MUDr. Dubčáková z Antolskej v Bratislave

jahodka11
24. okt 2007

Ahojte,
rada by som sa s vami vsetkymi podelila so svojou skusenostou s Dr. Dubcakovou. Je to jedna uzasne mila a skusena lekarka. Moj porod trval cca od 9-tej, maly sa narodil presne o 15.00. Vdaka epiduralke som moc netrpela a bolesti som mohla mat celkovo tak 1 hodinku. Samozrejme, pri samotnom tlaceni a tlaku na konecnik uz epi nezaberala, je to preto, aby som citila kontrakcie a spolupracovala. Kedze som mala lekarku zazmluvnenu, bola so mnou na sale skoro cely cas, sem tam odbehla, ale vzdy povedala, kedy sa vrati a vratila sa skoro vzdy skor 🙂 Mohla som sa na nu plne spolahnut, epiduralku mi v podstate vybavila ona sama, pretoze anesteziologicka chcela cakat na kontrakcie a ze az potom mi zavedu kateter. Nastastie pani doktorka trvala na zavedeni a ked nastupili kontrakcie, uz mi len pichli prvu davku, netrapili ma v bolestiach s tym katetrom. Pri samotnom tlaceni ma pani doktorka povzbudzovala, presne mi hovorila, co mam robit, kedy sa nadychnut....atd....a pri siti mi opat dali davku epi a nic som necitila...a aj tak sa so mnou cely cas pocas sitia rozpravala a zabavala ma...🙂
Manzel bol so mnou cely cas, takze som sa mohla spolahnut hned na 2 osoby, doktorku a manzela 🙂

Vdaka doktorke Dubcakovej mam len same KRASNE spomienky na porod (a to som mala pred porodom neuveritelny stres a hrozu, ze to nezvladnem)a uz teraz sa tesim, ako si to o par rokov zopakujem. Samozrejme, mala som pri tlaceni problemy, maly sa posunul dolava a nemohla som ho vytlacit, ale pomahali sestricky a ked nevladali, Dr. Janac sa mi poriadne "opieral" o brusko 🙂 a podarilo sa 🙂

Takze ak mate obavy a chcete sa uplne spolahnut na porodnika, odporucam dr. Dubcakovu!!!!! a som plne presvedcena o tom, ze nebola profesionalna len preto, ze som ju mala zazmluvnenu!
A na konci pochvala od doktorky, ze som to perfektne zvladla, no nic ma nemohlo potesit viac (okrem mojho maleho synceka).

M

lucqa
18. sep 2008

jeeeeej, ale bola krasna nevesta 🙂

lea07
24. sep 2008

Ja mám tiež s pani doktorkou Dubčákovou len dobré skúsenosti, teraz čakáme druhé bábo a určite sa aj tento krát obrátim na ňu, prvý krát som rodila cisárskym a vďaka nej to prebehlo ako po masle...môžem ju určite odporučiť - je to naozaj ,,žieňa,, na svojom mieste.. 🙂

aduskah
7. okt 2008

Ahojte. Dr. Dubcakova mi bola odporucena kolegami v praci a tu citam same pozitivne ohlasy. 🙂 Viete mi doporucit ako sa s nou najlepsie skontaktovat ohladom poradne a zazmluvnenia ku porodu?

talinka
7. okt 2008

aduskah, najlepsie ist za nou priamo do poradne a uz tam sa s nou pred porodom dohodnut, aspon co som citala v teme Antolska-porodnica..tiez kebyze si mam zazmluvnit doktorku na Antolskej tak je to Dubcakova, a doktora Rosemberga............ale po precitanie celej diskusie o ANtolskej som dospela k zaveru, ze je zbytocne zazmluvnovat si, pokial sa o teba ten lekar nestara cele tehu a vlastne nepozna tvoj ZS .....risknem to asi a uvidim , komu vyjde sluzba pri mojom porode 😉

kuratenko
9. okt 2008

lea07, ako prebiehal cisársky u Dr. Dubčákovej? mala si spinál alebo celkovú narkozu? ako dlho to celé trvalo? diky. D.

elly111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jahodka11
autor
16. okt 2008

haha, elly, u mna to bolo podobne.....strasne som sa bala a tuzila som po cisarskom....no nevyslo 🙂))) a nemenila by som a o cisarsrkom nechcem ani pocut 😉 sice sa planujeme v buducnosti stahovat, ale ked budem tehotna, urcite chcem rodit na antolskej a pri porode BUDE Dr. Dubcakova 😉

elly111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina2008
26. okt 2008

Kocky, nemate cislo na pani doktorku, alebo neviete kedy ma poradnu?

elly111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina2008
18. nov 2008

mate niektora skusenosti s vyvolavanym porodom s pani dr. Dubcakovou? v poradni je vzdy tak malo casu na otazky, ale chapem to je nas teraz velmi vela....keby nebolo tohto fora....

prsky
18. nov 2008

martina..dr. dubcakova ma poradnu v stredu od 11tej do 12:30 a v piatok od 8:00 do 10:00 ak sa nemylim a tel. c. by malo byt 68672621

jahodka11
autor
18. nov 2008

martnika-ano, ja, mne dr vyvolavala porod, co chces vediet? 🙂

martina2008
18. nov 2008

jahodka, v podstate by ma zaujimalo ako to cele prebiehalo, ci bola pani dr. pritomna pocas celeho vyvolavania, ak ju mas zazmluvnenu, ci sa ti podarilo porodit hned v ten den, ci bola snaha, aby sa to urychlilo maximalne, alebo sa skor cakalo, ci sa to rozbehne, ci ste sa v poradni dohodli na konkretnom dni a vtedy sa to aj podarilo, ci sa dr. dubcakova snazi aspon scasti o zachovanie sukromia pocas porodu, ci ta potom vysetrovala ona na oddeleni sestonedelia, ak mala sluzbu, ci ma pochopenie pre hanblivky...musim napisat, ze pocas poradni je pani dr. velmi mila, a iked ma len malo casu snazi sa poradit, tak pevne dufam, ze som dobre vybrala....ono mojim snom by bolo, keby ma vysetrovala v nemocnici len ona, ale to viem, ze je len sen....keby to islo, tak zaplatim aj viac ako tych 7tis. za zazmluvnenie

jahodka11
autor
18. nov 2008

martinka-dr bola pritomna pocas celeho porodu, trval 8 hod, mala som epi, takze pohoda....najskor som dostala injekciu do zadku, neviem aku, mna akosi ani nenapadlo sa pytat, co mi to dali 🙂 potom klystir, prezliekla som sa do krasnej erarnej kosele, v ktorej som vyzerala ako babicka a odpochodovala som na salu, kde uz ma cakal manzel 🙂 dostala som asi oxitocin ako infuzku, tu som mala cely cas a dr mi praskla vodu....potom mi dali katater na epi, dr donutila anesteziologicku dat mi ho hned a nie az ked budem mat bolesti....potom mi uz len dali davku epi, ked som mala silne bolesti, za co jej veeeelmi dakujem, neviem, ako by mi to pichali pri kontrakcii...viac menej tam dr bola cely cas, vysetrovala ma len ona, naplanovala si ma na ten den, kedy ma sluzbu....raz ma pozrel jeden stary dr, lebo porod moc nepostupoval a hrozil cisarsky.....vytieklo mi este trochu vody a pohlo sa to....a porodila som 🙂 pri siti bola dr uzasna, rozpravala sa so mnou, nebolelo ma to, musela ma trosku nastrihnut, maly bol nejako vlavo ulozeny... ale ja mam len dobre spomienky na porod a urcite si ju znovu zazmluvnim 🙂
este musim napisat, ze ja som bola otvorena 3cm asi 2 tyzdne, preto sme sa rozhodli na vyvolani....ze to bude pohodlne aj pre mna aj pre dr.....mala snahu vsetko urychlit, na nic sa zbytocne necakalo 🙂 potom ma aj pochvalila, ako dobre som to zvladla, jej SMS mam odlozenu dodnes 🙂 bola ma raz pozriet na sestonedeli, ale zrovna sme mali prednasku, tak sme sa nestretli....bola som u nej po 8 tyzdnoch na kontrole, tiez ok.....zobrala ma tak ako sme sa dohodli, kedze som maleho kojila... 🙂
a na sestonedeli ma nevysetrovala, nemala vtedy asi sluzbu.... 🙂
a ma pochopenie skoro pre vsetko, jasne, ze odtial potial.....ja som sa strasne bala, pocas tlacenia ma povzbudzovala.....hovorila, co mam robit, neboj sa, dobre si si vybrala, tes sa na ten krasny zazitok 🙂

martina2008
18. nov 2008

jahodka dakujem, velmi by som si zelala, aby som to mala podobne tvojmu porodu, mas krasne babatko 🙂

jahodka11
autor
18. nov 2008

martinka-dakujem 🙂 verim, ze aj ty budes mat len dobre spomienky na porod 🙂

martina2008
20. nov 2008

jahodka, este ma napadlo, ty si isla hned na porodnu salu, ziadna cakacka? to ste mali taku istotu, ze sa porod hned aj vyvola? si pisala, ze uz si bola dost otvorena, tak asi preto, ze? a ked ti hrozila ta sekcia, tak o tom rozhodovala len dr. sama, alebo ta chcela poslat na konzilium? ked ti dali prvu davku epi, tak po akom case sa ti ulavilo? dali sa potom kontrakcie ako tak vydrzat? inak mne sa tiez zda rozumnejsie zavadzat kateter este kym nie su kontrakcie, ved je tam vacsia sanca, ze sa nepohnes

jahodka11
autor
20. nov 2008

mati-ja som bola na 3cm otvorena, tak asi preto som isla rovno na sal....ked sa potichu hovorilo o sekcii, bol tam aj primar, taky stary a nie moc mily...ale asi zasa odbornik, meno neviem....epi zabrala asi za 20min, mozno skor, uz si ani nepamatam, viem len, ze prva davka zabrala tak, ze som kontrakcie este dost citila, tak mi dali este dalsiu a uz som len sledovala kontrakcie na monitore🙂 pri tlaceni som uz vsetko citila, ale to bolo ok, ked mozes tlacit, tak uz ta nic "neboli" 😀 ja nechapem, na co chcela anesteziologicka cakat a pritom, ked som bola na tom pouceni o epi, tak sa tam dusovali, ako su za epi a ze by tak mala kazda zena rodit, ved ked je ta moznost atd....a vidis, realita ina, keby som nemala dr zazmluvnenu, urcite sa caka az na bolestive kontrakcie.... ☹ inak, mna to dost bolelo, to zavadzanie katetra, aj ked to netrvalo dlho a zevraj to umrtvili a nemala som to citit, ale ja som to citila....ale bolo to neprijemne, nie nevydrzatelne 🙂 a ty ako? stale nic?

martina2008
20. nov 2008

ano, stale cakam....zajtra idem do poradne, mala by som sa dohodnut s pani dr. co dalej, tak som aj zvedava, aj nedockava

jahodka11
autor
20. nov 2008

jeej, tak drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂 daj potom vediet, tesiiim sa 😉

inka04
11. dec 2008

rodil niekto u dr. Dubcakovej aj bez epi?

prsky
11. dec 2008

inka...neviem, ci sa na antolskej vobec niekomu postasti epi (minimalne prvorodicky sa stazuju, ze nechcu podavat a ani mne nedali)

jahodka..no anesteziologovia su za EPI vsetkymi 10timi, horsie je to s porodnikmi, rada by som ale vedela, preco je to tak

liaah
12. dec 2008

inka ja som u nej rodila pred dvoma tyzdnami bez epi a velmi rychlo, bez nastrihu, len par trhliniek, par hodin po porode som ani nevedela ze som rodila, je neskutocne dobra porodnicka, vrelo odporucam, mala bola na dve zatlacenia vonku. skvela doktorka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a bez epi som rodila preto, lebo na salu som dosla uz na 7 cm a ako druhorodicka , takze to je neskoro na hocico a vlastne od prichodu na box mala bola za 20 minut na svete 😵 😵 😵 😵 😵 😵

letnicka
12. dec 2008

prsky, nie je pravda, že lekári sú proti EPI. Ja som rodila tento rok na Antolskej, prvorodička. Lekár ma skor do EPI nútil. Anesteziologičky mi volal niekolkokrát než prišli, ospravedlňovali sa, ale EPI mi dali neskoro a pri porode som nič necítila...

elly111
14. dec 2008

ja som mala epi, ako prvorodicka, casu bolo dost a bola som velmi spokojna a vesela po nej 😀
prsky, liaah gratulujem k drobciatkam 🙂

vera16
15. dec 2008

ahojte mamicky...

som tu dnes prvykrat.. neda mi neprispiet do fora.. som teraz v 17tom tt, Dr. Dubcakovu poznam cca 1,5 roka.. planujem u nej aj rodit, ale to ma caka az v maji... kazdopadne som rada, ze som sa tu docitala o pozitivnych skusenostiach.. 🙂 moj nazor je ten, ze je to velmi mila, sympaticka, pohodova lekarka.. jej pristup je nie len profesionalny, ale aj priatelsky a citit z jej strany zaujem.. mam pocit, ze sa na nu da spolahnut, vzdy mi poradila, ked som nieco potrebovala a bola ako sa hovori "po ruke".. drzim vsetkym palce a zelam vela stastia.. ja sa podelim o skusenost s porodom az v juni.. ale uz teraz sa na to tesim... 🙂

jahodka11
autor
15. dec 2008

prsky-na tom pouceni o EPI boli anesteziologovia za, ale pocas mojho porodu sa tak nespravala....taka chuda skareda doktorka....druha, co bola milsia, taka blondinka, neprisla, nemala som na nu stastie.....
a praveze mna Dr skoro nutila do epi.....ja som nad nou uvazovala a ona ma len "nasmerovala", ze urcite ano....takze ja mam zasa opacnu skusenost.... 🙂

prsky
16. dec 2008

jahodka...no ja som si epi pytala pri prijimani, a povedali mi, ze sa porozpravame na boxe, ale hned bolo jasne, ze dokina nie je moc za...asi je to fakt individualne...

elly, dik za gratulaciu 🙂

nikol84
17. dec 2008

ahojte...
viete mi prosim niekto poradit, ci este pani doktorka Dubcakova berie pacientky na Antolskej?..chcela by som k nej chodit, ale neviem, ci este berie pacientky...Viem, ze na klinike Probios tiez by som mohla chodit k nej, ale tam je to strasne drahe..tu sa vlastne kolko plati u nej za rocnu zmluvu?
Dakujem za odpoved(e)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre