MUDr. Čunderlík z Bratislavy. Aký je podľa vás?

rebelocka
2. jún 2007

čítala som nanho len pozitívne nazory, ale ja som skor mala pocit, ze dieta len zmeral a ze sa nezameriaval na nieco podrobnejsie. Dokonca povedal, ze vidi len limitovany obraz, lebo som silnejsia, takze vlastne ani babetko nemohol poriadne skontrolovat. Mam zmiesane pocity

juvimail
15. máj 2009

Mediandy sa este ospravedlnujem, ze som ju premenovala nechtiac na mediaandy 😒

mirip
17. máj 2009

ahojte pridávam sa sem lebo by som rada vedela ako robí DR. čunderlík morfoligický UZV, poslal ma tam moj doktor so zvýšeným AFP testom, aj ked ma moj doky ukludnuje že je tam ten predpoklad nižší a že v tých výpočtoch určite urobil škrt moj vek kedže čakáme vymodlené a vytúžené prvé a ja mám 31, 😔 predsa len ma poslal na ten UZV kedže amino sme odmietli, lebo v septembri sme mali jeden missed a nechceme riskovať.........no po výsledkoch tých testov som úplne mimo ☹ aj ked ma muž ukludnuje že maximálne nám povie že naše dievčatko má čvirika alebo náš chlapček "šušku" predsa len mi je strašne, po tých stresoch čo som si zažila celý september ked som musela chodiť každý týždeň na UZV lebo sa mojmu dokymu niečo nezdalo a nakoniec to bol missed som teraz v strachu celý čas ako som zistila že som druhýkrát tehotná ☹

inak ked som sa objednávala po telefone tak až na 5X ma konečne objednal a bol ufrflaný

mirip
17. máj 2009

to ho nokto nepozná? ☹

mirip
17. máj 2009

teda nikto, nikto ho nepozná? nechodí k nemu? neporadí?

zitaje
17. máj 2009

Ja som bola unho na tom ultrazvuku - ale to uz je davnejsie, cca. rok a pol? On je vraj nejaka super kapacita, najlepsi odbornik na ultrazvuk, ale to mam len z reci, tazko povedat.
Moja subjektivna skusenost (odbornost fakt neviem posudit): urobil si svoju robotu. Nebol ani zhovorcivy ani mily ani prijemny. Ale zas nebol ani neprijemny. Taky uplne neutralny. Vela toho nenavysvetloval, neukazoval, a mala som pocit, ze som tam len chvilu, a uz to bolo hotovo. Ako na beziacom pase - ale zas nie uplne bezduche, zdal sa mi dostatocne dokladny, len malo komunikoval. Ale ja som bola trochu napata a v strese, ze co mi povie, mozno som sa mala viac pytat.
Inak teda u nas bolo vsetko ok, a drzim palce aj tebe, mirip, bude to dobre, hlavne ziadne stresy! 😉

juvimail
18. máj 2009

Mirip, mne moj lekar na AFP testy povedal, ze su nepresne, lebo mozu byt vysledky zle a babatko bude v poriadku, ale aj naopak, vysledky mozu byt ok a dietatko sa moze narodit s Downom. Ide hlavne o to ako sa k veci postavis ty.My sme na morf. isli kvoli tomu, ze cakam dvojcata a v rodinnej anamneze sa vyskytoval razstep chrbtice. Amnio odmietam, lebo je mi jasne, ze by som sa deticiek nedokazala vzdat, ani keby boli vysledky zle...
Ano kazdy chce mat zdrave dietatko, ale mal by svoje dietatko menej rad, keby sa narodilo aj trosku ine ako ostatne...nazyvane zdrave...deti?

sonia29
18. máj 2009

Ahojte baby. ja som bola u dr. Čunderlíka tiež s dvojkami, testy mi vyšli všetky dobré, išla som pre istotu, aby pozrel, či je všetko ok. počas prvého tehotenstva mi vyšli zle afp testy (môže sa stať ak zoberú krv v zlom týždni, a výsledok je potom skresľujúci), na amnio som ísť nechcela, tak som skončila u dr. čunderlíka, ktorý mi povedal, že je všetko v poriadku. tiež veľa nenahovoril a vybavil ma rýchlo, ale zas načo zbytočné slová, a stačil mi pohľad na jeho čakáreň, ktorá bola fakt plná. mirip viem čo asi prežívaš, aj som to absolvovala, tie stresy, mesiac som nevedela, na čom som, a bolo to zbytočné, narodilo sa mi krásne zdravé dievčatko. teraz som mala platené vyšetrenie, trvalo asi pol hodinu, doktor bol úplne v pohode, sám si všetko pozapisoval, keďže tam nemal sestričku, mohla som sa pýtať a on mi všetko vysvetlil. takže som bola veľmi spokojná 😉 no a čo sa sestričiek týka, niektoré sú ako med, niektoré ťa zarazia svojim neľudským správaním, čo dosť prekvapí, veď aj oni sú iste matky. Všetci sme len ľudia, ale vo svojom zamestnaní by sa mal každý snažiť správať čo najprofesionálnejšie... 😒 mirip aj ostatným tehuľkám držím želám, čo najpohodovejšie tehuľkovanie 🙂

skybaby
18. máj 2009

mirip, ja som bola u cunderlika s dvojickami a kedze sme boli problemove tak nam pozeral az hodinu bez ohladu na to ze bola plna cakaren, je pravda ze pocas vysetrenia malo hovoril a ja som ho nechcela vyrusovat, ale ked skoncil tak nam vsetko vysvetlil a vyzval ma aby som sa pytala na vsetko comu nerozumiem ... takze ja mam s nim velmi dobru skusenost a pojdem za nim aj toto tehu ... vacsina gynekologov na slovensku ho pozna a vsetci potvrdia ze je jeden z najlepsich on a este niekto v kosiciach, takze budes v dobrych rukach, drz sa 😉

mikat
20. máj 2009

prosim Vas, neviete mi poradit, ako sa objednat do sono ambulancie na Kamare? Uz sa tam snazim dovolat dva tyzdne a nikto mi to tam nedviha. Skusam aj cez spojovatelku, ale ta mi povedala, ze nedvihaju telefony, lebo maju akoze vela prace. Som z toho uplne zufala, lebo mam odporucenie od mojho lekara. Vyslo mi zvysene riziko na downov syndrom z krvnych testov :( Tak by sme radi vedeli, ci nam nieco hrozi alebo nie....
Len by som potrebovala radu, o kolkej tam asi treba volat.
Dakujem za vsetky rady

jahody11
20. máj 2009

mikat, tam sa ani nedovolas, ver mi z vlastnej skusenosti, aj ja som mala ten isty problem ako ty, zvysene testy na downa, najlepsie by bolo keby si mala niekoho znameho v BA, kto by tam skocil osobne a objednal ta u sestricky, oni maju zakazane od doktorov dvihat telefony lebo tam maju fakt straaasne vela ludi, a odporucam cim skor konat lebo ked som tam bola ja tak ma objednali az za 3 tyzdne ....je tam dlha cakacia doba..

a ked sa smiem opytat, ake ti vysli hodnoty??

mikat
20. máj 2009

No tak to tam asi musime ist osobne...je to dost blbe, lebo sme z Martina a je to dost daleko...A znameho nemame nikoho v BA...:(
Mne vyslo rizko 1:509 a mam 25 rokov

mikat
20. máj 2009

A uz sme v 19. tyzdni. Moj lekar mi robil aj to vysetrenie chrbticky, ci sije...co sa meraju tie dva body, ci nema opuchnutu chrbticku. To mi robil v 13. tyzdni. Vtedy tie vysledky boli uplne dobre....ale tieto testy nas riadne vyplasili..Doktor mi povedal, ze podla neho to bude v poriadku, lebo to vysetrenie co robil on tym meranim, ze to je ovela presnejsie ako krvne testy. Ale dal mi zaroven aj odporucenie tam na sono ambulaciu, ze tam mi to povedia presne.

mikat
20. máj 2009

Jahody, ty si bola na tom sone na kramaroch? Ako to dopadlo?

jahody11
20. máj 2009

mne vyslo 1:360 prve testy a druhe 1:650 a mam 26 rokov, na morf. mi vraveli, ze tam nic nevidia a ze babatko bude zdraave...
inak tie testu su vraj zavadzajuce... ale vies, ze clovek ma aj tak strach... a od tych doktorov je to dost nevhodne, ze zakazuju brat sestrickam telefon... je to hlavne zle a nespravodlive pre nas mamicky co nie sme z BA.... ☹ ☹

mikat
20. máj 2009

No ved presne tak...je to nespravodlive.
Tak to rada citam, ze babatko bude zdrave...to je asi ta najlepsia sprava, co ti mohli povedat, vsak?

jahody11
20. máj 2009

ani si nevies predstavit, ak by nebolo nieco v poriadku tak oni by to tam hned videli lebo napr. downaci maju poruchu srdiecka a to je uz vidiet na ultrazvuku alebo maju nieco v hlavicke a to je tiez uz vidno na utz, my sme mali utz uplne cisty, takze som nevyslovne stastna a verim, ze aj tvoje babatko bude tiez uplne zdravucke... a v ktorom si tyzdni?

mikat
20. máj 2009

Teraz som v 19. tyzdni, tak by bolo vhodne keby ma objednali cim skor....zajtra tam pojdeme osobne sa objednat.

jahody11
20. máj 2009

ano, ten ultrazvuk je najvhodnejsi v 20-21tt takze fakt cim skor, tak drzim ti palce nech ta objednaju cim skor a nech ti vsetko dopadne na jednotku 😉 😉

mikat
20. máj 2009

Dakujem, a ja ti prajem uz len spokojne tehotenstvo a rychly bezbolestny porod...a urcite potom napisem, ako sme dopadli

jahody11
20. máj 2009

a co ostatne babky, kdeze ste dneska? zas je tu nejake puste 😀 snad sa tu niekto najde do vecera 😅

mirip
20. máj 2009

ja som tu, ja idem na morfologický 25ho a už teraz mám strach, aj ked by som mala byť šťastná lebo baby už druhý deń kope ako divé aj tak sa bojím ako to dopadne, v mojom veku by mal byť predpoklad 1:300 a ja mám 1:184 😢

jahody11
20. máj 2009

mirip, uvidis ze to bude urcite OK, na moj vek by som mala mat 1:1200 a mala som 1:360 a morf. bol ok, ak by tam nieco bolo tak doktor by uz urcite nieco videl aj na obycajnom, hlavne co sa tyka srdiecka....
potom nam napis ako to dopadlo, budeme ti drzat palce !!! 😉 😉

mirip
20. máj 2009

brali ti ajo krv pri morfologickom?
a výsledky si sa dozvedela kedy? mna len to čakanie doráža psychicky 😔

deina
20. máj 2009

Je na tomto morfologickom ultrazvuku vidiet aj pripadne poruchy srdca? Ale nie take, ze je napr nieco s chlopnou, ale tzv. blokada srdca (heart block), ked nebije pravidelne a deti potom musia nosit kardiostimulator, aby fungovalo normalne.

jahody11
20. máj 2009

mirip, nie tam mi uz nebrali krv, akurat musis mat plny mocovy mechur a vysledky vies hned, chvala bohu...mna tiez objednali az o 3 tyzdne od kedy som sa bola objednat po afp ttestoch a bola som akko na ihlach...

deina, netusim, to by si sa mala opytat skor nejakeho doktora, ja akurat víem, ze ak tam uz nejaka vada je, tak ju utz vie zachytit ...

mikat
21. máj 2009

Ahoj 🙂
Tak už som objednaná na 12.6. Objednala ma kamarátka, povedala, že sestrička bola veľmi milá. Ale že trafiť tam na to oddelenie je hrozné. Tak uvidíme, ako tam trafíme...
Telefonicky by som to asi skúšala do nemoty...

jahody11
21. máj 2009

Presne tak... telefonicky to je nemozne, a neboj, trafis tam raz dva, ked som ja sama trafila, bola som tam sama a prvy krat v zivote na Kramaroch 😀 😀 len bacha, s autom tam nezaparkujes...

mikat
21. máj 2009

Jemine........ tak to je dobre vediet. To musime asi niekde inde zaparkovat....Tak to si odvazna a sikovna, ked si tam isla sama a aj trafila...ja som taky strachoput...bez manzela by som do BA asi ani nesla.... 🙄

jahody11
21. máj 2009

tak ja som casto v BA, sestra tam byva a fakt, zaparkujte niekde inde lebo tam je milion aut a parkovisko ziadne, potom pojdes do vchodu nemocnica, nie poliklinika ale nemocnica, potom pojdes uplne dozadu az na koniec stale rovno, rovno, tam su vytahy, pozor v predu su nakladne 😀 ja som skoro sla 😀 , musis ist dalej za roh a tam su osobne vytahy, stlacis c.8 a hned ako vystupis,je cakaren a HNED sa opytaj, kto je posledny na rade, aby si vedela, za kym mas ist lebo sestricka vynde von a povie vam aby ste sli dnu tak ako ste prisli a nie ked si objednana presne na hodinu !!!! to je velmi dolezite !!

a este ides k nemu na KRAMARE alebo do Horskeho parku?

mikat
21. máj 2009

Je, dakujem za podrobne info. Ideme na Kramare. Teda aspon dufam, ze tam...ale myslim, ze ked nas objednali na 9:30, tak to bude tam. Lebo on ma sukromnu ambulaciu asi az poobede. A este sestricka povedala, ze ma bude vysetrovat Cunderlik a ze mam prist s plnym mocovym mechurom a mam si priniest vsetky doterajsie zaznamy z tehotenstva. Tak o tom sa nezmienila, ze ci na Kramare alebo do Horskeho parku....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre