MUDr. Čunderlík z Bratislavy. Aký je podľa vás?

rebelocka
2. jún 2007

čítala som nanho len pozitívne nazory, ale ja som skor mala pocit, ze dieta len zmeral a ze sa nezameriaval na nieco podrobnejsie. Dokonca povedal, ze vidi len limitovany obraz, lebo som silnejsia, takze vlastne ani babetko nemohol poriadne skontrolovat. Mam zmiesane pocity

dd2112
11. mar 2011

@boba82 ahoj áno treba sa objednat

boba82
11. mar 2011

@dd2112 dakujem za odpoved. Viete mi niekto poradit na neho telef.cislo, ale na kramare?

chrissa
11. mar 2011

@zaira301 v mojom prípade vyšli zlé výsledky, skríning v druhom trimestri bol pozitívny a mala som vysoké riziko na Downov syndróm. Pán doktor nemal časový priestor na vysvetlenie, že to ešte neznamená, že sa s určitosťou narodí postihnuté dieťa. Poslal ma na genetiku s vysvetlením, že on nie je odborník na chromozómy. Bolo to príšerné obdobie, prežívala som hrôzu, ale bola som rozhodnutá nechať si dieťatko, takže som nešla na amniocentézu. Verila som, že dieťatko bude zdravé, UZV to potvrdzoval, ale pán doktor Čunderlík ma "povzbudil", že i tak nemám 100% záruku, že malý bude zdravý.
Je vynikajúci odborník na UZV, to sa musí uznať, ale ja mám naňho napriek tomu trpké spomienky.

Narodil sa mi zdravý chlapček, ktorý sa má k svetu🙂
Všetko dobré prajem.

zaira301
12. mar 2011

@chrissa ...no mne tiež povedal, že na 100 percent nemôže povedať, že bude všetko OK.....že amniocnetéza je na 100 percent.....prvýkrát, keď amniocentéza potvrdila dawn. synd., tak vtedy som nebola u odborníka, iba môj doktor mi tvrdil, že všetko je Ok...a nebolo....a teraz síce Čunderlík mi povedal, že malo by byť všetko v poriadku, ale ja po prvom raze som išla na amniocenctézu.....už neverím žiadným odborníkom, istota je iba v amniocentéze.....
Aj ja prajem všetko dobre...a dúfam, že aj ja budem môcť po 3 týždňoch napísať, že všetko je v poriadku.....

chrissa
12. mar 2011

držím palce, aby bolo všetko v poriadku!

skybaby
16. mar 2011

Ahojte, prosím vás kto ste boli u dr. Cunderlika na skriningu v prvom trimestri, ako to prebieha? Je to uzv a odber krvi? Alebo len uzv? Ďakujem za info 😉

budhicka
16. mar 2011

@skybaby Ahoj, v prvom trimestri aj krv .

skybaby
16. mar 2011

@budhicka dakujem 😉

demeeri
17. mar 2011

Ahojte.
Vyšli mi zlé výsledky,mám vysoké riziko na Downov syndróm.Chcela by som ísť na 3D ultrazvuk k Dr.Čunderlíkovi.Je pravda,že robí precízny skríning,kde možno rozoznať postihnuté dieťa? Stačí,ak pôjdem k nemu na ultrazvuk alebo radšej na amniocentézu?Čo je váš názor? Môže morfologický ultrazvuk nahradiť amniocentézu?
Viem,že to nie je 100%-né,ale to nie je ani amniocentéza.Navyše tam je riziko potratu,predčasného pôrodu a iné riziká.

skybaby
17. mar 2011

@demeeri ja som bola v prvom tehu u dr. Cunderlika na morfologickom uzv v 20tt a naozaj ho robil veľmi podrobne a trpezlivo všetko popozeral. Ale mala som riziko na razstepy 1:50 a tak som bola pre istotu aj na amnio. No a dcérka je zdravá a je z nej neskutočné sidlo. A každý lekár ti povie že uzv nenahradi amnio ... ale rozhodnutie bude na tebe. Držím palce

andreaju
17. mar 2011

@demeeri ahoj,ja som bola na tom podobne..mali sme tiez vyssie riziko Down.sy.....rozhodla som sa pre amnio aby som mala 100% istotu-chcela som vediet na com sme a vyšetrili ma hned 2mi metodami - robili vsak len jeden odber plodovej vody,takze som mala potom 100% istotu.Naštastie vysledok bol dobry a malicka je zdrava..Morfologicky UVZ je velmi dobra metoda,ale nie 100% presna,zalezi teda na Tebe ako sa rozhodneš...každopadne stres babatku počas tehotenstva neprospieva a Tebe tiež nie....držime palčeky

demeeri
17. mar 2011

@skybaby
@andreaju
Prihlásila som sa na 3D ultrazvuk do Hlohovca,že vraj tam robia aj pre takéto prípady,keď hrozí amniocentéza.Ak budem čakať na morfologický ultrazvuk,tak amniocentézu už nestihnem.
Uvidíme, dopadne 3D.Možno pôjdem ešte na amnio,ale do Bratislavy,kde sa to robí za poplatok 100Eur,a výsledky sú hotové za tri dni.Tri týždne by som veľmi nerada čakala,veď to bude akurát do svadby.Zbláznim sa pre tie stresy 😒

andreaju
17. mar 2011

amniocentezu nemozno nahradit ultrazvokom-aj 3D je vlastne ultrazvuk,ale je fakt,ze lekari vedia zistit takto zmeny na plode,ktore naznacuju Down-hrubsia riasa na krku,chyba nosova kosticka,kratsia stehenna kost...Aky ste mali vysledok NT-šijová riasa?ak je v norme,tak je velmi velka pravdepodobnost,ze babatko bude ok.Inak ta amniocenteza - vysledok fungujte to tak,ze prvy vysledok - za tych 100 Eur vies uz o 2dni-jednou metodou vysetrene iba chromozomy - 13,18,21,X a Y.(tie byvaju najčastejsie poškodene) a o 3 tyzdne sa dozvies stav vsetkych 26 chromozomov,cize opat aj 13,18,21,X a Y - vyšetrene druhou metodou,ktora je v indikovanych pripadoch-ako je tvoj zadarmo-plati poistovna.snaz sa byt v klude-viem ze je to velmi velmi tazk e ale pokus sa..a geneticke vysetrenie si neabsolvovala?

demeeri
17. mar 2011

@andreaju Ale áno,tam bolo všetko v poriadku.Vlastne teraz sa ma iba vypytovala doktorka na rodinnú anamnézu ,aj partnerovu.Všetko je v poriadku.Potom sa ma pýtala,či chcem amniocentézu.Povedala som,že áno,tak ma poslala na ultrazvuk,a tam ma objednali na amniocentézu na budúci piatok.
Asi radšej pôjdem na tú zrýchlenú do Bratislavy,aby som sa nezbláznila do svadby.
Teraz som dostala email z Košíc,tam robia nejaký speciálny ultrazvuk na Downov sydróm.Pýtali odo mňa telefónne číslo,myslím,že ma budú volať.Tak teraz ako rozhodnúť?

andreaju
17. mar 2011

@demeeri nuz skus sa ich opytat /tych v Košiciach/na spolahlivost toho ultrazvuku, aj v porovnaní s amniocentezou..podla mna to bude morfologicky-o nom som pisala-tie jednotlive parametre..nech Ti povedia do telefonu..to rozhodovanie je velmi velmi tazke..zalezi co by si urobila pri pozitivnom vysledku-t.z.ze vam by potvrdili Down...ja som potrebovala 100%istotu-mala som malo času,preto som sla na amnio aj napriek riziku potratu..inak to riziko je velmi velmi male...ta zrychlena amnio ma velmi upokojila a vysledky o 3tyzdne mi to len potvrdili...nechcem Ta nahovarat na tu amnio...ale mne to velmi pomohlo odburat stres..ide o to,ci si babatko nechas ak by bolo chorucke, ak ano tak Ti je amnio zbytocna..a este jedna dolezita vec...poznam vela mamiciek,ktore mali skrining pozitivny a babatko bolo zdrave..prajem vela sil na rozhodovanie..daj vediet ako si sa rozhodla...

helusik
6. apr 2011

@chrissa Ahoj ja som bola v pondelok u MUDr.Čunderlíka v 13.týždni a mala som UZV v poriadku a včera večer som volala ohľadom krvi a výsledky sú pozitívne tak som z toho strašne nešťastná ja verím, že sme zdravý ale celú noc ma to mátalo som rada, že si napísala svoj príspevok trošku ma to ukľudnilo.

zaira301
6. apr 2011

@helusik Ahoj......ja som tiež bola u Mudr. Čunderlíka a tiež UZV som mala v poriadku a z krvi mi vyšli zlé výsledky, išla som na amniocetézu a napokon výsledky boli dobré....môžem ťa ubezbečiť, ak doktor videl na UZV, že všetko je v poriadku, tak to aj tak bude...už tam sa dá vidieť, či dieťatko by bolo choré, alebo nie.....držím ti palce.....

chrissa
6. apr 2011

@helusik Som rada, že ťa môj príspevok aspoň trocha ukľudnil. Viem si predstaviť ten pocit, ktorý máš, stále mám živo v pamäti moje pocity, bolo to len pred 2 rokmi, ja som sa to dozvedela tuším 5.4.2009, že môj prenatálny screening bol pozitívny. Práve pred týždňom som upokojovala kamarátku, ktorá je tehotná, má 39 rokov a vyšiel jej pozitívny screening - pravdepodobnosť na Downov syndróm 1:20, ja som mala 1:200. Bola na amniocentéze, takej, kde čakáš na výsledky len 3 dni (zaplatila si to) a všetko je v poriadku.
Takže, nádej zomiera posledná, treba veriť, že bábo je zdravé a ak treba, uistiť sa o tom na ďalšom vyšetrení. Budem sa tešiť, ak ešte napíšeš. Držím palce, aby bolo všetko O.K. 🙂 Darina

skybaby
6. apr 2011

@helusik mne tiez pri dcerke vysli zle vysledky z krvi v 16tt, bola som na amniocenteze a mala je uplne zdrava 😉 hlavne nesmies zabudat, ze ta krv ti ukazuje iba statisticku pravdepodobnost

zuzana369
21. apr 2011

Ahojte dievčatá, mali ste niektorá Dr. Čunderlíka zazmluvneného k pôrodu? Aké s ním máte skúsenosti pri pôrode? Práve to zvažujem, chodím k nemu do súkromnej ambulancie a uvažujem, či si ho zazmluvniť k pôrodu...viete mi poradiť?ďakovala 🙂

zaira301
22. apr 2011

....a Čunderlík je pôrodník? Myslím, že nie je 😨

zuzana369
23. apr 2011

jasné, že je pôrodník, rodí ako na bežiacom páse 😅

jankohrasko
23. apr 2011

@zuzana369 Ahoj Zuzka, ja som u neho bola pred mesiacom na laparoskopii, super je, velmi som lutovala, ze som si ho vtedy nezazmluvnila k porodu (vtedy som o dr. Čunderlikovi este nevedela). Ked sa zadari druhykrat, tak si urcite zazmluvnim 🙂 Elena

zuzana369
23. apr 2011

@jankohrasko Ahoj Elik, dakujem za info, ja som uz vlastne rozhodnuta, ze si ho zazmluvnim (dokonca mi to sam navrhol), len som chcela v tomto nazore podporit. Drzim vam palce, nech sa zadari co najskor... 😉

jankohrasko
23. apr 2011

@zuzana369 Zuzi, aj ja Ti drzkam palce, nech to mas co najrychlejsie za sebou. A nech ste obe v poriadku 🙂 Neboj dr. Cunderlik je super 😵 😀 😉

zaira301
26. apr 2011

...a koľko berie Čunderlík za zazmluvnenie pôrodu? dík

zuzana369
26. apr 2011

@zaira301 normálne to, čo je dané nemocnicou, to je v podstate zmluva s nemocnicou, že on vykoná pôrod, je to tuším nejakých 236 Eur.

janka449
27. apr 2011

Pán doktor Čunderlík je profesionál. Bola som u neho 21.4. a neľutujem, jediné čo lutujem je, že nebývam v BA a nemám tú možnosť k nemu chodiť. Všetko podrobne a pozorne premeral, skontroloval a naštastie je všetko v poriadku . Čakáme chlapčeka. Bol to krásny zážitok , aj manžel bol pri mne. Fotku sme mali zadarmo. Vrelo odporúčam 🙂

janina.p
30. máj 2011

Ahojte, ja k nemu idem budúci týždeň, dnes môj doktor na UZV zistil, že máme hlavičku väčšiu o 14 dní. Všetky ostatné výsledky sú OK, krv, množstvo plodovej vody, noštek, pery. Iba tá hlavička ☹ tak ma pre istotu poslal k Dr. Čunderlíkovi, vraj je to najlepší odborník na UZV podľa neho, tak dúfam, že nič zlé nezistí ☹

nemko
31. máj 2011

ahojte, ja idem k Mudr.Cunderlikovi tento piatok na Kramare, vedeli by ste mi napisat kde to tam najdem? Dakujem velmi pekne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre