MUDr. Marcel Lupták. Chodíte k nemu?

lusinkaj
17. feb 2009

ahojte,je tu niekto kto chodi k Dr.Luptakovi?ak ano napiste ake mate skusenosti,ci ste s nim spokojne... 🙂 dakujem

vitezova
8. júl 2010

no ja s nim mam tiez zatial dobre skusenosti aj ked sa mi nepaci ze mi nechcel povedat do telefonu ked mi vysli zle tripple testy ze ci je to vazne alebo nie a nespala som celu noc a plakala som do vankusa a manzel tiez mal na male. aspon mohol povedat ze nieje to nic vazne lebo fakt nebolo.

veronika1212
27. júl 2010

Ahojte baby, no ja musim oponovat, MUDr. Luptak je ....... Pocula som strasny pribeh teda skutocnost, jedna pani cakala chlapceka, doktor Luptak ju mal pod kontrolou cely cas, blizil sa porod, vsetko bolo okej, az nakoniec .... a to pocuvajte dobre.... tyzden pred porodom sa zistilo - chapete tyzden pred planovanym porodom!!!! ze ma chlapcek velmi vaznu vadu srdiecka kde je vela chyb, dalej ze ma opacne otocene organy v brusku, chyba mu slezina a ine.... Cely cas robil vysetrenia sam a nic nevidel, nic nezistil, moze byt sice mily ale to vam nepomoze ked nezisti vasemu babatku tieto veci, ktore su nezanedbatelnymi. Pani rodila v Cechach, chalpcek bude musiet ne operaci srdca. Neprajem nikomu aby toto zazil... Prec od Luptaka... Radim vam dobre. Veronika

lauraespozito
10. aug 2010

ahoj mravvcek nemusíš sa báť sestrička tam je už iná a je strašne milá :o)

lauraespozito
10. aug 2010

Ja chodím tiež k MUDr. Luptákovi a som s ním velmi spokojná a nevymenila by som ho za žiadneho iného a ak niečo nevie tak poradí iného lekára odborníka v marci som rodila ale o 5 týždnou skôr tak som nestihla vybaviť aby ma on odrodil škoda ale vážne je velmi dobrý a pedantný

lauraespozito
10. aug 2010

@vitezova no máloktorý lekár ti povie do telefonu výsledky ak niesu dobré väčšinou osobne

ivo_1974
17. aug 2010

Dobrý den,

rád bych se s Vámi podělil se zkušeností s kvalitou prenatální diagnostiky pana doktora Luptáka a z jeho přístupu k pacientce.
Prožívali jsme s manželkou šťastné těhotenství bez jakýchkoli problémů. Výsledky prenatální diagnostiky byly „vynikající“. Dvacátý týden ultrazvuk vykonaný v soukromé ambulanci pana doktora Luptáka - výsledek vynikající. 3D ultrazvuk pan doktor nepovažoval vzhledem k těmto výsledkům za potřebný. Třicátý druhý týden ultrazvuk vykonaný v soukromé ambulanci doktora Luptáka - výsledek vynikající. Cca třicátý šestý týden ultrazvuk vykonaný v nemocnici Šaca – pan doktor Lupták zaznamenává nějakou nesrovnalost v pozici žaludku a tlustého střeva miminka. Zavolal si tedy na pomoc pana doktora Otta Tomášu. Oba pak cca dvě hodiny po předchozím ultrazvuku shodně konstatovali, že miminko bylo asi špatně natočené a že tentokrát je již vše v pořádku. Druhý den ráno pan doktor Lupták ještě pro jistotu zkontroloval záznam z dvacátého týdne a telefonicky nás opět ujistil, že vše je v pořádku. OSM dní před plánovaným porodem zazvonil telefon. Ozval se pan doktor Lupták a poprosil manželku, aby dorazila do nemocnice v Šaci, kde ji vyšetří ještě pro jistotu pan doktor Dosedlo. Pan doktor Dosedlo při vyšetření manželce cca v 13:30 oznámil, že miminko má s největší pravděpodobností vrozenou srdeční vadu, ale ať je manželka v klidu a ať přijde příští den opět do nemocnice, že se s někým zatím poradí. Když mi manželka sdělila pravděpodobnou diagnózu, začali jsme hledat někoho, kdo by nám dal jasné stanovisko a ne nějaké možná, asi, pravděpodobně. Ještě týž den cca ve 20:00 hod. nás přijali na vyšetření v Košicích v nové nemocnici. Na ultrazvuku pan doktor viděl okamžitě, že srdíčko má vážný problém a viděl jsem to prosím i já jako laik. Na náš dotaz, co bude následovat, nám bylo panem doktorem sděleno, že v Šaci rozhodně rodit nebudeme, že to bude nejspíš nová nemocnice, ale že nejlepší by bylo zvolit nějakou nemocnici s komplexním zabezpečením, tedy buď Bratislavu nebo pražský Motol, protože pokud miminku nebude po porodu srdíčko zvládat dodávat do oběhu dostatek kyslíku, tak bude letecky transportováno do Bratislavy. Naše rozhodnutí bylo okamžité. Nečekali jsme ani minutu. Doma jsme naložili manželčinu připravenou tašku, doklady apod. a vyrazili autem směr Bratislava. Bratr manželky telefonicky oznámil panu doktorovi Luptákovi nález a žádal ho o radu, jak dále postupovat, na koho se obrátit atd. Pan doktor Lupták nám vzkázal, že on s tím nic nenadělá, že se musí domluvit primáři mezi sebou a že nemáme plašit!!! Je mi líto, ale už jsem seděl v autě a plašit se mi rozhodně chtělo. Na cestě u Sorošky jsem se rozhodl a cca v 22:00 hod. zavolal do Prahy do Motola. Přes informace jsem se dostal na gynekologické oddělení, kde jsem sestřičce oznámil, že jsem s těhotnou manželkou v autě u Košic, manželka je Slovenka a že za sedm dní čekáme miminko u kterého nám cca před dvěma hodinami diagnostikovali na srdíčku AV kanál. Než jsem se stačil optat, zda nás přijmou, odpověděla mi sestřička, že až dorazíme, že se máme ohlásit na cizineckém příjmu a pak hned na gynekologii, kde nás vyšetří jistý pan doktor, na kterého mi hned nadiktovala i telefonní číslo. V šest hodin ráno jsme byly v Praze. Sestřička se kterou jsem v noci telefonoval se nás hned ujala a na vyšetření nás vzali hned v sedm hodin ráno. Vyšetření potvrdila vážnou, komplexní srdeční vadu, ale navíc spojenou s otočením orgánů, což ještě později lékaři doplnily diagnostikovanou nepřítomností sleziny.
Nikdo z vyšetřujících lékařů nechápal, že jdeme s touto diagnózou k lékaři až teď. Nebylo lehké přijímat jeden hrozný výsledek vyšetření za druhým a smiřovat se sdělovanými fakty ohledně možností nekomfortnosti očekávaného života našeho potomka (pokud přežije) a zároveň vysvětlovat, že jsme až doposud byly přesvědčováni, že vše je v pořádku. Záznamy z ultrazvuku z 20. a 32. týdne jsme měli s sebou. Poprosil jsem pana doktora v Motole, aby se na záznamy podíval. Nechtěl, ale nakonec to udělal. Výsledek? Na záznamu z ultrazvuku z 20 týdne je patrné přetočení orgánů. Dobrá, nikdo nejsme neomylní. Na otázku, proč neudělal pan doktor Lupták detail srdce jsme ale odpovědět nedokázali. Své mladší kolegyni pak pan doktor řekl, že kdyby takto prováděla ultrazvuk ona, tak že by ji dal přes ruce. A to nešlo prosím o ten detail srdíčka, ale o měření vykonávaná při provádění ultrazvuku a o celkovou realizaci ultrazvuku jako takového. Proč opomněl MUDr. Lupták udělat detail srdíčka??? Nedbalost, chyba, neznalost? Výsledek posouzení ultrazvuku z 32 týdne? Na ultrazvuku z 32 týdne je vidět již i vada srdíčka. Pořád se sebe ptám. Proč to v Košicích neviděli ani v 36 týdnu. Navíc dva doktoři najednou? Proč byl postup doktorů takový liknavý, když již tušili, že je něco špatně? Manželka panu doktorovi Luptákovi v den, kdy nám dělali vyšetření v Praze volala a řekla mu o stavu věci. Na otázku jestli to věděl nebo ne jí neodpověděl. Od té doby se pan doktor Lupták o stav mé manželky nezajímal. Dnes, pár dní před koncem šestinedělí jsem se za panem doktorem Luptákem vypravil. Nesl jsem mu výsledky z porodnice a z vyšetření miminka. Po sestřičce jsem mu poslal svou vizitku s tím, že s ním chci 5 min. hovořit. Nechal mne čekat v čekárně mezi ostatními. Respektoval jsem pořadí pacientek. I těch co přišly do čekárny za mnou. Když už se přede mne do ordinace ale dostal i tatínek s lahví whisky, který dorazil cca hodinu po mě, má trpělivost dosáhla maxima. Sestřičce jsem jen oznámil, že po další pacientce vejdu do ordinace já. Pan doktor mne tedy přijal a omluvil se, že má moc pacientek. Chápu, ode mne láhev whisky neočekával. Byl jsem z přístupu pana doktora roztrpčen, takže jsem mu nakonec žádné výsledky ohledně porodu nepředal. Ani je nežádal, tak proč mu je vlastně nutit. Požádal jsem naopak já pana doktora Luptáka o to, aby napsal své stanovisko k celé záležitosti (proč to nezjistil, když už to zjistil proč nejednal atd.) a aby připravil manželčinu kartu pro odeslání jinému gynekologovi. Prý mi kartu hned dá jestli chci. Copak to může? Jsem moc zvědavý, jak se nakonec k celé záležitosti pan doktor Lupták postaví. Jak nám napíše do svého vyjádření, že ho vůbec nezajímalo, jak porod dopadl, jestli miminko přežilo a když, tak jakou má další šanci na život. V jakém stavu asi předá kartu a pacientku dalšímu lékaři? Neoptal se na manželku ani dnes. Vím jen to, že jeho dnešní obranná odpověď „Vím, že jsem udělal chybu, ale neviděl to ani pan doktor Tomášu“ mi nějak nestačí. Copak ho jako odborníka nezajímá, kde udělal chybu, aby se jí mohl příště vyvarovat? Copak ho nezajímá, jak by mohl řešit případný další problém? Chce snad spoléhat na to, že se mu další takový případ vyhne?

Přeji hodně štěstí při volbě lékaře.

No a další pecka od pana doktora. Večer napsal manželce sms, že žádné vyjádření k případu psát nebude, že vše je v jeho dokumentaci.

Jak se jí daří je pro něj prostě nepodstatné a nový gynekolog ať si závěry udělá z jeho dokumentace asi sám.

Nejsem sice žena, abych ho mohl posoudit jako gynekologa, ale z toho jak nám svým přístupem ke své práci změnil život jako chlap usuzuji, že je v oboru prenatální diagnostiky nekompetentní a vysoce nebezpečný.

Vzhledem k tomu, že doposud neprojevil žádnou snahu o jakékoli ponaučení z manželčina případu, si dovolím tvrdit, že je to člověk arogantní, který nám svými výsledky z ultrazvukového vyšetření potvrdil správně pouze pohlaví dítěte. (Luxusní filmař a fotograf vašeho nenarozeného miminka, ale rozhodně ne prenatální diagnostik).

Přeji Vám všem, aby Vaše miminko bylo zdravé a vaše těhotenství bezproblémové, protože jedině pak pro Vás může být pan „doktor“ Lupták určitě suprový.

Toto by se nemělo opakovat !!!

S pozdravem, Ivo - otec miminka.

lauraespozito
17. aug 2010

@ivo_1974 No tak to fakt teraz nemám slov je mi to strašne lúto neviem ako by som ja reagovala kedže som dosť citlivý človek a dúfam že bábätko je živé a zdravé prajem vela šťastia :o)

azuz
17. aug 2010

@ivo_1974 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ smutne to je, dufam ze to vase male chlapciatko bude v poriadku, prajem aj ja vela stastia

vitezova
22. aug 2010

@veronika1212 - neobvinovala by som len jeho pretoze on nema taky kvalitny ultrazvuk ako maju tí screeningovi lekari, ved kazda tehotna zena predsa chodi na screening 3krat pocas celeho tehotenstva do specializovanych pracovisk. takze to tazko posudzovat jeho co ma len nejaky obycajny na ambulancii, a to ci uz ju posielal na tie specializovane pracoviska to sa tu nepise takze neviem no 😕

smejkaa
5. okt 2010

Ja by som sa chcela spytat, tie ktore chodite k Luptakovi, tam sa da vobec niekdy dovolat? Vybavuje aj emailom objednavky? Dakujem.

lauraespozito
7. okt 2010

@smejkaa dá sa tam dovolať po 12:00 hodine inak nedvýha a emailom neviem neskúšala som

smejkaa
7. okt 2010

@lauraespozito no ja neviem ja tam volam uz treti den medzi 12.00 a 13.00 bud je obsadene,alebo nikto nezdviha

lauraespozito
7. okt 2010

@smejkaa no možno majú dovolenku

azuz
7. okt 2010

@smejkaa ahoj, ja som sa tam dnes dovolala, bolo okolo 12.40. musis volat medzi 12-13 ja som tiez prvy krat mala obsadene, ale na dalsi krat som sa dovolala, ale nepotesim ta, maju vela, ja mam termin az na koniec decembra 😖 ☹

gynekolog
7. okt 2010

@lusinkaj ..ahoj tak na toho doktora co povedat je maximalne uzasny lekar rodila som pri nemu prvy krat pred 7.rokmi mam aj druhe dieta to ma pol roka nerodila som pri nemu lebo mi sam odporucil novu nemocniu lebo mali mal problem a lezal na iske doktorko sa o mamicky stara az prehnane dobre moj nazorje taky drzim palce!

gynekolog
7. okt 2010

@smejkaa ahoj ani ja som sa dnes celi den nemohla dovolat kašlem na to idem zajtra na blint uvidim co ziskam 🙂

katkabod
27. okt 2010

Ahojte, mam otazku, dnes som sa konecne po mnohych dnoch dovolala tej podarenej sestricke u MUDr. Luptaka s tym, ze sa chcem objednat na preventivnu prehliadku a bolo mi povedane, ze sa objednava uz len elektronickou formou a nieco mi tam narychlo vysvetlovala, samozrejme, s dcerkou, ktora mi velmi intenzivne hucala nieco do ucha 😀 , tak potom som si uz vobec nebola ista, ako...Tak som si klikla na ich stranku, ale tam je len nejaky formular na odoslanie spravy, tak neviem, ci cez to sa mam objednat, alebo ako. Ach, ta sestra, uz mi z nej niekedy tecu nervy za tie roky, to je osoba! Nehovoriac o tom, ze som tam volala takmer denne skoro mesiac, kym som sa konecne dovolala...

jankapardon
3. nov 2010

ahojte, moja včerajšia skusenosť....kedže bol utorok a viem že vtedy ordinuju poobede, volala som vkuse fakt vkuse od 12.15 do 12.50, kedže mam aj dcerku, ktoru treba ukladať na spanie, o tých 12.50 som to vzdala....volala som potom s prestavkami od 14.00 a okolo 16.00 mi dvihla sestrička s tým, že či neviem kedy sa objednava ::::(( že ona vkuse dvíhala telefon od 12.00. ,veľmi ma to nemilo prekvapilo, ....super lekár a takto si to cilinko kazí sestričkiným prístupom.

@katkabod mne sestrička nič nespomínala ohľadom objednavania sa elektron. formou,.......zdrbala ma , že mam volať v tom ich stanovenom čase...!

palesandra
5. nov 2010

ahojte, minule som bola objedanan na obed a sestricka fakt dvihala telefon za sebou..velmi vela jej tam ludi volalo. zase ma dr. Luptak tu starsiu sestricku, mne najprv nevyhovovala, lebo je taka svojska, ale treba sa na nu naladit, myslim ze zavisi aj aku ma naladu... a sprava sa dost odmerane, akoby my sme sluzili jej nie ona pre pacientov..ale co uz narobime, myslim ze tato sestricka mu vyhovuje ;)

este ohladom toho objednavania, ked volali zeny, vravela, ze sa uz objednava len elektronicky na http://www.mojlekar.eu/ (ale to tiez myslim, ze nie je to az take striktne v kazdom pripade ako hovori pacientom ;)

katkabod
5. nov 2010

Juuuj, @palesandra, dakujem ti velmi pekne za tu stranku, tak som sa konecne objednala, az na januar, skor nie je volne, takze skoro rok a pol od poslednej prehliadky. Aj ten januar uz je pekne zapratany... To by som raz dva vysvetlila tym, ktori prezentuju, ze raz za rok treba ist na preventivnu, ze clovek by aj chcel, ale chciet je malo 🙂 Este raz vdaka! 😀 Ale mas pravdu, ze to nie je az take striktne, ta sestricka je dost velky nervak a cholerik, takze tazko s nou, hoci jej velke plus je, ze dobre berie krv, neostavaju modriny 😉

katkabod
5. nov 2010

@jankapardon to si nevsimaj, ona si asi mysli, ze nemame co ine na praci, len chodit si tak priebezne obzerat na ich dvere, co tam maju zasa noveho vylepene a ako sa im zachce, zasa zmenene, kedy sa ma volat na objednavanie...veruze neviem, co by som z nudy na tej materskej este vymyslela 😀 😀 😀

palesandra
6. nov 2010

@katkabod co ti budem hovorit, co ked ti daco bude a chces sa poradit a musis cakat do tej dvanastej kedy ti dvihne ;)

rik
16. nov 2010

Ja sa snazim objednat k Luptakovi na prehlaidku od maja. Najprv nemali ziadne terminy, mala som volat v juli, ked som volala v juli, zasa nemali terminy lebo pan doktor bude mat dovolenku a neviem co. Volala som koncom augusta a nikto mi nedvihal, pocas intenzivneho volania, aj cez obed. Ked som sa konecne dovolala, povedala mi, ze zhruba o mesiac spustia objednavanie cez internet, ale este mi nevie povedat presne ako, lebo ona nie je velmi znala tychto veci. Po opatovnom zavolani mi konecne "mila" pani sestricka vysvetlila, ze je potrebne objednat sa cez www.mojlekar.eu. Samozrejme nezabudla podotknut, az ak chec iny termin ako najdem tam, da sa to za priplatok alebo musim byt akutny pripad. Co po rychlikovom opisani mojho problemu sestricka skonstatovala, ze nie som.
Aj to hovori o pristupe. Od maja cakat na prehliadku ..... je na zvazenie hladat gynekologa inde.

kacicqa
20. dec 2010

ahojte, no dnes mam cerstve skusenosti s gynekom ;o) Potrebovala som len zobrat krv na horm, profil lebo na endokrinologii ma objednali az o 4 mesiace. Najprv som konstatovala obec s tym nemal problem, akurat mi odpisala,ktory den cyklu mam prist. Tak somtam aj dnes prisla. Vsetko v pohode...az na sestrickuuuu. Prva otazka po zaklopani bola: Kolko je vonku stupnov? Len som jej odpovedala, ze neviem..a uz spustila, ze urcite je aspon -3, akoto, ze som v tricku.... a ked som jej povedala, ze maju horuco, preto som nexala mikinu a vetrovku v cakarni..tak az vtedy sputila prednasku o ladvinach, krizoch, tielkach a puncochach..medzi tym ako mi brala krv dost skaredo poohovarala mladsie sestricku, ktore tam niekedy su v ambulancii...Este zdrbala sanitaka, ktory prisiel pre odbery, ze meska. Ked vravel, ze vonku snezi a klze taq ho odbila, ze jeho problem;o)))) Ja mam pocit, ze paaan doktor, ze ash prilis zlaty ludomil a ako naraznikovu zonu musi pouzivat tu "Saxanu", aby tam nemal bordel;oPPP

lauraespozito
20. dec 2010

no ja tiež neviem prečo nemá už inú sestričku ved tam boli aj dve mladšie neviem prečo si jednu nenechal nechápem a jedno čo sa mi nepáči že ked víjde sestrička na chodbu tak nevolá pacientky podla mena ale podte vy s tým bruchom alebo podte vy s tým dieťatom a tak

kacicqa
20. dec 2010

@lauraespozito Ta sestricka tam mala aj dajaku kamosku a daco je sepkala..a kedze mam dost dobre uska ..taq som z toho vyrozumela, ze .."po novom roku tu uz saz bude bordel, lebo dojdu tie lenive mlade" ;o) No s oslovanim mash pravdu, aj dneska to taq bolo..aj so zistovanim problemov rovno na chodbe pred vsetkymi

lauraespozito
21. dec 2010

@kacicqa no ja som sa dozvedela že tá sestrička je najporiadnejšia čo sa týka v papieroch a tak možno preto si ju tam drží ale raz musí odísť no nie ? :o)

kacicqa
21. dec 2010

no mozno je dobra byrokratka, mozno aj dobra sestra... ale aj taq sa mi viac hodi do vaznice alebo k vojakom :o) Ked mi vravel Luptak, ze dufa, ze som rano pred testami nemala ziaden stres, ktory mi ovplyvnoval HP ...taq som sa len smiala, ze nieeee, nemala, az kym som nestretla sestricku;o) Tiez sa so mnou posmial;o) Ja som sa tak tesila ked som od nej odchadzala, ze som sa zabudla spytat kedy budu vysledky a ci mam volat alebo prist osobne... No uz to necham nabuduci tyzden, aby som naaahodou zbytocne neotravovala;o) Dufam, ze bude vsetko oki a pojdem tam az vo februari na preventivku a dufam, z edovtedy tam bude ina sestra;o)

lauraespozito
22. dec 2010

@kacicqa no oni volajú ked sú zlé výsledky ty nemusíš volať

kacicqa
22. dec 2010

@lauraespozito Ja budem musiet zavolat lebo potrebujem presne hodnoty vsetkych hormonov, aby sa to dalo porovnat s minulomesacnymi hodnotami na endo...Taaak a idem konecne domov..zelam vsetkym pokojne sviatky a hlavne ela zdravia do noveho roka;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre