Môj obvodný gynekológ nie je pôrodník. Čo mám robiť?

ista
25. sep 2007

Ahojte baby, prosim vas poradte. Ja som si uz nasla porodnika a isla som prvy krat sa s nim len dohodnut, ale on okrem oddelenia robi aj ambulaciu na poliklinike mimo nemocnice vo vedlajsej obci. povedal mi,ze staci prist v 34. tyzdni tehotenstva avsak ked som odchadzala,tak sestricka mi povedala,ze sa budem musiet odhlasit od svojhoo obvodneho gynekologa, ked chcem ist k nemu. Ja sa od svojej gynekologicky odhlasim nechcem. Tak to som celkom nepochopila,cize mam ist za nim radsej na kliniku a potom sa nebudem musiet odhlasovat? Lebo napriklad na web stranke Banskej Stiavnice sa pise,ze posledna poradna u obvodneho gynekologa ma byt v 34. tyzdni a potom sa vraj ma najst klinicky gynekolog a uz chodit rovno len k nemu. Ako to riesite Vy??? diki.

tribitka
25. sep 2007

ista, nikto ťa nemôže prinútiť aby si sa odlhlásila od svojej lekárky ak nechceš.....to je inak zaujímavá otázka, ktorú budem musieť aj ja riešiť, lebo môj lekár je pôrodníkom v Ružinove, ja chcem ísť rodiť na Kramáre.... tak dúfam, že nám baby poradia.... 😉
a čo keby si sa opýtala priamo svojej lekárky??

ista
autor
25. sep 2007

No to sa aj chystam jej opytat,nabuduci tyzden mam teho poradnu.

je mi jasne,ze mam slobodnu volbu,ale chcela som ako porodnika prave jeho.

Len zasa je pravda,ze nemozem chodit na dve ambulacie naraz,lebo ako ta "mila" sestricka podotkla,moja gynekologicka bude za mna brat z poistovne peniaze a tento porodnik bude za nu robit...no neviem, kazdpopadne som jej povedala,ze ja sa nechystam odist od svojej.

tak to este zistim.

aini
25. sep 2007

ak chceš svojho pôrodníka, to sa musíš s ním dohodnúť a podľa mňa to je potom tzv.nadštandard a priplatíš si pekné peniažky, čo som počula min.okolo 7000,- sk
ja mám dobrého dr. ale koruniek veru nie nazvyš, švagrinka aj sestra rodili bez zajednaného dr. a v poho

ista
autor
25. sep 2007

Cize cisto teoreticky, by som mohla chodit na poradnu k svojej obvodnej gynekologicke az do "konca" tehotenstva a potom ked uz budem rodit prist rovno do nemocnice ako na akutny prijem? lebo aj to by bola moznost, je fakt,ze platit 7 tisic sa mi nechce.
len som chcela vediet, preco vsetky baby si hladaju porodnika a chodia k nemu pred porodom...(aj bez platenia) asi v tom mam chaos 😀

alenka.a
25. sep 2007

ista, od svojho gynekologa sa odhlasovat nemusis. lebo pokial tvoj gynekolog nie je a ani nebude tvoj porodnik, ma ta pocas tehotenstva v starostlivosti do 34. tyzdna. potom prebera starostlivost porodnik, ktoreho si vyberies a jednoducho za nim zajdes, ze chces u neho rodit a on ta bude mat v starostlivosti az do porodu. takze nenastane stav, ze budes ku obom chodit sucasne.

alenka.a
25. sep 2007

ista, no jo, to je uz dalsia tema, kolko ta ten "vyvoleny" porodnik bude stat 😀

alenka.a
25. sep 2007

ista, ja som tiez nemala zvoleneho porodnika a vsetko prebehlo na jednotku. ide o to, ze tvoja gynekologicka ta bude mat v starostlivosti len do 34.tyzdna. najneskor pocas 34.tt sa musis zahlasit v zariadeni, kde planujes rodit, tam ta vezmu do starostlivosti. a nemusis mat zvoleneho porodnika. a ked dojde na samotny porod, tak bude pri porode lekar, ktory ma prave sluzbu.

sstefi
25. sep 2007

ja som ku "obvod.gynekologičke" chodila až do termínu, potom mi dala papier na príjem a tam som sa už ja rozkukala, čo a ako. Ale keby začal pôrod ešte pred nástupom do nemocky, tak pôrod u službukonajúceho pôrodníka. 😉

ista
autor
26. sep 2007

Alenka, diki, ja som to doteraz presne tak chapala,ako si to pisala Ty,len ma teda prekvapila vcera ta sestrickina reakcia...tak ja tomu doktorovi este zavolam alebo pojdem rovno do nemocnice o 3 tyzdne. Tak diki,baby.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre