Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

baklik
15. nov 2011

ahojte, chcem sa opytat, ci Vam pri samotnom porode daju nemocnicnu koselu alebo nebodaj sa rodi vo svojej...

miroslavazh
15. nov 2011

@baklik ahoj, dajú ti nemocničnú 🙂

baklik
15. nov 2011

aha, vdaka za odpoved. mi to napadlo preto, lebo v tej miestnosti pre 1. dobu porodnu som videla, ze mali zeny vlastne kosele, tak som si nebola ista ako to teda je... 🙂

ivettt82
15. nov 2011

Ahoj,mne košelu dali,ale potom ma aj riadne zvrzali,že som ju veľmi zašpnila

drnduliak
15. nov 2011

@baklik ja som rodila vo svojej, ale potom som uz pouzivala tie ich erarne, boli super, s vystrihom az po pas 😉 a minula som aj 2-3 denne, nikto mi nic nepovedal...bola tam taka zlata sanitarka a ta ma nimi zasobovala 😀

ivettt82
15. nov 2011

uf,tak ja som to schytala,strašne po nás krčali,bol čas dovoleniek a ťahali služby,takže boli všetci unavení.dokonca tam bol výstup,lebo sme chcel otvoriť okno a museli sme kolenom stupiť na ustlanú posteľ,lebo inak sme sa k nemu nevedeli dostať a že nie sme v hiltone a ako si dovolujeme niečo také,ale pôrod bol fajn,len tie 4 dni prežiť 🙂

baklik
15. nov 2011

@ivettt82 o, boze, to ak ma toto caka... no nic, ostava sa len povzniest, pripadne pousmiat s ostatnymi mamickami. hilton to veru nie je 🙂 a co cakali, ze tu koselu budes mat cistu??? nonsens...
ja keby sme este nerobili upravy v byte, tak idem do BS na apartman s priatelom, ale takto... moze toprist kazdu chvilu a kazdy den je dobry, ked je to takto na poslednu chvilu...

baklik
15. nov 2011

este mi napadlo - kto vsetko vlastne chodi k porodom? viem, ze Zeliznak, Bugarova a kto este? asi aj ta mlada Ruska alebo akej je narodnosti, no zatial som si o nej v diskusii nic pozitivne neprecitala, aj na pohlad na mna posobi taka odmerana... no nech je aka chce, hlavne, aby bola odbornik... ale po tom, co som si tu precitala prispevok od jednej mamicky, ktora ma osobnu skusenost, tak neviem, neviem... Bugarova je vraj naladova (no to tiez nechapem, nech sa nadopuje nejakymi endorfinmi a nenarusa este viac uz aj tak napatu atmosferu) a kto este chodi? aj ta mlada dr. Pagacova? ale ta ma na peciatke len sekundarny lekar zatial, tak asi nie... Tak mi z toho vychadza asi najlepsie Zeliznak... no skoda, ze uz nechodi dr. Voldanova, chodim k nej na gyn. a je fakt uplne v pohode, nemozem si stazovat...

malicka100
15. nov 2011

@baklik ahoj, ja som rodila u dr. Pagacovej a musim povedat, ze aj ked je sek.lekar, bola super... vsetko prebehlo v poriadku, rodila som cez den, pribehol aj dr. Zeliznak, skontrolovat, ci je vsetko tak ako ma byt. Ja som s nou dokonca bola dohodnuta, ze ak by to na mna prislo aj v case ked nebude mat sluzbu, prisla by a odrodila 🙂 zeny si este velmi chvalia primara Durkecha

adra22
15. nov 2011

@baklik Predpokladám že aj primár chodí 🙂, čo sa týka tej rusky Ficaj no je na môj vkus dosť veľmi odmeraná. Pagačová neviem či už slúži a chodí k pôrodom ale aj Dr. Kandračová chodí tá je veľmi milá.

ivettt82
15. nov 2011

@baklik aaale ,to bolo len zle načasované,horúco,málo personálu,nič sa neboj,ale keď si tak spomeniem,tak sme na izbe fakt zažili príhody,no veď sme len ľudia,už som nikoho takto nepočula na ZH rozpráveť,tak to bol asi len malý výpadok 😎

drnduliak
15. nov 2011

@baklik durkech je fajn, kandracova sa bola pri mne len pozerat pri porode a potom chodila aj na vizite...pagacova tam vlani tusim este nebola, nepamatam si ju....najlepsie je tusim porodit v pondelok mimo sezonu (leto, sviatky) lebo aj cez vikend im tusim neperu a to mi nechceli dat sestricky z novorodeneckeho ciste plienky, ze uz im dochadzaju a perie sa az v pondelok....takze porodit v pondelok a do piatka byt doma 😉 a mas aj plienky, aj nocnu koselu 😉

zuzzinad
16. nov 2011

@drnduliak u takej mladej, myslím že Dr. Pagáčovej, ale bol tam aj primár, musel pomáhať

zuzzinad
16. nov 2011

@drnduliak mali sme dosť ťažký pôrod. Malý sa mi zle otočil hlavičkou a nevládala som ho vytlačiť, bojovali sme ale aj tak ma museli nakoniec rezať inak by maličký ani nevyšiel. Kôli tomuto musel byť ešte 4 dni v inkubátore. Bol to taký strašný pocit, že mamičky čo odrodili detičky hneď ich mali pri sebe a mne dovolili sa na neho iba pozerať a občas ho aj pohľadkať na líčko. No čo už, čo bolo bolo a hlavné je že teraz sme už v pohode 🙂

drnduliak
16. nov 2011

@zuzzinad jaaaj, to je panta tie porody, niekedy sa to veru riadne skomplikuje, ja som tiez nie a nie vytlacit, ale nastastie som nemusela ist na cisarak, nakoniec sa to podarilo vdaka kliestam....takze som bola hrozne rada, ze po tom vsetkom, co som si vytrpela, ma nemuseli este aj rozparat.... 😝 ale zahoji sa vsetko, ze? 😉

baklik
16. nov 2011

no ja mam termin za 2 tyzdne a maly este nie je otoceny dole hlavou, pekne si sedka... tak som zvedava, co nas nakoniec caka...
este sa spytam, babule, ktoru detsku lekarku odporucate. cas sa krati a mali by sme sa ist cim skor prihlasit k nejakej...

zuzzinad
16. nov 2011

@drnduliak aj my sme šli kliešťami, ani si z toho veľa nepamätám, hlavne že už máme za tým. Kedy si rodila?

drnduliak
16. nov 2011

@zuzzinad ja pred rokom v oktobri, ale vsetko dobre dopadlo, mala bola hned pri mne, ziadny inkubator....ty si rodila predcasne, ci preco ti zobrali babo do inkubatora?

ludkazh
17. nov 2011

@baklik ja chodim s malou k dr. Gelienovej.....je skvela a aj sestrička 🙂

zuzzinad
17. nov 2011

@drnduliak museli ho resuscitovať, po pôrode som ho vôbec nevidela, nechceli, resp. nemohli mi ho ukázať. potom keď ho brali na detské odd. tak mi ho len ukázali asi na 5 sekúnd a hneď šli preč do inkubátora.

baklik
19. nov 2011

@ludkazh tak uz sme sa nahlasili k dr. Gelienovej, aj kolegyna mi ju odporucala, posobila ozaj milo, bola som prijemne prekvapena. nemam rada doktorov, ktori su nadutci a maju pocit, ze ty si nic a nebudu s tebou o nicom diskutovat... toto bolo vidno na prvy pohlad, ze je tam uplne iny pristup. tak verim, ze budeme spokojni 🙂

baklik
19. nov 2011

tak ja uz mam stanoveny termin sekcie na piatok 25.11. kazali mi prist den vopred o 9.00 hod.
podla slov vrchnej na predporodnej priprave sa dava celkova narkoza len v akutnych pripadoch, takze mi z toho vychadza spinal.
zienky, ktore ste rodili sekciou so spinalom, ako to prebiehalo v ziarskej nemocnici? den pred a po ste nemohli nic jest? boli ste na JIS-ke? a kedy vas prelozili na porodnicke odd.? kedy vam prilozia babatko a daju nastalo k sebe? ako ho dovtedy krmili?
vopred vdaka za info 🙂

bambulka82
20. nov 2011

ahojte,
tak ja som v Ziari rodila zaciatkom septembra a bola som spokojna 😉
s porodom veeeeelmi, mala som planovany porod, pretoze sme mali zazmluvneneho primara Durkecha a bol naozaj super..aj porodna asistentka bola velmi fajn, mila a velmi mi pomahala 😉
cely cas bol pri mne aj manzel..pre mna osobne to bola velmi velka pomoc. porod bol fajn, rychly a dalo by sa povedat, ze to ani tak nebolelo 😀 maly bol na 3 zatlacenie vonku 🙂 nastrih ani sitie som vobec necitila a na druhy den som uz uplne v pohode sedela..asi zlate rucicky pana primara 😀 😀 😀 rodila som bez EPI
co sa tyka oddelenia tak so sestrickami z gynekologie som bola velmi spokojna..s novorodeneckym az tak nie..boli tam sice aj sestricky, ktore boli velmi fajn, ale tie boli vzdy na rannej a vtedy som vacsinou nic potrebovala..na nocne davali tie horsie..teda aspon ja som mala na ne stastie 😖 zazila som, ako na jednu mamicku sestricka nahukala a veru ani na mna nebola moc prijemna..ukazali mi iba ako sa prebaluje a kupe a aj to neskutocnou rychlostou..
keby trosku vylepsili to novorodenecke oddelenie, tak super nemocnica..ja som za svoj "pobyt" zazila iba primara a doktorku Pagacovu a aj tu velmi chvalim..zvazujem, ze pri druhom porode si zazmluvnime ju 😉
ja som mala samostatnu izbu, na jednej strane to bolo super, mala som klud..ale pre prvorodicku to nie je boh vie co..urcite by som prijala, keby boli pri mne nejake mamicky, ze by sme si tak navzajom poradili, prip. uz nejaka skusenejsia mamicky, ktora by ukazala, poradila 😉

merryt
22. nov 2011

@baklik ahoj. no ja som rodila minuly rok v novembri spinalom. neviem kolko sa nemoze pred tym jest lebo ja som najprv isla rodit normalne ale nakolko maly necel ist von, tak mi sravili cisarsky. sa ma len spytali, ze kedy som naposledy jedla a ja som jedla o 16:00 a maly sa mi narodil 1:50. no a po som nejedla tuhu stravu dovtedy, kym som nemala vetry. sa ma kazdu chvilu pytali, ze si uz mam vetry a az potom som sa konecne najedla. bola som hladna ako traja. mly sa narodil vlastne z piatka na sobotu a ja som jedla az v nedelu vecer. samotny cisarsky bol celkom v pohode, sice taky zvlastny pocit, ked maleho vyberali. na a po cisarskom ma dali na pooperacnu izbu a maleho mi doniesli az v sobotu vecer na kojenie a potom v noci. a v nedelu uz som ho mala aj trochu dlhsie pri sebe no a v pondelok ma uz davali na izbu aj s malym.

micuska12145
26. nov 2011

@mhas pri dr.kralikovi som rodila aj ja a bola som nadmieru spokojna presne az na novorodenecke odd. pristup jednej sestricky bol otrasny som zvedava co nas caka pri druhom porode ktory sa pomaly ale isto blizi

micuska12145
26. nov 2011

@baklik dr.gelienova je super volba my tam chodime s dcerkou a aj s druhou planujeme ist iba ku nej mila ludska a ked vas stretne v meste aj pokeca 🙂

jedna_iva
1. dec 2011

Ahojte..ja som ležaa teraz 2 týždne v Ziars.nemocke a tak mám najčerstvejšie správy kto chodí k porodom..Samozrejme primár Durkech,ale ten mal teraz dovolenku,potom mudr.Zeliznak,mudr.pagačová,mudr Kandráčová,ale už len do 16.12,lebo odchadza do prešova,mudr.Ficaj..Bugárová už k pôrodom chodiť nebude...toto su inak zlatý doktori až teda niekedy na mudr.Ficaj...niekedy je velmi naladová ale ževraj ma dobru prax..zatial neviem posudiť....

katkaking
1. dec 2011

ahojte, ja mam termin 20.12., no rada by som stihla byt do vianoc uz doma, poradite mi ako to spravit? 🙂 rodit chcem ist do Ziaru, kolko stoji zazmluvnenie doktora? Vdaka!!!

ludkazh
2. dec 2011

@katkaking zazmluvnenie stoji 200,-.....aspon tak to maju na internete 🙂

drnduliak
2. dec 2011

@katkaking mozes ist na planovany vyvolany porod, aj par dni pred terminom, ak sa dohodnes s nejakym lekarom...ale ako ta vyvolavacka nic moc 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre