Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

nellymn
2. nov 2010

Ahojte žienky. Chcem vám len napísať, že sa nám 26.10.2010 narodila krásna dcérka Sofia. Včera nás pustili z nemocnice. Rodila som pri Dr. Bugárovej cisárskym rezom. Bola skvelá a vlastne všetci v žiarskej nemocnici na pôrodn. oddelení. Sestričky, novorod. sestričky, lekári, proste všetci boli super. Patrí im moje obrovské ďakujem.
Keby som si mala vybrať, určite by som išla znovu rodiť do žiarskej nemocnice 🙂.

ela2710
2. nov 2010

@nellymn Awojky, gratulujem =D mne sa narodil 8.10. syncek Tomasko =D prajem vsetko len to naj a hlavne nech ste zdravucky obaja

merryt
2. nov 2010

Ahojte.No ja sa tiež chystám rodiť do žiarskej nemocnice. Dnes som bola za primárom tak v pondelok ideme na to. Už sa aj teším na malého aj mám trochu strach z pôrodu. Dúfam, že všetko bude OK.

hankast
2. nov 2010

@merryt Ahoj neboj určite to dobre dopadne .Držím palce.

lucialen
3. nov 2010

Ahojte 🙂 Vidim vela novych , spokojnych mamiciek, velmi vam gratulujem k detickam 😵
My sa mame dobre, malinky spinka pekne, teda len v noci, cez den prespi tak 2 hodinky, takze pri nom vela nestiham, ani pisat sem. Zatial kojim, dufam, ze budem aspon do vianoc, aby som zhodila vsetky tie kila 🙂

kraviatko
8. nov 2010

ahojte dievčence, prosím Vás prepichujú ušká bábatkám v žiari v nemocnici ? môžem si tam rovno zobrať nášuničky pre bábatko ? dik

nellymn
8. nov 2010

@kraviatko ahoj. Keď som bola ja v nemocnici, tak som tam nevidela, žeby prepichovali ušká. Ani našej malej. Teda ani sa nikto nepýtal, či ich chceme dať prepichnúť. Viem, že to robí potom pediatrička. Aj nám ich bude prepichovať. Ale ešte chvíľku počkáme.

ela2710
10. nov 2010

@kraviatko awojky naozaj to v nemocnici nerobia, ale u detskej lekarky

kraviatko
11. nov 2010

@ela2710 ok, dik za info

vefi89
13. nov 2010

@lucialen treba si povedať, že chcem kojiť a bude to aj dlhšie🙂 my sa kojíme ešte stále 😉

miroslavazh
15. nov 2010

@janka_michal ahoj chcem ťa poprosiť o radu. Môj malý začal horzne vystrájať v noci spí tak po papaní o 20:00 do 23:00 a potom by už stále len papal. Len sa kojíme. Máme už mesiac a dosť sme aj pribrali, myslím si, že ho moje mliečko nezasýti. Aj cez deň papá každé dve hodinky. Chcela by som ho aspoň večer začať prikrmovať. Ty si písala že tiež malú prikrmuješ. Ako ste začínali? Koľko si jej dávala a s čím ste začali? Ja uvažujem o Nutrilone. Poraď prosím.

hankast
15. nov 2010

@miroslavazh ahoj ak môžem poradiť aj ja som začala asi po mesiaci prikrmovať nutrilonom.Vždy po kúpaní som mu dala pretože aj môj malý bol každé dve hodiny hore a to je tak dobré akurát na nervy.Pýtala som sa doktorky aké mám dávať mlieko tiež mi poradila nutrilon comfort pretože malý mal koliky a tento nutrilon je proti zápche a kolikám.Dávala som mu podla krabice tuším 90ml doj. vody a tri odmerky mlieka ale uvidíš kolko Ti spapá.Odkedy som začala prikrmovať búvali sme skoro célú noc.

merryt
15. nov 2010

No a tak sme to zvládli. 6.11. sa nám narodil krásny syn, malý Samko. Mal 4190 g a 51 cm. Nakoniec musel ísť cisárskym. Všetko dopadlo super.

miroslavazh
15. nov 2010

@merryt gratulujem a želám veľa zdravia a trpezlivosti mamičke 🙂 pri takých slovách si vždy vzpomeniem na môj pôrod. 🙂

miroslavazh
15. nov 2010

@merryt a ešte užívaj si každý deň lebo tie detičky tak rýchlo rastú, že mi až slza niekedy večer pri zaspávaní vylezie z oka, keď si predstavým , že to pôjde všetko tak rýchlo...

miroslavazh
15. nov 2010

@hankast ďakujem za radu. Ja som už dnes na vychádzke v lekárni kúpila nutrilon ale nejaký čo obsahuje imunofortis a asi by bol lepší ten čo si používala ty lebo máme aj my koliky. A stále aj tak váham či ho prikrmovať. Bolíj sa, že nebude chcieť už cicku 🙂 a to by som bola smutná lebo mliečka mám dosť. Nemala si s tým problém?

hankast
15. nov 2010

@miroslavazh ahoj všetky nutriloly osahujú zložku imunoforis to je pre lepšiu obrany schopnosť alebo také niečo.My sme s tým problém nemali kým som mala mlieko tak malý v pohode pil aj s flašky a s cicka.Ale existuje aj flaška na dokrmovanie ma nejaký specialny cumel napodobnujúci bradavku aspon tak mi hovorili ked som ju kupvala je to značka Nubby je aj s indikátorom teploty ale mi sme ju nepoužili ani raz.Skús si ju zohnať .

ela2710
15. nov 2010

@miroslavazh awoj, musim sa pripojit do debaty, ten Nutrilon v ziadnom pripade NIE, deicky maju z neho casto koliky, na forach som citala, ze sposobuje zapchu a dokonca natrhnutie ritky, ja mliecko odsavam, dam mu odsate a po nom Bebu Pro 1 kazdy si ju chvali a zatial s nou problemy nemame

ela2710
15. nov 2010

@miroslavazh a ty si priamo zo ZH? kedy sa ti narodilo babo?

ela2710
15. nov 2010

@merryt gratulujem =D nas sa narodil 8.10.2010 mal 50 cm a 3750 g, ty si priamo zo zh?

miroslavazh
16. nov 2010

@ela2710 priamo zo ZH. Malý sa narodil 17.10.. Prečo?

ela2710
16. nov 2010

Len som chcela vediet ci sme sa tam nestretli, ale nie, nas pustili 15.10. a ako sa maly vola?

miroslavazh
16. nov 2010

@ela2710 Vladko po tatkovi 🙂

janka_michal
16. nov 2010

@miroslavazh ahoj..no ja som zacala s francuzskym mliekom..davala som jej ho len vecer pred spanim a inak som ju kojila..potom som zlenivela a zacala som jej to davat celu noc (lebo mne mala papala aj 40min a este hodinu a pol vystrajala) ale cez den som ju cisto kojila..no z tohto mliecka ju zacalo po case zapekat,tak som zmenila na sunar..davala som jej to podla toho ako bolo napisane napr na 3mesiace je asi 150ml vody a 5 odmeriek umeleho mlieka..ale ja jej to robim do cajiku a nie cistej vody..myslim,ze jej to aj viac chuti...ale POZOR..davaj malu dierku 1 pretoze,aby sa babo neodnaucilo od ciciku...neviem aky je nutrilon,ale kamaratka povedala ze humana cez jednotku ani netiekla,ze to bolo huste...drzim vam palceky..a neboj nic s tym nepokazis..akurat nebude tolko vstavat v noci a vyspis sa lepsie..ak vypije aj viac ako je napisane..tak na noc mozes dat aj viac..ak by sa ti nieco nezdalo s bruskom tak kup kvapky Biogaja..my ich teraz davame..to su probioticke kvapky..mala uz bola velmi zvyknuta na trubicku,bez nej sa nechcela vykakat..a teraz sa pekne vykaka sama kazdy den 🙂 potom napis ako si sa rozhodla a ko ste dopadli..

janka_michal
16. nov 2010

@miroslavazh a prepac,ze som neodp skor,ale som na koniku dlho nebola..nemam vobec cas..mala je nejaka zla strasneee..a ja okrem domacnosti musim stihat aj vysoku skolu a mam tento rok aj statnice takze je toho dost :(

janka_michal
16. nov 2010

baby ahojteeee..ako sa mate a babatka???davate babatkam uz aj napr zemiacik, vyzivky a pod?lebo napr moja mala dnes vobec nechcela mlieko ho vypluvala..tak som jej dala vyzivu a tu zjedla celu..potom sa mi na prechadzke zobudila tri krat..zarobila som jej mliecko a zjedla 20ml zase chvilu klud..a potom zase plac..aaaaaa no a na obed tiez nechcela mliecko..hlavne,ze pri vchode uz vrestala ako pavian a ked som jej spravila tak spapala ledva tych 20ml..ja uz som nevedela co mam robit,lebo bola hladna isto tak som jej uvarila zemiacik s mrkvickou a rozmixovala a to spapala cele..na vecer som jej uz kupila kasicky aj ked mame 4mesiace az o tyzden a to vstko je od 4mesiacov..no ja uz fakt neviem...cim to moze byt,ze tak vymysla???je to nejake prechodne obdobie alebo jej nechuti uz to mliecko,alebo jej pojdu zubky???

janka_michal
16. nov 2010

@kraviatko ahoj nie neprepichuju..ja som si tiez zobrala nausnicky a tam to nerobia :( my sme si potom dali prepichnut u nasej pediatricky...

zdenush88
17. nov 2010

ahojte....ani som nevedela ze je tu tema o ZH porodnici... 🙂 som rada ze s nou mate len samé dobré skúsenosti.. 😀 tiez som sa uz stretla aj s primárom a je fakt mily.... rozmyslam, ze k nemu prestupim, lebo by mal mat zevraj od noveho roka ambulanciu.. chodim k p. Bugarovej a zial, sice beriem ze je odbornicka a vsetko, ale zarazil ma jej pristup ku mne.. teda sprava sa ku mne, ako keby som mala uz 5 deti a vedela do coho idem... žiadne infromacie, ci uz o tehu (jej informovanie o tehu : no tehotenske testy zvacsa neklamu") , ziadne sono ( ked tu citam na fore ze sono im robili hned na zaciatku, potom v 7tt ci bije srdiecko, a ona ma objednala az pred vianocami na poradnu)....a mozno by mi pomohol trochu ludskejsi pristup,lebo uz nie raz som skoro plakala pri nej... 😢 😢 a ked rozmyslam,ze mam v takom strese z nej byt cele tehu, tak som viac menej rozhodnuta od nej odist.... ake mate s nou skusenosti? ja som u nej uz 6 rokov a stale som si este nezvykla na jej pristup...a fakt,mam tolko otazok ohladom tehu,ale bojim sa jej nieco opytat,lebo ma zjebe ako sa uz stalo.... 😖

stivinka1
17. nov 2010

@janka_michal, ked babatko place, nemusi to vzdy znamenat, ze je hladne. Najma, ak pekne pribera. Mliecko sa do konca 6mesiaca a do konca 5 mesiaca v pripade UM podava babatkam preto, lebo je to pre nich najvhodnejsia, najzdravsia strava. Ked zacnes skoro s prikrmami, tak potom mu uz mliecko nebude tak chutit. Preto je dobre, naozaj to neuponahlat, nejednat zbrklo. A potom, ked zacnes s prikrmami, tak je dobre zacat naozaj od zeleninky (zemiacik, mrkva, ...), lebo ked zacnes od vyzivy (este od takej v ktorej je cukor), dietatko moze zacat preferovat sladke chute a zeleninku, neskor i s maskom moze zacat odmietat. Prechod na tuhu stravu nie je jednoduchy, je to velka zmena pre cely traviaci trakt a preto ho netreba urychlovat. Najma, a to zdoraznujem, ked dietatko pekne pribera.

@miroslavazh: ak babatko pekne papa MM, treba vydrzat pri nom. Aj za cenu chvilkoveho nepohodlia 😝 (aspon tych 6 mesiacov). Ziadne UM sa nevyrovna MM, to je jedinecne pre babo, tie ostatne su len priemyselne napodobeniny. Samozrejme, ak MM niet, su najlepsou volbou, ale ak mas ako pises mliecka dost, preco zatazovat synkov organizmus niecim inym? Nic lepsie pre stravu babatka do 6 mesiacov ako MM neexistuje. 😉

janka_michal
17. nov 2010

@stivinka1 no lenze napr papala o 3tej rano,tak by mala cca o 7 a nechcela som jej zarobila a inokedy to pekne spapala no teraz tych 150 spapala postupne vzdy po troskach az o 11tej..vlastne dnes za cely den volakych 370ml..inokedy jedla kazde cca 4 hodky 150 niekedy menej niekedy viac..tak ja neviem co je s nou a co mam robit lebo kazdu chvilu len mrnka..aj v kocíku sa mi budí cez prechádzku aj 3 krát a to jej spravím papať zje tak 20 a dost a po chvilke zase place zase trosku potaha..a pred tym ked mi spapala podotýkam naraz 150ml tak som ju mohla dat kocikovat a vedela som,ze bude spat min 3 hodky..a nie aj vcera sa stalo,ze museli utekat svokra s tetou ku nam lebo mala vrestala ani caj nechcela nic..no a dosli domov som jej spravila papat a potahala ako inak zase 20 a dost..ja uz neviem co je s nou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre