Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

miichaela
28. jún 2010

@janka_michal no cisarsky bol bol spinalkou takze som všetko vnímala.....ale radšej o tom nebudem hovoriť aby som ťa nevystrašila....hned potom ťa daju na izbu kde ti davaju rozne inekcie a infúzie a na druhy den ráno vstavas z postele za pomoci sestričiek aby si sa rozhybala čím skor sa začneš hýbať a chodiť tym lepšie pre teba treba to len riadne rozchodit aj ked každy vníma bolest inak....

janka_michal
28. jún 2010

@miichaela no a ako je to s babatkom, kedy mi malu daju alebo mi ju budu nosit na kojenie ci???no ja si myslim,ze zvladam bolest celkom dobre..aj hojenie ran bolo vzdy v pohode,tak hadam sa potom coskoro zotavim..aj ked este neviem ci pojdem na isto cisarskym, no myslim ze skor ano ako nie a preto hladam vsetky info ktore mi pomozu napr aj potom cim natierat ranu, aby sa mi skoro zahojila..a doma to bolo ako s babatkom..da sa to zvladat?moj partner bude zväcsa v praci tak ci budem zvladat skladat kocik do vytahu a tak pod..

janka_michal
28. jún 2010

zienky este sa chcem spytat..ako je to s tym priborom a hrncekom ba dokonca s teplomerom..lebo som citala na stranke zh nemocnice,ze to si mam doniest..ale podla mna je to blbost nie???ake mate skusenosti?

amja
28. jún 2010

teplomer si nemusíš nosiť, ale hrnček a príbor je dobré mať svoj, ale keď si nedonesieš, žiadna veda určite ti požičajú, myslím, že sa nemusíš obávať ničoho, určite budeš spokojná, ako ja, aj ked každý z nás má iné nároky a pracovať s ľudmi rôznych pováh je určite veľmi náročné hlavne pre sestričky

stivinka1
28. jún 2010

teplomer nie je treba, teplotu merali kazde rano takym bezdotykovym digitalom pred vizitou, pribor som mala vlastny a potom som ho stale odnasala spolu s riadom a chodila hladat medzi erar... 🙂

miichaela
29. jún 2010

@janka_michal babatko mi doniesli vecer o 10 prvy krat prisat to som rodila o 1 poobede.....a potom na druhy den stale na kojenie a na 3 mi ho už doniesli a mala som ho pri sebe až kým sme nešli domov......ja si ranu nahrievam biolampou inak nic si na nu nedava to sa skus opytat potom sestričiek že čo by ti odporučili....a na začiatku by bolo lepšie ked prideš s babatkom dmov keby ti niekto pomohol apon tyzden predsa to bude lepsie aj pre teba 🙂

fatimuska
30. jún 2010

@janka_michal je to tak, že pokiaľ je Tvoj gynekolók aj pôrodník, tak môžeš k nemu chodiť až do pôrodu, to musí mať takú špecializáciu, napr. MUDr. Spišáková to má

janka_michal
2. júl 2010

bre ranko tehulky..jaj toto bola priserna noc..uz som si tak zelala nech uz porodim a som bez bruska :D buduci tyzden idem do ZH uz na poradnu a potom kazdy tyzden tam bude chodit...takze uvidime co a ako..a ani neviem ako to bude s tym mojim cisarskym..dr povedala,ze v 38 tyzdni bude vidiet ci malej hlavicka klesla alebo nie a teraz mala na sone nieco cez 2,5kg tak nakoniec sa dozviem ako budem rodit az v tom 38 co je o 2 tyzdne..ako sa mate??co nove?co bruska a deticky???prajem vam pekny slnecny dnik 🙂

dorotka25
3. júl 2010

babenky,od 1.6 2010 je primarom v Ziari MudR.A.Ďurkech...je to byvaly primar z nemocnice v Handlovej a nie je ziadnym tajomstvom,ze tato nemocnica bola 2 najlepsia so sukromnych na slovensku...je tu uzasny clovek,odbornik a ta co bude pri nom rodit sa nemusi nicoho bat...mala som to stastia,takze viem o com pisem 🙂 Drzim palceky

lucialen
4. júl 2010

Caute baby 🙂 Vidim, ze tu pribudlo vela novych a pozitivnych prispevkov. Akurat som si pozerala stranku ziarskej nemoc. aj fotky nadstandardu, pekna izba 🙂 Neviem, do coho viac zainvestovat. Teda urcite chcem epi, dufam, ze to aj stihnem. Este som chcela, ci ste si niektora platili za doktora pri porode? Kolko to stoji? Teda ja chodim k dr durkechovi, rada by som s nim aj rodila, nerada by som nechavala nieco na nahodu, aj ked pisete, ze aj ostatny doktori su dobri 😒
Janka-michal, nezabudni podat info o porode, budem cakat, aj ked ja mam este trochu casu 😉

fatimuska
6. júl 2010

@lucialen neviem ale mám pocit, že napr. v BB sa platí 7000Sk za doktora

janka_michal
7. júl 2010

ahojte zienky..no dnes som bola na poradni v zh uz, tak som videla prvy krat kde budem rodit...uvidime kedy to pride, lebo vraj som otvorena na jeden a pol prsta..tak mozem vydrzat aj dva tyzdne ale moze to prist aj kazdou chvilou..uvidime..kolko stoji zajednanie doktora to neviem, ale pytala som sa na epi a ta stoji nepamatam presne no cca 130€. uvazujem nad touto moznostou..lebo mi hrozil cisarsky kvoli uzsiej panve..ale mala je uz zostupena pekne dole, tak to pravdepodobne bude normalny porod a aj ked sa nejak moc samotneho porodu nebojim skor toho zasivania,tak rozmyslam nad epi..ma s nou niektora skusenost???majte pekny dnik aj ked slniecko nesvieti

sjusiquatro
7. júl 2010

Ahojte ja som si bola zajednat nadstandartnu izbu, dufam ze ju vyuzijem...ale epi stoji okolo 60 E?nie??

cvikla969
7. júl 2010

@sjusiquatro ved aj mne sa vydi 130 vela 😝
no ja som ju mala,tych prvych 12 hodin to bolo vykupenie,no sitie som citila ako do ziveho aj kecd mi ju dopychovali a ked sa schyluje ku porodu tak tiez su dr.co chcu aby si citila kontrakcie tak ti dopychuju az pred sitim.ale je to velmi fajn,ak ju spravne nadavkuju a pichnu(niekto tvrdi ze im nijak nepomohla lebo ju mali zle danu?).ja som ju mala 3 ci 4 dni po porode a hrdinsky som pobehovala a kojila lebo ma nic nebolelo....

janka_michal
8. júl 2010

no aj mne sa to zda vela..ale vcera som bola na poradni a pytala som sa na to a hlavne kolko to stoji..u nas v ha to bolo tusim 100€ a oni v ZH vraveli, ze sa im upravila cena a povedala (ak som teda dobre pocula) nejak cez 130€ ja som tiez ostala pozerat, ze to veru aaaaaaaaaaaj dost...ak som prepocula a bude to menej tak budem len a len rada...no aj tak si ju asi dam aj ked stoji tolko..naco tak trpiet ked nemusime ci?chcela som si vybrat aj dr pri porode, ale to su dalsie peniazky a to uz sa neda a myslim,ze personal je tam fajn podla toho co som citala a su to vsetko odbornici tak myslim,ze si poradia s jednym porodom ako nic 🙂 ako sa mate?kedy mate terminy??ja som v noci riadne nespala ma bolelo brucho ako na menzes, ale veru ze dost..a potom ma aj dost pichalo tak neviem ci to nepojde kazdu chvilu..vcera mi dr povedala, ze som otvorena na jeden a pol prsta...ale vraj to takto moze byt aj do konca tehu cize do 40tyzdna ze to je tazko povedat..tak mam uz aj obavy z toho ci spoznam kedy mam ist do nemocnice..nech zbytocne nevyvolavam paniku, ci to zvladnem, stale uvazujem dat ci nedat epi..a tak pod..ako ste na tom vy?

vefi89
8. júl 2010

ja som teda epi nemala a ani nechcela, ale pôrod bol rýchli, ozaj len to šitie na šľak trafenie no a ako ma previezli na izbu tak hneď šup na nožičky a fajčiť.....to bolo ako vykúpenie 😅 😀 😀 😀

janka_michal
8. júl 2010

@vefi89 a preco by si epi nechcela?no ja sa ani tak nebojim toho porodu ako toho zasivania..to je pre mna nepredstavitelne..mne este o epi nic nevraveli ake to ma nasledky pre mna alebo pre babo..ako dlho nemozem napr vstat a tak..ked som sa pytala,tak len povedali ze to netreba dopredu s nimi dohodnut,ze ked sa rohodnem pocas porodu a este sa bude dat pichnut tak tam vzdy niekto je kto to pichnutie ovlada a neni s tym problem..tak ale zda sa mi to cudne,ze netreba ziadne vysetrenia pre anesteziologa a tak pod alebo aspon nejaky pohovor..

vefi89
8. júl 2010

@janka_michal ono je to na dlho prečo som nechcela......ale v skratke: epidural je lokálna anestézia- necítiš kontrakcie, nevieš kedy máš tlačiť...to by sa ešte dalo...ale ak´náhodou bude mať dieeťa šnúru okolo krku, môže sa stať že ho pridusíš, lebo nebudeš vládať tlačiť

magdal1
8. júl 2010

@janka_michal pozri si temy o epidurale na tejto stranke

janka_michal
8. júl 2010

@magdal1 dakujem pozriem skusim precitat a mozno aj to mi pomoze pri rozhodnuti...

ja som bola najprv v tom, ze si dam epi..potom zase dlhe obdobie, ze nie vsak vydrzali ine zeny tak preco by som ja nemala..a citala som vraj ked je epi tak je viac porodov pomocou kliešťou alebo zvona asi to bude tym co pisala vefi89, ze neviem kedy mam tlacit..ale kamaratka to mala a vravela,ze vedela presne kedy ma tlacit tak neviem..no ako som pisala bojim sa toho sitia to hlavne tak prave preto rozmyslam nad epi asi najviac...uvdim precitam si prispevky a rozhodnem sa a magdal1 ty si mala epi?

lucialen
8. júl 2010

Ahojte, tak som bola na prvej poradni v ziari, no nemozem povedat, ze by ma ta nemocnica nejako ocarila, ha sa mi zdala luxus oproti tomu. Ambulancia dost biedna, som cakala kedy ta koza padne podomnou, ani kabinka na vyzlecenie, akurat to sono bolo dobre. No zacala som vaznejsie rozmyslat o tom nadstandarde. Epi chcem tiez, ale teda 130e uz sa aj mne zda dost, ja som bola pripravena na 100 ako u nas v ha 😒 No ale lepsie ako trpiet, len sa mi zda, ze to trosku prehanaju s navysovanim cien. A videla som tam aj dr Matuskovu z ha. Zatial som sa dokiho nepytala na porod, ved mozno si ma aj on sam objedna na vyvolanie, tak co mu budem zbytocne pchat peniaze do vrecka, uvidime ako sa bude vyvijat situacia.
Janka-michal, tak drzim palce, nech to uz dlho netrva a mas to uspesne za sebou 😉

janinna11
8. júl 2010

Ahojte baby, ja tiez dost vazne uvazujem, ze budem rodit v Ziari nad Hronom, no obavam sa, ci to stihnem, dorazit do ZnH z PU, hoci vsetci doktori ma upokojuju, ze ako prvorodicka po odteceni plodovky, urcite do dvoch-troch hodin neporodim, tak neviem. Mate niekto skusenosti cestovat cca 150-200km do porodnice???

vefi89
8. júl 2010

@janinna11 prečo práve v zh????isto sa aj lepšie nemocnice a bližšie k pu

janka_michal
9. júl 2010

bre ranko zienky..ako ste sa vyspinkali???jaj ja zase hrozne...drahemu vecer po pol 10tej zvonil firemny telefon a ma to zobudilo som aj jeho...sme sli spat nejak skor, bo sme boli unaveny obaja no a nakoniec taketo prebudenie..potom som samozrejme nemohla spat a rano o pol 6tej drahy vstaval tak od vtedy som hore..akoze hruza..
@janinna11 aj ja sa chcem opytat preco prave zh..je to daleko nikdy nevies co sa moze cestou stat a hlavne ci nebude niekde nejaka zapcha alebo co..to by som asi neriskovala..jedine ak by si mala planovany cisarak resp. vyvolavany porod..ze vies kedy mas presne prist..
@lucialen dakujem pekne 🙂 jaj tak by som chcela mat uz malu pri sebe, ale na druhu stranu este sme len 37 tt tak nech tam este pocka a pribera si pekne..nejdem nic silit, ze by som sa nejak naschval namahala alebo co..ked sa bude mala citit tak to pride..a co ti povedali na kontrole?no a veru ani mna ta nemocnica moc neoslovila..take cudne to tam je..a ta vysetrovna no presne ako hovoris..a este ked mna pozerala dr tak tam chodilo tristo ludi,,no ako katastrofa (aj ked je to gynekologia a nic nove pod slnkom nevideli) aj tak je to take cudne..no co uz narobime..niekde len tie nase deturence porodit musime a Bojnice u mna nepripadaju do uvahy..este som rozmyslala nad BS alebo BB lebo keby aj s malou nieco bolo nedaj boh tak v bb keby som tak ju mam pri sebe a nie ako jednej znamej lezala v zh a babo bolo v bb to si neviem predstavit..ale na druhu stranu si vravim,ze vsetko bude fajn a naco si to komplikovat..tak uvidim
jaj no nech vam dnik ubehne a aj tato diskusia by sa mohla rozbehnut..ja som aj v julovkach a tam je cez 1300 prispevkov..a tuto to ide nejak pomaly..a lucialen byvas v ha ci kde?

lucialen
9. júl 2010

Janka, ja som povodne handlovcanka, ale uz 2 roky byvam v lipniku. Bola si sa pozriet aj v zh na oddeleni, kde sa lezi? Lebo ze tam to nie je az take hrozne. Ja som bola v stredu aj s kamaratkou, ona ma termin 31.7., tak sa mozno aj stretnete, a hovorila, ze maju hrozne vela rodiciek, ze ich nemali kde davat, nadstandard davno obsadeny, ale ze sestricky sa snazia nedavat k vselijakym tmavsim spoluobcanom, ved to by som celu noc ani oko nezazmurila 😒
Inak, poradna bola ok, moj maly uz ma nadbehnute 2 tyzdne, teda normalne mam termin 24.9. ale maly velkostou zodpoveda, ze by to mohlo byt aj 10.9. Len dufam, ze to nebude na termin a porodim 5kg babatko 🙂

janka_michal
9. júl 2010

@lucialen aha no lebo som myslela,ze by sme niekedy chodili kocikovat 🙂 poznam tvojho brata (teda ak to je tvoj brat) Lukasa. a nie nebola som sa pozriet na oddeleni, bola som len tam v tej "vysetrovni" a to je vsetko. ja mam tiez prvy termin 25 a druhy 31 tak uvidime..ale brala by som, keby je to aj skor..ty to mas veru este daaaleko a ako sa vola tvoja kamoska?ak nechces takto verejne pisat, tak mi napis postu ak je z ha mozno ju poznam.a veru pocula som aj ja,ze sa snazia to rozdelovat,aby sme neboli s .... na izbach, aspon ze tak..uvidime ako to bude..ach aj som dnes nic moc nespala a teraz sa mi dalo spat som na hodku zdriemla a musim ist varit sa mi tak nechce, teraz by som spala..a nejak ma hlava boli :(

sjusiquatro
9. júl 2010

Ahojte kočky...no za jun mali 50 porodov to je dost....teraz to uz tak bude ked je tam Durkech, aspon keby boli 2 tie nadstandartne izby....teraz som volala do nemocnice a sestricka mi povedala ze po novom stoji EPI 130e tak to je dost.. 😝 ...lebo ked som bola pre 3 tyzdnami na poliklinike na prednaske o tehotenstve a porode tak sestricka este vravela ze cez 60e stoji EPI.....tak som zvedava ci si ju dam ci co...hadam ju nebudem potrebovat 🙂

janka_michal
9. júl 2010

no ja som to vravela,ze stoji tak vela..ja som tiez skoro na zadok padla..ako som pocitala ze to bude nejak okolo tych 100€ ako to bolo v handlovej..je to vela no, ale su si vedomí toho,ze si to zeny daju tak ci tak ked budu mat bolesti ako svet..co na to povedat..je to cudne,ze to tak velmi zdvihli..

cvikla969
9. júl 2010

tak sa kocky ukludnite! 🙂
cena je nezmenena :2000sk-66,70 eur s tatkom pri porode oklo 72eur -smelo do toho 😀

cvikla969
9. júl 2010

@cvikla969 toto mi povedela dnes sestricka zo sali ,tak sa estevraz popytajte,hadam vie co hovory...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre