Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

petulik22067
8. okt 2010

@nana85 ano v handlovej tam bolo super tam som chodila aj ku primarovi tak preto ziar odisiel mesiac pred mojim terminom do bojnic by som nesla je tam hmmmm primar stacili mi dva dni v tretom mesiaci a tak celkovo este som zvazovala martin aj som tam volala boli velmi prijemny a oni su super vybaveny keby nieco

lucialen
9. okt 2010

Ahojte, tak som tu 🙂 Konecne mam cas napisat o mojom krasnom porode 😝 Takze 27.9. som vyfasovala vyvolavacku, takmer zatvorena, nezabrala. 28.9.dalsia vyvolavacka, zacinala som otvorena na 1 prst. Za hodinu prisli bolesti, hned riadne pecky kazde 2 minuty. To bolo 8.45h. Okolo.10.30 mi odtiekla voda,len sme si to nikto nevsimli. Potom este silejsie kontrakcie, to som myslela, ze horsie to uz nebude. O 12.45 som sa konecne otvorila na 3-4 prsty a dockala som sa epi. Ta mi nezaucinkovala az tak ako mala, stale som mala bolesti, sice ovela slabsie ale na pravu stranu tela mi az tak neucinkovala, pri kazdej kontrakcii som mala hroznu bolest v pravo stehne. Takze ulava na 45min,potom mi dopychavali,ale zabrala az ked som tlacila. Bez epi by som asi zomrela. Maly mal zvrtnutu hlavicku,hned dali klieste,takze doki sa ho snazil tocit.nakoniec sa pri jednej kontrakcii otocil,tak ho vytiahli. Uz mu klesali ozvy a doki chcel robit cs. Pozerat sa prisli dalsi traja doktori, plna sala tam bola. Potom sa este pozerali na sitie, ale to mi bolo vlastne uplne jedno, nejako sa musia naucit co robit pri komplikovanejsich porodoch. Mathiasko sa narodil dnes 14.08, 50cm a 3760g. Je krasny a zdravy,len bol po narodeni vycerpany,nemal to lahke chudacik. Inak pri porode mi bola sestricka z HA, velmi mila a velmi mi pomahala. Nakoniec som bola stastna, ze pri porode mi bol primar, neviem ako by to mladi zvadli. Sama som velmi nevedela zhodnotit aky to bol porod, ale sestricky povedali ze tazky pre oboch. Nikomu neprajem 😝
Sestricky na gyn oddeleni boli mile, z novorodeneckeho boli trosku prilis mudre, stale chodili maleho prikladat, nechcel sa prisat, len cez klobucik, mlieko som mala az na 3 den, aj to len trochu, takze nepriberal, stale mu davali len glukozu. Na 5 den som uz primarovi povedala, dokedy mu chcu davat glukozu, lebo je nervozny. Tak ho na 5ty den vazili kolko papa a ci pribera. Vtedy sa nam podarilo trosku pribrat tak na 6ty den nas pustili.

A pozeram, ze ste tu klebetili o primarovi. Neviem ci som pisala, ja som pocula, ze chce odist, lebo mu nesplnili co slubovali pri nastupe. Inak s dr co odisla sa rozisli uz davno. 😉

A to je asi vsetko 🙂

lucialen
9. okt 2010

Ozaj a epi este dopichuju 3 dni po porode, ak treba, ale ja som si dala vybrat na druhy den, lebo ma uz bolel chrbat a vobec mi neucinkovala

miroslavazh
9. okt 2010

@lucialen ahoj. No tak si to nemala lahké 😢 Hlavné je, že je všetko v poriadku a obaja máte za tým. Daj nejaké foto maličkého, nech ho môžeme poobzerať. 🙂 Držte sa obaja, hľavne nech ste zdravý a poriadne papkaj drobec 😀

sjusiquatro
9. okt 2010

@lucialen gratulujem....... 🙂 maly je zlatucky 🙂

jenta
11. okt 2010

@lucialen gratulujem, malý je krásny 🙂 nech je hlavne zdravučký a nech vám robí len radosť 😉

Baby chcem sa spýtať, neviete, či v Žiari robia nejaké predpôrodné kurzy alebo cvičenia??? Na oficiálnej stránke nič nemajú napísané a info z netu sú väčšinou dva tri roky staré 😒

miroslavazh
11. okt 2010

@jenta ahoj. V ZH bývajú cvičenia čo robí pôrodnica každý druhý štvrtok . Teraz bude tento týždeň 14.10., býva to na poliklinyke tučím 5 poschodie, zasadačka, ale neviem, či sa netreba vopred nahlásiť. Ja už mám 19.10. termín, síce som sa teraz na to sestričky pýtala, ale už to nejako bez toho vzládnem. 😀

nellymn
11. okt 2010

Ahojte žienky. Mňa čaká pôrod tiež v Žiarskej pôrodnici. Do poradne chodievam k dr. Bugárovej a mala by byť aj mojou pôrodníčkou. Dôverujem jej.
Nakoľko plánujeme cisársky rez, chcela by som sa vás opýtať, či máte už niektorá z mamičiek skúsenosti s cisárskym v spojitosti s pani doktorkou.
Ešte by som sa chcela opýtať, či si treba do pôrodnice zobrať aj veci na oblečenie pre bábätko počas doby, keď budeme ležať v nemocnici.

vefi89
12. okt 2010

@nellymn oblečenie len na cestu domov, to stačí keď ti pán manžel donesie. Ale zober si aspoň čiapočku a treba látkové plienky, osušku a mydlo. Ostatok ti dajú 😉

sjusiquatro
12. okt 2010

@jenta ahoj no treba sa nahlasit ....pozri a nete cislo a zavolaj ...ja som bola raz na cviceni je to dobre porazpravate sa tam o tehotenstve, o porode ako sa ma dýchat tlacit a tak.....a mozes sa spytat na cokolvek...

sjusiquatro
12. okt 2010

@nellymn no ciapocka sa ti zide a aj ponozky....

lucialen
12. okt 2010

@nellymn a rukavicky aby si neposkriabal tvaricku 😉

papko
12. okt 2010

@nellymn ahoj, môj chlapček sa síce nenarodil cisárskym, ale pani Dr. Bugárová pri pôrode bola (tiež som jej dôverovala a požiadala som ju o to).
Na jej adresu môžem povedať, len, že je to naozaj pani doktorka.
Držím palce 🙂

jenta
12. okt 2010

@miroslavazh a @sjusiquatro ďakujem baby 😉

nellymn
12. okt 2010

Žienky veľmi pekne ďakujem za info.
Dnes som bola od rána v nemocnici v Žiari na predoperačnom vyšetrení. Všetci boli ku mne milý, keď videli, že čakám bábätko. Dokonca sa jedna pani prihovorila v labáku, aby urýchlili moje výsledky, aby som bola na internom čím skôr vybavená, nakoľko nie som zo Žiaru. Výsledky dopadli veľmi dobre, takže opäť sme bližšie k nášmu cieľu, k našej Sofinke.
V piatok idem do poradne, tak by sme sa už mali presne dohodnúť na termíne cisárskeho. Aj sa bojím, aj sa už teším, že budeme maličkú držať v náručí.

@papko ďakujem za povzbudivé slová. Aj ja si ju veľmi pochvaľujem a som s ňou spokojná.

lucialen
13. okt 2010

A ktora je Dr. Bugárová? Taka mlada kocka?

vefi89
14. okt 2010

@lucialen mladá ani nie, nejak okolo 43? môže mať..jej dcéra je zhruba tak stará ako ja. ale je arogantná a úplatkárka, asi záleží ako sa vyspí 😒 nakrátko vystrihaná, myslím že špinavá blondína

vefi89
14. okt 2010

@lucialen ja som s ňou dobrú skúsenosť nemala. začala na mňa dvíhať hlas, tak som jej povedala, že na mňa vyskakovať nemusí, že ja porodím aj vo ZV keď sa jej nepáči, a že ja tam nie som pre ňu ale ona pre mňa..potom sa už otočila a bola až vtieravo milá..ale teda mne vôbec nereže

lucialen
14. okt 2010

@vefi89 Tak asi viem, taka stihla vysoka blond, ta bola raz na vizite. Ale este je tam taka mlada, tak do 30rokov, ta ma prijimala. To je kto? 🙂 Inak je tam velmi vela mladych doktorov, aj na novorodeneckom.

vefi89
14. okt 2010

@lucialen myslíš asi Dr. Kandráčovú, taká nižšia, vlasy po plecia, taká milá. 🙂 bola mi pri pôrode, stála mi pri hlave a rozptylovala ma, super ženská 😉

nellymn
14. okt 2010

@vefi89 je pravda, že zo začiatku som si aj ja ťažko zvykala na Dr. Bugárovú. Tiež na mňa občas zvýšila hlas a bolo mi do plaču. Ale časom som si na ňu zvykla. Viem, že nič nezanedbala a viem, že je dobrá odborníčka.

vefi89
14. okt 2010

@nellymn ja neviem posúdiť, mňa prijímala v 26tt myslím pre tvrdnutie brucha a viac som ju chválapánu nestretla...nehádam sa, môže byť dobrá, rodila švagrinú, bola spokojná. ale z ľudského hladiska u mňa pohorela. Klobúk dole pred Dr. Kandráčovou a Dr. Šantom

lucialen
14. okt 2010

@vefi89 tak to bude asi ona, a som najskor myslela, ze to je sestricka, som sa tam bala ich oslovovat, ebo fakt tam skoro nikoho nepoznam . A dr Santo, alebo ako sa vola, my tez nic nehori. Z chlapov som stretla len zeliznaka a primara 😒

vefi89
14. okt 2010

@lucialen to som si aj ja myslela najprv😀😀 ale ona je super. Dr. Šanta je starý pán, taký svojský, ale výborný pôrodník (len má velké ruky) 😀 😀

nellymn
14. okt 2010

@vefi89 ja zase nepoznám týchto ostatných doktorov. Možno som ich už aj stretla, keď som chodila na pásy. Neviem, motalo sa ich tam dosť.

@vefi89
@lucialen a celkovo máte na oddelenie aký názor? Myslím starostlivosť, stravu, novorodenecké, sestričky a tak.

vefi89
14. okt 2010

@nellymn oddeleni ok, strava 😀 no keď jeden deň kapustová polievka, ktorú nemôžem jesť, a druhý deň cibula ako príloha tak nič moc😀novorodenecké tiež ok. no len všade máš dobré a aj mrchy

nellymn
14. okt 2010

@vefi89 takže z pôrodnice si prišla domov kvôli strave ako prútik, však 🙂. No mám sa teda na čo tešiť. A ja som stále taká hladná.

vefi89
14. okt 2010

@nellymn no, ja som bola prútik aj bez toho. ja mám všeobecný problém pribrať ☹ sa za sebaa hanbím aká som chudá 🤐

nellymn
14. okt 2010

@vefi89 to ti určite niektoré závidíme, že si chudučká. A za žiadnu postavu sa netreba hanbiť. Každá sme niečím výnimočná.

vefi89
14. okt 2010

@nellymn no čo ti poviem, ani cici ani rici, 186cm a 50kg. nosím dieťa všade zo sebou, aby keď začne fúkať som sa mala čoho chytiť😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre