Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

kraviatko
14. okt 2010

@lucialen ahoj, prosím ťa ohľadne tej EPI, platí sa vopred alebo potom keď odchádzaš z nemocnice ?, a ešte sa chcem spýtať, prečo epi dopichujú 3 dni po pôrode ? robia to automaticky alebo len maminkám ktoré to chcú? lebo ja som rodial pred 5 rokmi v BA a tam mi dali len pri pôrode a dosť, no a ani som viac nechcela, lebo potom keď mi prestala účinkovať tak som myslela, že zoškrabem omietku na izbe ☹ , také bolesti som dostala

kraviatko
14. okt 2010

@lucialen a aby som nezabudla pripájam sa aj ja ku gratulácii k synčekovi 😀

nellymn
14. okt 2010

@vefi89 🙂

lucialen
14. okt 2010

@nellymn mne zase strava chutila, prve dva dni po porode om velmi hladna nebola. Ja som taka prieberciva co sa jedla tyka, polievky nejem skoro vobec, ale v nemocnici mi vsetko chutilo. Ja som zjedla aj kapustovy privarok, ale to som este nemala mlieko, tak ok 😉 Sestricky na gyn boli ok, sestricky na novorodeneckom by liezli na nervy, lebo a stale tvarili, ako keby ja sa nesnazim prikladat, a je moja chyba ze nemam mlieko a tak ma stvali, lebo ja som sa fakt snazila, ale co ked sa maly nechcel prisat na bradavku, len cez klobucik a mlieko som mala az na 3 den,tak to sa im uz zdalo neskoro a stale ma kontrolovali. A stvalo ma, ze maleho stale pchali tou glukozou a on uz bol na treti den vyhladovany. Ale nejako som to predychala a ked som prisla domov, mlieko sa rozbehlo a uz mam aj kopu zamrazene. 😉 Inak sa mi pacilo. Tie WC a sprchy nevyzeraju velmi dobre, ale da sa prezit.
@kraviatko dakujem k malemu 🙂 vsetko sa plati pri odchode z nemocnice. Ja som o tej epi tiez nevedela, len myslim ze sestricka co so mnou rodila my to povedala, ale zda sa mi, ze aj sestricka ktora mi chodila doplnat davku epi, tak hovorila. No po porode uz davaju slabsiu davku a len kazdych 8 hodin. Mne to ale uz neucinkovalo, ziadna zmena ked mi doplnili davku a za 2 dni ma uz bolel chrbat okolo toho miesta vpichu, tak som povedala nech mi to vytiahnu.
Inak to pichanie nie je prijemne, teda ta poloha bola pre mna takmer nemozna s tym velkym bruchom sa skrutit a este k tomu tie kontrakcie, uuufff 😝

stivinka1
14. okt 2010

no strava naozaj nic moc 🤐 , mi bolo smiesne, ze v brozurach mali napisane, ake potraviny su nepripustne pocas kojenia a na tanieri vsetko doradu. a dalsia vec co ma stvala bola absencia zeleniny, vsetka ta strava taka sucha. ja som po porode dostala chlieb s pastetou prosim pekne, som neverila vlastnym ociam. ☹

petulik22067
15. okt 2010

@lucialen ja kojim doteraz len cez kobuciky maxim si na to zvykol a uz sa mi ho nepodarilo odnaucit.a co drobec poslucha???

lucialen
15. okt 2010

@petulik22067 mne by to bolo tiez jedno ci klobucik ci bradavku, ja som ani neverila, ze sa prisaje na bradavku ale predsa sa mu podarilo. Inak je to taky rozmaznany terorista ten moj krpec, v noci spinka pekne ale cez den je cele doobedie hore a ja skacem okolo neho, lebo ked nema cumlik, tak stale vresti 😀 No, cvici on so mnou 😀

petulik22067
15. okt 2010

@lucialen ja som skusala hned po par dnoch bez klobucika ale kaslal na to teraz ked je hladny tak mu dam a ked zisti ze tam nieje klobucik tak to vypluva celkom sa na nom bavime takze ma tiez cvici aj moj doobeda moc nespi az tak okolo pol jedenastej ale to uz ideme von tak tam spi po 3-4hodky ale musime ho vozit.

petulik22067
15. okt 2010

@lucialen a s cumla ho nadrapuje!!!!

sjusiquatro
15. okt 2010

ahojte aj my pouzivame klobuciky ....

hankast
15. okt 2010

@kraviatko ahoj epi sa platí pri odchode z nemocnice na pôrodnej sále prečo dopichujú ešte tri dni neviem ale je to super nič ta nebolí chodíš akoby si ani nerodila aspon u mna to tok bolo tak prečo to nevyužiť ked to maš v cene.Ja som si to dala vytiahnuť až na tretí den.

kraviatko
16. okt 2010

@hankast ok, ďakujem za odpoveď 🙂 , no uvidíme ako sa to u mňa vivinie či si dám alebo nedám ...

janka_michal
18. okt 2010

ahojte zienky ako sa mate?co deturence posluchaju?my mame nejake zle obdobie..malicka je doooost zla..musim byt len pri nej a hrat sa s nou a vypravat jej..tak dufam,ze toto obdobie ju rychlo prejde...mame trosku sopliky,ale myslim ze sa to o dost lepsilo uz...a vase babatka su zdravucke???novopecene mamicky ako to vsetko zvladate??uz ste sa zabehli v novych povinnostiach??a inak babatka co su stare ako moja malinka Viktorka mate uz zahojene tie ranky po TBC?pretoze malinka to ma stale hnisave a cervene a neviem ci to tak moze byt alebo nie.a ako dlho kojite malickych?pretoze moja papa dlho aj 30-40min a kamaratka vravela,ci jej doktorka kukala pusku ci nema zle zrastene pod jazyckom a nieco s hornou perou spominala neviem co presne(moc som ju nerozumela) mate s tym niekto skusenost?pretoze dr nekukala malu na poslednej prehliadke vobec..len som ju vyzliekla ju sestricka odvazila apotom sme ju odmerali ked bola oblecena a inak nic..som jej len povedala nech jej kukne pusku ci nema tu infekciu a to bola cela jej prehliadka :( a neviem ci sa mam ohlasit, ze chcem nech ju kuka riadne alebo ci jeto normalne?????tak sa drzte a babatka vybozkavajte 😉

sjusiquatro
19. okt 2010

@janka_michal ahoj....nas pozera doktorka zatial vdzy poriadne pokuka hlavku pusku brusko nozicky vsetko....inak minule nieco spominala ze tiez ma nieco pod jazykom ci pred jazykom tiez neviem ako to povedala ale nieco ze sa to potom nastrihava lebo mozu byt probremy aj pri rozpravaní....tak som zvedava co povie v pondelok ked ideme na poradnu

janka_michal
19. okt 2010

@sjusiquatro no asi myslela pod jazykom tu blanu co mame alebo ako to mam nazvat..vsak aj toho sa bojim ci to mala nema velmi zrastene,lebo mne ako malej to museli nastrihavat..a to moze sposobovat do buducna aj problemy s rozpravanim a mozno aj toto,ze mala dlho papa ci uz z cicku alebo z flasky..no idem s nou zajtra doktorke som sa rozhodla..tak drzte palce

sjusiquatro
20. okt 2010

@janka_michal ahoj no ako si dopadla u doktorky??,

janka_michal
20. okt 2010

@sjusiquatro ahoooj no tak spytala som sa jej na ten fliacik a povedala,ze to je nejaky hemiom ci ako to uz neviem a ze to do roka zväcsa zmizne,ze s tym sa nerobi nic ze to len sleduju.na ten jazyk mi povedala ze ona tam tu blanku nema,ze to jej prestrihli asi v porodnici..ale nikto mi nic nepovedal a ja viem,ze to nemusia robit kazdemu,tak asi to mala dobre a nerobili jej to alebo ze by mi o tom nepovedali?????a pytala som sa na to tbc a to ze je ako tak ok,ze uvidime toho 10.11 ked ideme na ockovanie,ci nas budu ockovat alebo ci nie..a inak ze je vsetko ok..no a o tom ako dlho papa povedala,ze niektore deti papaju dlho,ze to je individualne ale,ze pribera pekne (na pohlad ) lebo nas nevazili ani nic ja som sa len spytala ona sa na to kukla a dost..a vam sa ako dari?

janka_michal
20. okt 2010

http://www.cosmopolitus.com/kvalitne-lacne-dets... nemate niekto zaujem o takto klokanku?idem si ju objednavat a nad 60€ sa neplati postovne,tak by sme sa mohli dohodnut ak ma niektora zaujem 🙂

miroslavazh
24. okt 2010

Ahojte. Tak už sme aj my na svete! 17.10. o 15:40 hod. sa mi narodil synček Vladko 50cm 3850g. Od piatku sme doma. Zvykáme si. Odrodil nás primár, skvelý človek, česť všetkým poctivým lekárom, ktroý majú radi svoju prácu a robia si ju na 10000%. Malý mi spáva len tak po dve hodinky. Medzi tým papáme, kakáme, cikáme. Však to poznáte. Len by som chcela keby si vytvoril lepší režim spánku. Papá dosť dlho 20 min, potom oddych a často aj ďalších 20 min. Neviem či je to tak dobre ale vraj ho mám nechť papať koľko chce. A často čikútame po papaní. Neviete čo s tým? Inak sme veľmi šťastní, že sme už spolu. 😀

sjusiquatro
24. okt 2010

@miroslavazh ahoj gratulujem.....no aj my cukutame pomaha ked mu das este cucnut mliecka a prestane....tesim sa na dake foto.. 🙂 a ako si bola spokojna so sestrickami?

janka_michal
24. okt 2010

@miroslavazh ahoj tak gratulujem aj ja 🙂 vela zdravicka prajeme 🙂 no to ho nehaj tak dlho mne mala tiez papala 40min ap otom bola este hodinu apol v noci stale hore ja som uz tak nezvladala tak jej davam sunar, ale stale ju kojim..takze my sme to tak vyriesili...takto sa napapa a spinka..ale to som zacala az ked mala neviem uz kolko..ale dost dlho som vydrzala len kojit..no potom mi to unavan uz nedovolovala..ja si dorabam vysoku skolu a to sa nedalo uz :( tak len vydrz ja som pred tym pisala nejake rady od laktacnej poradkyne tak si ich precitaj a kojenia sa nevzdavaj..vela sil a stastia

miroslavazh
25. okt 2010

@janka_michal ďakujem. No s tým nočným bdením sme si túto noc prežili niečo cez 2 hod. ale myslím si, že to preto, že ho bolí bruško. Lebo sa len pučí a vôbec si neprdká. Poto začne plakať.Tak sme sa rozbalili, cvičili, masírovali, Dnes idem k doktorke tak si na to budem niečo pýtať. To s tým sunárom je celkom dobrý nápad, len či by my neprestal potom chcieť didi. 🙂

miroslavazh
25. okt 2010

@sjusiquatro ďakujem. idem dať aj foto, kukni. Taký malý valibuk. Sestričky boli ako ktoré. Asi dva krát ma bola z novorod. pozrieť taká maličká múdra. Tá musela mať nejakú poznámku. Inak som bola spokojná. Vy ako spávate, má už nejaký režim?

hankast
25. okt 2010

@miroslavazh Ahoj gratulujem k maličkému a prajem Vám obom hlavne vela zdravíčka a nech Vám drobec robí len a len radosť.

miroslavazh
25. okt 2010

@hankast ďakujeme pekne. 🙂

sjusiquatro
25. okt 2010

@miroslavazh krasny podareny....aj mamicka je aka kocka 🙂 bozeee ja som po porode vyzerala hroza....celu tvar som mala taku bodkavu od toho tlacenia...no celkom uz hadam daky rezim mame....po kupkani ked sa napapa tak okolo tej pol 8 az 8 zaspinka a potom okolo 11-12 je hore a potom okolo 3-4 celkom fajn...ale ako to rychlo ubehlo uz mame 6 týzdnov 🙂

sjusiquatro
25. okt 2010

@janka_michal ahoj...my sme dnes boli na poradni mame 6 týzdnov a 5660g za 3 týzdne sme pribrali 1020g...pytala som sa na tu pusu tak mame ist niekedy cez týzden ku krcnej tak som zvedava co povie ci to treba prestrihnut...hudiatko moje...lebo sa mu robi aj to srdiecko na jazyku...je o tom pisane aj v MAMA a ja casopise....ze deti mozu mat problemy aj pri sati s prsnika a ze sa po prestrihnuti moze hned kojit....tak dufam ze to bude mat dobre a nebude treba prestrihavat

miroslavazh
26. okt 2010

Ahojte. máme za sebou dlllhu noc. Od 18:00 sme boli hore a s plačom až takmer do polnoci. Nič nepomáhalo. Asi máme tú nešťastnú koliku. ☹ Do rána potom spal malý pri mne v posteli a tak žalostne si aj zo spánku vzdychal. poradte ak ste mali taký problém.

certi
26. okt 2010

caute, som tu nova a chcem sa s vami poradit....surne hladam dobreho gynekologa v ZH....vraj je tam nejaky novy primar z Handlovej...neviete ako sa vola a ako to tam cele chodi? d ik

bocko82
27. okt 2010

@miroslavazh my sme mali koliku asi tak do dvoch mesiacov, vecer to bolo najhorsie, ak nezaberaju masaze, tak nam pomohli kvapky Espumisan L pre kojencov, obcas sme pouzili rektarnu rurku, ale nie casto, lebo by si na nu zvykol. Chce to vela trpezlivosti, ono to casom prejde 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre