MUDr. Čunderlík z Bratislavy. Aký je podľa vás?

rebelocka
2. jún 2007

čítala som nanho len pozitívne nazory, ale ja som skor mala pocit, ze dieta len zmeral a ze sa nezameriaval na nieco podrobnejsie. Dokonca povedal, ze vidi len limitovany obraz, lebo som silnejsia, takze vlastne ani babetko nemohol poriadne skontrolovat. Mam zmiesane pocity

chrissa
15. okt 2012

@zojaaa teraz som si vsimla, ze si v 36. tt - verim, ze sa nenechas vystresovat. Kazdopadne ja by som uz nic nenechala na nahodu - nerodila by som unho. Dnes uz viem svoje.....on musi privoniat k peniazkom, potom sa spravidla chova lepsie....hoci zalezi aj od vela inych faktorov, sympatia, o koho sa jedna - ake ma zazemie, postavenie...., ci sa vyskytnu zdravotne problemy, a tak.
Lekarska prisaha....zabudni....

zojaaa
15. okt 2012

@chrissa
Hlavne, ze mas zdraveho syna🙂
Ja som tym chcela povedat len tolko, ze mne ak by gynekolog porodnik ako clovek nesadol, hned by som odisla......ale to je kazdeho rozhodnutie....
Vela stastia

timietinka
18. okt 2012

@chrissa Mas uplnu pravdu, tento Doktor Čunderlík = asociácia veľké SKLAMANIE ☹ 😠 ☹

chrissa
18. okt 2012

Tiež máš zlú skúsenosť s ním? Ja som sa doteraz cítila ako "čudáčka", všade spokojné baby, ani zlé slovko som naňho nepočula, moja kamarátka vždy vysmiata a nadmieru spokojná chodí z jeho ambulancie.....hovorila mi, že to bola moja chyba, že som bola v tehotenstve nervózna a že to doktori (resp. chlapi) nemajú radi. Ale keď si spomeniem naňho, aký bol "maličký" a úbohý, keď bol v nemocnici na vizite s prednostom a primárkou!! Zbabelec. Je jasné, že má dobré schopnosti, resp. aj prístroje na USG, ale či je dobrý aj ako pôrodník-gynekológ, resp. chirurgické záležitosti, to mi príde diskutabilné. Možno keď mu slušne zaplatia. Je nemorálny, neetický....proste nikdy viac!!!

timietinka
18. okt 2012

@chrissa Je nás veľa zo zlými skúsenosťami s Dr. Čunderlíkom, pretože po tom ako som sa stala "čudáčkou" ja, že som s ním mala smutné skúsenosti, začala som dostávať IP od žien, ktoré sú skôr čitateľky ako pisateľky s tým, že sú radi, že som aspoň ja nebola ticho, pretože ... skopírujem Ti napr. jednu poštu, kvôli ktorej sa mi len slzy tlačili do očí. Tu je jedna z tých správ 😢
Ja mám vďaka Čunderlíkovi postihnutého chlapčeka. Nechali ma 48 hod na sále, 8 hod boli zlé prietoky, no nič neurobil. Keďže som bola totálne dehydrovaná, nemohli mi napichnuť žiadne infúzky, a odpadávala som od únavy, nevládala som malého vytlačiť. Zavola Rusňáka, ten malého 6 x ťahal vákuom, nevytiahol, nakoniec robili sekciu. Malého museli resuscitovať, lebo mal apgar skóre 1,6,7. 1,5 hod si ho nechali na oddelení...čakali že umrie...a až potom ho previezli do detskej fakultnej, hneď vedľa. Podala som trestné oznámenie, ale my sme tak skorumpovaný štát, že pán DOKTOR z toho doteraz nič nemá. A to mu vinu uznal aj úrad pre dohľad nad zdrav. starostlivosťou. Už som to tu písala na koníkovi, ale baby si ho ochraňujú ako by bol BOH. Nie je, pre mňa je to hnusný lekár, ktorý ide iba po €.
Pekný večer!

chrissa
18. okt 2012

Už sa rozpamätávam aj na tvoj príbeh a ten druhý - to je príbeh pani Dávidovej (tu Fialky?) ? Z tohto príbehu, na ktorý som úplnou náhodou natrafila minulú sobotu, aj na reportáž odvysielanú na Jednotke, som bola veľmi rozrušená, nahnevaná, roztrpčená.....hneď som rozposlala pár známym link na tú reportáž a kamoške, ktorá k nemu chodí a si ho vychvaľuje, tiež - tá to nevedela otvoriť - tam som jej porozprávala, čo sa stalo....ona to uzavrela asi tak: " ja viem, že ty máš s ním zlé skúsenosti, ale ja (moja kámoška) len vynikajúce", ukončila to, že naposledy bola v jeho ambulancii aj so svojim bábom (odrodeným v Belgicku) a že ju tak dôkladne a dôsledne vyšetril! A zase som cítila len hnev a trpkosť!!! A to si neviem predstaviť, ako sa môže cítiť "fialka". Ešte som mala chuť vyvesiť tú reportáž pani Dávidovej na FB. Je to chrapúň.........ale baby sú asi nepoučiteľné.

timietinka
18. okt 2012

Ja som si prave čitala nejake prispevky, a som uplne rozčarovaná - ciiiiii, ženy!!!!! Vy ste niektoré také neempatické ☹ Ty brďko, no a čo, že to fialka76 "rozpisuje" na 3.ej aj 26.ej strane?!? Ano, chuďa zojaaa si to musela citat 2x za život!!! Ach, ved @fialka76 s tým musí prechádzať každým dňom celý život!!! Každým dňom! Celý život!
@chrissa Ja som tu reportáž Fialky nevidela, ale viem si predstavit, ako sa asi tvaril doktor Čunderlík, asi tak ako keď mňa odrodili sestričky, doktor sa podpisal, že pôrod viedol on a nakoniec ma nechcel ani zašiť a naštvaná sestra, ktorá ho nevedela nikde zohnať hoci mal službu, mu povedala: "Pán doktor, aspoň to spravte Vy!" Vtedy ho riadne zarazilo, že sestrička jemu hovorí, že aj on má niečo urobiť, ale uznávam - poslušne spravil aspoň toto.
A k Tvojej otazke - vieš čo je najhoršie? Že fialka nie je jedina, čo takto dopadla - fialka je jediná, čo to aj rieši a myslím, že jediná, ktorá sa dobojovala k potvrdeniu od iného lekára, že tento lekár naozaj nejednal zodpovedne! Keď ešte aj sami právnici povedia, že na Slovensku neexistuje právny štát, tak k takémuto výsledku sa dobojuje naozaj málokto 😖
Vieš, to že baby s ním majú aj dobré skúsenosti, to je super, veď čo by to bolo za doktora, keby s ním ľudia mali iba zlé skúsenosti, ale že namiesto podpory nie sú radšej ticho, ale ešte si zavrtaju do človeka so starosťami a smútkom, ktorý nikdy nebudú musieť zakúsiť a ani pochopiť ... tak to je pre mňa sila! ☹ Tu plati pravidlo, že: "Skôr než začneme niekoho súdiť, mali by sme si najprv obuť jeho topánky a prejsť v nich aspoň kilometer! Teda! Nech si požičajú na dva týždne ich synka, cvičia s ním, zdvíhajú ho, rehabilitujú, cestujú za hyperbarickou komorou, ktorú treba aj platiť a plne sa venujú a potom nech povedia, že to tu zbytočne rozmazáva! 😠 ☹ Ľudská necitlivosť ma vie strašne rozladiť a zosmutniť 😔 😢

chrissa
18. okt 2012

@timietinka Reportáž je od 11,32 min. - Lekárska spravodlivosť. Informácie z tejto reportáže by sa nemali podľa môjho názoru ignorovať.

http://www.stv.sk/online/archiv/reporteri?date=...

chrissa
5. jan 2013

Tuším som to tu tým príspevkom s reportážou úplne zaklincovala. Keby som však nemala zlú skúsenosť s ním, nedávala by som to sem. Nech sa ženy pripravia - je možné, že sa dočkajú aj horšieho prístupu ako tie, čo toľko ospevujú MUDr. Čunderlíka. Veď pokiaľ nie sú vážnejšie problémy a je slušne ohodnotený, je to O.K. lekár so super sonom. A to niektorým stačí.....

any395
26. jan 2013

TEHULKY z BA a okolia ponuka pre vás 🙂 tehotenské cvičenie na fitlopte s pôrodnou asistentkou 3.2. nedeľa podvečer,
resp. v pondelok 4.2. ráno v BA-centrum radosť
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
http://www.facebook.com/events/147256182098232/

bell216
12. máj 2013

Ahojte baby, neviete mi tak orientacne napisat kolko stoji ultrazvuk u MUDr. Cunderlika?

trutka
12. máj 2013

@bell216 ak myslis morfologicky okolo 20 tt tak 70 eur

usacek79
12. máj 2013

@bell216 normalny utz (nie NT ani morfologicky, tie su drahsie - asi ako pise trutka) stoji 35e

staford
12. máj 2013

@timietinka zažalovala si Rusňáka či Čundrelíka 😒 lebo dcéra rodila u Rusňáka a OK bez €

timietinka
6. sep 2013

@staford No na Rusňaka nemôžem povedať nič zlé. Rusňak je veľký soliďák podľa mňa, ja som s ním hovorila o tom, aký pôrod som mala a že to nechcem riešiť sťažnosťou s vyššimi orgánmi, ale chcem, aby on o tom vedel a keďže mi nedovolili zavolať si manžela, tak nech mi vrátia aspoň teda peniaze zo statusu "otecko pri pôrode". On mi poďakoval, že som mu to povedala a že to neriešim formou sťažnosti a že peniaze mi samozrejme vrátia a že mu je veľmi ľúto, že takto zlyhal ľudský faktor a že s Čundelíkom to preberie osobne. Potom som počula, že nastalo viac zmien ...

staford
6. sep 2013

@timietinka ja som sa iba pýtala koho zažalovala,lebo my sme mali pozit skúsenost s Rusňákom naozaj super chlap 😉

timietinka
7. sep 2013

@staford ... myslíš @fialka76? Ona zažalovala toho, ktorý môže za postihnutie jej syna, teda dr. Čunderlíka a samozrejme po dllllllhých prieťahoch právom súd vyhrala!

peony
7. sep 2013

@timietinka s akým verdiktom vyhrala súd?To má celkom zaujíma,celé to bolo dosť medializovane,ale koniec som nejak nezaregistrovala.

rutie
10. sep 2013

Kocky, ja netusim, o co tu ide, mam len vlastnu skusenost. Spociatku som poznala MUDr. Cunderlika ako absolutne nahodna pacienta - prvy raz na morfo na Kramaroch, ked som mala u prveho dietata podozrenie na Downa. Bol mily, aj ked sa ponahlal sa. Ale ja som zase vesela povaha, nie som precitlivela. Rodit som prisla uplne nahodou, ked mal sluzbu, bol laskavy a "naucil ma rodit". Vysvetlil mi, co sa deje s mojim telom a ako mam tlacit aby som sa neporanila. Vdaka tomu mam styri deti bez porodnych poraneni. Zaujimal sa o mna aj po porode, aj ked som bola totalne nekomplikovany pripad a nevidel od nas ani korunu. Druhe dieta som porodila, aka nahodicka, opat v jeho sluzbe. Postaral sa, aby sa setricky ku mne spravali slusne a vdaka nemu som zazila nadherny druhy porod. Opat ma chodil navstevovat a staral sa, aj ked za to naozaj nic nemal a vedel ze mat nebude. Dovtedy som nebola jeho pacientkou. S tretim a stvrtym tehu som uz isla k nemu do ambulancie, vzdy som platila len zakladny poplatok, vramci ktoreho mi urobil este nejake veci navyse po porode, aby som nemusela platit rocny. Vzdy bol maximalne empaticky, vtipny, pozorny a galantny. Ponukol sa, ze mi vyvola porod vo svojej sluzbe a absolutne akceptoval, ked som nechcela. Zavolal mi osobne po porode u inej lekarky, ze ci OK. Naozaj, naozaj sme mu nikdy nic nestrkali do vrecka, niektore platby dokonca odmietol, aj ked ich ma v sadzobniku. Ocenovala som, ze sa so mnou nebavi ako s maternicou, ale ako s dospelou a vzdelanou osobou. Ked cakavam v jeho ambulancii v Horskom parku, mam naozaj pocit, ze som v Zlatej bani, ale na nas za tie roky naozaj nezarobil a na neochotu sa nemozem nikdy stazovat. Od mojho predosleho gynekologa som odisla, prave preto, ze bol "na prachy", tak myslem, ze citlivost v tomto smere vypracovanu mam. A ak mozem porovnat dva porody u neho a dva u inych, tak by som nevahala ani chvilu, aj ked ja najradsej bez lekara.

Fialka, je mi luto, co sa vam stalo. V nijakom pripade nechcem hodnotit tvoj postoj, len z vlastnej skusenosti viem, ze hnev, aj ked opravneny, skodi najviac tomu, v kom vznika a jeho vyliatie ulavu obvykle neprinesie.

rutie
10. sep 2013

A este som chcela poukazat na problem z druhej strany - mne zatial kazdy monitor, ktory mi na Kramaroch robili ukazoval, ze nie je nieco s babom v poriadku. MUdr. Cunderlik vytiahol take to pocuvatko na ucho, Dopler sa to myslim vola, prilozil mi ´ho na brucho a vyhlasil, ze "plany poplach". Lekarka pri tretom porode to nespravila a takmer ma dotlacila do zbytocnej sekcie. Deti boli vzdy absolutne OK, bez naznaku tiesne. Mozno si poviete- radsej 1000-krat zbytocny cisarsky, nez jeden pruser. Ale mne sa vdaka nemu mohla narodit stvrta dcerka bez akychkolvek komplikacii, keby ma bol prve dva razy Cunderlik rozrezal - "pre istotu, lebo pristroj" - tak tretie dieta mam povinne sekcoiu a stvrte nemam vobec. Ja by som nechcela byt v situacii, ze denno-denne moze moje rozhodnutie niekoho poskodit, zabit, poskodit mu zdravie (nehnevajte sa, ale zbytocna sekcia podla mna poskodenim zdravia je). Ja som urcite vo svojej praci urobilanejake chybne rozhodnutia a nech zdvihne ruku, kto nie. Priznanie zodpovednosti je druha vec.

hallie
20. sep 2013

Mamičky, rodili ste niektoré u pána doktora s tým, že ste chceli čo najprirodzenejší pôrod? Zaujímalo by ma, ako sa k tomu stavia, ešte som sa s ním o tom nebavila.

fialka76
22. jan 2014

rutie Chyba pána lekára je potrvdená súdom 🙂 doteraz sa nikto, ani on ani nemocnica ani len neospravedlnila. A to ani vtedy, keď ich vyzvala samotná sudkyňa...aby urobili to čo sľúbili. Nechápem prečo teda pri mne nevybral a neurobil Dopler? či robiť či nerobiť sekciu? To by nerozhodoval len on sám? potrebuje schválenie nadriadeného. Hovorila som s MUDr. Rusnákom a ten jasne povedal, že mu Čunderlík ani neoznámil, že sú komplikácie. Tak o čo mu teda išlo?

norosko
21. máj 2014

Ahojte,nuž ja Čunderlíka a nemocnicu na Kramároch už vobec neodporúčam!!!!!!!Hrozné,a to vôbec nepreháňam!Bola som tam zhruba pred rokom,najprv u Cunderlíka v súkromnej ambulancii,je to len obyčajný vypisovač bločkov,nič nepovie a ked sa ho opýtaš tak niečo odvrkne.A to my zistil,že jedno bábo má srdcovú vadu /čakala som dvojičky/ nezlučiteľnú so životom.....Aj po tomto náleze pekne vypísal bloček,zobral peniaze /k tomuto by som len dodala,že po nom, čo som bola všelikde na morfo utz.ani jeden lekár nezobral ani cent,pretože mali súcit - keď sa uz raz tak stalo,že to babo nie je v poriadku a to som bola v Martine,v Cechách aj v Komárne/ a na druhý deň ,že mám dojsť do nemocnice na Kramároch,že na odber plodovej vody,aby sa zistilo či to bábo nie je geneticky choré.To som už bola v 23 týzdni.Dal mi teda papier s ktorým som tam mala ist a ešte tam dal aj vyšetrenie bába kardiograficky.Nuž došla som teda na druhý deň na príjem,sestrička vyčitala zo správy co napísal Cunderlík,ze mne maju spraviť kardio vysetrenie!!!!!!jasne tam bolo napísané ,že plod B maju vysetriť!,no dobre povedala som si,isla som tam,spravili kardio mne a isla som teda dalej na ten odber plodovej vody,ked som tam uz stála v rade,tak v poslednej sekunde dosla jedna sestrička,že vraj nebude odobratá voda,lebo že Cunderlik sa rozhodol,ze som uz v moc pokročilom týzdni tehu!!!!!Pre boha!!!!a deň predtým som nebola?ked mito on sám vypísal na správu??????Potom dosiel z mnou a povedal,ze ma teda este niekto vysetrí,aby to videli aj iné oči - to bábo.mno to vám bolo vysetrenie!Došla mladá Dr.čo nevedela ani,že kde sa zapína sono!!!!!Pýtala sa sestričky!A ked ja som sa jej pýtala,že co je s bábom,tak že nevidí,lebo že je v tieni!!!!!!Je normálna?Po tomto všetkom som sa zblalila a povedala na prijme že idem preč,neostávam.Tak volali Cunderlikovi,ze chcem ist prec a ten len odkázal,že ked odídem,ze uz sa sem nikdy nemozem vrátit!!!!!!A kto je on????Boh,že rozhoduje o tom koho tam možu a koho nie prijať?Tak som sa spakovala a šla domov.Počkala som na svoju gynekologičku / bola totiž v tomto čase na dovolenke v zahraničí/ a začali sme riešiť situáciu,nakoniec diagnoza co urcil Cunderlík vobec nebola správna,malo síce problém so srdiečkom,ale nie ten co povedal on.A koniec?Zial,bábo sa nám nepodarilo zachránit,kedže sa jednalo o dvojičky,museli sme vždy uprednostňovat to druhé-zdravé,chýbali už len 2 týzdne,ale žial drobec nevydrzal.zomrel v brušku a tak sa narodil aj druhý predčasne,ale chvala bohu je v poriadku,uz máme 7 a pol mesiaca emoticon Tím v NZ bol neskutočný,týzdenne ma monitorovali, a prístup?neporovnatelný s Kramáre.Tak tolko stručne moj príbeh.

fialka76
19. mar 2015

Po 3 rokoch sme boli znovu v RTVS aj s pánom doktorom.
http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/7814/61412 dátum 19.3.2015.

lielmi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lielmi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lielmi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zojaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika33
19. nov 2018

@fialka76 prosím ako ste pokročili od tejto reportáže ?

fialka76
21. nov 2018

Lekárovi bola uznaná vina súdom. No ten si pracuje veselo ďalej, nikto ho nepotrestal.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre