MUDr. Marcel Lupták. Chodíte k nemu?

lusinkaj
17. feb 2009

ahojte,je tu niekto kto chodi k Dr.Luptakovi?ak ano napiste ake mate skusenosti,ci ste s nim spokojne... 🙂 dakujem

olifcek
3. feb 2011

@minewka bol to akutny zapal... ked sa mala narodila, museli nakoniec riesit CR, tak mi museli antibiotikami vystriekat vnutro.... 😒

ale nemam ziadne nasledky, Olivka je zdrave a sikovne dievcatko, lekar sa stara, takze ostavam 🙂 a urcite sa o Teba paradne postara, to som presvedcena a nedam na ziadne reci tu 😉

olifcek
3. feb 2011

@minewka a zapal urcite nebol dlhsie... ale je pravdou, ze mna primar zdrbal za to, ze posledny vyter som mala robeny v juli, ze to nestaci, sa na mna vyvrsil, akoby som ja za to mohla... blbec, toto je jediny lekar, ktoreho nemusim, primar v novej na 17 poschodi u mamiciek

minewka
3. feb 2011

@olifcek Hm...musela to byť riadne agresívna baktéria, že sa to tak rýchlo spustilo..

Ináč si nemala žiadne príznaky,pred tým - nič???Bolesti, tvrdnutie, atď??

No ešteže to dobre dopadlo..

Koľko vážila malá??

olifcek
3. feb 2011

@minewka veru, vobec nic, ziadne priznaky nicoho... nastastie i voda otekala pomalsie, nie uplne naraz, ale itak, viac ako 48hodin nas uz cakat nemohli nechat a muselo sa rodit...

mala vaizlo 1940g a dlzka bola 43cm... dnes cosi malicko cez 10kg a cm netucim, ale vytiahla sa uzasne 🙂

minewka
3. feb 2011

@minewka A kedy sa robí ďalší výter?? Tuším až v 36tt, či nie?

ako vyzeral ten primár??

Ja si pamätám na jedného primára, ale zo 16teho v novej - bola som hospitalizovaná pre hroziaci potrat - a ma vyšetroval pri prepúšťaní - ty kokos - som myslela, že rukami sa pretlačí až k chrbtu 😠

minewka
3. feb 2011

@olifcek Nooo...celkom slušne ste už vážili...s pľúckami a dýchaním ste nemali problémy??

gabika7706
3. feb 2011
olifcek
3. feb 2011

@minewka nie veru, ani sekundu nebola na pristrojoch 😵 😵

minewka
3. feb 2011

@olifcek Fíííííha...tak to bolo vážne super 😕 😕 veď presne v tomto týždni sa dokončuje vývoj pľúcok...ti pichli steroidy na dovyvinutie?

olifcek
3. feb 2011

@minewka jj, kortikoidy mi pichli 3 davky za 24hodin, dalsi den smme mali k dobru... Oliv sa narodila 32+3dni, ale bola vyvinuta na 34 uz, nastastie... len pomalicky priberala

minewka
3. feb 2011

@olifcek No ale aj tak...je super, že ste to tak pekne zvládli!! 😵 😵 😵 😵

olifcek
3. feb 2011

@minewka veru 🙂 a ten primar? vyssi, okuliare, majster sveta... meno bych musela kuk, taky... neprijemny clovek to bol... ranna vizita bola horor, opat som len plakala po nej, poobede prisiel znova, bol uz iny, no ja som sa samozrejme postazovala sesterke do telefonu, ta obvolala kamosov a zrejme sa to dostalo k nemu, lebo bol fakt ako vymeneny...

evka3887
5. feb 2011

@minewka stotoznujem sa s nazorom na Dr. Luptaka ..🙂 ja som zacala unho poradnu len nedavno ,ale s mam skusenost s "odbornikmi" v Anglicku...ktori koli zdravotnym problemom navrhli jedine riesenie potrat v 10-tom tyzdni , ale o tom, ze tam su 2plody nas uz "zabudli " informovat....:( natrapili sme sa pre nenarodene babatko a nasadili nam antibiotika koli vytvaraniu cyst po potrate . vysledok ??? cakanie na menzes cez 3mesiace a nic ....risenie ? dalsie antibiotika ...a az na slovensku sme sa dozvedeli , ze plody boli dva a oni vybrali len jeden...ostal nam chlapcek , chvalabohu zdravy ...doteraz nechapeme ako to vsetko prezil....a liecit niekoho na cysty a pritom vediet , ze bol vybraty len jeden plod ???? nemam slov , trauma na cely zivot....a to si hovoria vyspela krajina...teraz navstevujeme poradnu Dr. Luptaka a sme spokojni , aj ked uvazujeme o Dankovcikovi koli morfologii...len pre istotu a dobry spanok....a myslim, ze v takych veciach sa na peniaze nepozera....tak ja len tolko...tiez som chcela hodit nazor.. a skusenost

minewka
5. feb 2011

@evka3887

No ty blááááááho...tak to je neuveriteľné, že to prežil.. 😕 😕

No mňa Lupták poslal na NT screening aj na morfo utz k Dankovčíkovi - jasné, že sme boli.
Tiež sme potom išli ešte na 3D/4D 😵 😵

evka3887
5. feb 2011

tak volame ho nase male zazracne dieta , ale tak ako kazda matka na mojom mieste aj mna to bude matat do koca zivota , ze ved mohli byt dva....:// nic to , nevies ako dlho sa caka u Dankovcika ? niekde som tu citala ze aj take 2, 3 tyzdne 😒

olifcek
5. feb 2011

@evka3887 my sme mali zle vysledky z nt, tak sme sli hned k dr. Dankovcikovi, prisla som vyplakana, bala som sa ze moja malicka, vlastne az potom som sa dozvedela, ze to bude dievcatko, bude mat rastep chrbtice, ci pier... ked ma sestricka unho videla, sla za nim a poprosila ho, nech ma vezme na UTZ, ze ma nemoze nechat trapit sa dalsie 3-4 tyzdne.. bola som totiz v 16tt, a kontrolu robia v cca 20tt, tak jasne, hned ma vzal, popozeral, kukal asi i polhodku, a ukludnoval ma, ze uz teraz vie vyvratit akykolvek rastep.. a , ze mam ale prist este v 20tt, tak ma i sestricka objednala.. za ten prvy utz som neplatila nic, az za ten druhy... viem, ze vysledky NT su casto chybne, i dr. Luptak ma upokojoval, ale viete, ked sa zcne jednat o vase babo, divate sa na to inak, nez, ked to beriete s nadhladom.. nastastie je Olivka naozaj uzasnezdrave dievcatko... a vlastne v 16tt na tom 3D/4D som sa dozvedela, ze to bude dievcatko 😉

andrea123456
6. feb 2011

Ahojte, vie mi niektorá z Vás poradiť dobrú gynekologičku alebo gynekológa, ešte som u žiadneho nebola a bojím sa aby som si vybrala toto správneho. Neviem čím to je, ale na dobrých lekárov nemám šťastie. Prosím poraďte mi

lauraespozito
6. feb 2011

@andrea123456 no ja si všetkých doktorov vyberám velmi pečlivo takže som teraz so všetkými spokojná a gynekologa mám MUDr. Luptáka

olifcek
6. feb 2011

@lauraespozito a nejakeho dobreho detskeho ociara nemas vyhliadnuteho? chcem ist v aprili s malickou na preventivku kvoli sem tam zabiehajucemu ocku. sry, ze mimo temu, ale je to pre mna dolezite

lauraespozito
7. feb 2011

@olifcek no detských zatial nemám vyhliadnutých zatial len zubára som si vyhliadla v šaci

anulik888
7. feb 2011

@olifcek ahoj, skvela detska ocna lekarka je v starej fakultnej Mudr. Fejkova. ma uzasny pristup k detom je trpezliva a mila. aj to prostredie tam je privetive s detskym kutikom. Na krivej je este Dr. Takacsova - vraj skvely odbornik, ale pristup je hrozny. nasa skusenost bola otrasna .... nebudem to tu rozpisovat, povedala som si nikdy viac na krivu.

blazena2
7. feb 2011

Musim sa zastat Dr.Luptaka,
aj ked mozno ma svoje muchy ja som s nim spokojna,je velmi jemny a jeho vysetrenia mi nesposobuju traumu ako u ostatnych gynekologov ktory ma vysetrovali v porodnici kde som az vrieskala od bolesti.
mozno aj preto som s nim spokojna lebo som nemala ziaden nejaky extra problem,no v kazdom pripade,ak by som mala tak viem ze treba ist za Dankovcikom alebo Adamom.
To s tym pribehom ze neodhalil chybu srdca,je trochu pritiahnute za vlasy pretoze on nieje specalista na morfo utz cize to jeho vina urcite nebola,ja som sla na vsetky taketo vysetrenia k odbornikom,dokonca on sam ma tam poslal a este mi aj vysvetlil kde to presne je a kde mozem parkovat 😉
Niekedy nema mozno dobru naladu a je prepracovany tak je taky divny no vacsinou ho vidim normalneho priatelskeho,stale mi odpovie na vsetky otazky ale najviac si na nom cenim fakt tu jemnost pri vysetrovani a to som dost citliva, cize asi tolko k nemu,
a dnes sa plati vsade a za vsetkom,bohuzial...

lauraespozito
7. feb 2011

@blazena2 aj ja sa k tebe pripájam ja som tiež velmi spokojná je fakt velmi milý a jemný a vie všetko vysvetliť a čo nevie tak vždy poradí iného odborníka

olifcek
7. feb 2011

@blazena2 super, so vsetkym suhlasim 🙂

mandy29
7. feb 2011

@blazena2 ja sa prikláňam k tvojmu názoru na dr.Luptáka. Po skúsenostiach s otrasným lekárom je pre mňa Lupták lekár na mieste. Nikdy sa mi nestalo že by mi nevysvetlil niečo čo som chcela vedieť ohľadom vyšetrenia či príčin problémov, je milý a vyšetruje fakt jemne. A čo sa týka toho vyšetrenia srdiečka, tak si myslím ako ostatné kočky že on nie je odborník na vývojové vady a preto posiela aj za dr. Dankovčíkom.
A objednávanie? Ja som zatiaľ nečakal dlhšie ako 2 týždne. Možno som mala šťastie.
Ale žiaľ stále sa niekto nájde kto nie s niečím spokojný...nemôžete vyhovieť každému 😉

olifcek
7. feb 2011

@anulik888 dakujeeeeem, mas na nu i kontakt? ak ee vygooglim

ivo_1974
7. feb 2011

Přeji hezký den maminky,
rád bych zde po delší odmlce zareagoval na názor těch z Vás, které se zde snažíte pana Luptáka obhajovat. Náš příběh jsem zde uvedl proto, abych Vás varoval. Předpokládám, že Ty z Vás, které pana Luptáka na těchto stránkách obhajujete, ho i jako pacientky navštěvujete. Máte-li pocit, že jsou má vyjádření krutá nebo snad dokonce těžko uvěřitelná a myslíte-li si, že by se měl pan Lupták hájit, můžete se ho na náš případ přeci klidně přeptat. Píšete, jak Vám vždy na Vaše otázky odpoví, tak co Vám brání se optat???
A co se týče toho, že bych byl skrblík a nechtěl dát peníze za vyšetření? No, tak to bych asi neinvestoval ani do převozu manželky k vyšetření do pražského Motola, když už pan Lupták nedokázal zajistit vyšetření v Bratislavě, neinvestoval bych přes 2500,- EUR do zakoupení přístrojů pro sledování životních funkcí našeho miminka a neinvestoval bych každý měsíc 500,- EUR do toho, abych dostal malého na vyšetření do Motola. Nezlobím se na Vás, že si myslíte, že jsme chtěli šetřit na vyšetřeních, protože i mně zůstává rozum stát nad tím, že se v tomto století může stát takovýto průšvih. Opak je pravdou.
Pan Lupták podle všeho přeceňuje své schopnosti a fakturuje za výkony, které neovládá a tím logicky vystavuje riziku Vás - pacientky. Abych ale splnil přání několika z Vás, které se nechcete poučit z tragédií jiných a snažíte se hledat chybu na naší straně, dám panu Luptákovi řádnou šanci se hájit.

Obhájí-li své kroky, dám Vám vědět. Neobhájí-li, poznáte to jistě samy.

Mějte se moc fajn, buďte zdravé a choďte ke gynekologovi. S pozdravem Ivo.

lili_mia
8. feb 2011

@ivo_1974 myslím že dr. k tomu povie akurát to, ze je to lekarske tajomstvo a preto sa k tomu nebude vyjadrovat

veronika1212
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olifcek
8. feb 2011

mam informacie, ktore som sa tu nedocitala a ani by som sa, mam zmiesane pocity, no nakolko to mam od cloveka, ktory na prvy pohlad na banalnu chybu dr. Luptaka velmi nepekne zaplatila, fakt sa zacinam obavat x;o(( od vcera vnoci uvazujem, ci fakt neskusit inde, a nenechat si pre istotu este raz preventivku urobit ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre