MUDr. Čunderlík z Bratislavy. Aký je podľa vás?

rebelocka
2. jún 2007

čítala som nanho len pozitívne nazory, ale ja som skor mala pocit, ze dieta len zmeral a ze sa nezameriaval na nieco podrobnejsie. Dokonca povedal, ze vidi len limitovany obraz, lebo som silnejsia, takze vlastne ani babetko nemohol poriadne skontrolovat. Mam zmiesane pocity

pochybujemtedasom
11. mar 2012

@katja78 ved ja nehodnotim jednoznacne, ze ide o neodbornika .... to by som si nikdy nedovolil, a myslim si, ze ani ostatni to takto nepisu ... ale ani odbornikovi na vysokej urovni by sa nemalo toto stávať, to je celé ...... ak sa to stalo tak je to tazko obhajitelne - pausalizovat sa vsak nechystam, to vas ubezpecujem, akurat chcem trochu podpichnut tie mamicky, ktore daneho lekara zbozstuju ....

katja78
11. mar 2012

@pochybujemtedasom - či sa tomuto lekárovi stalo "to, čo by sa nemalo stávať", si ja osobne z tejto diskusie netrúfam posúdiť. Mamičky, resp. ženy majú sklon si vyberať lekárov podľa toho, aký je ako človek, ja tiež, no nenazvala by som to hneď zbožšťovanie, ani by som to nejako nehodnotila v pozitívnom či negatívnom smere, vyplýva to z povahy žien ako takých, ktoré dajú na svoj inštinkt.

lenka_21
12. mar 2012

Ahojte baby, je tazko sa vyjadrovat k lekarom, lebo niekomu sadne a niekomu nie ... Mne prisiel Dr.Cunderlik ako velmi mily pan, sono mi robil velmi dlho (horsie sa mu zobrazoval plod a tak chcel mat istotu). Prve sono mi robil 1,5 hodky, dalsie 1 hodku a teraz to posledne cca 30 min. Potvrdil, ze vsetko je Ok, ale kedze viem, ze medicina nie je exaktna veda tak samozrejme nic nie je na 100%, ale v kazdom pripade mu verim 🙂

Co sa tyka poplatkov, chapem preco si ucutuje tolko ... ako jeden z prvych lekarov mal certikat Nuchal Transculency ... tu najdete podrobnosti http://www.fetalmedicine.com/ Studium a kurzy nie su lacna zalezitost, plus Mudr.Cunderlik s touto organizaciou nadalej spolupracuje, lebo zasiela vysledky scanov na posudenie. To ho zavazuje, aby mal specialne pristroje (pravidelne kalibrovane) na tuto diagnostiku ... atd... takze nemale financne vydaje co si v tomto pripade plati sam.
Samozrejme teraz je uz na SK viac lekarov co maju tieto certifikaty (ale kedze je to finance dost narocne plus sa studuje v anglictine) tich lekarov nie je vela (max.14). Mena najdete na tejto stranke... To, ze je to finance narocne viem od moje gynekologicky, ona o tom uvazovala, ale vraj v takom malom meste by sa jej tie investicie nikdy nevratili .... 😕

kiristinka1
12. mar 2012

Nie je to o zboznovani....ale ja ked som sa bala ci nema moje dieta downov syndrom a povedal mi ze nie..tak som bola stastna,ked ostatni lekari ma len plasili..a nezabudnem na jeho odpoved..ked som sa ho opytala,ci sa uz nemusim bat o babatko..a on mi povedal ze nic nie je 100% a bat sa budem uz cely zivot 🙂

lenka_21
12. mar 2012

Ja som tiez priklad toho, ze Dr.v CAR na mna a na vysledky mojho mm vytiahli tabulky a skonstatovali, ze prirodzene tehu nikdy nebudem, prostrednictvom IVF mala sanca a jedine zvazit darcovske vajka ... no o to viac na mna pozerali, ked som za par mesiacov dobehla s tym, ze som tehu 😕 😕 😕 spontanne ... Co ma vsak skoro polozilo bol ked mi Dr.ladovym hlasom oznamil, ze sa nemam tesit, lebo o babetko pravdepodobne vzhladom na moje vysledky pridem tak ako predtym, lenze odvtedy mi zistili, ze mam problem s krvou a tak v tomto tehu picham injekcie ... Som stastna, ze sa mylil ... zatial je vsetko Ok (klop, klop). Pobehali sme s mm kopeeeeeeec vysetreni, samozrejme tabulky boli vzdy proti mne (potom im vadil moj vek - 36) a tak nam Dr.na genetike nahucal, ze dietatko moze byt poskodene, vajicko je uz stare ... atd. No zatial nic nenaznacuje, ze je v niecom problem ... vsetky vysledky, skriningy ... atd su v pohode 🙂 😉 🙂

pochybujemtedasom
12. mar 2012

@kiristinka1 mimochodom, v malom pocte pripadov moze ist o skryteho Downa, takze ani najlepsi lekar nemusi taky pripad odhalit ... ja som hovoril o niektorych prispievatelkach, ktore tu pomaly popisovali MUDr. XY ako Chucka Norrisa v bielom plasti ....

pochybujemtedasom
12. mar 2012

@lenka_21 to je samozrejme pravda. Ale systém je zle nastavený, pretože si mamičky zaslúžia, aby kvalitnú diagnostiku na najkvalitnejších prístrojoch v čo najväčšej časti hradila poisťovňa - veď ide o veľmi dôležitú diagnostiku ... a inak, aj keď náklady na lízing prístrojov sú iste vysoké, nepochybujem, že pán XY zarába viac ako slušne, a to je v poriadku, na druhej strane by mal byť profesionálny prístup z jeho strany vnímaný potom ako povinnosť a nie ako niečo nadštandardné

pochybujemtedasom
12. mar 2012

@lenka_21 a drzim palce ....

sisaha
12. mar 2012

@lenka_21 myslis, ze iní lekari, ktorí si tiež lízujú drahé prístroje majú menšie výdavky ako on? Netreba niekoho stavat na piedestal len preto, ze si mozno ako prvy nieco zakupil. Je preto ten naj? Tažko... Netreba tiez zabudat, ze slava vie velmi rychlo stupnut do hlavy. Niekedy je to potom na škodu.

adetka
12. mar 2012

@pochybujemtedasom ake zbozstovanie?... ake protezovanie a ospevovanie?... tento lekar mi ako odbornik na morfologicky ultrazvuk bol odporuceny nie jednym, dvoma ale styrmi lekarmi... mohla som si vybrat: ci pojdem k nemu na Kramare, kde mi to urobi zadarmo (ale vzhladom na mnozstvo pacientok rychlo) alebo ci si zaplatim (ja som to brala ako nadstardard) a bude sa mi venovat dlhsie v jeho sukromnej ambulancii

hajajanka
12. mar 2012

@sisaha Ja pridam cisto ekonomicky nazor na tuto vec. Sukromna ambulancia je podnikanie ako kazde ine. Ci sa nam to paci alebo nie, sluzi na zarobkovu cinnost toho-ktoreho vlastnika ambulancie (je jedno, ci to je alebo nie je lekar). Ak nakupim drahe pristroje, skolim seba aj svojich zamenstancov, vybavim ambulanciu vsetkym potrebnym, mam urcite naklady, ktore je treba z niecoho hradit. Nevieme, ake vydavky maju ti-ktori lekari, tak nemozno takto pausalne posudzovat hotovostne platby za sluzby v ich ambulanciach. Niekomu tieto naklady pokryje poistovna a niekomu nie (napr. nadstandardne pristroje, nadstandardne vzdelavanie) a je potrebne, aby si pacientka hradila cast nakladov sama. Kazdy, kto vstupuje do sukromnej ambulancie, musi si byt vedomy, ze to nebude zadarmo. Ani u zubara sa necudujeme, ze nam za jedno osetrenie vypyta 70 € a bez mihnutia oka to zaplatime v presvedceni, ze nam bola poskytnuta kvalitna sluzba a mnohokrat si sami pytame kvalitnejsiu a drahsiu plombu.
Je chyba zdravotneho systemu (ale vlastne nielen toho), ze taketo nadstandardne sluzby nie su sucastou bezneho vysetrenia. Ale funguje to tak vsade vo svete, ze nieco je bezne dostupne a za nieco si musime priplatit (vid Velka Britania, USA). Aby boli taketo vysetrenia (tyka sa vsetkych oblasti mediciny) sucastou normalu, museli by sme si za zdravotne poistenie priplatit viac -ovela viac. A kolkokrat v zivote sme tehotne? Vacsinou dva razy, maximalne tri. Urcite je financne viac vyhodne si to zaplatit takto tri razy, ako platit cely zivot ovela viac v zdravotnom poisteni.

pochybujemtedasom
12. mar 2012

@adetka reagoval som na prispevky typu - na prvom mieste je MUDr. XY a za nim dlho dlho dlho nic ...... ja poznam minimalne troch dalsich vysoko kvalifikovanych odbornikov na tuto oblast ... tak nad tym som s apozastavil ... aby ste spravne pochopili, ja nespochybnujem pana XY ako spickoveho odbornika na ultrazvuk, len mi pridu mnohe prispevky neprimerane generalizovane - skor som sa pozastavil nad pripadom popisaneho zlyhania, ktory by sa nemal stavat, a to sa tyka porodnickej cinnosti - nakoniec, bolo by najlepsie pocut vyjadrenie samotneho MUDr. XY

lenka_21
12. mar 2012

@pochybujemtedasom @sisaha Baby, ja ho nemozem posudzovat ako porodnika, lebo som bola u neho 3x na specialne utz (taktiez na doporucenie mojej lekarky, kt.mi povedala, ze v mojom pripade bude kludnejsia ak babetko skontroluje on). Ku mne a mm bol mily a to je vsetko. Jasne, ze ked ma s nim niekto negativne skusenosti tak nic dobreho o nom nenapise, ale co sa tyka skriningov je najuznavanejsi Dr.na Sk a uznavaju ho v tomto odbore aj jeho kolegovia ... som si vsakt ista, ze je len clovek a urcite aj on robi chyby. 😖

Co sa tyka pristorojov, tak urcite aj iny lekari platia vysoke ceny, lenze maloktory ma take sono ako ma on a dalsi lekari co maju opravnenie na specialne skriningy ako ma on. Ked idete k nemu, tak dokaze spravit vsetko - prietoky, dopplerove sono, ozvy ... atd. Napriklad moja Dr.ma sono, ale tieto navyse veci v nasom meste maju iba v nemocnici a aj to nie vsetko co ma on a nevedia to az tak poriadne odmerat. A aj moja lekarka mi povedala, ze ona nemusi kalibrovat pristroje tak casto ako on, lebo v jeho pripade je to sucastou certifikatu, kt.ma, plus on plati kopec penazi za dalsie vzdelavanie v tejto oblasti. Ked som teraz lezala v nemocnici tak vacsina lekarov vychadzala zo sona co mi spravil prave on a aj viacero lekarok-gynekologiciek mi povedalo, ze boli u neho na skrining v 13, 20 a 30 tt ked boli tehu 😅 Ja som to tu napisala, len kvoli tomu, ze ste riesili cenu a preco si on tolko uctuje... a urcite problematiku zdravotnictva tu nevyriesim ... 😅

A suhlasim s @adetka ... mate na vyber, lebo mozete ist aj na Kramare a tam robi to iste vysetrenie ako v sukromnej, len musite pockat ... ak chcete termin, tak je lepsie ist do sukromky. A kedze teraz chodim na merianie prietokov v nasej nemocke, tak tiez to mam z rychlika ... proste je malo lekarov a vela a pacientov ☹ ☹ ☹

pochybujemtedasom
12. mar 2012

@hajajanka hej, pokial budu poistovne vykazovat zisky, mali by ich investovat napriklad do tohto, treba mysliet aj na rodiny, ktore ziju z ruky do ust ...... okrem toho, takyto lekar by mal byt poisteny pre pripady, ako popisuje fialka, takze nech je ako chce, ak je pravdou uvedený prípad, JE TO HROZNÉ ....

sisaha
12. mar 2012

@hajajanka nie celkom suhlasim. Ak lekar chce vykonavat sukromnu prax, nech ju vykonava a nechava si platit. Ale ak vykonava lekarsku sluzbu aj v nemocnici, ma poskytovat rovnaku starostlivost aj pacientkam, ktore si nadstandard neplatia. Za nadstandard ja povazujem robenie 3D/4D CD zaznamov, tlacenie fotiek. Uroven zdravotnej starostlivosti ma ostat zachovana. Neviem kam chodis k zubarovi ty, ja chodim k sukromnemu. Plomby dostavam take ako aj pacient u statneho zubara. Tu hlavne zalezi, ako kvalitne je urobena praca. Co sa vsak tyka gynekologie, nemozme predsa porovnavat starostlivost o zenu, ktora caka dieta so zubami. Kazde tehotenstvo môže skončiť smrťou či už ženy, alebo dieťaťa, preto tu nemôže prichadzať k nejakym kompromisom, alebo pochybeniam. ked ti zubar svojou neschopnosťou poškodi zuby, tak v najhoršom pripade dostaneš umele, ale ked ti niekto poškodi dieťa - tuto tragediu si nesieš cely život. K tvojmu zaveru - je viac financne vyhodne zaplatit si nadstandard tri razy za zivot, lebo mame max. 3 deti absolutne nesuhlasim. Su zeny, ktore fin.prostriedky na nadstandard nemaju a preto nemozem suhlasit s tym, ze mozu dostat slabsiu zdravotnu starostlivost v tehotenstve a pocas porodu.

pochybujemtedasom
12. mar 2012

@lenka_21 ja nie som baba, ale nevadi 🙂

sisaha
12. mar 2012

@adetka to, že ti bol lekar odporuceny dalsimi 4 lekarmi nemusi znamenat, ze je vyborny, ale ze tí lekari môžu mať medzi sebou nadstandardne vztahy... 😉 Stale si stojim za tým, ze v BA su minimalne dalsi 3 lekari, u ktorych som absolvovala niektore vysetrenia velmi dobrí a vysoko odborní..

lenka_21
12. mar 2012

@pochybujemtedasom Sorry, ja som necitala predchadzajuce spravy a tak som rod nepostrehla. 😀 😀 😀 V principe to je jedno, ak mas zlu skusenost s danym lekarom tak ti bude vzdy vadit nezavisle od pohlavia 🙂 🙂 🙂

pochybujemtedasom
12. mar 2012

@lenka_21 ano, ale ja si mozem dovolit pisat s nadhladom ..... 🙂 a je rozdiel medzi negativnou skusenostou a ublizenim na zdravi ....

sisaha
12. mar 2012

@lenka_21 ak mas doporucenie od svojho gyn., tak napr. v Medifere u Dr. Holana (ktory ma michodom tiez jeden z tych kvalitnejsich uzv) zaplatis 10 eur, rovnako urobi prietoky, kompletnu kontrolu vnutornych organov... Hovorim len to, ze niekedy kvalita nemusi byť drahá...

adetka
12. mar 2012

@sisaha ale v poriadku... vsak je na kazdej z nas - koho si vyberie... da sa aj prostrednictvom internetu si zistit, ktori lekari taketo vysetrenia robia... zistit si cenu... a vybrat si... ja som sa rozhodla dobrovolne pre Cunderlika... a bola som maximalne spokojna... radsej som si u neho zaplatila morfologicky ultrazvuk... ako ist pre zle vysledky z krvi na riskantnu amniocentezu... za ktoru by som si (ak by som chcela vysledky co najskor v co najlepsie vybavenej nemocnici) tiez musela priplatit...

sisaha
12. mar 2012

@adetka ok v pohode, ano, kazdy ma pravo volby.. 😉

sisaha
12. mar 2012

@adetka otazne este je, ze keby aj tvoje prietoky boli zle (ohrozene tvoje dieta) a lekar by ti to nepovedal, tak ako sa to stalo fialke, ci by si bola rovnako spokojna..

adetka
12. mar 2012

@sisaha nebola... rovnako ako som nebola spokojna s pristupom niektorych lekarov na Antolskej a mojim prvym gynekologom... a co robit?... podat zalobu, ktora vsetko presetri... su na to instancie... ale dobrovolne si nijaky gynekolog nezoberie na zodpovednost smrt alebo poskodenie dietatka - v sucasnosti uz nie... naopak: su lekari, ktori mamicky stresuju aj bezdovodne... moj gynekolog mi pre moj vek a endokrinologicke problemy uz v 9 tt hovoril o DS, razstepe chrbtice... v tom pokracovala aj geneticka... potom ma po 30 tt zacali strasit prilis velkym dietatkom ... z coho som mala nasledne vysoky tlak len co som nejakeho lekara zbadala... na zaklade vysokeho tlaku (ktory som doma mala v poriadku) ma okamzite hospitalizovali a dali lieky na tlak (aj ked internistka neodporucala - radila klud a magnezium)... stres a neustale sa zvysujuci tlak nakoniec sposobil, ze som druhu dcerku porodila predcasne... takze je otazne: ci mamicku stresovat uz pri minimalnych problemoch... alebo ju radsej nestresovat, ked nie je situacia kriticka...

hajajanka
12. mar 2012

@sisaha Ja neporovnavam tehotnu zenu so zubami, mne ide o system, ako to funguje. A tiez nesuhlasim s tvrdenim, ze lekar by mal poskytovat tie iste sluzby v nemocnici a v sukromnej ambulancii. Podotykam, ze ja som bola na vysetreni na Kramaroch u dotycneho doktora par rokov dozadu, ked som este nebola jeho pacientka a vyskytol sa u mna problem, ktoremu sa venoval bez ohladu na to, ze ziadne odporucenie od osetrujuceho gynekologa som nemala, len som mu zavolalala a prijal ma v nemocnici. Urobil utzv, vysetril, co bolo treba a sam od seba si ma este zavolal na kontrolu (na Kramare). Na Kramaroch vsak nemaju utzv, aky ma on v ambulancii, tak teda nemoze robit tu istu sluzbu tu aj tam. Uz len tym sa to lisi. On si to zakupil a Kramare nie (moje zbozne zelanie by bolo, keby aj Kramare mali spickove pristroje, lebo lekarov (v celej nemocnici) maju skutocne velmi dobrych. Ale pristup lekara bol taky isty ako v sukromnej ambulancii, nevidela som rozdiel. Na Kramaroch robia to, co im financie dovolia (takze napr. nevytlacia obrazok z utzv - ano malickost, ale spocitaj, kolko je tam denne tehuliek a kolko ten papier stoji). V sukromnej ambulancii si platis aj za taketo malickosti. Platis - mas. Poistovna preplati tusim 3 utzv. Ze to staci. Hm, neviem, neviem. Ale na Kramaroch ti musia stacit len tie tri (mimo komplikovanych tehu, samozrejme). Pri normalne prebiehajucom tehu to staci a utzv naviac povazuje poistovna za nadstandard a teda nezaplati ani o halier viac. Myslim, ze chyba nie je v sukromych ambulanciach, ale v systeme zdravotneho poistenia. Ale na druhej strane - u nas je zdravotna starostlivost garantovana kademu, kto je zapojeny v systeme zdravotneho poistenia. V mnohych krajinach tento luxus nemaju.

lenka_21
12. mar 2012

@pochybujemtedasom Ja som mysela negativnu aj v tomto smere ... sama mam urcitu skusenost a je to tazke ... ☹ ☹

@sisaha Dr.Holana poznam ... a tusim aj dalsich ktorych tu niekto spominal, lenze nemaju tie certifikaty co ma Cunderlik a ja som chcela lekara co ich ma. Ako som pisala dokopy je tych lekarov na Sk cca 14 - na tej stranke to najdes, ale najuznavanejsi je Dr.Cunderlik na zapade a na vychode Dr.Dankovcik: http://www.3dultrazvuk.sk/ Ja som si to vsetko prestudovala a slobodne sa rozhodla pre Cunderlika, lebo bol blizsie ... ak by som byvala niekde v strede a na vychode volim Dankovcika.... 🙂

sisaha
12. mar 2012

@lenka_21 jedna vec su pristroje, druha ci vie niest zodpovednost za svoje chyby.. Po tom co som si tu precitala, by som k nemu teda uz dôveru nemala.

lenka_21
12. mar 2012

@sisaha A este jedna vec ... ja si pisem aj s kockami z anglickeho fora ... dokonca mame tehu forum a poviem ti, ze nasa starostlivost je 100% lepsia ako ta ich ... oni maju narok tusim na cca 3 utz. pocas tehu a za ostatne navyse platia riadne palky a obrazok si musia tiez zaplatit aj v statnej nemocke. Mne uz od 30tt robia prietoky a ozvy kvoli hematologii a oni len pozerali co to je. U nas sa vysetruje tehu cukrovka u kazdej tehulky, tam len ak maju "podozrenie" a tak si to opat musia cvakat .... Uprimne bola som prekvapena a nadstandarna strarostilivost stoji vela a vacsina z nich si to ani nevie dovolit ... Nehovorim, ze to tu mame idealne ... ale ked to porovnam tak som rada, ze som tehu na SK 🙂

sisaha
12. mar 2012

@lenka_21 ale anglicke zdravotnictvo neporovnavajme. Je zadarmo pre kazdeho a preto to tak vyzera.

lenka_21
12. mar 2012

@sisaha Ty poznas lekara, kt.sa dobrovolne priznal k pochybeniu??? Ja nie a tie pribehy co vidim okolo seba ma utvrdzuju v tom, ze to este dlho nebude ... ☹

No zaujimave je, ze na tom fore su baby aj z inych krajin a je tam kopeec co su na tom podobne ako to anglicke ... chces viac a nieco lepsie tak pekne cvakaj a poriadne! To len my si myslime, ze to je vsade lepsie ... urcite je, ale na vela miestach rovnake, alebo aj horsie a to su dokonca krajiny o kt.my hovorime "vyspele"

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre