Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

cvikla969
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darja17
autor
1. nov 2009

ďakujem veľmi pekne za radu, ak ma ešte niečo napadne, tak napíšem. Držte sa!

elikuk
12. feb 2010

Ahoj Holky! Ja budem rodiť v ZH teraz v apríli a chcem sa spýtať na meno toho doktora drsniaka, o ktorom píše cvikla969. A ešte by ma zaujímalo, koľko stojí jedna noc v nadštandardnej izbe, lebo tiež nad ňou premýšľam. Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

cvikla969
12. feb 2010

http://www.ziar.nemocnica.com/nadst_gynek.php
fu a ako tak kukam zdvihli za nu cenu...to by som sa pri mojom skoro dojtyzdnovom pobyte nedoplatila 🙂
k tomu dr.-pocula som aj mamku ktora s nim bola spokojna,tak sa nezacni bat,dost spravy ak budes mat pri sebe nejaku potporu,myslim ze potom je presonal hocijakej nemocnici v strehu a keby aj nije tak ten co netrpy sa neboji otvorit si usta ked sa mu nieco nepozdava,vraj... 🙂

ella16
11. mar 2010

nikdy by som už nerodila v tej ..akože" pôrodnici...a viem o čom hovorím...

elikuk
29. mar 2010

ella a kvôli čomu? Máš skúsenosti? Sem s nimi! Ešte stále mám chvíľu čas na rozmyslenie. Aké máš ty skúsenosti, napíš prosím,aby som sa vedela pripraviť.

ella16
29. mar 2010

elikuk, aj ja mám termím 16.apríla a budem rodiť vo Zvolene...ak chceš pošli mi tvoj email a napíšem ti bližšie o tej akože pôrodnici...

slniecko30
8. máj 2010

ella16, ja mám termín 9.7.2010 a pôvodne som chcela ísť rodiť do Handlovej, ale majú tam nastať zmeny... rozmýšľam o pôrodnici v Ziari nad Hronom, lebo do pôrodnici v Bojniciach veľmi nechcem. ako je to s tou akože pôrodnicou v ZH???

fatimuska
12. máj 2010

slniecko by som povedala ze je to tam úplne v poho🙂

lucialen
14. máj 2010

Ahojte 🙂 Nemame viac info a skusenosti o tejto porodnici? Ja tiez rozmyslam, ze tam pojdem, lebo moj doktor z ha tam odchadza od 1.6. a teda aj dalsia doktorka z ha, ale tak asi az v auguste. Vela som o tejto porodnici nenasla 😒

petrusia
21. máj 2010

Ahoj nakoľko som rodila v ZH chcela by som sa aj aj zapojiť do tejto diskusie. Rodila som tam minutly rok v novembri. Pôrod som mala rýchly a v podstate jednoduchú. Bolesti boli to hej ale dalo sa to zvládnuť. Nakoľko som mala rizikové tehotenstvo a už som si v nemocnici v ZH poležala pred pôrodom bola som rozhodnutá rodiť tu. Vopred som sa dohodla s doktorkou, ktorú som chcela mať pri pôrode. A mala som šťastie aj na sestričku pri pôrede. Obe mi boli veľkou podporou. Čo sa týka doktorou je to asi vec názoru. Doktorku ktorú som mala pri pôrode, by som dopriala každému je SUPER. A ten doktor, ktorý je drsňák (ak myslíme toho istého) tak podľa mňa je ako odborník veľmi dobrý aj keď je pravda, že je chladný a nevytvára si žiadne puto s pacientkou, berie to profesionálne. Keď som prišla do pôrodnice s krvácaním (asi v III. mesiaci t.t.) tak ma vyšetroval on a hneď mi povedal aby som len ležala, lebo to potratím. Bolo to dosť drsné ale nezostávala mi nič iné len ležať. A vďaka tomu mám teraz polročného syna Lea. No a čo sa týka personálu tiež je rozdiel sestrička ako sestrička. Ale čo je dobré na nemocnici v ZH. Asi to, že to tam konečne vymalovali, sú tam nové WC a sprchy ... Celkom sa dá. Aj pôrodná sála je OK. Ak máte nejaké otázky kludne sa mi ozvite a ja Vám odpoviem na vaše otázky. Všetkým prajem rýchly pôrod a hlavne zdravé dieťatko.

sjusiquatro
21. máj 2010

ahojte ja budem rodiť v zh...tak hadam to tam dáko vydržim.... 🙂

sjusiquatro
21. máj 2010

a dieťatko vam hned daju na bruško??

lucialen
24. máj 2010

Dakujem Petrusia za info. A rodila si s epi? Nie je s tym problem. Lebo v niektorych nemocniciach zvyknu povedat, ze na epi je neskoro aj ked nie je. A toho sa ja bojim 😒 Inak aj moj doki je taky, niekedy fajn, niekedy chladny, naladovy, ale je to odbornik, nebala by som sa s nim rodit. Bohuzial, doktori to beru tak ako pracu, a my tiez nemozme cakat, ze ak ma za den 10 porodov a robi druhy den, nebude sa na nas prave usmievat 😉

ella16
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ella16
24. máj 2010

ja nemám dobré skúsenosti, no aj tie čo mám ma ešte velmi bolia...

miichaela
24. máj 2010

Ella16 tak napíš s čím si nebola spokojna koho si mala pri porode a aké sú to tie zlé skusenosti

vefi89
26. máj 2010

ak vám môžem prispieť mojimi dojmami:
o štvrtej ráno som dorazila do pôrodnice. Službu mal Dr. šanta. aj som bola rada že tam bol.ten ma hneď vyšetril, spustil mi vodu a potešuujúco povedal, že to pôjde rýchlo.o šiestej ráno ma pozeral znova, no potom sa menili smeny. 😒 prišla sestrička, tá bola super, očividne trošku náladová, ale ku mne bola milá. poradila mi úľavové polohy a podchvíľou ma kontrolovala. Lenže čo bolo trošku divné, bolo trištvrte na desať a ani jeden z lekárov čo nastúppili na smenu nemal čas ma znovu pozrieť.nakoniec prišla Dr. Krnáčová, tá ma pozrela, a teda hneď ma odprevádzala na sálu a dala mi rande s oxytocínom.potom zase ostalo ticho. sestrička sem-tam zavítala. padlo 11 hodín a ja som vravela sestričke, že už nevládzem predýchavať, že už ideme tlačiť. pohľad ako na debila a z huby jej vypadlo, že to ešte neviem čo sú bolesti. navela si dala rukavicu, hlavičku som mala už v pôrodných cestách a tak mi poedala, že mám teda tlačiť.podotýkam, že tam nebol žiaden doktor! potom začala zháňať doktora....a to by ste neverili.volala na odd a Dr. zelizňák povedal, že on nemôže ísť predsa k pôrodu keď prepúšťa pacientku 😲 asi do 10 minút sa okolo mňa zhŕkli traja doktori. Zelizňák, Kandráčová a ešte jedna dr, ale žiaľ neviem meno. v zh robí len od februára, taká pevnejšia blondína je to. a tá ma nakoniec aj rodila.pôrod super, rýchli, bezbolestný dá sa povedať. lenže dr, čo ma rodila so mnou absolútne nekomunikovala, takže som nevedela či mám ešte tlačiť, alebo čo. keď ma šila, pichla sa do prsta akoby to bola moja vina a hodila ironickú poznámku, že dúfa že niečo nechytí.no úžas. keď ma zašila, ostala som 2 hodiny ešte na sále, drobca som mala v inkubátore vedľa seba. potom mi ho v deň pôrodu nosili len na kojenie, a už na druhý deň bol ppri mne stále 🙂

A veliká vďaka patrí dr.Kandráčovej, jr naozaj skvelá ako lekár tak aj ako človek 😉

miichaela
26. máj 2010

VEFI89....ja som dnes bola u tej pevnejsej doktorky na vysetreni zdala sa mi celkom fajn tak som teraz z toho trosku vedla...dr.kandráčová v čom bola super.....a celkove dojmy zo ZH nemocnice máš vlastne ake

ella16
27. máj 2010

@vefi89 tak tomu ani sama neveríš čo si napísala, alebo ti za to platia...???

vefi89
27. máj 2010

@ella16 no nie, to vážne...ako ja som nemala zlú skúsenosť....to som rodila nedávno 1.3. ale teda z môjho pohľadu ok 🙂

vefi89
27. máj 2010

@miichaela celkové dojmy...no super..ale išlo to ruka v ruke, mala som skvelý rýchli pôrod, keď nemali lekára čo by ma bol rodil spravila som cirkus a odvtedy super..no silný zážitok, ale pozitívny 🙂 ak mi rozumieš
Pani dr. Kandráčová ma vyšetrovala dva ni pred pôrodom, bola na pohotovosti, prišla som s tým že som necítila pohyby. Dala ma na CTG, prietoky aj ma pozerala odspodu. Na prietokoch sme sa spolu bavili, ja neviem, bola to konverzácia skôr ako s kamarátkou, ktorú poznám roky. Veľmi ochotne mi poukazovala bábo, presne kde má ručičky, nožičky, dokonca aj pohlavie a tak. No skvelá ako človek. no a počas pôrodu mi stála pri hlave, tá jediná so mnou komunikovala, vravela mi kedy mám tlačiť, no a keď zo mňa vyšiel von, tak sa na mňa tak pozrela že veď ja som vám vravela, že to bude chlapec...bolo to milé..no a bola jediná, čo mi povedala, že bol pridusený a že mal apgarove skóre 9,10 a teda ma dostala do obrazu...takže naozaj klobúk dole, takých ako je ona, by zh nemocnica potrebovala viacej 😉
no a tá pevnejšia. mne raz robila prietoky, tam bola do pohody, ako moc so mnou nekomunikovala, ale dalo sa...no ale prei pôrode ma zabila keď si to pichla do prsta a ešte mňa obvinila 😒

cvikla969
27. máj 2010

ella16 ja som rodila pred rokom a od vtedy sa to tam riadne pomenilo,neviem ake stare su tvoje dojmi ale gro mamiciek odchadza spokojnych.netvrdim ze nemusis mat zle skusenosti ale aj v najlepsej nemocnici to opcas dohnoja a prehrmi im to,nemozu po kazdej aj ked zlej a vaznej chybe porodnice zavriet,to by sme leteli rodit tolke kylometre s odtecenou vodou?

ella16
28. máj 2010

@cvikla969 ano???ani by som nepovedala...!!!Stále tie isté tváre...Bohužial...

vefi89
28. máj 2010

@ella16 a v čom máš problém??? snažíš sa tu vyvraciať naše názory, za ktorými si stojíme...a keď máš zlú skúsenosť, tak ju napíš..lebo takto to vyzerá že si len agent provokatér 😅

ella16
29. máj 2010

v tom,že sme išli dve a prišla som sama...a žiadne vaše názory, ale iba tvoj!!!A už radšej nepíš na moju adresu nič,lebo mi je z toho neskutočne zle!!!

cvikla969
29. máj 2010

neda mi to:
mne osobne ten lekar kazdu vyzitu ale aj ked ma stretol opakoval aby som hocikedy aj v noci prisla ak by som mala pocit ze nieco je ine,na pasoch pol na domnou tri hodiny ked mali salel,dokumentaciju kontroloval a drbal sestricky ked nieco zle zalozili...mozno si tym iba spituje svedomie,neviem .a uz len z moralneho hladiska mal minimalne odstupit,to je viac ako jasne

ale presviecanim nas ze sa milime ze sme mali kvalitnu starostlivost (o ktorej sme presveceny),nezabranis pripadnym nestastiam,tymto nie,ci?

vefi89
31. máj 2010

@ella16 ako nehnevaj sa na mňa, mrzí ma, že som to napísala tak ako som napísala, ale možno si mohla hneď napísať čo sa stalo. lebo my ozaj nemôžme vedieť všetko

avicena
31. máj 2010

Ella, neviem, čo sa ti presne stalo, ale bohužiaľ aj dnes sa môže stať, že sa počas pôrodu môžeš pritrafiť niečo zlé bábätku alebo mamičke. Je to samozrejme strašne smutná vec pre mamičku, ale ver , že aj pre lekárov a častokrát sa to jednoducho nedá predvídať a vôbec to nemusí byť vina pôrodníkov. Sú proste veci medzi nebom a zemou.

mhas
9. jún 2010

vefi89 aj ja mám so žiarskou pôrodnicou hlavne dobré skúsenosti, na čele s primarom dr. Kralikom. skor novorodenecké odd.ma sklamalo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre