Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

sjusiquatro
7. aug 2010

Baby prosim vas a na porod vam daju daku nemocnicnu koselu ci ste mali svoju?dakujem

vefi89
7. aug 2010

@sjusiquatro ja som si pýtala a dali mi ich, no a hneĎ po pôrode, teda keď ma dali na izbu som si dala svoju

cvikla969
7. aug 2010

najprv som ju nechcela ale sestricka na sale ma prehovorila a potom som si kazdy den pytala tu ich,lebo v tych horucavach som sa dost potila a svojich som zas tolko nemala.a dobre sa mi v nich kojilo

janinna11
7. aug 2010

Baby caute, to je taka kosela - ta nemocnicna, len na prelozenie vzadu?? S holym zadkom...?? 😀 alebo normal?

cvikla969
7. aug 2010

@janinna11 taka velka normalna kosela s rukavmi a V vystrihom na gombicky-ak este nejake gombiky ostali.... 😝
ako nic extra ale na zamazanie staci

hankast
7. aug 2010

@sjusiquatro ahoj ja som mala svoju ,neviem ja som sa lepšie citila vo svojom.Ale ak budeš chcieť určite Ti dajú nemocničnu.

janinna11
7. aug 2010

@cvikla969 dakujem Ti za info, ja tiez planujem rodit v ZH, bola som sa tam uz pozriet, tak snad do dvoch tyzdnov ... uz to mame za par... 😉

janka_michal
7. aug 2010

ahojte babule 🙂 dakujem Vám všetkým za rady...kukala som tú stránku čo ste mi poslali a kontaktovala som jednu laktačnú poradkynu a tá mi všetko objasnila a dala mi pár rád..takže sa pre nás opäť stane dojčenie radosťou a nie starosťou 🙂 veľmi ma upokojili jej slova a dodali mi znova stratenu sebadoveru, tak dufam,ze vsetko pojde tak ako ma..no a ktomu odsavaniu, tak od laktacnej poradkyne mam info,ze ked sa odsava,tak nie len predne mlieko ale aj zadne..aaaaaach som sa strasne najedla sa mi da spat, ale pride nam navsteva..ta moja mala drnda bola v koliske a pridem do izby a ona len kuka dookola..jaj zlaticko..
@lucialen no tak kamoska bola poriadne vysilena..nemala to bohvie co..a tiez to mala take ako ja,ze sa neotvarala ci??vsak mi potom napis ked zistis..tak ty si asi teda po tychto info nebudes davat vyvolavat ci???

a inak ako sa dnes mate zienky???mna hneva toto pocasie..bo malicka ma zltacku a neda sa opalovat..aj ked som ju davala aj na svetlo len s plienocku to nie je take ako keby svietilo..nam totiz svieti az okolo tej 14-15tej do okien a posledne dni byva zamracene a zda sa mi,ze mala je zltsia no neviem neviem..vsak papa dost aj kaka tak uvidime

janka_michal
7. aug 2010

@hankast ahoj no moja mala ma tiez take vyrazky..no mala terza uz nema..povedali,ze to su potnicky a ze musim si tampon nastiekat dezinfekciou a tak uplne zhora nadol posuchnut,ale tak ze jej to vlastne pukne..mala pri tom plakala,ked jej to robili a riadne mala podrazdenu pokozku z toho..tak mne mamina poradila a aj som to potom tak robila,ze som si dala na vatovu tycinku tu dezinfekciu a isla som jej vyrazku po vyrazke (mala to pod krckom, pod pazuskami, ale miestami aj na brusku a nohach) no a tie najviac "zapalene" som jej vzdy takto pukla a uz mame pokoj..robim to tym,co jej aj pupcek osetrujem..a musim povedat,ze to vzdy zmizlo..n len to treba ten pupacik puknut..ked mi to tak neslo a mala to na miestach kde som sa bala zatlacit,tak som jej to pukla rukou (aj ked to mi neodporucali)a hned som to presla tou dezinfekciou a tiez to v pohodke zmizlo..tak skus vyskusat 🙂

hankast
7. aug 2010

@janka_michal Jani dakujem za radu aj nam to trošku začalo miznuť ale nie je to bohviečo skusim mu to teda povytlačať a uvidíme. Neviem či moc obliekam či čo. Ty dávašmalinku do zavinovačky či nie. Ozaj Jani kam ideš s malou na sono nožičiek do Ziaru či niekam tu v okrese?

janka_michal
7. aug 2010

@hankast ahoj..no vyskusaj to..nasej malej to pomizlo 🙂 a ked sa nahodou volaky taky pupacik objaví, tak hned to takto riesime s tou vatovou tycinkou a dezinfekciou..ja som asi tiez malu velmi obliekala..doma ju nemam vobec v zavinovacke..aj ju kojim bez nej,mne sa tak nedalo..a napr dnes mala oblecene bodicka s dlhym rukavom a naspodu nohavice to je vseko, ked som s nou sla von tak som ju dala do zavinovacky a este som na nu dala aj deku (no videla som, ze je cervena tak som ju chytila a bola uplne rozpalena,tak som deku vybrala a zavinovacku povolila a uz bolo dobre) ja som mala tiez tendenciu ju vela, vela obliekať aj po kupani som ju naobliekala a este aj ciapocku a do zavinovacky a tie pupaciky sa jej robili (tak som ju totiz davala aj spinkat a este som na nu davala aj deku)) teraz jej davam ciapocku len kym jej vlasky nevyschnu (aj to nie vzdy) a napr tricko s dlhym rukavom a nejake nohavice na spodok alebo som davala aj bodicka aj tricko aj nohavice(a to uz bolo vela)..ja neviem aky byt mate..my mame v spalni a detskej zimu, lebo je na severnu stranu a rohove izby..takze je tam zima (ale teraz sa super spi) no obyvacka a kuchyna to je stale teplo takze to prisposobujem tomu..skus menej obliekat...mne povedali,ze mam skusat na zatylku ak je teply tak je dobre(aj ked ma napr studene rucicky..deticky nimi hybu jedna radost to preto ich maju zväcsa studene) hlavne nech ma nohy teple a ten zatylok..ak je tam spotene babo,tak je velmi oblecene a ak to ma chladne tak je babatku zima..ja sa podla toho riadim...a myslim,ze zatial to funguje..tak vela stastia 🙂

lucialen
7. aug 2010

Janka, no kamoska to nemala super, ona bola otvorena posledne dva tyzdne zevraj na 9, neviem ci cm alebo prstov, a nic z toho, aj tak je vyvolavali 4 dni po termine. Vyvolali jej rano, ale ziadne bolesti neprisli, ze ju nechali tak, lebo mali vela roboty, o 13h jej prepichli vodu a potom rodila do 15.10. Primar, ze jej povedal, ze epi si davaju tie, co rodia 12hodin, tak si nedala a pekne si to odtrpela. Nakoniec uz nevladala dychat ani maly tak ho vytiahli. Maly mal 3230g, nebol az taky velky. Ale si robila srandu, ze primar uz urcite olutoval, ze ju odhovoril od epi 😀 😀
Pekne sa nauc to kojenie a o nejaky mesiac uz mozes davat rady ty nam 😉
Ozaj, uz viem, kto je tvoj priatel, alebo manzel, neviem, to som ani netusila. On je moj rocnik, chodil na tu istu ZS ako ja, len do inej triedy 😀 Som si spomenula, lebo som ho dnes videla v tescu v pd, tak som kukala, ci tam nie je nejaka baba s kocikom, ze by som ta videla na zivo 😉 😀

janka_michal
8. aug 2010

@hankast no a este som zabudla,ze na klbiky pojdeme do zh, pretoze ja som si 23tieho zmenila trvaly pobyt a 25 som rodila,takze som si nestihla vybavit novy obciansky a tym padom mi nechceli vydat rodny list malickej a nasledne mi ju nechceli prihlasit do zdravotnej,pretoze tam treba rodny list a na socialku tiez a pod..takze som si musela ist vybavit novy obciansky do pd a teraz cakam kedy mi pride a potom pojdem do zh..a asi to vynde zrovna aj na tie klbiky, aj rodny list zoberem..no proste katastrofa..som sa normalne rozrevala,ked som sla a nikde nic nevybavila :(

janka_michal
8. aug 2010

@lucialen a to co je,ze ju nechali na tolko otvorenu a to bola doma ci v nemocnici??no nemala to bohvie co veru :( ale aspon, ze uz to ma za sebou a ze su v poriadku...uz teraz len vela,vela trpezlivosti :D no ja musim povedat,ze mame super dietatko (je poslusna)no dnes v noci to bol horor..tak ma hlava boli som sa vobec nevyspala..aaaaa...no a Michal tiez hovoril,ze ta pozna a ze si ta nevsimol..no nebola som s nim v tescu, bo sme sa trosku pochytili..tak sa zobral a siel nakupit do pd :D vsak hadam sa niekedy stretneme 🙂 a ako sa ti dari?ako sa citis co malicky,

lucialen
8. aug 2010

Janka, tych papierovaciek okolo narodenia dietata je fakt dost 😒 Uz sa tesim... Nam povedali u nas na matrike, ze ked sa maly narodi, treba ist s papierom o narodeni na matriku v ZH a tam na vidaju rodny list a nejake papiere poslu ku nam na obecny urad, ze maju noveho obcana a tam uz nemusime ist.
Kamoska bola doma, povedali jej, ze to moze prist hocikedy a poslali ju domov 😒 Ale vidis, otvorena a nic sa nedialo.
V tescu som si iba isla kupit nieco male na jedenie lebo som odpadavala od hladu a potom som sa vtrela do prednostnej pokladne, len tam som si ho vsimla s vozikom 😉
Inak moj maly vporiadku, zajtra mame poradnu, som zvedava co nove doki povie 🙂

hankast
8. aug 2010

@janka_michal AHOJ takže to maš pestre.Neviem čo bola dnes za noc ale ani moj malý nespal tak ako doteraz zaspal asi o polnoci potom už spal ale do vtedy hrôza.A to nehovorím o staršom ten zaspal asi o pol druhej takže ani som nevyspatá a hlava ma bolí ako kona .Ja pojdem asi do Bojníc alebo na unikliniku ešte neviem kde nás zoberú zajtra to idem obvolať nakoniec možno skončím v Ziari uvidíme.K vybavočkám na uradoch sa radšej nevyjadrujem ešte tiež musím isť na socialku do tridsať dní som zvedavá kedy tam pôjdem s dvomi deťmi.
@lucialen ahoj netreba Vám žiadny papier o narodení ten automaticky posielajú z porodnice potrebujete len občiansky preukaz obidvoch rodičov.Pre rodný list može isť len manžel aj ked budeš v nemocnici len nezabudni na ten občiansky.

lucialen
8. aug 2010

Hanka, dakujem 😉 Tak to len poslem mm, nech ide vzydvihnut rodny list. Aspon im tam nic nemusi vysvetlovat, lebo on je cudzinec a ta slovencina este nie je taka na urady 🙂

janka_michal
9. aug 2010

ahojte babule..musim povedat,ze dnesna noc bola celkom v pohodke..tak som rada..len na mna ide zase akosi unava..od rana som sa nezastavila (som bola u maminy trosku opalovat malu doobeda) a teraz nam krasne svieti do okien no malicka spinka a je mi luto ju budit tym,ze ju vyzleciem a budem prenasat..tak asi ztoho zase nic nebude :( napisem resp. preposlem sem co mi pisala laktacna poradkyna..hadam to pomoze aj vam (hlavne prvorodickam) chcem dat malej prepichnut uska co by ste mi odporucili?skor u dr normal ihlou alebo nastrelit?da sa aj tak aj tak..ja som to chcela uz v porodnici ale v zh to nerobili (v handlovej ano) tak sa neviem rozhodnut..u dr to bude malu boliet bude velmi plakat a ja asi s nou :( ale mozme jej dat hned nase nausnicky..no a ked jej nastrelia,tak musi mat tri tyzdne tie nastrelene..tak neviem

janka_michal
9. aug 2010

takze tu su tie rady od laktacnej poradkyne :

Napíšem Vám pár základných rád, ktorých keď sa budete držať dojčenie určite
bude úspešné:
1. keď sa malá zobudí, najskôr si ju dajte na prsník, až potom prebaľujte.
Dieťatko sa totiž zobudí na hlad a nič iné ho nezaujíma. Ak ju budete
najskôr prebaľovať, hladná sa rozplače, plačom unaví, vystresuje a keď ju
dáte na prsník už nebude spolupracovať tak, ako by spolupracovala, keby ste
si priložili hneď po prebratí. Aj tak počas dojčenia bude cikať a kakať a
musíte ju znova prebaliť a máte ďalšiu plienku fuč. Prebaliť ju môžete po
nadojčení, alebo v prestávke, keď začne zaspávať. Prebalením ju trošku
preberiete a potom si ju znovu môžete dať na prsník až pokiaľ nezaspí. Vôbec
sa nemusíte báť toho, keď si počas manipulácie pri prebaľovaní vygrcne, je
to úplne nornálne. A po prebalení jej vždy môžete ešte ponúknuť prsník.
2. malú nedojčite v zavinovačke - čím viac vrstiev niečoho je medzi Vami,
tým ďalej je od Vás malá a tým viac sa musí naťahovať a to prisatie potom
nie je dobré. Ak sa bojíte manipulovať s ňou bez zavinovačky, tak buď ľahko
zaviňte do plienky, alebo keď si ju dáte k sebe, zavinovačku roztvorte tak,
aby bola len pod malou, ale nie medzi Vami
3. keď si ju budete ukladať k sebe na dojčenie, mala by byť bruškom otočená
k Vášmu brušku, aby nemala hlavičku vykrútenú nabok. Hlavičku s telíčkom tak
budem mať v jednej línii
4. ručičky jej dajte tak, aby Vás ako keby objímala, aby nemala ručičky pred
sebou - tým by sa od Vás odtláčala
5. vyvolajte u nej hľadací reflex - bradavkou jej prejdite po hornej pere od
kútika po kútik, prípadne jej aj šteklite líčko až kým pusu neotvorí
dokorán. Vtedy si ju pritlačte k sebe - musí ísť ona k prsníku, nie prsník k
nej. Nebojte sa jej pritlačiť chrbátik k sebe, tak sa lepšie prisaje -
hlavičku bude mať mierne v záklone, bradičkou bude tlačiť zo spodnej strany
na prsník a noštek bude mať voľný
6. v puse by mala mať čo najväčší kus dvorca, nie len bradavku. Bradavka
smeruje hlboko do úst - na podniebie, čím jej zasa trením o podnebie vyvolá
sací reflex. Dieťako z prsníka saje úplne iným spôsobom ako z fľašky a môže
tam byť neviem aký "dokonalý" cumlík. Z fľašky saje podtlakom, ako keby ste
pili vodu cez slamku a na prsníku ďasienkami stláča dvorec, čím si vytláča
mliečko do pusy a cez bradavku to vyteká von. Preto je tak dôležíté, aby
mala v puse aj dvorec, nie len bradavku. Stláčaním bradavky by nedostala
žiadne mlieko a okrem toho by Vám ju riadne zničila
7. prsník držte v "C" úchope, nie v nožnicovom. To znamená, že palec je cca
2 cm nad dvorcom, zvyšne porsty obopínajú prsník zo spodu. Je dôležité aby
palec bol ďalej od dvorca, lebo keby bol na dvorci, deformovali by ste tvar
prsníka melej v puse a pri sacích pohyboch by skĺzala na bradavku
8. skontrolujte, či má spodnú peru vyhrnutú smerom von. Ak tak nie je, jemne
jej potiahnite za bradičku a ona ju vyhrnie. Pocítite pri tom aj úľavu. Je
to ako keby ste Vy pili z pohára a spodnú peru by ste nemali zo spodu, ale
vo vnútri pohára...
9. sledujte čo malá na prsníku robí - buď budete hneď zo začiatku počuť
prehĺtanie, alebo jej sledujte podbradok - budete vidieť sacie pohyby a
potom pauzičku. Zasa sacie pohyby, pauza... Sacími pohybmi si nazbiera
mliečko do pusky a pauza je prehltnutie. Nesledujte pri tom hodiny, na
prsníku ju nechajte tak dlho, ako toto robí. Ak začne zaspávať, ale bude pri
tom robiť aspoň sacie pohyby, stlačte prsník. Tým jej streknete do pusy
mliečko, ktoré bude nútená prehlnúť a navnadí sa na ďalšie papanie. Toto
robte stále, kým to bude fungovať. Ak zaspí úplne a prípadne aj pustí prsník
z pusy, tak jej spravte prestávku, môžete ju nechať odgrgnúť, práve vtedy ju
prebaľte a ak sa preberie, znovu jej po prebalení ponúknite prsník. Ak
zaspala úplne, tak ju nechajte spinkať. Keď bude znovu hladná, zobudí sa.
10. Pri dojčení vôbec nesledujte hodiny, nedojčite ju podľa časového
rozvrhu, ale podľa toho, kedy sa ona sama prihlási o jedlo. Aj keby to malo
byť zo začiatku každú pol hodinu - hodinu. Potrebuje chvíľku čas, aby sa
naučila správne a efektívne papať z prsníka a to sa naučí jedine dojčením.
Aj keď to bude zo začiatku namáhavé, ale po čase keď zosilnie, bude schopná
sa napapať na jeden šup aj za 5 minút a vydrží spinkať aj 2 - 3 hodinky v
kuse.
11. Ak sa Vám nalievajú prsníky a nie sú mäkké ale tvrdé, pred dojčením si z
nich odsajte mlieko aby prsníky zmäkli. Na tvrdý prsník sa dieťatko nedokáže
dopre prisať a poradne sa napapať. Paradoxne mäkký prsník (čo niektoré
mamičky považujú za nedostatok mlieka) je pre správne prisatie oveľa
lepší...

hankast
9. aug 2010

@janka_michal ahoj Jani dakujem za týchto par rad ani nevieš ako mi padli vhod a to mam druhé dieťa prve som však nekojila.Zistila som že kopu veci ešte neviem,ale zasa som o niečo mudrejšia.Malinka ako? poslucha?Prosím Ta o kolkej ju večer kupaš a ukladáš spať?Ja malého kupam kolo siedmej a to mi skor potom nezaspí ako o desiatej a to som ho už kupala aj šiestej a nepomohlo.
@lucialen Kludne ho môžeš poslať aj moj bol sam.

lucialen
9. aug 2010

Ahojte 🙂 Dnes som mala poradnu, ale moj doki primar mal dovolenku, tak zastupoval neviem presne ako sa vola Zeli...., ten mlady. Vam poviem, horsie vysetrenie som este nezazila. To tak bolelo, ze som aj hviezdicky videla. Aj som mu povedala, ze auuu 😀 On ze, uz koncim ale este hlbsie sa zavrtal, uz som bola taka nasponovana od bolesti, brrr. A samozrejme ma to bolelo este cele poobedie. No dufam, ze mu to len so mnou nevislo a inak je dobry 😉
Janka, dik za rady, nastudujem si to 🙂

hankast
10. aug 2010

@lucialen ahoj ten doktor sa volá Zeliznák. Bol mi pri pôrode videla som ho vtedy druhýkrat v živote.Naprvýkrat sa mi zdal taký neprístupný,doležitý a pravdupovediac som si v duchu vravela len nech mi nie je on pri porode, ale opak je pravdou.Je to super doktor či po odbornej stránke ale ma aj ludský pristup,je sice pri vyšetrovaní trošku tvrdši ale to sa da prežiť.Vdaka nemu mam na pôrod veľmi dobre spomienky .Celý čas bol velmi milý a priatelský aj na vizite.Bol za mnou asi dvakrat aj na izbe spýtať sa ako sa mam a či je všetko ok a to už nemusel.Podla mna je to super lekár.

hankast
10. aug 2010

@lucialen prepač ani som sa nespytala ako dopadla poradna dufam že ste v poriadku Ty aj babo?

lucialen
10. aug 2010

Hanka, dik za priezvisko 😉 no mne prisiel taky nemastny neslany, ale take dni mava aj Durkech, hlavne zo zaciatku, ked som bola nova. Ale tak nemozu byt vzdy v super nalade, ved su v robote 🙂 Aj kamoska mi vcera hovorila, ze ju tiez na poslednej poradni vysetroval a ze nic moc, ale inak hovorila, ze bol velmi mily.
Na poradni vsetko ok, vela sa toho nedialo, len mi vysli pozitivne bielkoviny v moci, ale nejak mi to nekomentovali, tak asi nic dolezite 🙂
Hanka a ty si z Lazian? Som myslela ze zo ZH 😕 Som mala spoluziaka z lazian, mozno poznas, Tomas Krajči? 27 rokov

hankast
10. aug 2010

@lucialen ahoj,ano som z Lazian a Tomaša poznám velmi dobre robila som s jeho mamou si týkáme a občas k nim chodím na návštevu.Maš pravdu nemôžu byť vždy vysmiaty majú toho dosť a poviem Ti pravdu mala som pred nim obrovský rešpekt a možno trošku aj strach ale nakoniec to dobre dopadlo.Tie bielkoviny by nemali byť problém pokial nemáš vysoký tlak aspon tak som počula.

lucialen
10. aug 2010

Jej Hanka, tak ho pozdrav od spoluziacky Lucii, bola som iba jedna a on sedel za mnou robil zle 😀 😀 Som ho nevidela 9 rokov, odkedy sme skoncili 🙂

janka_michal
10. aug 2010

@hankast ahoj ahoj 🙂 som rada,ze ti tie rady pomohli..aj mne veru..lebo ta moja dr ma tak vystrasila,ked povedala,ze mala nepribera riadne ze dovidenia..tak ja uz som kupila aj francuzske mlieko..no tieto jej rady mi tiez padli v hod a zase kojime osto sest..a dobre je..malinka je podarena akurat spinka..uz nam zacina pekne svietit tak ju dam opalovat ked sa zobudi...vcera som ju dala az okolo tej 6tej a to uz je nic..no a malinku kupem ako kedy ale cca o 7 (este nemame rezim poriadny) no snazim sa tak o tej 7..ja to robim tak,ze ked sa zobudi napr o pol 7tak jej dam papat ale nie vela..len tak aby neplakala pri kupani od hladu a potom jej dam este veeeeeeeela, veeeeela po kupani..ona je taky hladosko a zaspinka hned a takze ona cca o 8 uz spinka a ked sa dobre napapa tak spinka do tej 23:30 cca..pol hodka hore, dole..raz sa aj nam stalo,ze zaspala az o pol 11 ale nastastie len raz..no mozno je to aj tym,ze ona vela spinka, ze ma tu zltacku..no napr v noci ja ju neprebalujem...skusala som to,ale vzdy sa tak prebrala,ze potom sa jej nechcelo spinkat a bola hore aj hodku vyse..a ked mam s nou vykecavat o 3rano tak si to vies predstavit..tak ju vzdy az nadranom prebalim..okolo tej 5tej pokial neplace,ze jej vadi,ze je pocikana a pokakana tak ju neprebalujem..ja by som ju.no vravim prebere sa pritom a hruza des potom..jaaaaaaj akurat sa zobudila malicka moja krasna..tak musim utekat ptom este napisem
@lucialen..a co vsetko v poriadku na poradni???no mne ten Zelinak ci ako sa to vola bol dvakrat na vizite a v pohode bol milí tak ja nemozem nic na neho povedat..ale mna sa ani nechytal len mi kukol medzi nohy na jazvu popytal sa a isiel prec..a veru nastuduj si to kojenie..pomoze ti to...a porodnici zo zaciatku budes kojit tak 10min na kazdom prsniku,lebo nebudes mat este mliecko na zaciatku tak to preto, aby sa cim skor spravilo..tak cim viac si maleho prikladaj a hlavne aby si bradavky zvykli..zober si nejaku mast..ja mam aj zo znacky materna ci ako sa to pise..neviem kuknem to potom taky gelik ci mast je to skor a stala 16€ ale pomohlo mi to no maju aj take ako vlhcene vreckovky ci co to je neviem presne to je niecim napustene a ze to velmi ulavuje pri tych bolestivych prsnikoch..no je ich tam 10 a stoji to 17€ a ked uz raz jeden otvoris tak proste potom len vyhodit..tak preto som si ja skor tento kremik a aj ten je super..

tak sa drzte mna caka velkaaaaaaa kopa zehlenia..az sa mi chce plakat, ked to vidim..nenavidim zehlenie..tak hadam vecer sem este kuknem a pipiseme..drzkajte sa 🙂

lilly21
10. aug 2010

@lucialen tiez suhlasim s babami... zo zaciatku posobi tak arogantne, ale je v pohode, podla kamosky sestricky najlepsi. ja som ho chcela, skoda, ze to nevyslo..
a s kojenim som sa aj ja teda natrapila, skoro tri tyzdne sme chudli (ale zas, mali sme z coho 😀 ) uprimne, tie navody mi moc nepomohli a necakala som, ze to bude tak boliet.. ale nakoniec sme sa rozbehli (obcas az prilis 😀 )

fatimuska
12. aug 2010

ahojte, ako sa vám darí?

janka_michal
12. aug 2010

ahoj ahoj..no nam sa dari dobre..malicka mala super noc..sa zobudila len tri krat a spinkala do 8do rana..tak sme sa aj vyspali 🙂 no len uvdime co to bude dnes...nejak dnes vymysla..aj hodinu ju mam na cickoch no a ona uz netaha a potom place ze este chce..neviem co to s nou dnes je..mozno je to aj tym teplom alebo co..a mna nejak boli hrdlo ale dost ze dost..tak sa bojim,aby som neostala chora :( a vy sa mate s chalanmi ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre