MUDr. Michal Holáň a MUDr. Igor Slezák

martamarta
3. feb 2008

Chcela by som vás poprosiť,či ste niekto absolvovali morfologický ultrazvuk s niektorým z týchto doktorov a aké sú Vaše dojmy,veľmi pekne ďakujem.

chilli21
7. dec 2015

@sunshine5 ahoj, ja som sa objednavala toho 1.12 a uz mi dali ze najskorsi termin 11.1.2016 co uz budem koncit 23 tt tak som z toho trochu v strese.
@miriska001 a nemala si vymenny listok? mne moja dr. len napisala do knizky ze odporuca ale nedala mi vymenny listok a ked mi poslali termin tak tam boli info o cene ze s vymennym listkom za 2D sa neplati a za 3D tak ako pises, ale bez listka sa plati aj za 2D 68 EUR. Ale neboli tam ziadne info ze klienti procare maju ine ceny.

karinuska22
7. dec 2015

@chilli21 Klienti procare pravdepodobne neplatia poplatok za objednanie ako Ti co nie su klientami. Ten vymenny listok si od lekarky urcite vypytaj. Neviem preco Ti napisala lekarka, ze odporuca, ked to ma absolvovat kazda zena aj bez odporucania a poistovne to preplacaju.

sunshine5
7. dec 2015

@chilli21 ja som pisala koncom oktobra a dostala som termin hned na zaciatku 21tt dnes..

chilli21
7. dec 2015

@karinuska22 diky, idem este dovtedy na poradnu tak si ho urcite vypytam. Ale fakt nechapem, ked je to povinne naco tie vymenne listky.

chilli21
7. dec 2015

@sunshine5 aha, to ja som si tak naivne myslela ze dostanem termin do mesiaca. Tak dnes ides ci uz si bola?

sunshine5
7. dec 2015

@chilli21 nie kazdy gynekolog ma dobry utz.. Vela mojich kamosiek dostalo vymenny listok nech sa objednaju k niekomu..

sunshine5
7. dec 2015

@chilli21 este len idem na 13:00

karinuska22
7. dec 2015

@chilli21 Tak vymenne listky potrebujes vsade okrem kozneho a zubara. Ide o specialne vysetrenie. Ale co uz, Slovensko je cele o papierovani a buzerovani

chilli21
7. dec 2015

@sunshine5 mne len dala kontakt aby som si u neho dohodla termin ale listok mi nedala. Teraz rozmyslam ci skusim obvolat nejakych inych lekarov ci by mi nedali niekde termin skor... Tak drzim palce nech je vsetko ok.

chilli21
7. dec 2015

@karinuska22 aha na to neajko zabudam🙂

karinuska22
7. dec 2015

@chilli21 Napis Holanovej sestricke, ze keby sa im uvolnil skorsi termin, nech Ti da vediet. A este jedna otazocka, kvoli comu mas stres, ze az tak neskoro???? Aj si jej hovorila, ze v ktorom tyzdni si??? Oni sa na to pytaju, aby vedeli, ze kedy najneskor Ti mozu dat termin. Nedala by Ti taky termin, keby vedela, ze uz je neskoro. Ak sa bude dat, urcite chod k Holanovi, stoji to za to.

chilli21
7. dec 2015

@karinuska22 objednavala som sa mailom, a napisala som jej termin poslednej ms, ako ja viem ze este sa to da v tom case, ale bojim sa toho ze keby nieco vyskocilo nebudem uz mat priestor to pripadne dat skontrolovat este niekom inemu alebo vobec rozmyslat ze co dalej aj ked uz by som sa ho nevedela vzdat, ale tak radsej by som mala priestor na zvazenie situacie. Volala som este MUDr. Slezakovi a tam mi dali termin na 23.12.tak pojdem asi tam.

mammamiamiama
7. dec 2015

@sunshine5 Cenník nadštandardných služieb prenatálnej ambulancie

1. S doporučením (výmenným lístkom):
morfológia (orgánová diagnostika) 2D: hradené zdravotnou poisťovňou
morfológia + 3D/4D ultrazvuk + CD-(len na želanie!) : 52 ,- Euro

2. Bez doporučenia (bez výmenného lístka):
morfológia (orgánová diagnostika) 2D: 68 ,- Euro
morfológia + 3D/4D ultrazvuk + CD-(len na želanie!) : 95 ,- Euro

Sonografická snímka (na želanie): 7,- euro

karinuska22
7. dec 2015

@chilli21 Ja som isla k Holanovi hlavne kvoli tomu, ze som odmietla amniocentezu a potrebovala som mat istotu, ze dietatko je zdrave. Na amnio ma posielali kvoli veku. Ale na to som sa nezmohla a amnio aj tak neodhali vsetky poruchy len tie 3 ci 4 su to. Ja som okrem Holana isla este k Cunderlikovi, ktory je tiez velky odbornik. Ale na doktora Holana sa nechytal. Ten je proste jednicka v obore. Dodal mi takmer 100% istotu, ktoru som potrebovala pri rozhodovani.

andisko
7. dec 2015

@chilli21 ja som bola s prvym synatorom na prvom morfo u Cunderlika, na druhom morfo u Slezaka. pri druhom dietati teraz som bola na oboch morfo u Holana - podla mna je najlepsi. aj ked aj ostatni su dobri, nemozem ani slovo povedat. ale Holan je o triedu lepsi. a ten morfo sa robi do 24tt, takze mas cas, ked ti dali termin v 23tt. aj mne tak dali. a tiez som pytala, nech daju skor, ak sa uvolni skor. ale neuvolnil 🙂

chilli21
7. dec 2015

@karinuska22
@andisko jaj baby zas som tam kde som bola🙂 uz som bola rozhodnuta ze pojdem k Slezakovi, a teraz zas vaham ci predsa len nepockam na ten termin u Holana🙂 ked hovorite ze je lepsi.
@karinuska22 a vysli ti zle screeningy ci vyslovene len kvoli veku ta posielali na amnio? Mne to tiez navrhovala moja dr. kvoli veku, ale som sa rozhodla pockat na vysledky, potom pripadne trisomy test a ak by to vsetko vyslo zle potom by som zvazovala amnio, ale vdakabohu vsetko vyzera zatial ok, ale tiez chcem mat co najvacsiu istotu.

miriska001
8. dec 2015

@chilli21 ano mala som vymenny lístok od svojej gynekologicky, tiež z ProCare. Takže preto tých 52€. Stoji to fakt za to, pozrie každý milimeter, vysvetli a ubezpeci. Krásny zazitok a foto a videa som si pozerala stále dokola 🙂

lucyn77
8. dec 2015

@sunshine5 ano pozadovali si ju zakulit. Taka ticja dohoda medzi procare a holanom a podpora biznisu. Ja som prave pre tie vysoke poplatky nesla. Bola som v hlohovci nakoniec

lucyn77
8. dec 2015

@andisko musim len suhlasit ze holan je TOP. Sestra bola ako tehotna a ja som bola s nou. Ja som sa sice roxhodla pre ineho ale nakoniec som si povedala ze Holan to nebol. Je fakt profesional v odbore. Ak vahate nie je nad cim

lucyn77
8. dec 2015

@andisko myslim z

lucyn77
8. dec 2015

@andisko ja by som na tvojom mieste konala rovnako ziadna amnio ale Holan
Clovek je clovek a stroj urobi len cisla. Holan je v tomto trieda preto aj tie dlhe terminy

karinuska22
8. dec 2015

@chilli21 Mna posielali iba kvoli veku a aj kvoli umelemu oplodneniu. Uz som bola objednana na amnio ale zrusila som to. To 1% potratu bolo pre mna velmi vysoke, kedze sme pocas 6 rokov absolvovali 4 umele oplodnenia a uz aj 40tka sa blizila, tak som nechcela riskovat.
Urcite nevahaj a chod k Holanovi, ako pisu aj ine dievcata. Je to spicka a jednicka v obore. Je to uzasny doktor a clovek. Vsetko povysvetluje. Pozeral na kazdy detail, obzeral kazdy prstek na nohach a rukach a na vsetky drobnosti. Nenasiel u mna nic, co by nasvedcovalo nejakej poruche. Krasne vsetko vysvetluje. Ani pytat sa nemusis. Bola som aj u Cunderlika ale to sa neda porovnat. Cunderlik bol skoro cely cas ticho. Mozno prehodil 2 vety. A platila som u neho vyse 75 eur. A este sme cakali hodinu navyse a mala som stres z poloprazdneho mechura, co tam musis mat. Ale ja som isla k nemu len pre istotu, ci neuvidi nieco ine co Holan. Ale nic a vysledok rovnaky. Takze urcite nevahaj a pockaj k Holanovi. Ale predsa len napis sestricke, ze keby sa nieco uvolnilo, ze mozes dobehnut skor.

karinuska22
8. dec 2015

@chilli21 A este ako som uz skor pisala, Doktor Holan je odbornik na kardio, teda choroby srdiecka, co je tiez velmi dobre vystihnut vcas, ak by nieco hrozilo. A ma velku charizmu a clovek je pri nom taky spokojny s pocitom ze je v dobrych rukach. Takze urcite kazdemu prajem, aby sa s nim v zivote aspon raz stretol. Mne velmi pomohol psychicky. Bola som ne nervy, ked som nevedela ci bude dietatko zdrave, kedze ma strasili kvoli veku. A doktor Holan povedal, ze dietatko bude na 90% zdrave, co ma velmi upokojilo. Drzim palce.

chilli21
8. dec 2015

@miriska001
@karinuska22 dakujem baby, ja som na tom presne tak ako ty, 40 pred dverami, babo po IVF, ale dufam a verim ze vsetko je ok a nebudem sa musiet rozhodovat ze co dalej🙂 A idem im pre istotu napisat.

karinuska22
8. dec 2015

@chilli21 Jaaaj, tak to verim ze mas pochybnosti a obavy. Ja som bola na nervy kvoli tomu. Syn ma 2 roky ale stale mam obavy, ze ci bude zdravy a velmi sa o neho bojim. Je to aj asi tym vekom, ze clovek v starsom veku sa viac obava a svet pre neho uz nie je gombicka ako v 20tke. A je to aj tym, ze sme si vytrpeli, kym sa nam podarilo otehotniet.

marcipanovatorta
29. dec 2015

@chilli21 tak ako si sa rozhodla? bola si? alebo sa Ti podaril skorší termín? mňa u Dr. Holáňa objednali až tiež úplne na konci 24 tt. 😒 tiež som z toho trochu v rozpakoch...

karinuska22
29. dec 2015

@marcipanovatorta Viem, ze je to tazke a to cakanie je ako nekonecno, ale vydrz. Keby bolo neskoro, tak Ta neobjednaju. Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne. Dr.Holan je uzasny.

chilli21
30. dec 2015

@marcipanovatorta ahoj, nakoniec som bola u Dr. Slezaka 23.12.. Som si povedala ze obaja patria medzi spicku tak to v zasade az taky rozdiel nebude. Popozeral vsetko, aj nam to povysvetloval,vsetko vdakabohu ok a cakame chlapceka🙂

karinuska22
31. dec 2015

@chilli21 Na prietoky chod k Holanovi. V januari sa objednaj. Potom si vypytaj vymenny listok.

chilli21
4. jan 2016

@karinuska22 diky za radu, to uz teraz na prietoky? som myslela ze to sa tak posledny mesiac chodi🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre