MUDr. Dubčáková z Antolskej v Bratislave

jahodka11
24. okt 2007

Ahojte,
rada by som sa s vami vsetkymi podelila so svojou skusenostou s Dr. Dubcakovou. Je to jedna uzasne mila a skusena lekarka. Moj porod trval cca od 9-tej, maly sa narodil presne o 15.00. Vdaka epiduralke som moc netrpela a bolesti som mohla mat celkovo tak 1 hodinku. Samozrejme, pri samotnom tlaceni a tlaku na konecnik uz epi nezaberala, je to preto, aby som citila kontrakcie a spolupracovala. Kedze som mala lekarku zazmluvnenu, bola so mnou na sale skoro cely cas, sem tam odbehla, ale vzdy povedala, kedy sa vrati a vratila sa skoro vzdy skor 🙂 Mohla som sa na nu plne spolahnut, epiduralku mi v podstate vybavila ona sama, pretoze anesteziologicka chcela cakat na kontrakcie a ze az potom mi zavedu kateter. Nastastie pani doktorka trvala na zavedeni a ked nastupili kontrakcie, uz mi len pichli prvu davku, netrapili ma v bolestiach s tym katetrom. Pri samotnom tlaceni ma pani doktorka povzbudzovala, presne mi hovorila, co mam robit, kedy sa nadychnut....atd....a pri siti mi opat dali davku epi a nic som necitila...a aj tak sa so mnou cely cas pocas sitia rozpravala a zabavala ma...🙂
Manzel bol so mnou cely cas, takze som sa mohla spolahnut hned na 2 osoby, doktorku a manzela 🙂

Vdaka doktorke Dubcakovej mam len same KRASNE spomienky na porod (a to som mala pred porodom neuveritelny stres a hrozu, ze to nezvladnem)a uz teraz sa tesim, ako si to o par rokov zopakujem. Samozrejme, mala som pri tlaceni problemy, maly sa posunul dolava a nemohla som ho vytlacit, ale pomahali sestricky a ked nevladali, Dr. Janac sa mi poriadne "opieral" o brusko 🙂 a podarilo sa 🙂

Takze ak mate obavy a chcete sa uplne spolahnut na porodnika, odporucam dr. Dubcakovu!!!!! a som plne presvedcena o tom, ze nebola profesionalna len preto, ze som ju mala zazmluvnenu!
A na konci pochvala od doktorky, ze som to perfektne zvladla, no nic ma nemohlo potesit viac (okrem mojho maleho synceka).

M

hellosona
21. jan 2008

ahojte 😉
ja som mala tiez zazmluvnenu dr. Dubcakovu, bola velmi mila... pocas porodu bola stale na dosah a nemala som vobec strax... porod vsak neskoncil moc pozitivne, ale mam krasne babo, tak sa velmi tesime... myslim, ze som urobila velmi dobre, ze som si ju zazmluvnila, aj ked si myslim, ze na antolskej je vela dobryx odbornikov 😉

miriamka
21. jan 2008

Baby,a myslite ze je to nevyhnutne si zazmluvnit lekara?
A ak ste si zazmluvnili,kedy ste isli na tu Antolsku,v ktorom tt?

hellosona
21. jan 2008

miriamka:ja som to tiez riesila a myslim, ze je to velmi dobre... ja som sa rozhodla na poslednu xvilu, ale je to fajn... neviem vsak, ake by to bolo bez zazmluvnenia. na antolsku som sla priamo k dr Dubcakovej v 37tt.

miriamka
21. jan 2008

Aha...a nemas na nu prosim ta cislo,alebo ako si sa tam objednavala?

ivetah
21. jan 2008

hellosona: ahoj, ak sa mozem spytat, co nedopadlo s porodom dobre?
a gratulujem k syncekovi 🙂 zelam vela zdravicka!

cuchre
21. jan 2008

ahoj miriamka....ja som bola u dr. dubcakovej prvy krat minuly tyzden v stredu na antolskej, ked mala poradnu. som sa jej rovno spytala, ci si ju mozem zazmluvnit a hned sme podpisali zmluvu. nijako som sa neobjednavala dopredu, len som prisla a pockala v rade 🙂

hellosona
22. jan 2008

miriamka: tak ako napisala cuchre 😉

mia21
28. jan 2008

ahojte, ja som tu na fore po velmi dlhom case. zachytila som debatu o doktoreke dubcakovej a tom ako sa tu zareagovalo na jednu "negativnu reakciu". ja si myslim ze je to cele o tom, co kto od toho konkretne doktora ocakava a "ako mu sadne", nemoze predsa niekto vyhovat vsetkym. ja chodim tiez k p. doktorke Dubčakovej a možem povedat že jej mila a fajn, ale hovorila som s nou o priebehu porodu, ja mam predstavu co najprirodzenejsieho porodu, nechat vsetko, samozrejme iba ak je to vporiadku, ist prirodzenou cestou a vidim v tom velky vyznam (apon pre mna). p. doktorka mi povedala ze je zastankynou "dynamickeho porodu", teda ked sa "da tomu pomoct a urychlit to, tak ona preferuje tento postup. ze ked si ju zazmluvnim, tak bude respektovat to ako to chcem ja. mne uz sa termin vyrazne blizi ale ja vaham, pretoze cele tehotenstvo som chodila k inemu lekarovi a s nou som si v tomto mam pocit "nesadla", a tak ma teda nelaka si ju zazmluvnit, ale len z toho dovodu ze pocitovo "nie sme na jednej lodi" a prave kvoli pocitu istoty som si planovala lekara zazmluvnit. to ale neznamena ze p. doktorka nieje profesionalka a prijemna, mne ale proste vyhovuje nieco ine. a v tomo kontexte by som to brala, kazdy ocakava od lekara nieco ine, co niekomu vyhovuje, inemu prekaza. cize baby ak davate na rady na internete ktory lekar je dobry, najprv si s nim aspon chvilku pohovorte o svojej predstave a uvidite ci "vam sadne"...

jahodka11
autor
6. mar 2008

ahojte, uz dlho nikto neprispel..🙂))) nenajde sa mamina, co rodila u dr. Dubcakovej? 🙂))

marse
6. mar 2008

chcem sa opytat rodil niekto u tejto pani dr. cisarskym??? 😕

arabeska
7. mar 2008

marse,ja som mala u nej sekciu,sice neplanovanu ale mala...

zuzuxx
8. aug 2008

Da sa k nej chodit aj ked nie som este tehotna? Ma ambulanciu na Antolskej?

angellinka
23. aug 2008

Ma anbulanciu na Antolskej,Rodila som u nej aj ja.mala som ju zazmluvnenu,a som bola s nou nad mmieru spokojna.

olajcova
23. aug 2008

Tak ja mám za sebou dva pôrody a poviem Vám Doktorka Dubčákova number .1 😀 😀 😀 😀 😀
Prvý pôrod som mala vakuoextrakciou.Pri druhom som sa už klepala keď ma dávali na stôl 🙂 a hopsa porodila som vďaka doktorke spontáne na dva zatlačenia. 3 hodiny po pôrode som už lietala po chodbe.Mala som jeden jediny steh.

SUPER DOKTORKA
ODPORUČAM KAŽDÉMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

claudinka
23. aug 2008

ja som na nu pocula tiez len cisto same chvaly 😉

vcielocka1
5. sep 2008

ja mam s doktorkou dubcakovou zmiesane pocity, prvy dojem bol u mna strasny, strasne razne na prehovorila, cakala som trosku citu...
ale zasa od Vas citam same chvaly, asi som nemala stastie ☹

lucqa
5. sep 2008

no, ja som rodila u dr. Dubcakovej vakuumextraktorom, ale nebyt jej tak by to bol kliestovy porod. Dodnes mi naskakuju z toho zimomriavky.
Vcielocka, ono to je tak ako napisala mia, niekomu clovek proste sadne a inemu nie. Zalezi na tom co ocakavas a aj na tom aku ma doktorka naladu, alebo aky ma den. Ona je tiez len clovek. Ked som rodila ja, jednak sa malovala porodnica, boleli ju krize a ja som vobec necitila kontrakcie a bola som zla rodicka. Takze vobec nie dobra kombinacia a ja som sa aj ju snazila chapat, ze jej neni dobre. Doktor, ktory bol vtedy na sale chcel malemu pomoct kliestami, dr. dubcakova radsej volila vakuumextraktor. Napriek tomu sa maly narodil priduseny. Na dalsie dni nas bola pozriet na sestonedeli ako sa mame a ako sa nam dari. Ked uz sme boli doma, tak mi vybehla teplota a ja som netusila ci mozem kojit, nevedela som koho sa opytat a tak som zavolala jej. Pomohla mi, poradila... A pre toto vsetko by som u nej chcela rodit znova. Mozno si len mala "stastie" na jej zly den...

vcielocka1
8. sep 2008

lucqa : no ja som mala asi smolu, ale ked som u nej bola, mala asi zly den, lebo fakt posobila na mna velmi zle 😒
takze ty si myslis, ze je fakt mila a odbornicka??? dobre ti pomohla??? chodila si k nej cely cas na antolsku, alebo si u nej len rodila???

lucqa
8. sep 2008

vcielocka, kazdy z nas ma aj zle dni a tehulky beru veci citlivejsie. Ja som na nu natrafila v Probiose, lebo som tam chodila na UZV, bola som v 20 tt a ona tam akurat bola cerstvo prijata. Hned mi povedala, ze ten UZV co tam maju nestaci, ze mi ho spravi aby moj muz tiez videl, ale ze mam prist na kliniku a tam mi spravia kvalitnejsi UZV. Vtedy vlastne na mna zaposobila, ze venuje mojmu babatku tolku pozornost. A hlavne bola aj velmi mila, stale usmiata a ked mi robila UZV, tak som mala pocit akoby sa tesila z vlastneho babatka. Proste to bolo pre mna velmi dolezite, ze venuje tolku pozornost mojmu nenarodenemu dietatku. Potom som u nej bola v 30 tt na UZV a vtedy mi dala na seba cislo a dohodli sme sa, ze jej v 32 tt zavolam a dohodneme sa kedy mam prist do poradne na Antolsku. Tam som sla v 34 tt a chodila som len k nej. Na Antolskej to ale ide dost fofrom, takze sa moze zdat, ze je aj troska podrazdenejsia. Porod mi zacal rano odtecenim plodovej vody, tak som jej volala, aj mi bolo blbe volat jej pred 6 rano. Za hodinu a kusok sme sa stretli na sale, ja uz som mala za sebou pripravu a ona mi venovala tolko casu kolko bolo treba. No a ako som pisala vyssie, bola som stastna ked pouzila vakuumextraktor namiesto kliesti. Ked som maleho nevedela vytlacit, tak ku mne moc mila nebola, ale keby ma vtedy chlacholila, tak by sa moje dieta zadusilo. Takto mam zdraveho syna a ja jej za to pripisujem dost velku zasluhu. Z mojho pohladu sa zachovala ako odbornicka.

vcielocka1
9. sep 2008

lucqa : no ja som tiez na nu natrafila v Probiose,ale asi fakt nemala svoj den i ked zasa som sa cudovala, lebo som ocakavala od sukromneho centra,skor milu doktorku, ale to uz je vlastne jedno... podla toho co citam, probios nie je dobre vybaveny pre tehotne?co znamena, ze nebola na teba mila?- vies mam z nej zmiesane pocity, rozhodujem sa co dalej, ci k nej chodit,alebo nie??? 😒

lucqa
9. sep 2008

ahoj vcielocka, ja som sa v Probiose stretla s dobrym pristupom. Ake je to tam pre tehotne netusim, ja som tam chodila len na UZV, pretoze som vedela, ze na Antolskej nemaju cas na to, aby sa mohol ist pozriet aj manzel a ja som ho pri tych UZV chcela mat. Akurat mi doktorka povedala, ze na UZV by som mala chodit na kliniku, ze tam je lepsi UZV, to je vsetko. To, ze nebola na mna mila bolo myslene tak, ze v tom momente neslo o mna, ale o mojho syna a nebolo casu na to aby ma niekto lutoval alebo chvalil. Tazko sa to opisuje, vtedy sa ratali sekundy.
Ak Ti mam ale poradit, tak aj po precitani prispevkov si to premysli podla svojich pocitov. Ak sa Ti nepozdava, tak skus ist k inemu doktorovi, a mozno zistis, ze ona bola lepsia a vratis sa k nej... Kazda mame ine naroky a ked z nej mas zly pocit, tak si vyber doktora z ktoreho budes mat lepsi pocit, pretoze pri tom porode to ocenis. Ja som Ti napisala svoju skusenost a dufam, ze som Ti aspon trosinku pomohla 🙂

vcielocka1
10. sep 2008

lucqa : mas pravdu, dam na svoje pocity a preto som sa rozhodla, ze si Dubcakovu ako svoju doktorku nedam,mozno budem lutovat,ale ako si napisala,na mna dobre nezaposobila a ide predsa o mna 😉
dakujem za Tvoju skusenost,bola mila a fakt moc pomohla,superrrrrrrrrrr 🙂

lucqa
10. sep 2008

nemes za co vcielkocka, prajem Ti aby si si nasla lekara podla svojho gusta a dobry porod 🙂 Drzim palce 🙂

jahodka11
autor
10. sep 2008

vcielocka-ja som tiez niekedy prisla z poradne trosku nesvoja, tak sa ma manzel pytal, ze co sa stalo, tak som mu opisala poradnu a on, ze a ako co? ze co by som este chcela? a mal pravdu, doktorka bola pri porode velmi prijemna a v poradni tiez, len ja som to asi niekedy videla inac....asi hormony 🙂 v podstate som mohla byt rada, ze sme boli a sme obaja zdravi 😀

vcielocka1
10. sep 2008

lucqa, jahodka11 : hlavne, ze Vam to vsetko vyslo, ja som nechala tie svoje pocity a rozhodla som si najst ineho doktora, snad to nebudem lutovat, ale vzdy si ju mozem vybrat ako porodnika na poslednu chvilu 😉

kika25
10. sep 2008

Aj ja som rodila u dr. Dubcakovej, podla mojich ocakavani mohla prist k porodu aj skor (o 12 na obed som bola v porodnici, ju som volala samozrejme este predtym a prisla az o siestej vecer) 😒
Zopar veci ma prekvapilo, moj muz si napr. vsimol ze mala pocas porodu dlhe nalakovane nechty, co by asi mat nemala 😖
Ale porod nastastie dopadol dobre a ja mam krasne zdrave dievcatko 😵 😵 😵

vcielocka1
11. sep 2008

ako napisala lucqa : kazdemu vyhovuje nieco ine, ja som sa rozhodla si ju ako doktorku nebrat i ked clovek nikdy nevie ako sa rozhodnem tesne pred porodom,mozno si ju objednam 😉

nika.sum
18. sep 2008

Ahoj, nahodou som sa dostala na tieto stranky. Ja mam uz takmer 2-rocneho drobca, ktoremu pomohla na svet p. dr. Dubcakova. Prvykrat som sa s nou stretla v ambulancii na prijme, ked sme prisli o babatko v zaciatkoch teh., na sale pri aneztezii, ked mi tiekli slzy prudom, ona ma drzala za ruku. O par mesiacov na to bola pri prvom ultrazvuku nasho drobca a ja som vedela, ze bez nej rodit nechcem. Podla mna je jednym z mala doktorov, kt. maju k vam citlivy pristup. Vzdy ked som potrebovala, odpovedala na otazky a nie len svojim pacientkam, a pri tom viem, ze to na Antolskej nemaju lahke, lekari by velakrat mali byt podla rozpisu aj na troch miestach, skor ako ich zacneme kritizovat mali by sme sa aj my pozriet na seba, ci sme vzdy vo vybornej nalade, ono nie vzdy sa da usmievat....A este k tomu prispevku, kde niekto obvinil doktorku, ze si tam pisala sama, tomu neverim, na take nieco by sa asi neznizila, aj ked ju urcite taka reakcia mrzela...Prajem vsetkym maminam pred porodom, vela stastia a krasne zdrave deticky. 🙂

majula
18. sep 2008

Kuk svadobné fotky...krásny párik 😉 http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

certica
18. sep 2008

majula, tusim by som ju tu ani nespoznala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre