MUDr. Havalda z Bratislavy. Je dobrý odborník?

martinakozmanova
17. júl 2007

Ahojky tehulky a samozme aj uz mamicky! Som tu nova a velmi by som sa chcela popytat na Dr.Havaldu z Antolskej nemocnice, ci mi prosim neviete niektora povedat, ci je dobry, odbornik, a pod., ci s nim mate dobre skusenosti. Pomoze mi akakolvek infoska, ci uz dobra, alebo aj horsia, aby som sa vedela orientovat. Pojdem k nemu na buduci tyzden prvy krat, termin mam az za 3 mesiace, no velmi mi zalezi na pristupe a odbornosti Dr., iste ma chapete. Budem vdacna za akukolvek spravicku, netrpezlivo cakam 🙂 🙂 🙂

darja20
4. apr 2012

cisto nahodou neviete, ci robi aj rizikovu graviditu?

petaba
30. júl 2012

@darja20 zdá sa mi, že ju nemá ako špecializáciu....

ja sa k nemu chystám ísť rodiť 2. krát... a mám ho aj ako bežného gynekológa... som nadmieru spokojná 🙂

petaba
30. júl 2012

@livia333 nové pacientky negravidné berie už len v súkromnom zariadení v Biskupiciach http://www.mediclinicba.sk/?id=gynekologia

anomis
17. sep 2013

neviete mi povedat aky ma mudr Havalda ultrazvuk...? ci ten na brusko alebo tu druhu moznost?

klaricka88
18. sep 2013

bola som spokojna s pristupom

vejvass
22. okt 2013

@petaba ahoj prosim ta nevies kolko sa plati vmediclinic u doktora havaldu zatial tehotna niesom chcela by som si dat k nemu kartu ale na stranke cennik nieje dakujem

petaba
22. okt 2013

@vejvass http://www.mediclinicba.sk/?id=hotline tu si pošli otázky, ktoré ťa zaujímajú a oni ti radi odpovedia 🙂
ja chodím k nemu už dlhé roky, takže som ešte v nemocnici v ambulancii

@anomis aj aj ... do určitého mesiaca robí vnútorný a keď bruško začne rásť tak vonkajší ;)

vejvass
22. okt 2013

@petaba uz som im pisala minuly pondelok ale na mail na recepciu a zatial sa mi neozvali myslis ze im este mozem napisat na ten hotline nebude to uz priliz ze otravujem? 😅

petaba
22. okt 2013

@vejvass prípadne im kľudne zavolaj ... že si písala, ale asi prehliadli mail 🙂 určite budú ústretový ... kukni ešte kedy majú niekoho na recepcii, keďže ordinačné hodiny sú od 16-20 🙂

vejvass
22. okt 2013

@petaba tak skusim im rovno asi zavolat ale teda uz iba vo stvrtok.A nevies asi aky maju cennik nepoznas niekoho kto ku nemu chodi do mediclinic dufam ze nieje velmi drahy radsej by som bola za rocny poplatok .Inak dakkujem 🙂

petaba
22. okt 2013

@vejvass ak si dobre pamätám tak to bolo cca 200 na rok, ale nie som si na 100% istá

petaba
22. okt 2013

@vejvass ale neviem či to bola suma len na jeho ordináciu, alebo aj ostatné 🙂

hallie
5. nov 2013

Maminky, máte niektorá skúsenosť s tým, ako sa pán doktor stavia k prirodzenému pôrodu? počula som, že je dosť otvorený a ústretový...

zuzanabba
10. dec 2013

no akoby sa staval k prirodzenemu porodu? samozrejme ako k niecomu, co je pre maminu a babatko najlepsia vec (ak to okolnosti dovolia). rodila som u neho v auguste, prirodzene, bola som prvorodicka. mal skvely pristup, cely tyzden pred porodom ma upokojoval, ze to bude krasny prirodzeny porod. a aj bol. rodila som bez epiduralky, 6 a pol hodiny. velmi som sa bala dopredu ale po
porode som si povedala "to bolo vsetko?".

hallie
1. jan 2014

@zuzanabba uz som sa s nim stretla a je uzasny. O par dni k nemu prestupujem 🙂 Som stastna, ze takito lekari sa daju u nas najst 🙂

86zuzana86
4. jan 2014

ahojte prosim vas neviete ake ma ordinacne hodiny dr. havalda na antolskej? chcem si ho ist zazmluvnit na porod...diky moc vopred.

86zuzana86
4. jan 2014

prosim vas a tiez nemate info kedy sa robi na antolskej poucenie o epidrualke? v ktory den a cas? dakujem pekne. Kedy sa da ist obhliadnut porodnica? Dakujem pekne.

katinka1987
6. jan 2014

Babenky, chcela by som zmenit gynekológa...viete mi poradit, ci sa da ist na Antolsku, napr. k dr. Havaldovi aj ako ku gynekologovi v ramci preventiviek atd, bez toho, ze by som bola (zatial) tehotna? Dakujem.

petrusape
6. jan 2014

@86zuzana86 ahoj, poucenie o epi uz sa nerobi masovo, ale posle ta tam (predpokladam, ze do ambulancie anesteziloga) po poradni v dohodnuty termin gynekolog, prave zajtra idem do poradne a po nej by som mala ist k anestezilogovi, ale zajtra budem mudrejsia. A kedy sa da obhliadnut porodnica neviem, idem tam rodit druhy krat, tak uz viem do coho idem🙂

gaskulka
7. jan 2014

Ahojte, prosim vas nemate niektora kontakt na D. Hlavandu na Antolskej? Neviete, ci berie nove pacientky? Mam svojho lekara, ale chcem ho zmenit. Dakujem.

lulla
7. jan 2014

@zuzanabba ahoj Zuzka, idem rodit 3 babo a zvazujem prechod na Antolsku k Havaldovi - pocula som na neho vela dobreho - doteraz som rodila 2x na Kramaroch - porob v podstate bez komplikacii akurat pri prvom som bola strasne dotrhana supli mi este oxytocin - tak to bola supa mala som aj epiduralku - ale doktor ma sil vyse pol hodiny mozno aj 40 min - uz mi dosla aj davka epiduralky tak som to citila nazivo... a druhy porod tak isto - noci na nastrihol doktor aj tak som bola dotrhana a sil ma vyse 15 - 20 min... Doktor hoci bol zazmluvneny a rodil ma cez den dokonca pocas dennej sluzby prisiel akurat k porodu tj poslenych par minut tlacenia a nejak zvlas ma neinstruoval... ked sa spustili kontrakcie, tlacila som ako o dusu inac tiez mi oba porody trvali 6hod. ... tak si neviem predstavti ako pises - ze si bez epiduralky rodila a pri prvom si bola bez sitia - aky vpyv mal na to doktor Havalda?? - usmernoval ta pocas porodu alebo aj predtym ? rada by som svoj posledny treti porod prezila tak v pohode a zvazujem oslovit prave MUDr Havalku - termin mam v cca 20.2.2014 tak snad to stiham 🙂 dakujem za info L

lulla
7. jan 2014

Ahojte, prosim maminy, ktore maju aktualne info - nedavny porod 🙂 - ci by mohli dat vediet, kedy ma Mudr,Havalda ordinacne na Antolskej a ci sa da pozriet oddelenie - ci sa to robi hromadne alebo individi . dakujem 🙂 L

pisklava1
13. jan 2014

poradne ma v utorok a piatok tusim obe doobeda..ma ale celkom natresk, teraz ma dovolenku do 18.1.2013..

vejvass
6. feb 2014

@katinka1987 ja tiez potrebujem vymenit gynekologa a co som sa docitala tak na antolskej uz vraj pacientky neberie teda vraj nie tehotne.Netehotne vraj berie v Medi clinic.Tak neviem treba skusit zavolat.

Dievcata neviete ako sa stavia ked zena potrati viete ja mam za sebou uz treti potrat a moja gyn nic neriesi.Myslite ze doktor Havalda by ma aspon poslal na niake testy ze preco potracam?A neviete ci napriklad na zaciatku tehu ak je rizikove predpisuje utorgestan alebo sa ho brani ako moja gyn.ktora mi povedala ze utros mi neda pokial nebude akcia srdiecka no zial ja skor potratim ako daka akcia pride 😒

vierka85
6. feb 2014

ja si nemyslim, ze je odbornik. je velmi mily, ustretovy- to ano. aj pristup ma velmi ludsky a lahko som mu zacala doverovat, ale ako doktor mi mnohe veci zanedbal a bez neho som nemusela mat taku traumu z porodu aku mam. cele tehotenstvo som ho upozornovala, ze som mala anemiu v puberte- nech mi strazi zelezo- vykaslal sa na to. 3.9.2009 som mala hodnotu 115 (minimum 120), rodila som az 29.9. a hodnota 65- dostavala som dva dni transfuzie krvi- samozrejme, ze sa to vsetko hodilo na porod a straty pri nom, ale ja som si kukla kartu a vysledky a bolo to jasne. pritom zelezo je najdolezitejsie pre silu pri tlaceni. prenasala som 10 dni, posledny den som mala obrovsky tlak a bielkovinu v moci- napriek tomu ma nechal do druheho dna a rodit prirodzene. strasne tlacil na porod, hned ako mi zacali kontrakcie po cca 4 hodinach mi hned dal oxytocin a prepichoval plodovu vodu. samozrejme, ze som skoncila kompletne dotrhana. predtym som ho prosila o cisarsky, ze citim, ze mala je prilis velka a ze mam tie svoje zdravotne problemy (obrovske opuchy, tlak, anemia o ktorej som nevedela..) ale nie.. najkrajsie bolo ako som dosla po tyzdni na pichanie zeleza, kde sa doktorke nezdal moj stav, zacala mi stupat teplota a tak ma poslala k nemu, kde mi povedali, ze sice tam je ale ze je po nocnej a tak ma nechali od 6.30 do 10.0 v 40 tkach horuckach na chodbe skolabovat. samozrejme, ze potom vsetkom sa mi kojenie poriadne nerozbehlo a museli sme od zaciatku dokrmovat. takze ano ako clovek je super a zena ma k nemu blizko, vyzera, ze sa o pacientku zaujima, ale o odbornosti v pripade potreby silne pochybujem..

evitka83
27. feb 2014

tak aj teda o jeho odbornosti nepochybujem vobec. Chodim k nemu skoro 10 rokov a stara sa aj teraz o mna v tehu. Zhodou okolonosti pisem prave z Antolskej z rizikovej gravidity a musim povedat, ze pri najmensom podozreni na problem sa stara o mna dobre. Uz len ten jeho pristup ma neuveritelne ukludnuje. Ja mam z doktorov a z bolesti fobiu a nechcem, aby na mna sahal iny lekar, pretoze iba k nemu mam doveru. Ked som sa s nim bavila o vsetkych moznych sposoboch porodu, tak sa so mnou bavil uplne na rovinu s tym, ze akceptuje vsetky zelania rodicky, aby prebehol porod co najlepsie a bez zbytocnej traumy. Je skor zastancom prirodzenych porodov, ale ked si vypytate epi a pod., tak vas urcite neodmietne. Nieco ako sitie bez epi alebo umrtvenia vraj nerobi, ze nie je masiar 🙂 Oxytocin vam tiez nepichne pokial to nie je nevyhnutne...Zatial viem vsetko iba teoreticky, ale rodit u neho by som sa rozhodne nebala. Niekedy treba vediet rozlisovat, ake zelanie pacientky lekar moze akceptovat a kedy to situacia jednoducho nepovoluje. A vsade citam aj pozitivne prakticke skusenosti od inych kociek, co uz u neho rodili, takze asi nieco pravdy na nom bude. Zdar dobremu vyberu a porodu 🙂

simsdeny
17. mar 2014

@evitka83 mozem sa spytat ako je to u neho cenovo? Velmi dakujem za odpoved 🙂

evitka83
17. mar 2014

@simsdeny
to este neviem presne, ale myslim, ze za porod niekde medzi 200-300 EUR, pretoze Ty podpises zmluvu s nemocnicou a delia si to...to som len niekde nasla na nete.

chlpitko
31. okt 2014

@martinakozmanova Fantasticky lekar a aj clovek na spravnom mieste.Ked name pomoct tak neublizi je naozaj zodpovedny a velmi citlivy lekar.Mozem len vrelo odporucit ja som bola nadmieru spokojna,naozaj velmi mili a prijemny lekar. 🙂 🙂 🙂

kristina92ch
28. nov 2014

@petaba
prostim ta vedela by si mi dat kontakt na dr. havaldu ? nejako ho nikde neviem najst .. vopred dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre