Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

drnduliak
15. máj 2013

@vefi89 ked s tym nebudes suhlasit, nic ti nebudu vyvolavat...pokial teda nebudes nejak velmi prenasat, vtedy je to ine, jasne....ja som tiez rozhodnuta nechat teraz vsetko na prirodu, prvy porod som mala vyvolavany a bolo to o hubu...ako neviem, mozno aj ten nevyvolany by bol narocny, ale toto bolo extremne, 6 hodin kontrakcii kazdu minutu az dve 😝 😝 to radsej porodim cestou v poli do porodnice ale na vyvolavacku ma uz nikto nenahovori 😀

drnduliak
15. máj 2013

@luci2910 ty budes z nas prvaaa, tak potom musis zreferovat, ze ako to tam vyzera 😉 😉 ale ja verim, ze to bude ok, hovorim, ja mam s primarom len dobru skusenost, jeho zenu poznam len z videnia, nezazila som ju na oddeleni, lebo ked som tam rodila pred 2,5 rokmi tak tam este nebola...ja dufam, ze ma zase odrodi on 😔

luci2910
15. máj 2013

@drnduliak to určite napíšem ako pochodím tam.Ja bola na týždeň v marci na oddelení.Primár sa mi vidí v pohode ale jeho žena velmi dôležitá sa robí.Obávam kto z tých málo doktorov čo tam ostalo tam bude ked to na mňa príde....Len aby nehučali a nenervačili ako Ficajka.

vefi89
16. máj 2013

@luci2910 ja som Ficajku schladila dvomi vetami, a odvtedy boli ku mne všetci tak milučký 😅 takže sa neboj povedať si 😉

britt30
16. máj 2013

@simik2309 ...to nemyslis vazne?...tak tomuto neverim, pretoze ona a kricat a ze chce spat???...neverim...ja na nu nedam dopustit...je to najlepsia doktorka na svete!!!! 😉

britt30
16. máj 2013

@simik2309 ...oni dvaja 😉

marusticka
16. máj 2013

@monika2606 aj mne hovorila, a to sa netešíte, že máte dieťa? No ja tak isto, dieťatko bolo, no ja som si myslela, že to šitie neprežijem, musela mať tupú ihlu. Neprajem to zažiť ani najväčšiemu nepriateľovi!!!

lucka22291
18. máj 2013

Ahojte mamicky..ja som rodila koncom januara a rodil ma doktor Kalny a poviem vam bol super..porod som mala kliestovy.najskor bol pri mne sam ked doslo na klieste tak prisli prinho vsetci doktory ale zvladol to a som rada ze vsetko dopadlo dobre.sil ma hodinu bez bolesti a bez problemov.zaco mu dakujem.co sa tyka dr.Durkechovej je to dobra doktorka plna energie.personal na oddeleni tiez super

simik2309
18. máj 2013

@britt30 a tak pri mne tahala tri dni zasebou ale ako keby som za to mohla.. este sa mi aj povyhrazala ze ked neprestanem kricat vyhodi odtial moju mamu ktoru som si zavolala pri porod.. ano chcela spat lebo porod sa mi nijako nerozbiehal.. tak mala cas.. ani zasivat ma nemohla lebo to nezvladla musel vtedajsi primar.. ako osoba je dobra ale ako porodnicka ma sklamala... ale odvtedy rodila aj moju kamosku a ona ked nevladala tlacit tak na nu vybehla ze aka je sebecka mater.. ked nevie vytlacit svoje dieta.. ale tak ju to aspon nakoplo a porodila ako nic..:D

britt30
18. máj 2013

@simik2309 ...moja zlata a hovorime skutocne o jednej a tej istej osobke?...???...ja nieco take nepoznam...ja MUDR.Kandráčovú poznam ako fantastickeho a hlavne trpezliveho cloveka....urobila pre mna maximum...aj to, co nemusela 🙂 ...a priviedla mi na svet prekrasnu a zdravu dcerku, ktora dnes uz ma 2 a pol rocka...je to najvacsie zlaticko ake poznam a vynikajuci odbornik !!!!!!!!!!! ...aj druhe rodim len a len pri nej !!!!!!!!!!! ...to, co citam u Teba sa mi zda az neskutocne... ☹

simik2309
18. máj 2013

ano hovorime o tej istej osobe.. mna rodila ked tam nastupila a mala to tazke lebo pri mojej vyske a vahe som mala porodit velke babatko a mala som mat cisarsky a nemal mi ho kto vykonat lebo ona ich nerobila..mozno mala len obavy a snazila sa co najdlhsie to predlzit kym nepride rano primar vazne neviem.. neviem ako je to teraz.. ja som s nou dobru skusenost nemala ale to su uz 4 roky dozadu.. kamosku rodila rok a pol dozadu a tiez vravela ze jej pomohla.. mozno potrebovala ziskat viac skusenosti neviem ku mne nebola prijemna a doteraz si to pamatam a mam obavy s druheho porodu .. ale vravim to su 4 roky dozadu takze.. zase nie nadarmo sa hovori 100 ludi 100 chuti.. nie kazdy moze mat taky isty nazor..

simik2309
18. máj 2013

@britt30 ano hovorime o tej istej osobe.. mna rodila ked tam nastupila a mala to tazke lebo pri mojej vyske a vahe som mala porodit velke babatko a mala som mat cisarsky a nemal mi ho kto vykonat lebo ona ich nerobila..mozno mala len obavy a snazila sa co najdlhsie to predlzit kym nepride rano primar vazne neviem.. neviem ako je to teraz.. ja som s nou dobru skusenost nemala ale to su uz 4 roky dozadu.. kamosku rodila rok a pol dozadu a tiez vravela ze jej pomohla.. mozno potrebovala ziskat viac skusenosti neviem ku mne nebola prijemna a doteraz si to pamatam a mam obavy s druheho porodu .. ale vravim to su 4 roky dozadu takze.. zase nie nadarmo sa hovori 100 ludi 100 chuti.. nie kazdy moze mat taky isty nazor..

britt30
18. máj 2013

...moze byt...su to 4 roky dozadu...na zaciatku kazdy urobi chyby...a prax robi svoje!...pri mne ako som uz napisala to bolo priam dokonale! 🙂Tak Tvoju kamosku rodila uz medzi poslednymi,pretoze uz rok a pol tu neposobi☹☹☹ ...neboj,Tvoj druhy porod vobec,ale vobec nemusi byt komplikovany 😉

britt30
18. máj 2013

@simik2309 ...moze byt...su to 4roky dozadu...na zaciatku kazdy urobi chyby...a prax robi svoje!...pri mne ako som uz napisala to bolo dokonale!🙂Tak Tvoju kamosku rodila uz medzi poslenymi,pretoze uz rok aj pol tu neposobi☹☹☹...neboj,Tvoj druhy porod vobec,ale vobec nemusi byt komplikovany😉

simik2309
18. máj 2013

joooj kiez by si mala pravdu bola by som rada keby druhy uz bol menej komplikovany..:D no kamoska chcela ist rodit do Stiavnice a primar musel niekam odyst tak prisla Pani Kandracova zo Zh ju odrodit a jej maly bude mat v auguste dva roky tak moze byt ale vravim s nou bola spokojna.. a ano urcite to tak je ze prax robi svoje.

britt30
19. máj 2013

@simik2309 ...to je pravda ona chodila aj do BS...a teraz je v KE ☹ ☹ ☹ ...ale druhe babo ako som povedala len a len pri nej...iba jej sa zverim do ruk, nasmu zlaticku 🙂 ...pretoze Ta uplne chapem, ze sa bojis...ver mi, ze aj ja mam strach, preto tak stale otalam a neviem sa rozhodnut, ci do toho ist alebo ee...Ty mas termin v auguste? a kde budes rodit, tu u nas, ni???

vefi89
19. máj 2013

@britt30 Kandráčova je v KE? 😕 😨

vefi89
19. máj 2013

@britt30 ja som pocula, že o jej vyhodenie sa postarala ako inak Durkechova, že spravila nejaku chybu ( neykala sa porrodu) a že z toho spravila takú komédiu, že dostala hodinovú výpoveď

britt30
19. máj 2013

@vefi89 ...ano tam...bohuzial ☹ ...aku chybu???? ...to je takaaaa blbost....!!!!!

vefi89
19. máj 2013

Prečo blbosť? Vraveli mi to dve spolužiačky, jedna robí na administratíve, druhá na oaim, takisto ako vraveli aj to, že defacto celé gyp odd má pani "dr" plné zuby pre "poriadky" aké nastolila.
A mimo žiar, k stiavnickej by si sa vedela vyjadriť, či nemáš info ako to vyzerá s personalom tam? Či tam sú tiež podobne mrachty, alebo sú ochotný.
@britt30

britt30
19. máj 2013

@vefi89 ...pisala si o nejakej chybe pri porode, ale bol tam preklep...tak som to nejako nepochopila 😉...jedna babka povedala...vzdy sa k tomu kadeco popridava...nie vsetko je urcite pravda a o hodinovej vypovedi ani nehovorim...je to totalna absurdita..co viem ja 😉...ale, co sa tyka tych poriadkov, s tym suhlasim...musi sa tam naozaj skvele pracovat 🙂...som zvedava ako sa to skonci?...pred par rokmi mi v BS robili zakrok a bolo to tam naozaj super a pocula som naozaj dobre ohlasy na tuto nemocnicu, akurat skoda,ze este nemaju EPI,ale snad to v buducnosti vyriesia,pretoze je to naozaj super vecicka🙂🙂🙂

vefi89
20. máj 2013

@britt30 práveže sa netýkala tá chyba pôrodu, ale niečoho iného (možno niečoho v dokumentácií??)
keď som rodila prvého, tak žiar mal lepšie ohlasy, ako BS, teraz to tak zrejme nebude, keďže sa deje, čo sa deje 😅 neviem, neviem, či radšej ja nepôjdem tam, EPI mi nechýba, nejak som i tak proti. skôr mi vadí, že tam nemajú neonatológiu, a ak by sa nedajboh niečo stalo, tak ja ostávam tam, a dieťa letí do BB... to ma štve

tajka1986
22. máj 2013

ahojte, chcem aj ja pridať skúsenosť s pôrodom v ZH. Rodila ma dr. Ďurkechová, bola velmi príjemná a pripadala mi velmi profesionálna, bol to môj prvý pôrod s epi, perfektná vec mimiochodom :D Nedám na dr. dopustiť, je to skvelá energická mladá žena, obdivujem ju s akým nasadením a energiou a chuťou priviesť na svet nový život viedla celý pôrod, má moje velké sympatie. Taktiež nedám dopustiť ani na ostatný personál, jedna sestrička na novorodeneckom síce bola trochu nepríjemná, neskôr ju asi prešla zlá nálada a bola v pohode. Fakt super prístup, starostlivosť, keďže som nemala hned mliečko,sestričky boli ochotné mi ho pre malú kedykolvek urobiť, malá mi stále plakala od hladu :/ Keby som mala ísť rodiť znova, určite idem sem.

simik2309
23. máj 2013

@britt30 Tak mozno ak je taka tak by som sa nevadila keby ma chcela ist rodit, ako tak citam tak sa teda zmenila atesi ma to.. ano tam v Ziari by som chcela lebo by som chcela aj ten epidural ak to bdue tak dlho trvat ako pri prvom.. no v auguste 25 ale dufam to pojde skorej :D

simik2309
23. máj 2013

@tajka1986 Dakujem za ukludnenie..:D dnes tam rodi aj moja kamaratka tak som zvedava 🙂

drnduliak
23. máj 2013

@tajka1986 mne sa tiez paci ta moznost epiduralu, lebo u nas v bojniciach ho nedavaju...ja som mala aj pri prvom, teraz uvidim, ako to zvladnem, ale urcite chcem ist rodit s tym, ze ak ho budem chciet, tak mi ho pichnu 😝

tajka1986
23. máj 2013

@drnduliak, vážne v bojniciach nepichajú epi? To som prekvapená :/

tajka1986
23. máj 2013

@simik2309 daj vedieť, ako sa jej tam páčilo, som zvedavá na jej názor 😉

drnduliak
23. máj 2013

@tajka1986 viem, ze nedavaju, rodilo mi tam kopec znamych aj kamosiek a ziadna z nich nemala epidural, aj ked velmi chceli...oni sa furt vyhovaraju na nieco, ako prezentuju sa, ze davaju, ale realita je ina...neviem, kedy sa zobudia, ze uz sme v 21. storoci a epidural je bezna vec... 😒

ela2710
23. máj 2013

@vefi89 podla mna sa z pani Dr. Durkechovej obavate uuuuuplne zbytocne 😅 bola mi pri druhom porode, MM nestihol prist, pretoze musela prist Tomaska strazit mamina, kým prišiel, malá už bola na svete. Este vtedy dr. Pagacova mi bola vlastne velkou oporou, nato, ze som rodila v noci - mala sa narodila 00:40 bola plna elanu, velmi mi pomohla aj po psychickej stranke, ziaden krik, dokonca na nastrih cakala az do posledneho momentu, nebrala to ako iní lekarí - resp. ako rutinnu zalezitost, ešte aj sestričke vravela, že ho asi ani robiť nebude treba...bola velmi mila, ,,povzbudzovala" ma 😀 , ziadne sproste poznamky, ake niektori lekari maju, ani ziadne kricanie - zial pocula som ako ini lekari doslova ziapali po maminkach, ktorým to až tak neslo - takze z mojej strany max. spokojnost, len ma neprestáva udivovať, akého strašiaka tu z nej všetci robia 😖 pri čom, väčšina blbých rečí od nemocničného personálu bude zrejme len blbou závisťou, moja skúsenosť má od tých klebiet na míle ďaleko a v okolí nemám vôbec nikoho, kto by sa na ňu, či na niekoho iného zo ZH sťažoval 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre