MUDr. Čunderlík z Bratislavy. Aký je podľa vás?

rebelocka
2. jún 2007

čítala som nanho len pozitívne nazory, ale ja som skor mala pocit, ze dieta len zmeral a ze sa nezameriaval na nieco podrobnejsie. Dokonca povedal, ze vidi len limitovany obraz, lebo som silnejsia, takze vlastne ani babetko nemohol poriadne skontrolovat. Mam zmiesane pocity

sisaha
12. mar 2012

@lenka_21 nie, nepoznam, to mas pravdu, ale ked raz existuju na chybu posudky, tak mne ako cloveku by bolo proti srsti vyhybat sa zodpovednosti a utekat pred problemom.

lenka_21
12. mar 2012

@sisaha Vsetci to tak robia ... nielen lekari!!!
Nastastie si mozes vybrat a ak k niekomu nemas doveru tak k nemu urcite nechod ... na SK je kopeeec dalsich dobrych odbornikov a tak si urcite vyberies 🙂 ... Cunderlik je len jeden z nich a aj to len na prenatalny skriining ...

pochybujemtedasom
12. mar 2012

@lenka_21 starostlivost vo Velkej Britanii nikto za vzor nedaval ....

pochybujemtedasom
12. mar 2012

navrhujem mier - pan XY je iste super odbornik na diagnostiku a ani jedna diskutujuca to nespochybnuje, len som chcel dodat, ze su aj dalsi .... a co sa tyka toho pochybenia, tiez musime brat do uvahy, ze to, ci islo o zlyhanie alebo nie by mal posudit niekto iny .... musime akceptovat nieco, ako prezumpcia neviny - ale ak je to pravda, tak je to na zamyslenie, to je vsetko

sisaha
12. mar 2012

@lenka_21 ja este len dodam, ze tak ako v banke musi niest pracovnik zodpovednost za zverene peniaze v pripade manka, alebo ak v predajni napr. niekto rozbije televizor, tak urcite sa to neprejde mlcanim, alebo nevymahanim spôsobenej škody. Preto sa fialke necudujem, ze sa svojho prava domaha zubami nechtami. To co zazila, neprajem zazit ziadnej matke..

fialka76
12. mar 2012

Mám nápad. Vezmite si takéto dieťa aspoň na jeden deň domov. Toto isté by mali urobiť miesto prísahy budúci lekári. Možno potom by naše zdravotníctvo vyzeralo trošku inak. A aj vaše názory by boli určite iné. Treba to zažiť.
Na modrom koníku, ale pri inej téme, sa mamičky na mňa doslova vrhli, že prečo sem toto všetko píšem, že to nikoho nezaujíma. A že mám byť ako jedna mamička, ktorá túto istú situáciu zvláda brilantne, že chodí do práce, začala študovať, zháňať synovi sponzorské dary, a vôbec sa nesťažuje na lekárov, ktorí to spôsobili.
Smutné je keď sa niečo takéto stane, no oveľa smutnejšie je postoj ostatných. Koľko z vás, keď vidí postihnutého človeka, tak mu pomôže? Ani sa na neho len nepozriete.....nechcete, aby takéto deti chodili so zdravými detičkami do triedy (píšem globálne, nevzťahujte si zase všetko hneď na seba, ale buďte úprimné).
A na margo tej mamičky čo to zvláda brilantne, napíšem, iba toľko: nedám moje dieťa do žiadneho ústavu- dieťa má byť s rodičmi, študovať nemusím (už vysokú školu mám, a vďaka lekárovi aj prídem o super prácu), zháňanie sponzorských darov = žobračenie, som si vyskúšala minulý rok ( a žiadna sláva, keď vám firma ako VW alebo SPP a pod. napíšu, že nemajú €).
OK, nemám čas sa tu s vami hádať, lebo ja musím so synom cvičiť, a učiť sa, trénovať chôdzu, cvičiť na lopte, na počítači...a ešte mám aj ďalšie dieťa, ktorému sa venujem.
A tak ako napísala sisaha, chyby sa stávajú, je len človek, ale má aj zodpovednosť...veď za to je platený. Či nie?Ale nemu chýba aj morálka☹

katja78
12. mar 2012

@fialka76 - úprimne, môj manžel má postihnutého brata, on sa postihnutý nenarodil, prihodilo sa mu ako bábätku niečo veľmi zlé, o tom tu písať nebudem, no jeho rodičia to nikdy neťahali po súdoch, hoci mohli..tiež s ním cvičili, chodili po nemocniciach, bol na liekoch, vlastne celá rodina sa mu prispôsobila a dodnes prispôsobuje. Držím palce, aby sa vám darilo 🙂 Ak teda môžem zopakovať otázku, budeme môcť Tvoje snaženie vidieť v niektorej TV? ak áno, tak kedy?

fialka76
12. mar 2012

@katja78 ďakujem! bude to 19.3. na STV v relácii reportéri, ak sa nič nezmení.

zojaaa
19. mar 2012

@fialka76
fialka je fakt strasne a smutne co sa stalo tvojmu dietatku....
ale naozaj nerozumiem naco minas svoju energiu a silu na obvinovanie cunderlika.........to ti ide o to, aby si uznal vinu, aby sa ti ospravedlnil?????
fakt neviem naco, aj tak to uz nic nezmeni.......bol pri tom aj rusnak a ten povie, ze 3 dni mu cunderlik nic nepovedal??? a ty si nemala v nemocnici ziadnu spravu s vysledkami, alebo ked si lezala na kramaroch, neurobili ti ziadne vysetrenia???

uz tu prosim nestras buduce mamicky tym, ze je nezodpovedny.......a ani nemusis odpovedat na moje recnicke otazky....

zelam tebe, tvojim detom a celej rodine zmierenie sa s celou situaciou a vela vela sil a nervou, ktore budete musiet vynalozit na starostlivost o dietatko.....

fialka76
19. mar 2012

@zojaaa veď on je "Nezodpovedný", a mali by to vedieť všetky mamičky, a dokonca aj tie prvorodičky. Aspoň lekárom nedovolia používať vákuum.
Akože ja nechápem teba o čo ide tebe? celý ich postup som tu už písala ne tejto stránke, tak čítaj staršie stránky. A riešilo sa to niekoľko rokov.
A zmenilo by sa toho veľmi veľa, keby si priznal chybu a odčinil čo spravil. Ja musím aj zháňať € na rehabilitácie, na liečenia, na zdravotné pomôcky....ale to tu zbytočne budem vypisovať. taký 2 týždňový pobyt v Adeli stojí 3770€. Liečenie v kyslíkovej hyperbarickej komore 10 dní, ma stojí 1090€.
A to nebudem písať o tom, že po mentálnej stránke je vcelku OK, a chce robiť všetko ako zdravé deti...a nemôže.
A koho to obťažuje, nemusí to čítať.

zojaaa
19. mar 2012

@fialka76
Asi si ma vobec nepochopila....

sisaha
19. mar 2012

@zojaaa preco by sa malo nieco zamiest pod koberec, lebo uz sa stalo a nic to na veci nemeni? Kazdy, kto spravi chybu ma za nu niest zodpovednost!!

zojaaa
19. mar 2012

@sisaha
Ale nech si to riesi svojou sudnou cestou, cez tv a nemusi tu nonstop vypisovat aky je nezodpovedny lekar......
Vsetky sme si to preciali na strane 3, teraz sme na strane 26.....a okrem toho je to aj dobry lekar, odbornik
Nie je jediny lekar, ktory nieco posral.....
A nemyslim, ze je to chyba len jedneho lekara.....

carodejnica
19. mar 2012

@fialka76 Práve som dopozerala síce len koniec reportáže na STV1, ale na tvojom mieste by som robila to isté, nezmierila by som sa a bojovala za spravodlivosť.. zdravie tvojmu synovi nikto nevráti, ale niekto by mal za chybu niesť zodpovednosť.. a presne, ako píše @sisaha prečo by sa to malo zamiesť pod koberec?

sisaha
19. mar 2012

@zojaaa jej prispevok je tyzden stary, naco teda reagujes? precitaj si a pokracuj svojou skusenostou.

carodejnica
19. mar 2012

@zojaaa Ja som napríklad rada, že to tu napísala, lebo nezvyknem čítať diskusie dozadu... nie som síce z BA, ale počula som že viac žien chodí do BA aj z diaľky ku nemu, lebo je dobrý odborník, tak som si to tu chcela prečítať, ako to teda s ním je... je pravda, že to sa môže stať hociktorému lekárovi, ale ak by mal taký lekár s prepáčením gule, tak by sa nebránil zodpovednosti...

sisaha
19. mar 2012

@carodejnica presne tak, keby mal gule, tak tomu chlapcovi do konca zivota posiela zo svojho prijmu peniaze na ulahcenie zivota.

ustrachana
19. mar 2012

ja tiez nemam s cunderlikom dobru skusenost, moj syn ma dve vyvojove vady a ani na jednu neprisiel ☹

fialka76
19. mar 2012

@zojaaa šak nečítaj. telefónne číslo tohoto pána lekára je tiež písané aspoň na 15- tich stranách, a nikto sa nerozčuľuje, že to tu stále niekto vypisuje. A prečo by o tom nemali vedieť ostatné? A riešiť to len súdnou cestou? Pozri si to celé ešte raz, možno pochopíš, že to chceli celé zmiesť pod ten koberec.
Nevzdám sa....to mu môžeš povedať, narazil na dosť tvrdý oriešok. On nemal ani odvahu sa pozrieť ani mne ani Brunkovi do očí, je to obyčajný zbabelec.

sisaha
19. mar 2012

@ustrachana to je mi luto 😒.

fialka76
19. mar 2012

@ustrachana aj mne je to ľúto☹ a určite nie sme jediné ktoré máme zlú skúsenosť s ním

ustrachana
19. mar 2012

@sisaha tak ja to beriem tak, ze uz sa nic nezmeni a som rada, ze mi syncek zije, je to moj najvacsi poklad na svete, vytrpel si toho uz vela, ale je to bojovnik

czechzuzanaba
19. mar 2012

Baby aj ja sem se divala. Ono je to hrozne tezka situace. Jasne ze chapu postoj @fialka76, musi to byt hrozne, kazdy den se divat na svoje nemocne dite s pocitem, ze to tak nemuselo byt....Nechapu postoj nemocnice, mohli zaplatit tech 33000 EUR a aspon trosicku tim pomoct te rodine. Ale zase na obranu Mudr. Cunderlika - urcite je hodne deti, kterym pomohl a spokojenych maminek. Tady se prave ukazuje, jak je prace doktoru narocna a zadne pochybeni se neodpousti a ma dalekosahle nasledky ☹

ustrachana
19. mar 2012

@fialka76 drzim Ti palce, viem nie sme jedine, ale nielen cundo a rusnak su tam "experti"
kazdy jeden to tam vnima ako na pase - odrodia, prepustia, odrodia, prepustia - nikto z nich si nespomenie a nezaujima sa a rodicia a deti sa trapia dalej
mas moj obdiv, ze mas silu bojovat a velmi Ti drzim palce

fialka76
19. mar 2012

@czechzuzanaba akože nechá dieťa dusiť 8 hodín? a náhodou nevedel a stresoval celých 8 hodín? Ak by som bola nejaká "celebrita" alebo zaplatená pacientka, tak som behom minúty na sále, nemyslíš? Ak by sa stalo niečo behom vypudzovacej doby, OK, stať sa môže hocičo. Ale nie, že ho vyslovene nechá...

fialka76
19. mar 2012

@ustrachana ďakujem ti! Obdivovať ma nemusíš🙂

ustrachana
19. mar 2012

@fialka76 viem co je to boj s nemocnicou a okrem toho, ze to nema konca vzdy sa nemocnica z toho dostane ako vitaz ( vedia ako sa z toho dostanu , Cunderlik patri medzi spicku a budu si ho chranit) ale kazdopadne Tebe aj celej rodine drzim este raz palce

sisaha
19. mar 2012

@fialka76 podla mna si ziadas malo... Ja by som pytala trojnasobok tej sumy. Nielen na bezbarierovy dom, ako si pisala, aj vysetrenia, rehabilitacie a lieky nieco stoja...to nie je jednorazova investicia, to je nekonecny kolobeh..

fialka76
20. mar 2012

@sisaha to máš pravdu, ja som hneď vravela, že tá suma je smiešna. No stalo sa to v roku 2004, a podĺa ich úžasného bodového hodnotenia sme mali nárok na 60 000SK. O polroka neskôr už bola suma vyššia. No sumu rátal znalec, a sám povedal, že je to smiešne, že máme možnosť pýtať 10-násobok. Tak nejako vyrátal tú sumu. NO teraz vravel aj ten predseda advokátov, že minimálne 150 tis € si máme pýtať za spoločenské ...inak v Čechách to už začali realizovať. Rodinám, kde vymenili v pôrodnici dieťatká, dávali 10 mil ČK.
Sudkyňa na pojednávaní krútila iba hlavou, že ako sme na tú sumu prišli, a že ja nemám právo si žiadať žiadnu cifru, že od toho je tam ONA. Takže groteska.
A to nie sú len rehabilitácie. Žijeme v dobe, kedy sa za všetko platí, a bude to ešte horšie. Sú napr. kočíky pre ZŤP detičky, no to sú také pálky. Sú aj s minimálnym doplatkom, no škaredé a hlavne ťažké (cca25kg). A ja už teraz mám vďaka zdvíhaniu, prenášaniu Brunka problémy s krčnou chrbticou, takže ďakujem a radšej sme si doplatili 600€ za oveľa lepší kočík. Najnovšie máme problémy s asistentkou, keďže nejaký krásavec na ministerstve odpísal riaditeľke v škole, že Brunko nemá nárok na asistenta. Tak potom aké dieťa, keď nie dieťa s telesným postihnutím? A cvaká to riaditeľka z vlastných zdrojov, no môžem čakať, že to budeme musieť platiť my. A to je stále dokola, stále riešime niečo, čo si rodič zdravého dieťata vôbec neuvedomuje.

nibiru
20. mar 2012

@fialka76 ahoj včera som to pozerala uprimne kramare nemusim hlavne preto že som mala kamaratku ktora tam bola zdravotna sestra(neurologia)preto tam aj rodila cely postup ma škokoval kedže od odtečenia plod.vody ju nechali trapit celych 38h.s vyvolavačkami minimalne otvorenu až ked zacala robit bordel že nech s nou niečo robia že to nieje normalne inde porodia do 24h. urobili sekciu.v poslednej chvili nastastie maly je ok ja osobne som mala tiez nepostupujuci porod mala stracala odozvi po podani oxitocinu ten stopli a poslali ma prechadzat sa do 22h.od odtecenia mi podali dalsiu davu nastastie zabrala a mala sa narodila zdrava ale tiez mi lekarka povedala ze ak by mal zacala stracat odozvi znovu uz to videla na sekciu dlhsie mamicky a deti netrapia....drzim ti pace aby ste sud vyhrali uz len pre kvalitnejsi zivot aby ste mohli synovi dat bezproblemou všetko čo potrebuje a panovovi doktorovi len nech ho hrizie svedomie i ked podla toho ako sa choval(v reportaži) mi prisiel ako jeden aroganty sebec a mali by ho potrestat a platit by to mal zo svojho nie zo statneho alebo nemocnica kedže preukazatelne urobil chybu on !lekarke vypadlo dieta pri porode z ruk!!!!!!!!!!dostala vypoved a bola to len nahoda nastastie dieta je vraj v poriadku.....sestričke spadlo pri kupani babatko (nastastie je zdrave)vypoved!!!!!!!!!!!!okamžita doktor zanedba starostlivost dieta ma trvale nasledky a v pohode si funguje zaraba dalej akoby sa nic nestalo!v reportaži bolo krasne vidiet ako si lekari v ramci zakona kriju svoje zadky!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre