt dost blbe vsak ked bud ehladna sa zobudi nie??,ja som myslela,ze ked si odsajem je to to iste ako keby to ona vycucala ze najprv ide predne mliecko apotom to zadne..a chcela som tak ze si predne odsajem nech papa len zadne..tak vidim,ze som sa mylila..no este ze existuje konik..bo ja ako prvorodicka vela veci neviem a kazdy povie inak..a ja uz neviem co mam robit..malicka ma totiz zltacku tak vraj ked bude vela papat tak to skor zmizne..lenze ona uz si vygrcla hadam aj pol deci mliecka co sa iba prejeda..

a baby poriadne sa spytajte na babatko v zh nemocnici..bo mne napr nepovedali ze mala ma puknutu klucnu kost..az dnes detska lekarka sa ma pytala ako hybe mala rukou..ja ze dobre a ona ze viete,ze ma zlomenu kost.som nevedela ci mam revat alebo co mam robit..ze to vam nepovedali v porodnici???to vraj ju zle otocili pri porode ci co..ale vraj to mavaju deti a zrastie sa to..tak s len modlim aby bolo vsetko fajn..riadne sa na vsetko vypytujte..

stivinka1
3. aug 2010

aj ja sa pripajam k @vefi89, naozaj, len prikladaj malu k prsniku co najcastejsie a odsat si mozes pripadne len vtedy, ked ti zostane v prsniku vela mliecka, to mozes dat i do mraznicky a mesiac to tam kludne vydrzi. mliecko zohrievat len vo vodnom kupely, inac sa prichadza o zivinky. tieto prve mesiace su z hladiska dalsieho dojcenia velmi dolezite. ono, ked si ty najprv odsajes a potom malu prilozis, tak to mliecko, co by jej tieklo "lahko" jej odoberies a potom musi tahat to zadne, pri com sa moze viac unavit. takze len sa nevzdavat a kojit, vsak postupne sa zosuladite s babatkom a budes mat omnoho jednoduchsi zivot, lebo mlieko v prsniku je vzdy cerstve a zohriate na spravnu teplotu pripravene k pouzitiu kdekolvek. drzte sa s babatkom.

vefi89
3. aug 2010

@janka_michal od toho tu predsa sme. keď si malinká grcne, je to dobre, vtedy sa priberá. ale si myslím, že štopať nasilu je hlúposť.tak ako si napísala, alebo je hladná, alebo nie. to je niečo obdobné, ako mne povedal dr, že mu nemám dávať toľko jesť, lebo priberá prirýchlo. ako nenormálny. ku akej dr chodíš s malou??

janka_michal
3. aug 2010

@stivinka1
@vefi89 dakujem vam kocky za rady..no ta moja mala drnda nevie co zo sebou..som jej dala z jedneho prsnika papala 15 minut..naschval som sa pozerala ci sa len nehra..aj medzi tym uz zaspavala,tak som jej dala druhy nech jej to ide lahsie a tiez papala este cca 7 min potom zaspala na 10min a bola este hladna,tak som mala odsate z toho jedneho prsnika, to som jej dala (ak ked viem,ze mi to neodporucate) a vypila este 60ml isto by aj viac vypila no ja som tam nehala len tolko..a teraz spinka (zatila pol hodku) tak ja neviem uz co stym :(

vefi89
3. aug 2010

@janka_michal skús malú preklaadať až keď máš prsník úplne prázdny, to jest, že keď si ho stlačíš -bradavku, už ti nič nevytečie. deti majú určitú časť dňa, kedy potrebujú jesť viac ako po inokedy. nedrž sa tabuliek, riaď sa podľa malej. daj jej koľko chce a kedy pýta a nie, čo je niekde napísané. Nedrž sa ani toho, že jedna baba ti povedala, že jej dieťa vypije toľko a toľko...kukni dojcenie.wordpress.com

cvikla969
4. aug 2010

nebola som tu dlho obcas som par viet zachytila.tak sa len vratim k tym jednorazovim podlozkam-zboznujem ich 🙂 uz som to pisala ze nenavydim gumouku pod plachtou ,potim sa jak somar v kufri je to priserna vec.takze aj preto a aj doma som to este chvylu vyuzila ,no a naposledy minuli tyzden na detskom,ked mal mali z rotaviru take hnacky ze mal aj vlasy po... nemuseli sme to vsetko furt prezliekat a vsalo to do seba skor nes to bolo vsade 🙂

@janka_michal reagujem na tu vcerajsiu podradnu-to nemyslis vazne ze den a pol pozadu? 😲 taku koninu hadam v dnesnej dobe kvalifikovany dr.nepovie. no mne mali schudol pol kg prve dni(nevladal a nevedel sat,mal silnu zltacku)ale tabulkove priberanie je nepresne a neobjektyvne ked sa robi na mesiace nieto este na dni. nenechaj sa takymi recami vystresovat,hod uplne vsetko za hlavu prilos si malu a koj,uzivaj si to je krasne posorovat ju pri tom,obe musite byt v pohode,ona pribere aj bez toho sledovania...
a to odsate mliecko jej davas s flasi? lebo aby nespohodlnela a necakala ze sa to mliecko do nej dostane aj menej namahavim sposobom ako kojenim(s flasi sa detom ovela lachsie saje)
a este k tomu odsavaniu,ak ti saje s prsnika ked aj kratko,neodsavaj,lebo to co ona spapa by malo stacit na uvolnenie prsnika,ked odsajes mliecka sa dotvori o tolko viac,je to potom zacarovany kruch.odsavaj si vtedy ked nemozes nakojit malu a prsnik mas uz plny a velmi bolestivy.ak si vsimnes cervene sfarbenie prsnika odsaj ho celi...
aj mna vsetci stresovali a teraz ma mrzi ze som sa nehala,uzi si svoje materstvo a krasneho drobceka a vsetko ostatne pride.... 😉

lucialen
5. aug 2010

Janka, ku ktoremu doktorovi chodis s malou? Ja idem dnes vybavit Faithovu, hadam nas zoberie

hankast
5. aug 2010

@janka_michal Ahoj Janka aj ja som rodila v Ziari mala som isť tiež v nedelu k dr.Matuškovej na vyvolav. ale malý sa rozhodol prisť na tento svet už vo štvrtok rano. Takže sme sa minuli ja som v pondelok odchadzala a teba davali na izbu po mne.Aj mna velmi zaražal pristup novor.oddelenia na všetko si sa musela pýtať inač by si sa nedozvedela nič. Nie že by boli tie sestričky zle to by som im krivdila ale čo sa týka informacii o dieťatku nepovedia absolutne nič pokiaľ sa neopýtaš takže trba sa pýtať na všetko aj keby to mala byť uplna banalita.Aj mi sme išli s nemocnice zo žltačkou stačí ked budeš davať malinku k oknu a čo najčastejšie kojiť .A čo sa týka toho kojenia kašli na odsávanie zbytočna strata času viem to podla seba pri prvom som si osávala a mala som s toho akurat depku a o mlieko som nakoniec prišla.A teraz davam malému kolko chce a kedy chce a mam zatial mlieka dosť neviem či priberá podla tabuliek ale myslím si že keby bol hladný tak bude plakať. Aj mne kazála doktorka ho budiť každe aspon tri hodiny cez den na jedenie ale nerobím to. Robila som to jeden den a malo to opačný efekt maleho som zobudila a potiahol si možno dve tri minuty a spal dalej.Je dobre dať si poradiť ale vybrať si pre seba to čo vyhovujete tebe a tvojmu dieťatku to je aspon moj názor .Držim Ti palce viem je to tažké ale krásne zároven. 🙂

janka_michal
5. aug 2010

@hankast ahoj...no ja som taka,ze co neviem sa pytam..ale mas pravdu treba sa pytat na vsetko..no ja neviem ci nemam slabe mliecko po porode mi vobec nechuti jest a aj ked mam mlieka vela (pijem caje na jeho tvorbu) neviem ci nie je slabe..lebo moja mala napr v noci bola hore kazde dve hodiny a bola som s nou takmer hodinu hore..ako cez den mi to nevadi ked chce aj kazdu pol hodku no v noci ma to ubija..jednu noc je ok a druhu takto..ja neviem ci robim nieco zle alebo co..a hlavne ma vystrasila nasa pediatricka..ked vravela,ze zle prospievame o den a pol pozadu..no a co tyka zltacky..n ja by som ju rada davala na slnko lenze vobec nesvieti slnko..nam svieti tak cca od 14tej a to sa posledne dni vzdy zamraci..dnes som ju dala len tak pri okno aj ked nesvietilo..ja mam pocit ze ta zltacka sa jej len zhorsuje..a kaka dost a je to take zlto hnede,tak to myslim ze ma dobru farbu..tak ja uz neviem :(
@lucialen chodim ku Hlobikovej..no boli sme tam raz..uvidime aky bude mat dalej pristup a podla toho sa rozhodnem ci ju budem dalej navstevovat alebo nie.lebo ma zarazilo aj to ako mi povedala,ze viete ze ma mala zlomenu kost hej??povedali vam to v porodnici..tak ako to bolo podla mna dost krute som skoro odpadla..tak uvidime
@cvikla969 no presne ako hovoris..to odsate jej davam s flasky..som jej davala aj cajik..snazim sa uz teraz flasku obmedzovat na miminum..bo sa mi zdalo,ako keby sa mala nevedela chytit ale mozno to bol len moj pocit pretoze sa mi horsie chyta na pravy prsnik..a je to asi pravda ze potom babo spohodlnie..tak hadam sa to mojej nestane..lebo ja som jej flasku davala malicko..a myslim,ze keby jej ju dam raz, dvakrat za den tak si nezvykne ked ju budem medzi tym aj kojit normalne z prsnika..a ja uz neviem..tak som myslela,ze robim vsetko spravne pri tom kojeni a dr mi povie ze neprospievame :(
@vefi89 uz teraz malu prekladam..predtym som to nerobila..som myslela,ze ked sa uz len hra s prsnikom tak uz ma dost a ked plakala,ze vsak si papala dost co sa durdis a ked som ju znova dala na ten isty tak sa to opakovalo..tak som ju zacala prekladat..ale ona mi nevycuca prsnik cely..asi jej to ide tazko alebo co(mozno aj kvoli tej flaske)zaspava pri tom a ked uz skoro spinka tak ju dam odgrgnut a ked place, ze este chce tak ju dam na druhy na tom jedno ju nehavam tak cca 15min a na druhom mi bola cca 7min..a este z flasky potom vypila 60ml ja to nechapem..a to na prsiach tahala..ja ju nenehavam hrat sa

cvikla969
5. aug 2010

@janka_michal mliko nemoze byt slabe!aj ked sa stane ze nestihnes cez den dost jest a pit,mliecko sa tvory prevazne s tvojich tukovych zasob(ja som uz odkojila 25kg🙂 nemusis sa toho vobec obavat.len proste,keby tebe nalinkovali kazdy den pribrat napr200g ,dokazala by si to?kazde telo je ine,iny metabolizmus....cuckat moze aj v tedy casto ked ta chce mat len tak pri sebe,aj v noci 🙂
ak jej uz teda aj tak chces dat odsate mliecko skus to lizickou,striekackou.... a cajik nemusis vobec je to zbytocne aj ked je teplo,ma na to prednee mliecko a zadne si tiez musi´´odsat´´ sama
vsetkymi otazkami a tranpotami sme si tiez presli,neni to o tom ze robis v niecom chybu alebo ze by si bola zla matka-lenze v tej spleti informacii uz ani nemas ako rozoznat pravdu a loz a to co je dobre...
hlavu hore,usmievaj sa,drzte sa kocky..

cvikla969
5. aug 2010

a este k tomu nocnemu kojeniu my sme po troch mesiacoch presli do obdobja-kojenie v noci?ano mami kazdu hodinu,to je haluz 😀

vefi89
5. aug 2010

@janka_michal ale ona sa potrebuje aj hrať...možno si tak len oddychuje a znova niečo cucne

hankast
5. aug 2010

@janka_michal Jani neboj neviem čo je to za pediatričku čo k nej chodíš ale ešte som nepočula aby niekomu povedali že dieťa je o den apol dozadu rada by som vedela podla čoho nato prišla.To nočne vstavanie je hrozne ale malinka ma možno len prehodený den s nocou neboj aj to sa časom upraví.A čo sa týka tej žltačky ani ja som malého nedavala na slnko lebo k nám svieti len ráno a to sme ešte sladko buvali a pomaličky sme sa s toho vyhrabali neboj ale ak by Ti bola mala moc spavá alebo by si mala pocit že sa to dalej zhoršuje chod jej dať k detskej zobrať krv aspon tak mne kazala moja detska lek. aj moj malý ma ešte žlté očné bielka ale že to može mať aj dva mesiace.Neboj nerobíš nič zle len si rob hlavne po svojom ako to najviac vyhovuje tebe a malinkej a hlavne sa nevzdavaj.

lucialen
5. aug 2010

Janka, o tej Hlobikovej som pocula prvy krat pred tyzdnom, lebo kamoska ma tiez patrit ku nej, ale uz ju odhovorili, lebo ze ona je dost necitliva, aj k mamickam, ze jej je jedno co a ako povie 😒 A ze Keckesova je tiez o nicom, hlavne co sa tyka vedomosti. Ja som bola dnes u Faithovej, tak ze nas zoberie, som rada. Ja som chcela ist do chrenovca, ale tam ma odhovorili, ze sice je ochotna prist aj v noci ak treba, ale plati sa u nej aj za pozdrav 😒 Takze velky vyber nemame...
Co sa tyka kojenia, ja ti mozem dat len tento link http://dojcenie.wordpress.com/ Zacala som to studovat, zda sa mi celkom dobry.
Ozaj a vcera mi v ziari porodila kamoska, zatial viem len take info od jej maminy a priatela, ale tiez jej vyvolavali rano, porodila o 15.10, ze nevladala vytlacit maleho, ku koncu uz nevidela ani nepocula, nemohla dychat a aj maly uz odchadzal, mal kratky pupocnik, tak ho vyberali kliestami 😒 Ale su vporiadku, som zvedava ako sa im tam bude pacit

stivinka1
6. aug 2010

@janka_michal naozaj, mlieko nemoze byt slabe, to je len povera, co sa veselo traduje dalej. treba babo prikladat a prikladat a babo den a pol za vyvinom? kravina, naozaj je kazde dieta ine. rozbiehanie kojenia nie je jednoduche, aj ked je to prirodzena vec, ale asi cim sme civilizovanejsi, tym na urcite veci ideme zlozito a preto sa nam asi aj nedari niekedy. keby vsak mala uplne prestala priberat, bola velmi placliva alebo si sa len chcela uistit, ze robis vsetko spravne, kontaktuj nejaku laktacnu poradkynu..na internete sa daju zohnat kontakty, telefonicke cisla, vyber nejaku z tvojho okolia a ony su ochotne aj prist do domacnosti a pomoct vyriesit veci.

stivinka1
6. aug 2010

@janka_michal a este som chcela, ze ked kojis, ziadne vody, cajiky nedavaj. je to zbytocne, mlieko pokryje smad i hlad. ked das cajik, ci vodu, zbytocne jej plnis brusko. ja som nedavala ziadne ine tekutiny okrem mlieka az do pol roka - ked som zacala s prikrmami, tak potom uz som zacala dodavat tekutiny.

hankast
6. aug 2010

ahojte babenky potrebujem radu.Malinky ma od narod. take zvlastne vyražky drobne zapalene a v strede biele akoby hnisave. Doktorka povedala že to zmizne ale mam pocit že jre to stale rovnaké.Nemate niektorá dobry recept na vyliečenie? Vopred vdaka.

vefi89
6. aug 2010

@hankast neni sú to potničky???sudocrem

hankast
6. aug 2010

@vefi89 dakujem za radu neviem či sú to potničky ale skusim ten sudokrem zatial som mu to len čistila liehom tým čo aj pupok.Už som si myslela že som niečo zjedla na čo je alergický ale snažím sa davať si pozor na to čo zjem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre