MUDr. Gažo z Antolskej v Bratislave

evina313
1. máj 2008

Mala ste ho niektorá zazmluvneneho? Ako prebiehal porod, boli ste s nim spokojne?
Nemam už veľa casu, tak by mi velmi pomohli vaše skusenosti.
dakujem

raffaella
6. máj 2010

Ahojte dievcata, dotycneho pana sice nepoznam, ale ak si uz platit za sukromnu kliniku, tak ja nedam dopustit na MUDr. Smolika, ku ktoremu chodim do Probiosu uz niekolko rokov a som velmi spokojna a to mam tiez velmi vysoke poziadavky na spravanie sa doktorov. Urcite by som neplatila za takyto pristup, inak sa ti doktori nikdy nezmenia. Ci som bola alebo nebola tehotna, v Probiose sa mi vzdy dostala od Dr. Smolika len vybornej starostlivosti a profesionalneho pristupu. To len keby ste rozmylali nad zmenou 🙂

matilda2
6. máj 2010

ahojte. Lalia, zvedavec, kedze mame podobne problemy s rovnakym lekarom, boli by ste ochotne ist aj do oficialnej staznosti vedeniu procare? Ja som sa pytala, ci si mozem zmenit lekara a vraj pol roka si ho menit nemozem. Pani na recepcii mi nepovedala preco, avsak ak to bude naozaj nevyhnutne, mozem podat ziadost riaditelke kliniky. Kedze tuzime po babatku a ja nemam ziadnu doveru v neochotneho pseudolekara, pojdem do tohto riesenia. Ak by sa nas stazovalo viac, mozno by sa mily panko naucil vazit svojich pacientov. A snad by sme usetrili dalsie zeny arogantneho ponizovania a hazardovania s ich zdravim. Nehovoriac o peniazoch co nas procare stoji.

kveta
6. máj 2010

No, ja o dr. Gažovi nemôžem povedať krivého slova... Vďaka jeho liečbe čakám doslova vymodlené bábätko... Operoval ma, "prešli sme spolu" hormonálnou kúrou, oznamoval mi, že som tehotná... a tiež sa pýtal, či je to bábo chcené než ma vyšetril... vysvetľujem si to tým, že sa nepriamo pýta na to, či chcem interupciu.. a to vedel, že mám za sebou umelé oplodnenia... ale považujem to za súčasť postoja profesionála... Keď sa objavili problémy v tehu, zobral ma okamžite bez predchádzajúceho objednania sa...

Takže až porodím svojho synčeka, tak dr. Gažovi odnesiem synovu fotku, lebo za jeho splodenie je "zodpovedný" aj on...

kveta
6. máj 2010

Matilda2, niekoľko laických názorov na to, čo sa Ti stalo: áno, je pravda, že 30 percent tehotenstiev v prvom trimestri končí potratom... to je proste príroda... V Tvojom prípade by som počkala na minimálne jeden ďalší potrat než by som riešila hematológa... Dôvod: Tvoj potrat mohol, ale vôbec nemusel byť spôsobené zrážanlivosťou krvi... a zvolila by som na začiatku radšej pokus o tehotenstvo bez liekov na riedenie krvi... oni tie lieky totiž môžu negatívne vplývať na vývin plodu... a načo toto riskovať po jedinom potrate, ktorý mohol byť spôsobený aj úplne z iných príčin? Nemysli si, že som bezcitná, tiež mám za sebou pár potratov, len sa snažím Ti vysvetliť prečo Gažo reagoval tak, ako reagoval...

Ktosi sa tu sťažoval, že Gažo v 6.tt nejasal nad tehotenstvom: nuž v 6.tt nie je ešte ani vidieť srdiečko... takže ešte vôbec nič nie je vyhrané... takže naozaj nemohol prognózovať, že to vyzerá sľubne a tváriť sa optimisticky... A tak navrhol ultrazvuk o desať dní neskôr... podľa mňa je to korektné jednanie...

Gyn Fiv versus Iscare... úprimne... sú centrá, kam by som už nevliezla... amniocentézu som si hradila z vlastného v centre, ktoré malo najlepšie referencie... a nebol by to Gyn Fiv... mám osobnú skúsenosť s oboma, takže môžem porovnávať a Gyn Fiv nepovažujem za centrum, ktoré by som si na Slovensku vybrala... Mne robil laparku dr. Gažo v Dunajskej Strede.. rovno mi zoperoval to, čo tam objavil a ešte mi iniciatívne napísal podrobnú správu pre môj CAR o tom, čo objavil /bolo to pre zahraničný CAR/. Nič som za to "naviac" neplatila... Otázne je, prečo Gyn Fiv nezoperoval to, čo tam objavil... o rizikách opakovaného zákroku asi písať nemusím...

matilda2
7. máj 2010

Ahoj Kveta, vazim so tvoj nazor, i ked ako sama hovoris - laicky. Statistiky hovoria sami za seba a uprimne, som rada ze si to priroda zariadila takto, akoby sa mi malo narodit dietatko s vyhliadkou na niekolkotyzdnovy zivot. Chapem aj tvoje dovody na obhajobu Dr.Gaza. Ver mi, ze som sa velmi snazila drzat si "odstup" a hodnotit situaciu s chladnou hlavou. Hovorila som si, ze skusim este dalsiu navstevu a uvidime. Kazdy moze mat zly den. Mne sa tiez nechce chodit od lekara k lekarovi, chcela som si najst niekoho, komu budem doverovat, komu bude zalezat na spokojnosti svojich pacientov. Naivne som si myslela, ze ked si zaplatim sukromne centrum, dostane sa mi starostlivosti na urovni. Nie som nejaka citlivka, nepotrebujem aby sa nad mojim tehotenstvom lekar rozplyval a lutoval ma pre to, co sa stalo. Ale arogancia a lahostajnost po tom, co som sa vratila z nemocnice boli pre mna velkym prekvapenim. Byt lekarom nie je len zamestnanie, je to v prvom rade "poslanie". Ak niekto nedokaze ludsky komunikovat so svojimi pacientami, nech ide robit chirurga alebo patologa. Sama pises, ze si presla niekolkymi potratmi. Urcite by ti nebolo prijemne keby tvoj lekar dva dni po potrate bez zaujmu konstatoval, ze nemas robit dramu lebo predsa potrat v 3tom mesiaci je uplne vpohode.
Vynechajme vsak moje "idealisticke" predstavy o empatickom pristupe. Procare vo svojich zmluvach garantuje, ze ta lekar prijme na minutu presne. U Dr.Gaza cakam 10-30min pocas ktorych sa "ide prezliect" alebo vybavuje sukromne telefonaty. Nedza sa mi vporiadku (a to mi potvrdil aj nezainteresovany lekar), ze po diagnostikovani tehotenstva ta na vysetrenie krvi objednaju az o 6 tyzdnov. Tiez sa mi nezda vporiadku, ze vysledky rozborov si mam interpretovat sama. V neposlednom rade sa mi nezda vporiadku, ze mam riskovat dalsi potrat, aby sa poziadala konzultacia hematologa. Netvrdim, ze do mna ma rovno natlacit tabletky na riedenie, to nech posudi sam. Ale pravidelna kontrola este nikoho "nezabila".
Kazdopadne, pripada mi to akoby sme pisali o dvoch roznych ludoch. Skoda, ze som narazila na toho nespravneho.

nanaj
9. máj 2010

ahojte,
ja chodim ku gazovi na kramare od februara. prve uspesne tehotenstvo (predtym som 2x potratila) som cele absolvovala v tej istej ambulancii ale u dr. bardosovej. je to starsia pani ale je velmi dosledna niekedy mozno az velmi, ale je velmi mila a dobra.teraz som opat tehotna, a kedze gazo robi ultrazvuk a bardosova nie (musi sa chodit hore na 8.posch, ale malo to aj vyhody, takmer vzdy robil ultrazvuk niekto iny, takze ak by aj nieco bolo zle, bola tam taka mala sanca ze snad to neprehliadnu vsetci), a zevraj teraz robi vsetky tehotne on, tak som si zaplatila rocny "nadstandard" 50eur a zacala chodit k nemu. ten nadstandard su vlastne tie ultrazvuky, lebo ze to nemaju doriesene s poistovnami. ked som nad tym neskor uvazovala, tak sa mi to zdalo dost hlupe si za to platit ked v tehotenstve patria ultrazuky k beznym ukonom.
dobre vratim sa ku gazovi.
co sa tyka otazky ci je dieta chcene, to sa ma pytali pri vsetkych tehot, takze to povazujem za standardnu otazku.
nemozem povedat ze by som s nim mala vyslovene zlu skusenost, ale ked ho porovnavam s bardosovou, tak je to neporovnatelne chladnejsi a benevolentnejsi pristup ako mala ona.
tak ale kazdy lekar ma iny pristup.
pride mi velmi uponahlany, lahkovazny, neviem pride mi ze to berie teak, ako keby bolo tehotenstvo len obycajny odber krvi.
ale zase to ma vyhodu ze na kazdej poradni mi urobi aj sono a skontroluje tak male ci je ok, co pri prvom tehu som nemala, a velmi mi to chybalo.
pri poslednej poradni som mala vysledky z AFP, hovoril ze su hranicne hodnoty tak mam ist na genetiku, a hned mi daval kontakty tusim do ISCARU (na odber plodovej vody) a neviem kam este, proste velmi preferuje sukromne kliniky kde si riadne zaplatime.
co sa tyka AFPciek boli uplne v pohode, vobec neboli hranicne.
zatial s nim nemam nejaku negativnu skusenost, len ten jeho pristup je taky aky je.
pred bardosovou som mala tiez gynek. chlapa a nebol to velky rozdiel medzi nim a gazom, a kedze som medzi nimi zazila este bardosovu, tak ich porovnavam, a bardosova mi stale vychadza najlepsie. ale to je to co lekar to iny pristup, ale to sa uz opakujem.

Matilda2,
pri tvojich skusenostiach by som mu uz druhu sancu urcite nedavala. nemala by som voci nemu uz doveru, potom ako sa k tebe zachoval.

tie jeho telefonaty to je fakt pravda. pri kazdej mojej poradni absolvuje aspon 2.

zatial tolko uvidim ako to s nim pojde dalej

drzim palce vsetkym

boise
10. máj 2010

...o Gazovi by vedela rozpravat moja sestra ktoru skoro pri porode zabil spolu s dietatom..prave pre jeho priserny pristup... a aby toho nebolo malo, vypytal si za to nemale peniaze...mimo porodnice samozrejme...nikdy by som sa mu nezverila do ruk...

kveta
11. máj 2010

Boise, čo konkrétne sa stalo?

boise
12. máj 2010

zacatie porodu len preto, ze mal sluzbu hoci nebola po termine a ani nemala bolesti, plod bol v pohode, nezmyselne trapenie ukoncene cisarakom, zabudnute veci v tele po zasiti, drze pytanie penazi...atd atd...

latvia
12. máj 2010

a co robila v nemocnici este pred terminom?? 😕 ked bola v pohode a nemala bolesti? hadam ju k tomu neprinutil 😅

boise
12. máj 2010

on ju zavolal na "poradnu"

latvia
12. máj 2010

a ako jej odovodnil ze ide vyvolavat porod? 😕 nieco jej predsa musel povedat

boise
12. máj 2010

porodne cesty su vyzrete..a sups pichnutie plodovky, nech to stihame do konca smeny...

latvia
12. máj 2010

sestra nic nenamietala?

mm1
12. máj 2010

tiež mám len zlé skúsenosti s MUDr. Gažom........
v živote by som si ho ako pôrodníka alebo gynekológa môjho dieťaťa a mňa nevybrala.....

boise
12. máj 2010

nestihla namietat...a ako prvorodicka by asi ani nevedela ze treba namietat...

latvia
12. máj 2010

preco ho nenahlasila na policii ze chcel uplatok? dala mu ho?

boise
12. máj 2010

dali mu ho...v takej situacii nik nemysli na policiu, su radi ze je babo von a ona sa prebrala az na druhy den....v nemocnici bola 12 dni...Tazko povedat, preco potom neriesila...Ono ani nejde tak o ten sprosty uplatok, ako o ten celkovy pristup...

latvia
12. máj 2010

aha.....mozno by sa aj jeho pristup zmenil, keby sa nieco zacalo riesit....

jan12
12. máj 2010

jeho uz riesila policia, preto uz nepracuje na antolskej - je to tu uz pisane v predoslych komentaroch.

latvia
12. máj 2010

ale ak nieco vykonava neustale tak mu mozu aj zakazat cinnost lekara.tym ze mu raz nieco zakazali, neznamena ze dalsia staznost nemoze byt.okrem toho, branie uplatku je trestny cin, tam by ho len nevyhodili z kliniky

imimi
12. máj 2010

Ahojte dievcata, noo, tak to som velmi sklamana. Ja som presla k MUDr. Bardosovej od ineho lekara, ktory bol arogantny, odmerany. Bola som a som nadsena a potesena, aka je MUDr. Bardosova zlata, no nerobi ultrazvuk, tak som skusila MUDr. Gaza. A... suhlasim s dievcatami, ktore tazko hladaju pekne slovo a nadsenie.

sonya08
13. máj 2010

Cawte dievcatá, neviem, ale mne to pripadá ako keby ja som chodila k inému dr. Gazovi ..., ku mne bol vzdy príjemný. Ked som konecne po 15 rokoch opät otehotnela, celé tehotenstvo som chodila k nemu do poradne, vzdy si na mna nasiel cas aj mimo ordinacných hodín, stacilo, aby som mu zavolala na mobil (císlo mi napísal sám na vizitku a to som neni ziadna jeho známa, predtým ako som sa stala jeho pacientkou v Pro Sanuse som ho v zivote nevidela). Celé tehotenstvo bolo pod jeho dozorom, aj amniocentézu som absolvovala u nho este na Antolskej, nikdy odo mna nic navyse nepýtal, jediné za co som doplácala bol 3D ultrazvuk. Rodila som u nho, síce v DS ale aj to bolo v pohode (az na sestricky-studentky, ktoré mali trocha problém so slovencinou), rodila som sekciou, malý mal 2x omotanú pupocnú snúru , vsetko prebehlo k mojej úplnej spokojnosti. Pocas poporodneho pobytu v nemocnici v DS sa vzdy za mnou aj mimo vizitu zastavil, pýtal sa ma, ci je vsetko O.K. Takze v sumáre ja ho poznám úplne z iného uhla, ku mne sa vzdy správal prívetivo.

miska76
17. máj 2010

chodim do prosanusu tiez k doktorovi gazovi. prve dvojicky som odrodila u neho , cele tehotenstvo bolo bezproblemove.
ale pri tomto tehotenstve kedy mi vysli nie prave najlepsie vysledky od neho odchadzam. za jeho chladny, bezcitny a arogantny pristup ked som odmietla amniocentezu.

aerdnalina
18. máj 2010

Zdravim vsetky dievcata,
pisala som ze mam tesne pred terminom a rodim u Dr v DS. Dceru som porodila s Dr pomocou a ma 3 tyzdne. Pisala som vtedz najma kvoli porodnici v Dunajskej strede, pretoze som mala pochybnosti v nej, nie v lekarovi. A musim potvrdit, ze jednak Dr bol vyborny ( je to moj druhy porod) a vlastne cely porod, pobyt v nemocnici, personal,a td. Mam z toho dobry zazitok, manzel bol pri tom, dcera prospieva, ja sa vyborne zotavujem. Je to mozno trochu zosiroka a neopisujem co a ako Dr povedal, reagoval (ano platila som, ale nie jemu, ale zariadeniu za nadstandard). Boli sme dohodnuti, ze mu volam. Bola som po termine 8 dni. V den kedy ma mali prijat sa mi v noci pustili kontrakcie 10min. V DS ma prijali o 7am, do 9.30 na monitore bez zmeny. Medzitym zavolala sestricka Dr ze co. Pripravili ma na porod, prisiel Dr a do 10.25 sa mi narodila dcera. Vsetko zbehlo uzasne rychlo. S jeho pristupom (vsetko mi vysvetlil, o vsetkom vopred hovoril) som bola nad mieru spokojna (jasne nerodila som 10x), ale myslim, ze kazda mamina si to zhodnoti komplexne a ked su veci v pohode, je celkovy dojem OK. A ked sa vyskytnu komplikacie (ktore som ja nikdy nemala) .... Je mi uprimne luto vsetkym dievcat, ktore nejakym takym museli prejst. Ja chcem len napisat, ze do cca 10 rokoch, co k nemu chodim do poradne, 2 porodoch, som spokojna a ak sa "zadari" tak svoje 3 dietatko rada zverim do jeho ruk. Je pravda, ze ma svojsky zmysel pre humor, ale ja som s tym OK.
Prajem vsetkym maminam a cakatelkam spravnu volbu lekara, pretoze bez dovery v neho moze byt porod velmi narocny.

zvedavec1
31. aug 2010

ahojte...po dlhej dobe som sa vratila k tejto teme. Musim teda povedat,ze som gazovi krivdila. V 8tt som zacala krvacat a doktor na pohotovosti povedal, ze sa nevyvyja plod a mam ist na potrat. Gazo ma hned v pondelok zobral, odmeral vsetko a povedal, ze som uplne ok..a tak aj bolo. Teraz som mala zle vysledky tripple testu. Spytal sa ma , ci chcem ist na amnio a hned volal genetikovi ( o 18:00) , ktory bol na dovolenke a dohodol s nim termin na pondelok..aby som sa dlho nestresovala. V utorok ma pichli a stredu doobeda som mala vysledky. Sice ma to stalo 270 Euro...ale za tu ryclhlost to stalo..inak by som sa zblaznila. Rodit sa chystam na Kramare..a teda neviem, ci si mam alebo nie zazmluvnit niekoho.

maria30
7. sep 2010

@zvedavec1 ahoj.. som rada, že si na dr. Gaža zmenila názor... čítala som si všetky príspevky v tejto téme a priznám sa, že i mňa to dosť zarazilo... pretože ja mám na neho len pozitívny názor... 🙂 je to odborník a profesionál a ja mu plne dôverujem... má síce svojskú povahu, ale treba ju len pochopiť... veľmi Ti držím palce, aby ste Ty i bábo boli v poriadku a zdravé 🙂

zuveru
6. feb 2011

Tak ja mam z toho chaos ci pisete o tom istom, viem ze na kramaroch robi teraz iba 3D UZV v sukromnej ambulancii...
boli ste tam niekto????

zuveru
6. feb 2011

@zuveru gynsante.sk

sabina1980
10. feb 2011

Ahojte dievcence! U MUDr. Gaža som rodila ešte na Zochovej a v auguste minulého roka som rodila v Dunajskej Strede. Nemôžem na neho povedať jedno krivé slovo a na pôrodnicu v Dunajskej Strede nedám dopustiť, po maďarsky neviem ani ceknúť, ale všetci sa automaticky prepli do slovenčiny keď som sa pozdravila "Dobrý deň". Doktor bol vždy ústretový, ku koncu tehotenstva som mala preeklampsiu a museli mi pôrod vyvolať o dva týždne skôr, porodila som prirodzene i keď ma doktorka ktorá mala práve službu - kým nedošiel MUDr. Gažo - mal dovolenku, strašila cisarákom. Došiel doktor a za 1/2 hodinu bola maličká na svete. Je bohovsky šikovný pôrodník - dokonca pred 8 rokmi som dcérku porodila koncom pánvovým prirodzene. Nie je veľmi zhovorčivý a verím že niekomu sa môže zdať arogantný, ale je to iba jeho profesionalita. Myslím že niektoré z nás si to zle vysvetľujú. A samozrejme nie každý si s každým sadne.
zuveru na Kramároch má ambulanciu, tak isto aj v Procare - zajtra tam zrovna idem na kontrolu 🙂
Ahojte!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre