MUDr. Dubčáková z Antolskej v Bratislave

jahodka11
24. okt 2007

Ahojte,
rada by som sa s vami vsetkymi podelila so svojou skusenostou s Dr. Dubcakovou. Je to jedna uzasne mila a skusena lekarka. Moj porod trval cca od 9-tej, maly sa narodil presne o 15.00. Vdaka epiduralke som moc netrpela a bolesti som mohla mat celkovo tak 1 hodinku. Samozrejme, pri samotnom tlaceni a tlaku na konecnik uz epi nezaberala, je to preto, aby som citila kontrakcie a spolupracovala. Kedze som mala lekarku zazmluvnenu, bola so mnou na sale skoro cely cas, sem tam odbehla, ale vzdy povedala, kedy sa vrati a vratila sa skoro vzdy skor 🙂 Mohla som sa na nu plne spolahnut, epiduralku mi v podstate vybavila ona sama, pretoze anesteziologicka chcela cakat na kontrakcie a ze az potom mi zavedu kateter. Nastastie pani doktorka trvala na zavedeni a ked nastupili kontrakcie, uz mi len pichli prvu davku, netrapili ma v bolestiach s tym katetrom. Pri samotnom tlaceni ma pani doktorka povzbudzovala, presne mi hovorila, co mam robit, kedy sa nadychnut....atd....a pri siti mi opat dali davku epi a nic som necitila...a aj tak sa so mnou cely cas pocas sitia rozpravala a zabavala ma...🙂
Manzel bol so mnou cely cas, takze som sa mohla spolahnut hned na 2 osoby, doktorku a manzela 🙂

Vdaka doktorke Dubcakovej mam len same KRASNE spomienky na porod (a to som mala pred porodom neuveritelny stres a hrozu, ze to nezvladnem)a uz teraz sa tesim, ako si to o par rokov zopakujem. Samozrejme, mala som pri tlaceni problemy, maly sa posunul dolava a nemohla som ho vytlacit, ale pomahali sestricky a ked nevladali, Dr. Janac sa mi poriadne "opieral" o brusko 🙂 a podarilo sa 🙂

Takze ak mate obavy a chcete sa uplne spolahnut na porodnika, odporucam dr. Dubcakovu!!!!! a som plne presvedcena o tom, ze nebola profesionalna len preto, ze som ju mala zazmluvnenu!
A na konci pochvala od doktorky, ze som to perfektne zvladla, no nic ma nemohlo potesit viac (okrem mojho maleho synceka).

M

moniqe3
20. dec 2008

nikol84 v Probiose to vôbec nie je drahé..na rok platíš 2500,- Sk máš tam zahrnutných veľa vecí.

nikitaf
17. feb 2009

Nasla som tuto temu a chcem tiez prihodit moju skusenost.
Nemala som zazmluvneneho ziadneho doktora. Do poradne som chodila k doktorovi Oravcovi, co mi rano trvdil ze rodit URCITE tak skoro nepojdem (mala som tyzden pred terminom) a vecer mi oditiekla plodova voda 🙂
Celu noc ma monitorovali a jedna "mila" sestricka mi stale tvrdila ze mam nizky prah bolesti, ze este nemam kontrakcie a blaaa blaaaa.... no a rano pani doktorka Dubcakova zistila ze som na 5cm otvorena....
epi mi uz nezabrala (anesteziologovia mali cas, pichli mi ju ked som bola uz na 7cm otvorena, takze na ho...)
ale samotny porod bol uuuuuzasny vdaka profesionalite pani doktorky. Bola neskutocne mila (aj bez zazmluvnenia, co je dnes asi vzacnost), chapava, ustretova a pri siti ma rozosmievala, chvalila ako som to perfektne zvladla.
Takze pre buducnost nevaham ani sekundu a viem ze urcite moje druhe dieta privedie na svet ona. Patri jej velke DAKUJEM

leahl
1. mar 2009

ja mám s dr.dubčákovou tiež len pozitívne skúsenosti, v máji čakáme druhé bábo a rovnako si ju ,,zazmluvním,,ako pri prvom pôrode..

majki32tt
2. mar 2009

Ahojte, mne poradila kamaratka dr.Dubcakovu, mala ju zazmluvnenu a povedala ze tiez bola s nou velmi spokojna. Zatial sa mi na poradni javi ako velmi privetiva doktorka. Chcem sa spytat ze ak ste prenasali, do kedy vas doktorka nechala cakat a aky bol postup. Lebo ja budem tiez prenasat, aspon tak povedala dr.

jvo
2. mar 2009

ahoj majki tiez sa chystam k Dr. Dubcakovej prosim ta ako ma poradnu na Antolskej a kedy si bola za nou prvy krat a co vsetko si potrebovala, a hned pri prvej poradni si jej povedala ze si ju chces zazmluvnit? Asi vela otazok co 😀 ? dakujem

majki32tt
2. mar 2009

Jvo,na antolskej ordinuje v stredu 11:00-12:30 a v piatok 08:00-10:00. Isla som tam asi v 30tt a spytala som sa jej ci ma zoberie a ci s nou mozem podpisat zmluvu. Povedala ze urcite a ze mam prist v 34tt. Doniesla som jej v tom 34tt vsetky vysetrenia co mi dovtedy robili, samozrejme teh. knizku, moc. Myslim ze je lepsie ist k nej v stredu, vtedy ma vzdy menej ludi.

jvo
2. mar 2009

majki dakujem ja som bola dnes este u svojej dr. v poradi povedala ze nabuduce ked dojdem ze sa dohodneme aby som sa skontaktovala s porodnikom ze kedy staci aby som k nej prisla tak aspon budem vediet cca kedy, a zmuvu si s nou podpisala hned? Cize dojdem tam stredu alebo piatok sadnem a cakam kym pridem na radu a to za tu hodinku a pol sa aj dockam? 😝 alebo tam byva aj dlhsie?

majki32tt
2. mar 2009

Zmluvu mi dala podpisat v tom 34tt, zaplatit to staci niekedy do porodu, pokladna je potom na centralnom prijme. Je celkom rychla, takze za tu dobu vybavi vela bab. A ordinuje do kedy ma pacientky, takze v piatok som u nej bola uz aj o 11 na rade. Dobre a rychlo vysetruje, pyta sa len na to potrebne.

jvo
2. mar 2009

tak to som rada ze je v pohode, nasa mala je zatial otocena KP takze ak si to nerozmysli tak asi pojeme CSkom viem ze ona nenechava moc dlho trapit baby viem ze jedna moja kamoska mala tyzden pred terminom a dr. sa s nou dohodla kedze sa zdalo ze mala je uz dost velka ze dojde a ze jej porod vyvola to je aj dobre nemusis stresovat kedy to na teba dojde a ona potom aj zabezpeci EPI skor nez mas kontrakcie ta napichnu a potom ti len daju davku ked uz potrebujes lebo inak sa to casto nestiha lebo vraj anesteziologovia na antolskej su dost "lenivy" na EPI....

majki32tt
2. mar 2009

Mne povedala ze pockame do terminu, posle ma este na sono, a potom ak to nepride samo doi nejakych 5 dni tak ma zoberie do nemocnice a vyvolaju to. Nerada by som dlho prenasala.

cuchre
2. mar 2009

majki da sa s nou dohodnut. ja som bola dlho otvorena, navrhla mi, ze vyvolame porod pred terminom, ale odmietla som to. ked som neporodila ani na termin, tak ma hospitalizovala s tym, ze rano, tyzden po termine vyvolame. a babo sa pohlo samo a tak rychlo, ze sme ju ani nestihli zavolat.mala som ju zazmluvnenu a kedze nebola pri porode, peniazky mi vratili. je velmi mila 😉

majki32tt
3. mar 2009

Ahoj cuchre, a na kolko si bola otvorena. Mne minuly tyzden nepovedala ci som uz otvorena, mam sice v knizke napisane 2cm, ale neviem co to je za udaj.Len povedala ze mam uz smaknuty presiaknuty krcok. Potom vysetreni som mala asi dva dni taky hnedasty vytok, a neviem ci to bola ta zatka, lebo to nebol hlien, ale iba hnede spinenie.A kolko dni po termine ta hospitalizovala a kedy si potom porodila.
A potom si stihla zavolat manzela k porodu? Lebo sa bojim ci stihne prist moj muz k porodu a ci mu to stihnem vobec zavolat.

sizinka
3. mar 2009

Ahojte babulky, chcela som sa Vás niečo spýtať, neviete náhodou či je možné chodiť k Dr. Dubčákovej od začiatku tehotenstva? Aj keď podľa obvodu na antolsku nepatrím?
Moja obvodná gynekologička je strašná, a chcela by som začať chodiť k niekomu kto bude aj pri mojom pôrode.
🙂Pekný dník Vám prajem 🙂

majki32tt
3. mar 2009

Neviem, najlepsie bude ked jej zavolas a spytas sa ze chces zmenit lekara ci ta zoberie. tel.c. 02/68672621, ordinuje STR 11:00-12:30 alebo PIA 08:00-10:00. Mozno lepsie tam ist osobne ak to nemas daleko.

sizinka
3. mar 2009

Majki ďakujem ti veľmi pekne, máš pravdu radšej tam skočím, tak mi držkajte palčeky nech ma zobere 😉

elly111
3. mar 2009

Sizinka neboj zoberie, len si vopred zavolaj či bude poradňa a nebude náhodou po službe 🙂
Držím palce 🙂

sizinka
3. mar 2009

Ďakujem Elly, potom Vám dám vedieť ako som dopadla, skočím tam zajtra 🙂
papa

elly111
3. mar 2009

ok drž sa pa 🙂

cuchre
4. mar 2009

majki, ja som sa otvarala od vianoc do februara, asi 2.5 cm, chcela vyvolavat 31.1. termin bol 7.2. hospitalizovala na 13.2. a nad ranom sa maly narodil sam. slo to rychlo, za dve hodky, po klystire ako na beziacom pase...no, ja som mala ine problemy pri porode, tak nestihli dokinu, epi ani kamosku, ale nechcem zalovat 🙂 neboj, to zvladnes, stihnes zavolat....a hnedy vytok po vysetreni vraj je ok, lebo to mas tam viac prekrvene..

jahodka11
autor
4. mar 2009

sizinka-ja som zacala chodit k dr asi v -tom mesiaci....ale od zaciatku vedela, ze si ju chcem zazmluvnit, aj ked si myslim, ze by ma z ordinacie neposlala prec aj keby som si ju nezazmluvnovala.... 😉

sizinka
4. mar 2009

ahojte babulky, no tak dnes som bola na antolskej, dr dubčáková bola na operačke a sestrička ma poslala kade ľahšie ☹ no nevadí, išla som potom do probiosu a tam som sa zaregistrovala a dohodla som sa s dr že budem chodiť tam a potom na antolskú, tak som nakoniec dopadla ok 🙂
pekný večer vám prajem babulky 🙂

elly111
5. mar 2009

sizinka keby si najskôr stretla doktorku iste by ťa zobrala 🙂
ale veď teraz to využiješ aj v probiose 🙂
želám krásne tehuľkovanie 🙂

jahodka11
autor
5. mar 2009

sizinka-sestricky su tam divne, keby tam bola dr, je vsetko v pohode, sestricky sa robia straaaasne dolezite 😠 ale nakoniec si u nej, takze super 🙂

sizinka
5. mar 2009

ďakujem ste zlaté, som rada že to tak dopadlo a že už sa s tým nemusím stresovať 🙂
bola tam taká divna sestricka, máš pravdu jahodka, vola veľmi dôležitá 🙂 ale nevadí.
krásny dník vám prajem 🙂

elly111
5. mar 2009

jahodka ty chodíš do probiosu?

jahodka11
autor
5. mar 2009

elly-nie, ja som chodila na antolsku 🙂

elly111
5. mar 2009

jahodka ip

bibi1711
9. mar 2009

Ahojte kočky,
neviete mi niektorá povedať, či ma pani doktorka Dubčáková aj rizikovú poradňu?
Ďakujem

majki32tt
9. mar 2009

Ahoj bibi, myslim ze ona nie, lebo ma len poradnu a rizikovu poradnu tam mal niekto iny, ale meno si nepamatam.

elly111
10. mar 2009

bibi tu sú ordinačné hodiny, aj kedy sú rizikové poradne: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre