Máte skúsenosti s pôrodnicou v Žiari nad Hronom?

darja17
22. okt 2009

Nedočítala som sa nič o pôrodnici v ziari nad hronom, prosím Vás ak má niekto nejaké skusenosti, prosím napíšte. Stále je len ospevovana Nemocnica v Banskej Štiavnici. ďakujem za radu.

bambulka82
2. dec 2011

@katkaking ja som rodila v Ziari v septembri..zazmluvnovali sme si k porodu primara a mala som planovany porod..platili sme 200€..mne vtedy povedal, ze porod mi moze vyvolat par dni dobredu, ale musim mat ukonceny 39tt..ze skor nie, jedine ak by boli vazne zdravotne problemy..ja som rodila 5 dni pred terminom..

@drnduliak mala si vyvolavacku? ja ano a bola to pohoda 😉 nemas dobru skusenost?

drnduliak
2. dec 2011

@bambulka82 tak ako bolo fajn, ze som prisla v klude s tastickou do porodnice, tiez som rodila u Durkecha, ale to je asi jedina vyhoda....bolesti hrozne, kazdu minutu kontrakcie hned od zaciatku, o druhej som bola otvorena na 3 cm (vyvolavacku mi dali okolo siedmej)....esteze mi potom dali epidural, inak by som sa im tam otvarala dodnes...ako druhy raz by som sa uz na to veru nedala

bambulka82
2. dec 2011

@drnduliak tak to mi je luto 😔 mne dal vyvolavacku o pol osmej, o jedenastej prepichol vodu..dovtedy som skoro nic necitila, iba take slabucke bolesti ako na MS..o dvanastej ma dali lezat na salu..sice som sa otvarala, ale krcok som mala tuhy, tak mi pichli este nejaku injekciu do stehna..to vobec netusim, co to bolo..no a potom tu hodinu som mala bolesti..o jednej sa maly narodil..druhy krat tiez asi len takto pojdem

drnduliak
2. dec 2011

@bambulka82 tak to si mala fajn 😉 mne sa prave vobec nepacil ten nahly nastup bolesti a boli teda fakt dost silne...tiez mi potom prepichol vodu, a to som uz myslela, ze sa budem po stenach skriabat...ale pomahala mi sprcha (odmietala som z nej vyjst 😀 ) a fitlopta, ale tu mi potom zakazali, ani neviem presne preco. v mojom pripade vdaka bohu za epidural, to sa mi ulavilo, aj ked ani zdaleka nie tak ako som si predstavovala...ale hlavne ze vsetko dobre skoncilo a mam krasne dievcatko 😉

bambulka82
2. dec 2011

@drnduliak v sprche som bola aj ja stale 😀 😀 a lopta mi ku koncu tiez velmi pomohla 🙂 a na tu bolest sa da hned zabudnut, ked uvidime to nase vytuzene babatko 😉

katkaking
2. dec 2011

@drnduliak a kolke dietatko si rodila? lebo mne pri prvom porode dali nieco na urychlenie - to bolo po odteceni plodovej vody a tiez som mala od podania infuzie hrozne bolesti na nevydrzanie a trvalo to 10 hodín...druhý porod bol o polovicu kratsí a silné bolesti som mala asi len 2 hodky, tak snad tento treti bude este kratsi a bolesti tiez len chvilku...🙂

drnduliak
2. dec 2011

@katkaking ja prve...ako necakala som ze to bude rychle a bezbolestne, ved prvy porod je vacsinou najhorsi, takze tiez dufam, ze ten dalsi bude vacsia pohoda 😎 ale uz urcite bez vyvolavacky 😉

katkaking
2. dec 2011

@drnduliak jasne, neboj, urcite bude lahsi a najma kratsi 🙂

drnduliak
2. dec 2011

@katkaking no, hadam sa k tomu este niekedy odhodlam 😉

monika2606
2. jan 2012

Ahojte, chcela by som vedieť či mi odporúčate ísť do žiaru do pôrodnice, lebo čítam tu je pozitívne aj negatívne, zatiaľ ma každý posiela do žiaru tak som bola viac menej aj rozhodnutá že pôjdem tam. Už sa mi to blíži, chcela som sa spýtať či ako prvorodička potrebujem absolvovať nejakú predpôrodnú prípravu, či je to nutné alebo len v môj prospech. Ešte som nerodila tak mám veľký strach, ešte vlastne neviem čo ma čaká a do čoho idem.
A ešte som sa chcela spýtať čo ste potrebovali mať so sebou, našla som nejaký zoznam na internete tak som chcela vedieť či je to všetko alebo ešte niečo treba alebo ste niečo mali a nepotrebovali...tak ak budete mať čas tak budem rada ak mi napíšete, vopred ďakujem

vefi89
2. jan 2012

@monika2606 ahoj 🙂 ja som rodila pred necelými dvomi rokmi, a bola som vcelku spokojná... žiadnu predpôrodnú prípravu som neabsolvovala a ańi mi nejak nechýbala 😅
personál aj pôrod bol fajn, no nemala som žiadne komplikácie, tak inak to ani nemohlo byť 😀

so sebou ti treba: hygienické potreby- šampón, sprcháč, toal. papier, vložky, nočná košela, župan, papuče, odporúčam ti aj popôrodné sieťkované nohavičky (to bolo ako vykúpenie😀 )
a pre bábo plienky, dve látkové plienky, osuškovú plienku, mydlo.. krém na zadoček aj lieh mi dali tam, žiaden olej, ani krém a dokonca ani vlhčené utierky... a potom až keď pôjdete domov, aby ti priateľ/manžel doniesol oblečenie pre malé...
a myslím som na nič nezabudla, ak by ma niečo napadlo, dopíšem 😉

monika2606
2. jan 2012

@vefi89 ďakujem veľmi pekne 🙂 a som rada že si mala taký dobrý pôrod bodaj by to aj mne tak vyšlo hihi
Ale chcela som sa opýtať...našla som niekde že potrebujem aj nejaké podložky na posteľ, je to pravda? a ak áno tak to kúpim v lekárni? neviem ani ako to vyzerá nikdy som o tom nepočula hihi
Pomaly sa veru ja už začnem chystať...aj keď sa ma každý pýta že na čo tak skoro lebo termín mám 4.apríla...ale keď to budem už mať nachystané budem mať lepší pocit, a nechcem si nič privolať..ale človek nikdy neviem

vefi89
2. jan 2012

@monika2606 ja som nemala 😀 to sú jednorázové podložky, a áno, v lekárni ich kúpiš 😉
ja som si pred pôrodom pýtala aj ich nemocničnú košelu, aby som svoju nezasrala krvou 😀 a veru, dobrý ťah to bol 😀 odporúčam 😀 a po pôrode som nabehla do sprchy, a prezliekla som sa do svojej 😀😀😀
podľa môjho názoru je priebeh pôrodu závislý od toho, čo sa ti odohráva v hlave 😅 ja som sa vôbec nebála, nemala som stresy, ani nič podobné 🙂 treba si to zrovnať a povedať si tak čo, zvládli to milióny žien, musím aj ja 🙂

monika2606
2. jan 2012

@vefi89 no tak ja si pre istotu asi kúpiť tie podložky...ale možno ich teda tiež nebudem potrebovať
No to som počula že je dobré si obliecť nemocničnú košelu 🙂 tak si aj ja vypýtam hihi
dobre teda tak aj ja sa budem snažiť myslieť pozitívne a nepochybovať o tom že to skvele dopadne 🙂 ja už sa veru aj teším....ale aj tak..nech už to mám za sebou 😀

vefi89
2. jan 2012

@monika2606 ono pokiaľ nie sú vyslovene komplikácie, tak to je celkom fajn 🙂 teda ja som mala asi ozaj obrovské šťastie, ani bolesť som nepociťovala nejak veľkú, pritom som odmietla aj oxytocín, aj epidural 😀 oxytocín mi dali až po pôrode, aby som sa vyčistila?? alebo nechápem prečo 😀 kontrakcie od začiatku boli ako keĎ ťa bolí pred alebo počas mrchy, už finálne stáli za to, ale nebolo to dlho, tak sa dalo zvládnuť..a samotný pôrod vôbec nebolí, ani nič, dokonca som ani nevedela, že ma nastrihli 😀😀 a hneď ako mi ukázali púpatko, som zabudla na všetko 🙂 teda ak smiem za seb azhodnotiť, tak najviac ma bolelo šitie 😀😀😀

jenta
2. jan 2012

@monika2606 ahoj, ja som tiež z Handlovej a rodila som v Žiari pred vyše rokom a môžem ti len odporučiť. Mňa by do Bojníc nedostali rodiť ani párom volov 😀 Na predpôrodnú som ale chodila do Bojníc, lebo som nevedela, či v Žiari niečo také je. Pôrod mi vyvolávali, bola som po termíne, a nakoniec došlo ku komplikáciám a malý musel ísť von cisárskym. Boli pri mne traja doktori, takže na nedostatok starostlivosti som sa nemohla sťažovať 😀 Aj po pôrode bola starostlivosť super, manžela pustili na druhý deň za mnou na izbu a doniesli nám aj drobca, nech sa spolu potešíme 🙂 Ja by ti môžem Žiarsku pôrodnicu len odporučiť 🙂
A čo sa tých podložiek týka, tak mávajú ich niekedy aj v Lidli, detské podložky na prebalovanie. Sú menšie ako tie pre dospelých z lekárne, ale svoj účel u mňa splnili 🙂 Keď bola podložka mokrá alebo špinavá, tak som ju vyhodila a dala novú.
A košelu na pôrod mne ponúkla sama pôrodná asistentka, že čo si budem svoju špiniť 🙂 ale ak ti ju neponúknu, tak si vypýtaj, nebudeš mať potom starosti s praním 😉

zuzzinad
3. jan 2012

@monika2606 Ahoj aj ja som rodila v Žiari pred 5mesiacmi. žiarsku nemocnicu len odporúčam, bolo tam dobre a dobre sa o mna aj o malého postaali. Ja som tiež nevedela že či mám ísť na predpôrodnú prípravu, ale nakoniec som sa rozhodla že hej, stihla som ísť až jeden krát ale aj to mi dalo veľa. Ale ako prvorodičke ti to odporúčam, vedie to hlavná sestra z pôrodnej sály. Mne to teda dalo veľa, povedala mi ako dýchať pri pôrode, mohli sme sa jej opýtať hociaké otázky čo nás "trápili" a na konci hodiny sme sa jej opýtali, či sa môžeme ísť pozrieť ako to vlastne na pôrodnej sále vyzerá a úplne v pohodičke nám všetko ukázala a keĎ som už išla rodiť, tak som vedela že čo aako. Podľa mňa kľudne už aj teraz v januári si tam zavolaj a keď pôjdeš na viacej cvičení len dobre pre teba a nebudeš mať taký stresový pôrod. Ja som rodila len tak znenazdajky, išla som na kontrolu a hneď si ma tam nechali a kým ma zapísali, tak mi pukla plodová voda, ponúkli mi ich košeľu a šlo sa na vec! Rodila som bez epi, lebo som ju nestihla, ale vôbec neľutujem, lebo to nebolo také strašné, aj bolesti sa dali vydržať a pôrod prebehol dosť rýchlo. Ak ti môžem ešte odporučiť, tak zober pre maličké aj dáku čiapočku a ponožky na nôžky, predslen bude Apríl a to je ešte chladný mesiac. Ja som rodila v auguste a tiežsom dala malému aj čiapočku aj ponožky. Držím palce a koniec koncov keby rodím ešte raz, tak určite v Žiari.

jedna_iva
4. jan 2012

@monika2606 Monulka nekupuj podložky..ja ich mam celý balík a v porodnici som ich vobec nepotrebovala..tam ti menia každy den ked potrebuješ..chcela som si dať svoje,ale sestra mi povedala nech si to šetrím,že oni mi daju..tak ich teraz používam domka,pre maleho...zopar ti dam a ušetríš na ine veci...a chod do Ziaru ani nepremýšlaj nad iným......xixixi

monika2606
4. jan 2012

@jenta
@zuzzinad
ďakujem vám veľmi pekne 🙂 no tak už nebudem rozmýšlať a váhať a keď to príde tam pôjdem do žiaru. A tam mi dajú nejaké vecičky teda pre bábätko? určite si vezmem aj nejaké svoje to len či ich treba veľa lebo netreba.
Ale na tú predpôrodnú prípravu som sa rozhodla že nepôjdem, nie preto že by som nechcela, rada by som šla ale je to dosť pre mňa ďaleko a nemám sa tam ako dostať len autobusom a teraz mi volako býva v autobuse zle tak asi nechcem radšej riskovať a trápiť samu seba, skúsim si to všetko pohladať na internete

jenta
4. jan 2012

@monika2606 pre miminko ti netreba vecičky, oni ti tam dajú tie "erárne" 🙂 aj keď ja som si zobrala bodyčko, rukavičky a čiapočku, a aj som ich zužitkovala, lebo malý mal 49cm a v tých nemocničných vecičkách mi plával 😀 ale to by ti aj manžel doniesol potom neskôr, inak ti stačí až v deň odchodu domkov, keď ti donesú pre miminko oblečko 🙂

drnduliak
7. jan 2012

@jedna_iva tak ako ti dopadol porod? 😉 mala si aj epidural?

drnduliak
7. jan 2012

@monika2606 mne sa zase podlozky do postele osvedcili, lebo ma nebavilo stale zhanat sestru alebo sanitarku, nech mi vymeni plachtu, kupovala som si tiez tie pre babo, v DM-ku a co som neminula v porodnici ja, pominala mala doma 😉

jedna_iva
8. jan 2012

@drnduliak porod bol hlavne velmi rýchly..za 2 hodky a 20minut aj s cestou do Ziaru bol malinký na svete...chvala bohu som dlho netrpela,lebo EPI mi nestihli dať...prisla som tam na 4 prsty otvorená,kým mi vzali krv a poslali na testy tak za pol hodku som bola už na sedem prstov..takže rychlovka...už som aj zabudla od radosti na to všetko,ale v pamati sa mi uchovalo,že už nikdy viac... 😀

drnduliak
8. jan 2012

@jedna_iva jeeej, tak super:Dgratulujem 😉 ozaj ako z rychlika....no neviem, ci sa da uplne zabudnut, ale tie nase detuse nam za to stoja, ze? 😉 a u koho si rodila?

jedna_iva
9. jan 2012

@drnduliak no mne sa už podarilo zabudnuť,lebo som si 100% istá že to bolo naposledy.... 😀 a jasné že mi malinký stál za to ,aj ked som si to uvedomila až po funuse...počas bolestí som to vnímala uplne inak...chcela som to mať rýchlo len za sebou a nadavala som v duchu.. 😀 ja som mala doktorku Ficaj,bola super a ja som bola spokojná....až po porode som na nu nadavala v jednej chvíly,ked ju zavolala sestrička a prišla mi kontrolovať zašitie a mačkala mi to,lebo som mala opuch...to bol druhý porod a mne až slzy vyhrkli,ale našťastie bolo všetko ok...ale inak klobuk dole pred nou,bola naozaj super....

drnduliak
9. jan 2012

@jedna_iva 😉 aj ja som mala modrinu na rane, ale nic hrozne, nastastie mi to nikto nemackal, asi by som ho kopla 🤐

monika2606
10. jan 2012

@drnduliak no ja tiež rátam s tým že ich využijem keď tak doma, myslím že sa to zíde aj tak
a chcela som sa spýtať, tam dali bábätku oblečenie v pôrodnici? či musím mať svoje? alebo stačí len svoje keď pôjdeme už domov? a môžem si zobrať čo chcem? lebo som čítala na tej stránke žiarska pôrodnica zoznam vecičiek pri odchode a vôbec sa mi nepozdáva tak či si ho môžem podľa seba upraviť. A ešte som tam našla aj príbor a pohár na čaj aj to si mám doniesť? ďakujem

vivien10
10. jan 2012

Ja som tam rodila obe moje baby.Bola som spokojná aj s lekármi aj s personálom.No len to zariadenie a sociálne v katastrofálnom stave.Tretie by som asi išla do tej Banskej Štiavnice ak sa na to ešte odhodlám. 🙂

drnduliak
10. jan 2012

@monika2606 pribor a pohar si urcite zober, to tam nedavaju....a veci pre babo nemusis, daju ti. akurat nejake plienky bavlnene, si zober, najma ak tam budes cez vikend, lebo vtedy neperu a potom v nedelu uz nechcu davat, ze nemaju...:Dja som mala aj ich erarne nocne kosele, boli vcelku v pohode:D

monika2606
11. jan 2012

@drnduliak dobre super ďakujem 🙂 nočné košele mám svoje tak si ich vezmem, iba k pôrodu si vypýtam ich

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre