MUDr. Dubčáková z Antolskej v Bratislave

jahodka11
24. okt 2007

Ahojte,
rada by som sa s vami vsetkymi podelila so svojou skusenostou s Dr. Dubcakovou. Je to jedna uzasne mila a skusena lekarka. Moj porod trval cca od 9-tej, maly sa narodil presne o 15.00. Vdaka epiduralke som moc netrpela a bolesti som mohla mat celkovo tak 1 hodinku. Samozrejme, pri samotnom tlaceni a tlaku na konecnik uz epi nezaberala, je to preto, aby som citila kontrakcie a spolupracovala. Kedze som mala lekarku zazmluvnenu, bola so mnou na sale skoro cely cas, sem tam odbehla, ale vzdy povedala, kedy sa vrati a vratila sa skoro vzdy skor 🙂 Mohla som sa na nu plne spolahnut, epiduralku mi v podstate vybavila ona sama, pretoze anesteziologicka chcela cakat na kontrakcie a ze az potom mi zavedu kateter. Nastastie pani doktorka trvala na zavedeni a ked nastupili kontrakcie, uz mi len pichli prvu davku, netrapili ma v bolestiach s tym katetrom. Pri samotnom tlaceni ma pani doktorka povzbudzovala, presne mi hovorila, co mam robit, kedy sa nadychnut....atd....a pri siti mi opat dali davku epi a nic som necitila...a aj tak sa so mnou cely cas pocas sitia rozpravala a zabavala ma...🙂
Manzel bol so mnou cely cas, takze som sa mohla spolahnut hned na 2 osoby, doktorku a manzela 🙂

Vdaka doktorke Dubcakovej mam len same KRASNE spomienky na porod (a to som mala pred porodom neuveritelny stres a hrozu, ze to nezvladnem)a uz teraz sa tesim, ako si to o par rokov zopakujem. Samozrejme, mala som pri tlaceni problemy, maly sa posunul dolava a nemohla som ho vytlacit, ale pomahali sestricky a ked nevladali, Dr. Janac sa mi poriadne "opieral" o brusko 🙂 a podarilo sa 🙂

Takze ak mate obavy a chcete sa uplne spolahnut na porodnika, odporucam dr. Dubcakovu!!!!! a som plne presvedcena o tom, ze nebola profesionalna len preto, ze som ju mala zazmluvnenu!
A na konci pochvala od doktorky, ze som to perfektne zvladla, no nic ma nemohlo potesit viac (okrem mojho maleho synceka).

M

cuchre
17. dec 2007

ahoj,

ja som zatial chodila k mojmu dokimu, k nej pojdem az po vianociach, v 36 tt 🙂

jahodka11
autor
17. dec 2007

to uplne staci...a uvidis, je uplne perfektnaaa, bola som uz u nej aj na kontrole po sestonedeli a bola velmi mila, aj na danielka, ze je tak trosku aj jej povedala 🙂))) to potesi 🙂))

december
17. dec 2007

Pripájam sa k pochvale doktorke Dubčákovej. Je veľmi dobrá. Ďakujem jej za krásneho Mikuláša , nášho Dávida . Mali sme ju zazmluvnenú.
Ordináciu má v stredu od 11.hod do 12,30 a v piatok od 08,00 do 10,00 hod.číslo dverí 27. 🙂 🙂 🙂 🙂

lucqa
17. dec 2007

Ahojte, ja som tiez rodila u Dr. Mirky Dubcakovej a takisto pridavam len a len pochvalu 😀
Dalsie babo chcem rodit tiez u nej, pretoze jej pristup je uzasny 😀

janetka
21. dec 2007

baby a ten uzv robia kde? za dva roky sa tam toho zmenilo 😒

hellosona
21. dec 2007

janetka: tusim c.dveri 24, len sa treba vopred telefonicky objednat... 😉

ena
21. dec 2007

janetka: musis sa dopredu objednat telefonicky medzi 7.30-9.00 .. rataj s tym, ze ti pravdepodobne povedia, ze prid v ten a ten den, medzi napr 9-10 hod.. a rataj s tym ze tam budes cakat a cakat a cakat 🙂) tel: 68 67 26 18.
A cislo dveri neviem, ale asi ma helosona pravdu, ze je to c.24, ked vojdes do polikliniky, tak je to druha cakaren od vchodu, takze nie nie vchod priamo z chodby, ale vojdes do cakarne a napravo je ambulancia, nalavo uzv..

jahodka11
autor
21. dec 2007

baby, drzime sa temy, ok? 🙂))

janetka
21. dec 2007

jahodka: ja Ti dam drzat sa temy 😀 ved sa drzim, poslala ma tam predsa dr. dubcakova... a toto je tema o nej... 😎
inaaak strasne sa tie veci pomenili, kedysi to bolo tak, ze som chodila so svojou dr hore na uzv a bol pokoj, ziadne cakanie 😢

hellosona
21. dec 2007

jahodka: mna tam tiez poslala pani dr. Dubčáková... 😉

hellosona
3. jan 2008

ahojte 😉

chcela by som sa spytat, ako dlho vam trval porod?
ci pani dr. Dubcakova podporuje aj trosku uryxlovanie, alebo to nexava plynut prirodzene? ci zavisi od konkretneho pripadu? dakujem...

maca5
3. jan 2008

Jahodka 11, presne to, co si napisala o pani Mudr. Dubcakovej a opis porodu a skusenost so zavedenim katetru a pristup pani doktorky je akokebz som to ja pisala o svojej skusenosti 🙂 . Pomohla mi priviest na svet dcerku Sonju v auguste a mam na nu a na porod len velmi dobru spomienku. Tiez ma po porode pochvalila a bola stale s nami ... tesi ma, ze je stale rovnaka ... ak by som opat sla rodit, tak len k nej ... 🙂

Jahodka, inac gratulujem k babatku. 🙂

maca5
3. jan 2008

hellosona, je to uplne na Tebe - ak ovsem nenastanu nejake problemy, co dufam, ze Ti nenastanu - , ci si das vyvolat porod alebo nechas plynut prirodzene. Dr. Dubcakova ta do nicoho nebude nutit 🙂.

jahodka11
autor
3. jan 2008

ahojte, maca5 dakujem 🙂))
hellosona, mne doktorka porod vyvolava 16.10., prvy termin bol az 1.11., ale sme sa dohodli, ze podla ultrazvuku je uz dost velky a moze ist von, tak mi rano pichli vyvolavacku a cely den mi tiekla nejaka infuzia.....myslim, ze sa pani doktorka snazila, aby som to mala cim skor za sebou, na nic necakala.....len ja som sa akosi zasekla a celkovo to trvalo 8 hodin, doktorka si myslela, ze do obeda sme hotovi, a ja som porodila az o 15-tej 🙂))
moj dojem teda je, ze sa snazi, aby to bolo cim skor za nami a nemuseli sme ani o sekundu trpiet dlhsie 🙂))
dufam, ze aj tvoj porod prebehne hladko ako moj a ze nebude trvat dlho!!! ale ako pise maca5, urcite ta nebude do nicoho nutit....povie ti svoj nazor a dohodnete sa..🙂))
ja som sa ju snazila prehovorit na cisarsky, lebo som sa strasne bala a chvalabohu sa nedala, bolo to krasne a citit babatko, ako z teba ide von a hned ho aj vidiet a chytit, naozaj krasny pocit 🙂

hellosona
4. jan 2008

maca, jahodka: dakujem... 😵 😵 😵
tak vravite, ze sa mam len tesit 😵

janetka
9. jan 2008

tak toto tuna bude asi prva negativna reakcia na dr. Dubčákovú: ja som bola sklamana z jej prístupu, ktorý bol: "ked rozhodnu lekari co dalej, zavolajte mi, ja vas pridem odrodit"´. Myslela som si, ze zazmluvnenim sa lekarka bude o mna zaujimat, ako aj o moj stav a bude sa snazit vyriesit problem, co bohuzial v mojom pripade nenastalo. Zmluvu sme nakoniec nezaplatili a uprednostnila som ineho lekara... ktory bol FANTASTICKY!!!!!

certica
9. jan 2008

janetka, gratulujem este raz 😎
a u koho si nakoniec rodila?

zuzka1111
11. jan 2008

Mila Janetka,po precitani tvojho prispevku mi nedalo nezaregistrovat sa a nevyjadrit sa.Myslim si, ze tvoja negativna reakcia na Dr,Dubcakovu je trosku skreslena.Neverim,ze sa takto vyjadrila a ked aj hej, urcite to bolo podlozene niecim co si uz nepripisala.Tak ked uz pises "prvu negativnu reakciu", tak aspon napis,o co konkretne islo.Som jednou z mamiciek,ktore v tom case boli prave na porodnici a viem o tvojom pripade viac.Tak laskavo napis aj o tvojom pristupe k lekarom a o tom ako to bolo, ked uz niekoho ohovaras.Ja k nej chodim uz niekolko rokov a aj niekolko mojich kamaratiek, ktore nikdy nemali takuto skusenost.Myslim si ,ze ked si bola zazmluvnena,urcite by Ta takto neodbila a aj bez zmluvy ju poznam ako velmi ochotnu,tak ako sa o nej pise v inych prispevkoch.Prave naopak, viem,ze poskytuje pacientkam " full service", da sa jej volat 24 hodin denne a vzdy ochotne pomoze.Tvoj prispevok ma dost prekvapil, keby som Dr. Dubcakovu nepoznala,tak by som sa asi zlakla.
Samozrejme.mas pravo aj na negativny ohlas, ale prepac, myslim si,ze v tom pripade by si mala napisat o co islo.
Pretoze sa mi to zda len ako osocovanie.

maca5
11. jan 2008

hellosona, tes sa urcite na babatko - to ti pomoze prekonat vsetko 🙂 , porod sam o sebe nie je nic moc, i ked je to vec pristupu a dalsich okolnosti ... ja som rodila uz druhy krat a prave ten druhy porod bol s pani Dr. Dubackovou, tak som vedela porovnat 🙂 ... Dr. Dub cakova sa snazi, aby bol porod, co najmenej traumaticky, vyborne ma navigovala, tak ja som porodila za 2,5 hod a bez nastrihu, na 3 zatlacenia 🙂 ... verim, ze mi pomohlo aj to, ze som pocas celeho tehotenstva aj cvicila Pilates a celkovo som sa dobre citila a prvy porod som mala za 4 hod ... ale skusenost pod vedenim pani Dr. Dub. mi priniesol skusenost, ze by som isla rodit hoc aj hned 🙂 ... to je moja skusenost ... a este nieco, ked som jej volala prvy krat, tak som sa nedovolala, ale ona ma hned o par min prezvonila - co vobec nemusela, lebo moje cislo nepoznala. Tiez som u nej bola sa zazmluvnit, mala tesne pred dvoma sekciami, vonku bolo umorne horuce (cize kopec stresovych faktorov tam bolo) a ja som mala so sebou aj 5rocnu dcerku a venovala sa mi, dokonca sa aj dcerke milo prihovarala 🙂 ...

janetka
11. jan 2008

zuzka: o com to "tocis"? Ty vies viac o mojom pripade??? a moj pristup k lekarom??? bola som tam ako ticha myska, ktoru si prehadzovali a ja som tam denne revala... tak nechapem o com vravis... nechcem to tu zbytocne vsetko rozmazavat, rozpisovat a utocit na niekoho... a ak si taka zorientovana v mojom pripade, tak si kludne prihod do albumu fotku, nech viem s kym sa vobec bavim

zuzka1111
11. jan 2008

Mila Janetka, ja nemam zaujem sa tu s Tebou rozpravat,reagovala som na tvoj prispevok a tak ako aj Ty , aj ja som si napisala svoj nazor, ze to ako si popisala pristup Dr.Dubcakovej, je podla mojho nazoru vytiahnute z kontextu.Opakovat sa uz nebudem,nema to vyznam.

janetka
11. jan 2008

zuzka: ale ja nie som v anonymite na rozdiel od Teba... prvy den prihlasena, vo fore jeden prispevok.. zaujimave

zuzka1111
11. jan 2008

Janetka,tuto stranku navstevujem velmi dlho,beriem inspiraciu a pravidelne sledujem,nemala som potrebu sa registrovat a prispievat a vidim,ze som urobila chybu.
Nedalo mi nereagovat na tvoj prispevok,pretoze som pacientkou tejto lekarky dlho.Ale to je uz z mojej strany naozaj vsetko.

janetka
11. jan 2008

"Som jednou z mamiciek,ktore v tom case boli prave na porodnici a viem o tvojom pripade viac" - ktora z tych mamiciek si? tak mi napis IP, ked nechces verejne

jahodka11
autor
11. jan 2008

ahoj janetka, je mi luto, ze si mala negativnu skusenost s Dr. Dubcakovou, ja som bola max spokojna a v podstate stale som, kedze som u nej ostala ako pacientka aj po porode.
Zuzka1111, mne to nepripada ako osocovanie, jednoducho, mala taku skusenost, tak nam o nej napisala a nemyslim si, ze by sa jej niekto zlakol.....aj tak si kazdy vytvori vlastny nazor po osobnej skusenosti....Len sa mi nepaci, ze pises, ze vies o jej pripade viac, a to odkial?

doctor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
certica
11. jan 2008

zaujimava debata... 😨 😅

nurse
12. jan 2008

Ktorý doctor?? 😉 😵

certica
12. jan 2008

ktora sestricka?? 😀

ivetah
12. jan 2008

janetka aj mne je luto, ze mas neprijemnu skusenost.
nemyslim si vsak, presne ako jahodka, ze jedna negativna referencia anuluje vsetky tie pozitivne.... ja uz som sa tiez stretla s dr. dubcakovou a zatial mam dobry pocit...
takze nech uz ste zuzka a doctor a nurse ktokolvek, nechajte mamicky vymienat si skusenosti, na to sluzi toto forum 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre