Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

ela2710
5. jan 2011

@lucialen ahoj, ty mas cierneho labradora? my sa dako nevieme rozhodnut ci smotanoveho ci cierneho... a tie zubky, nam teda pojdu co chvila, zatial nema nic prerezane, ale uz slinta, jazykom si beha po dolnych dasienkach, a rucky si pcha do pusy obe naraz 🙂 a zacaĺ byt daky nervozny, a on bol velmi tiche dieta 😉

lucialen
8. jan 2011

@janka_michal tak to je dobre 🙂 A ako, uz zacinate sediet? Ozaj a este kojis?
@ela2710 mame cierneho, ja som chcela povodne hnedeho, ale bolo tazko ich zohnat, smotanovych bolo vela tak sme kupili cierneho 😉
Ja som citala, ze deticky okolo 3 mesiacov preto tak vela slintaju, lebo sa im otvaraju slinne zlazy ci co 😒

ela2710
11. jan 2011

@lucialen Len on aj dost place, a zacne len tak z nicoho nnic, ved uvidime co je za tym...a teraz je zas hnedych vela, dokonca jedna zo Zvolena davala zadarmo cistokrvne hnede, len mne sa viac pacia cierne...mala som si ist v piatok do nitry vziat, lebo ti z pd uz nemaju, a ta z nitry mi dnes v klude oznami, ze prisla jej sestra zo zahranicia a ze ona ho chce, tak mozem hladat odznova

lucialen
15. jan 2011

@ela2710 To fakt je teraz vela hnedych? Aj zadarmo uz davaju? Uz su dost premnozene, ale su to dobre psy, inteligentne a k detom super 🙂

monia9
17. jan 2011

Ahojte, chystá sa niekto v najbližšej dobe do žiarskej pôrodnice? my máme termín 1.2. no vyzerá to tak že tam prídeme skôr.

kukujka
20. jan 2011

@zdenush88 ahoj ja som tiez pocula ,ze bugarova sa nesprava zrovna najlepsie preto som bola velmi prekvapena ako sa spravala ku mne bola mila nemozem nic vycitat.to sa mi v praci zhorsilo krvacanie tak som si zavolala na gyn.isla som tam na vysetrenie natrafila som zrovna na nu a bola som prekvapena co robi v nemocnici v zv ale bola super vysetrila urobila sono a ukludnila ma

nana85
20. jan 2011

ahojte dievcata,chystam sa rodit v Ziari,chcela by som sa vas spytat,pocula som ze v niektorych nemocniciach sa uz nebalia deticky na siroko,ako je to v Ziari?a este ci vam povolili navstevy mimo navstevnych hodin,alebo to striktne dodrziavaju?a mozu byt navstevy na izbe,alebo nie?

ela2710
20. jan 2011

@nana85 ahoj, dietatko sa v nemocnici na siroko nebali, ale sestricky ti povedia, aby si doma balila, ale ja som balila len 3 tyzdne,,,,dalej navstevy nam povolili aj mimo navstevnyhc hodin, 😉 ale to mas aj podla toho aka sestricka ma sluzbu, a najlepsie je chodit navstevovat poobede, kedze rano je zenska a detska vizita. Navstevy na izbe su zakazane, a to je podla mna spravne, vies na izbe je viac mamiciek, a urcite chapes, ze ak si chce ina maminka s babom pospat a dalsej maminke by prisla navsteva tak ta prva by nebola nadsena...a este podla mna sa ani nepatri brat manzela na izbu, ked su tam ine zeny, predsa len kazdy porod nie je lahky... a zena potrebuje mat sukromie...
Babatka su v takej prenosnej ,,postielke" s ktorou ty ides von z izby, odporucam zobrat malemu ciapocku, kvoli neustalemu vetraniu, vlastne oblecenie mu tam nemusis brat, je tam prenho nemocnicne, ale na odchod potom samozrejme ano 🙂 vidim, ze sa ti to uz blizi, tak drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne 🙂

ela2710
20. jan 2011

@lucialen no ako sa to vezme, niekto na psikoch bohatne a pyta od 100 eur vyssie a niekto da zadarmo,respektive za veterinarne poplatky, a poplatky co nan minul, ja mam fenku za 30 eur 🙂

nana85
21. jan 2011

@ela2710 dakujem za odpoved,ved prave ze som nevedela,tak radsej sa opytam.to s tymi navstevami ma ani nenapadlo,ale je to pravda.pri prvom porode som bola na nadstandarde,tak som bola sama,ale teraz nechcem.este ma napadlo,sestriky ohladom dojcenia poradia?

ela2710
21. jan 2011

@nana85 ahoj, nemas zaco, je tam aj nadstndard a tam mozes mat navstevy non stop, laktacne poradkyne su tam rozne, dve tam boli take nevrle, naozaj oso zenskými sestričkami som bola velmi spokojna, ale s detskymi ani velmi nie

nana85
21. jan 2011

@ela2710 este ak sa mozem spytat,preco si s detskymi sestrickami nebola moc spokojna?

ela2710
21. jan 2011

@nana85 oni beru staranie o deti len ako pracu a nic viac...dve laktacne poradkyne po kazdom len vrieskali, a nemali trpezlivost nam ako prvorodickam daco vysvetlovat, ku kamoske co ma 30 rokov, sa tiez spravala jedna velmi drzo, az urazajuco: ze t..kat je laho a krmit uz nevieme...to jej doslova povedala, ked nemala svoj den, ja som nastastie mala pri prvom kupani maleho mladu ciernovlasu sestricku, ktora je velmi velmi mila, no tie starsie su take nafucane,... a napr. dieta je po porode den alebo dva na novorodeneckom oddeleni, kde si beru s nim aj pampersky, prisiel mi na navstevu priatel a maly sa na chodbe pokakal a spustil plac, sla som za sestrickou, ze nech mi ho teda prebali ked ma moje pampersky, a ona, ze ho mam polozit do postielky a ked bude mat cas prebali ho, priatel mal ist za hodinu do prace a ona mi uz maleho von nedala, lebo mala ,,daco" rozrobene ...sla si von s kamoskami zapalit a potom taka zafajcena k tym detom- bola to taka mlada blondina co ma dlhe vlasy v cope

nana85
21. jan 2011

@ela2710 tak si ma teraz trosku vystrasila s tymi sestrickami,ale ja som taka povaha velmi velmi ticha a kludna pokialsa ostatni spravaju ako maju,ale keby mne k tomu dojceniu povedala nieco hentake tak by som tam s nou ine poriadky narobila a aj ohladom toho fajcenia,tak ja prestanem kvoli svojmu dietatu a nejaka cudzia osoba mi ho tam bude udit,to teda isto nie.ale velmi pekne dakujem za odpoved a rady,aspon viem na co sa mam pripravit 😉

ela2710
21. jan 2011

@nana85 ale ak ti mam pravdu povedat, aj tak ma ta nemocnica prekvapila v dobrom, pocula som o nej dost zle reci a nakoniec som pevne rozhodnuta, ze aj druhe babo tam budem mat, treba sa len obrnit trpezlivostou a riadne povedat sestrickam svoje, ale inak sa mi tam pacilo, az na tie zachody, su tam dva a nedaju sa ani zatvorit dvere, nieto este zamknut, a furt som sa tam musela po porode natahovat aby som si ich pridrziavala, aby mi tam nikto nevbehol, a na sprchy,ktore nemaju ani zaves a striekaju kazdym smerom...ja som chcela velmi nadstandardnu, predsa len krasna sprcha, telka, wc, mas tam klud, vlastne skrine, postel, babo tam ma peknu vanicku a prebalovaci pult a mas tam hlavne klud, mas tam stol - jes tam v klude sama, navstevy mozes mat cely den ako sa to tebe hodi, len nebola vtedy volna a uvolnila sa len na posledny den co som tam bola, a to sa mi tam uz neoplatilo ist, ale zas spoznala som kopu super bab 🙂

nana85
21. jan 2011

@ela2710 ja som prveho syna rodila v Handlovej u Mudr.Durkecha,bola som s nim strasne spokojna,vdaka nemu som mala rychly porod a vsetko dobre dopadlo.a teraz tiez chcem rodit u neho.ja to mam do Ziaru viac ako 100km a ked uz sa tam budem trepat dufam ze budem spokojna,v Handlovej som bola velmi.ten nadstandard jasne ze aj ja by som celkom brala,ale zase aspon nebudem sama pokecam aj s inymi mamickami.primar mi vravel ze ta izba nie je skoro nikdy volna a chcem epidural a ten stoji 130,tak to je dost,peniazky treba setrit teraz pre babo.a u koho si rodila ty?nemala si epi?

ela2710
21. jan 2011

@nana85 nie epiduralku som nemala, ani som nechcela, a aj bez nej mi prood trval len 30 minut 🙂 ja som mala pana doktora Zeliznaka, a bola som s nim velmi spokojna, je to taky sympos 🙂

nana85
21. jan 2011

@ela2710 aj na neho pocuvam len same chvaly,ale nepoznam ho.ja ak by som vydrzala by som si epi tiez nedala,ved uvidime

ela2710
21. jan 2011

@nana85 ja som sa epi bala, predsa len najdes aj dost negativne clanky o zlom pichnuti a tak, ja nechcem ziadny s epi, uz teraz som ledva citila kontrakcie, ktore mi aj tak presli v strede porodu, lebo ma 3 tyzdne pred porodom udrziavali na infuzkach a z toho potom ta reakcia na odchod kontrakcii...sam lekar sa cudoval, ani na pasoch som uz nemala, ked mi prikladal, a maly pol hlavicky von, pol dnu, tak mi pichli dvojitu vyvolavacku, a aj tak nic

nana85
21. jan 2011

@ela2710 tak to si mala asi aj trosku stresy,ci?ja som mala zase z vyvolavacky brutalne bolesti,som nemala ani prestavku medzi kontrakciami.ako si potom citila kedy tlacit?

ela2710
21. jan 2011

@nana85 praveze som uz potom necitila nic, maly sa zasekol pol von po dnu a museli ho tahat kliestami, lebo sa zacal dusit...no ale vdaka Zeliznakovi vsetko dobre dopadlo, a budem mu zato vdacna cely zivot, bol velmi pozorny, kazde rano ked mal sluzbu prisiel kuknut maleho, nevidno ani nebolo vidno ziadne naznaky, ze ho vytahovali kliestami...no prisla som na prijem 12:00 o 12:15 na kozu a 12:45 bol maly na svete, ale mal vacsiu vahu, nez predpokladali, oni si mysleli, ze max. 3 kg ale mal 3750g a 50 cm, hrozne to lekara pekvapilo, a povedal, ze keby vedel, normalne by ma rodit nepustil, len cisarskym, no takze krcok cely roztrhnuty, zvonku dva nastrihy, sitie trvalo 1 hodinu a 15 minut, a nemala som epi a vydrzala som, zvonku ti sice pichnu lokalne umrtvenie, ale ja som bola na cimpr-campr zdnuka a to som musela pekne krasne vydrzat - 3 velke nite a 1 zvonku ..no co uz, stalo mi to zato, a pre mojho pokladiky by som si sla aj znovu, aj keby to malo amt rovnaky priebeh, ja som mala pri porode priatela, asi preto som sa aj bala menej, bol mi velkou oporou 🙂

nana85
21. jan 2011

@ela2710 tak to si statocna babula a tie klieste nezanechali nejake stopy?myslim ci ty nemas nejake problemy,niektorym zenam pri porode kliestami poskodili aj konecnik a mali s tym potom problemy,ale mozno to vtedy ti doktory sfusovali.

ela2710
21. jan 2011

@nana85 ak ti mam pravdu povedat, na velku baby chodili tak na 5. den po porode sa im podarilo, ja som bola 7 hodin po porode, a bolo vsetko v poriadku 🙂 este som to nepocula, skor kamoska mala teraz s primarom a maly mal popukane lebecne kosti a daco s ockom, ale uz je vraj v poriadku, no musel byt na intenzivke v bystrici, takzé ja mozem byt len spokojna ako mi to dopadlo, sedela som uz den po porode a v den porodu som uz normalne chodila po izbach a to som mala 2 nastrihy, no sotva som to citila 🙂

nana85
21. jan 2011

@ela2710 no ved to som rada ze ti to tak dopadlo,ono pri tom kliestovom proste to riziko je,ze sa moze tomu babatku nieco stat.a kamaratka mala kliestovy porod?musela byt poriadne vystrasena ☹ .nevies co jej na to primar povedal?

ela2710
21. jan 2011

@nana85 nie neviem, rodila len nedavno pred mesiacom a nechcela som ich este vyrusovat navstevami, no ja poznam vela bab co mali kliestami, dokonca jednej skusali aj zvonom a neslo, tak museli kliestami, jej to robil tiez primar, este v handlovej ale jej to dopadlo dobre

drnduliak
21. jan 2011

ahojte holky, aj ja som rodila v ziari, a bolo to v pohode. chcem upokojit vsetky maminky v ocakavani, vidim, ze nadavte tu na zachody a sprchy, ja som teda neriesila problem otvorenych alebo zavretych dveri ci pritomnosti resp. nepritomnosti zavesov na sprche, tam je proste iny svet, a nejaka ostychavost po tom, co to na porodnej sale vyzeralo ako na stanici, ma uplne presla ...furt sa tam niekto premaval a ja s rozkrocenymi nohami🙂 a potom tie vizity na izbe, ked kontroluju sitie...tam je tiez kadekto pritomny. a teda neviem ako vy, ale tie, ktore ste si presli intrakmi na vyske....nic nemoze byt horsie ako kultura hygienickych zariadeni na intrakoch a prezili sme, takze klud🙂
ja som rodila u primara a bola som velmi spokojna, tiez klieste, ale malinka nemala nic na hlavicke, uplne pekne ju vytiahol. tiez som mala epidural, drahe, ale fakt dobre....myslim, ze v tychbolestiach to ziadna neriesi, ze ide teraz setrit..fakt to pomohlo, rychlo som sa otvorila a malinka bola do hodiny na svete. a potom mi ho este dopichavali asi dva dni, co bolo tiez fajn.
a sestricky v pohode, asi zalezi, aky maju zrovna den, ale ja sa nemozem stazovat...tak sa drzte a hlavne treba mysliet pozitivne, porod je uzasny zazitok🙂

hankast
27. jan 2011

Ahojte mamičky ako žijete a čo detičky poslúchajú?Verím že Vám robia len alen radosť.Ja som mala tiež prvý pôrod klieštový pretože malému klesali ozvy,bez epidurálu ešte v Handlovej a nemam na to najlepšie spomienky ,ale v Handlovej nebola vtedy možnosť epidurálu kedykolvek len vtedy ked tam bol anesteziolog.Ale prežila som a som hrozne vdačna dr.Matuškovej že je malý zdravý mal síce na jednej strane hlavičky odtlačené kliešte ,ale to za pár dní zmizlo.Myslím že mi ženy zvládneme všetko len aby boli naše deti zdravé a asi treba dr.dôverovať vedia čo robia.Všetko prebolí časom zabudneme aj na bolesť .Všetkým budúcim mamičkám držím palce.

drnduliak
27. jan 2011

ja si tiez myslim, ze najdolezitejsie je lekarovi doverovat, ze vie, co robi. a mysliet pozitivne. pokial tam nie je ta dovera, je to o nicom, pretoze to nerobi dobre ani matke, ani lekarovi. myslim ze je lepsie ist radsej rodit tam, kde clovek lekarom doveruje, ved dnes si uz mozme vybrat hociktoru porodnicu. potom aj porod prebehne v pokoji, aspon u mna to tak bolo a fakt som si to uzila 😉
a na bolest som zabudla hned ako som pocula malinku prvy raz plakat🙂. bol to ten najkrajsi pocit na svete🙂takze sa uz teraz tesim, ze si to hadam este v buducnosti zopakujem 😀

sjusiquatro
28. jan 2011

Ahojte neviete o dakom 3i byte na predaj...v zh dakujem ...

ela2710
28. jan 2011

@sjusiquatro ahoj, vela bytov teraz davaju na hviezdoske, myslim ze v my ziare, alebo ziarsku daco najdes, alebo natukaj do googlu 3-izbove byty v zh na predaj, mne ich naslo niekolko, ale kupit si chceme az za dakych 7-8 mesiacov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre