MUDr. Sysák. Rodili ste u neho? Aký bol?

zuzuj
21. nov 2009

Ahojte baby neviete mi dat referencie?...pocula som, ze je dobry porodnik, ale velmi malo tu o nom niekto pise...rodil niekto u neho. PLiz napiste ak mate skusennosti s nim. Dakujem

anettad
21. nov 2009

ahoj mozem potrvrdit dobre si pocula, ja som ho sice zazila na vizitach a den pred porodom bol na konzultacii, ale je velmi dobry odbornik, ma ludsky pristup je velmi mily a sikovny dr.Odporucam 😉

zuzuj
autor
22. nov 2009

Dakujem anett a uz nikto ini ste ho nezazili?? 🙂

certica
22. nov 2009

zuzuj, ja som ho zazila raz po porode na pohotovosti, pocity som mala zmiesane aj napriek tomu, ze som pocula na neho chvaly. nerada vsak niekoho posudzujem "na jedno videnie" 😉

zuzuj
autor
22. nov 2009

aha co znamena zmiesane, povedz dojmy..popis 🙂 vsak to je jasne, ze netreba niekoho sudit za 1 raz, ale pocity su dolezite. Napr. vsetci vychvaluju Rosenberga, ale ja som z neho pri vysetreni mala tiez zmiesane pocity a todost zavazi ked si mas vybrat niekoho kto ta odrodi 😉

certica
22. nov 2009

ignoroval moje pocity (fyzicke) a silou mocou sa ma snazil presvedcit, ze ma vlastne nic boliet nemoze, pretoze zapal prsnika to podla neho nie je... , takze asi nemam narok. aj to uviedol v sprave, ze pacientka bolest nepocituje 😀 . ako fakt mi bolo na milu onuu, nemala som absolutne energiu sa s nim handrkovat, som bola rada, ze som. nechoval sa nijak arogantne, ale bavil sa so mnou jak s dementom 😀 , hlavne pri pisani spravy z vysetrenia, co este zdoraznil tym, ze kazde jeho druhe slovo bolo "pani inzinierka!". viacmenej ma zosmiesnil a presadil svoj nazor.
nie som typ, co si vola zachranku z rozkose (ktorej osadka mimochodom nevedela, na ktoru pohotovost ma maju odviezt 😨 a mna sa pytali, ci si myslim, ze ma na antoskej zoberu 😀 ). proste dovi dop.. 😀
inak cca 3 tyzdne na to sa scenar zopakoval a to som uz skutocne skoncila s dvojitou davkou atb a hnisom z bradavky 🙄 . cim nejdem tvrdit, ze som atb mala dostat uz vtedy (ja sama nie som zrovna ich zastanca, ak to nie je nevyhnutne), ani polemizovat o diagnoze (na to tu nie som), jedine, co ma sralo, ze ma odpinkal, nebral na vedomie a v konecnom dosledku spravil zo mna vola 🤐

no a rozemberga vychvalujem tiez 😉 , az do nebies 😀 . tebe sa co nepozdavalo?

zuzuj
autor
22. nov 2009

aha to je dost blbe, takyto pristup neznasam vyslovene. Tak neviem, neviem 🙂 Vies co na Rosenbergovi vyslovene nic takehoto druhu, skor bol taky nemastny neslany, mala som pocit takej rutiny pri nom, aj ked pristupy boli rozdielne. Ked som sa s nim 1x stretla tak to som potratila a isla na kyret a jeho vysetrenie palpacne ma vyslovene ze bolelo a to sa mi stalo len 1x v 15 rokoch, ze by som vyslovene trpela a bol aj taky, ze sa pytal na to iste a ziadny prejav sucitu, skor ako keby som bola na obtiaz ....ale to nebol jediny na Antolskej, mala som pocit, ze uz nie som ,,mamicka" tak mam na haku. No a naposledy ked som bola na pohotovosti, tak vysetril ma vsetko ok, uz ani tak nebolelo, a pokukal , ale napr. neotocil monitor aby som babo aj ja videla...ale to az tak neva. Prosto chybal mi nejaky usmev, prejav emocii akychkolvek. Uplne som ho ,,nezavrhla" 😀 ale radsej by som prijala niekoho s emocionalnejsimi prejavmi, ale aj odbornika... 😀

certica
22. nov 2009

hmm, tak to mam teraz pocit, ze pises o niekom uplne inom. normalne, ze prekvapenie nedelneho vecera 😀 , ale teda myslim to vazne...

diapozitiv01
22. nov 2009

Mne robil MUDr. Sysak spolu s dalsim doktorom sekciu. Mala som celkovu anesteziu takze nic neviem, ale po sekcii sa prisiel kuk na izbu, ci som v pohode,,
Rozenberga som tiez zazila a totalne uplne neutral,,,, neviem ci sa tak super chova k iba zaplatenim pacientkam, ale ja som z neho nemala ani negat ani pozit pocit a urcite by som si ho nevybrala...
Skor by som sa orientovala smerom na MUDr. Havaldu, MUDr. Niznansku,,, oboch si musim pochvalit aj pristup..bez akejkolvek znamosti ci zaplatenia..

mimi21
23. nov 2009

tak ja sa pridavam k certici, nie som sice z BA, ale dr.sysak je zvolencan a raz do mesiaca chodi sluzit sem k nam
ja som cca v 20tt vecer nasla na toaletnom papieri krv a kedze som chytila stres tak sme s mm bezali na pohotovost, drzim sa zasady, ze radsej zbytocne ako neskoro
aj mna po cely cas oslovoval pani inzinierka, co mi prislo strasne smiesne, ale ked mi robil sono tak sa ma opytal ci vieme pohlavie, este mi ho aj ochotne pozrel, vsetko skontroloval
nakoniec som z neho mala dobry pocit, mysleim, ze som bola vtedy trochu precitlivela, ale kazdy dr. by mal podla mna zenu v takejto situacii chapat a nie si z nej robit "prdel" pretoze asi 2krat sa ma opytal, ci somlen silnejsie netlacila pri stolici - a co som uz nacisto krepa??? ved som predsa inzinierka !!! 😀 😀 😀

zuzuj
autor
23. nov 2009

tak ako pises diapozitiv aj ja som z Rosenb. mala ani negat. ani pozit. , No ale s tym Sysakom zatial nic ruzove baby 😀 tak neviem, neviem... 🙂

mimi21
23. nov 2009

zuzuj, ale ja som si ho potom hodila aj do googlu a nasla som aj na inycg strankach k nemu komentare a v podstate boli vsetky pozitivne
ani ja nemozem na neho zle povedat, v zasade normalka

adka26
23. nov 2009

no ja som ho mala pocas celeho prveho tehotenstva v poradni a aj pri porode. mala som rizikove tehotenstvo takze som ho stretala dost casto. Mne prisiel strasne naladovy a to je asi dovod preco si ho n iektore vychvaluju az az a inym pride ze je arogantny. On taky asi aj je, raz tak raz tak. A hlavne mi prislo ze ma velmi vela pacientiek a nestiha. Co poradna to bolo rychlo rychlo a hotovo. Nema proste cas aby si vas vypocul , je dost radikalny co sa liecby tyka. Napr. moc neuznava zaidne bylinnky alebo alternativne moznosti a uz vobec nie prirodzeny priebeh porodu, aspon u mna to bolo tak. da vsetko co v nemocnici maju a dufa ze porod pojde rychlo. Ale vieme ze to tak vzdy nie je.
Pri porode neodhadol moc pomer panvy a hlavy dietata, hoci cele tehotenstvo tvrdil ze 3,5 kg bude az az na mna a maly mal vyse 4 kg a napriek tomu 15- hodinovy porod na oxytocine, nakoniec sekcia. takze asi tak. v prepustacej sprave bolo uvedene ako dovod pre sekciu nepomer medzi panvou a hlavickou dietata - este ze ne ta prisli!
Ak mate nejake konkretne otazky rada odpoviem.
Druhe babo som chodil ainde a aj rodila inde a boli sme veeeeeeeeeeeelmi spokojny.

P.S.: Tiez som pani inzinierka !!!!!!! 🙂

certica
23. nov 2009

nejaka oslovovacia uchylka by mi v zasade az tak zily netrhala (to uz bola len ceresnicka na torte), ale islo o ten priblbly ton a najma fakt, ze cudzi clovek (hoc dr.)moze asi sotva vediet lepsie, co citim alebo necitim.
mimi, a "prdel" ja nahodou mozem 😀 , len je rozdiel vtip a ...
uz ho ale idem nechat na pokoji, nech mu tolko nekrivdim 😀

dia, neda mi akurat nereagovat na tvoju poznamku ohladom rozemberga - ze nevies, ci sa tak super chova len k zaplatenym pacientkam... - toto je rozhodne hovadina 🙂

zuzkasm
23. nov 2009

Ja som pred desiatimi mesiacmi rodila u doktora Sysáka a bola som maximálne spokojná. Som zo Zvolena, on k nám chodí občas slúžiť. Co sa tyka oslovovania, aj mna oslovoval pani magistra a vobec mi to neprekazalo, vtedy som mala ine problemy ako rozmyslat preco ma oslovuje prave takto, ale beriem to ako prejav slusnosti. Pocas porodu bol zlaty, mal vela trpezlivosti, kedze ja som sa akosi nevedela sustredit na spolupracu..
Nemozem na neho povedat jedno krive slovo a velmi mu za vsetko dakujem.

zuzuj
autor
23. nov 2009

Dakujem Baby, myslim ze som sa rozhodla...ze nie.. 🙂 MOzno je to od veci ale dam na svoje pocity i prve dojmy, a zatial ma nesklamali. A z tohto co pisete hoci Vas nie je vela mi staci na rozhodnutie...

diapozitiv01
24. nov 2009

Certica,
rada by som verila ze ziadneho lekara neovplyvnia peniaze. Mala som tu ´cest´ byt na rizikovke cele 3 tyzdne a vsimla som si trosku iny pristup k pacientkam, ktore si lekara zazmluvnili. Aspon co sa tyka informovanosti ako co bude dalej prebiehat,,nehovorim ze je to velky rozdiel ale ja som to tam citila...
Samozrejme nevravim o odbornosti, ale hovorim o pristupe k pacientke...Co moze viac pomoct zene, ktora co chvila porodi, ako okrem odbornika aj lekara co ju ´psychicky´ podpori a vsetko povysvetluje.
No hold moj nazor.

certica
24. nov 2009

dia,
jasne, beriem. ja hovorim len za dr. rozemberga. tiez som lezala 19 dni na rizikovom (i ked pred par rokmi) 🙂

mimi21
24. nov 2009

diapozitiv, suhlasim s tebou, podla mna je to "prirodzene" (???) asi sa v tom lekarovi ozyva posledny kusok svedomia a neberie zazmluvnenu pacientku ako dalsiu v poradi ale ako prednostnejsiu
my sme to tak robili v praci, ze lepsi klient mal mozno nadstandardnejsi pristup a servis, ale je uz aj zdravie o biznise???

inak citala som tvoj pribeh, kotulali sa mi slzy po tvari, mas moj obrovsky obdiv, ale citila som z toho velky pokoj, neskutocnu lasku a vdaku za tych par dni😔

zuzuj
autor
24. nov 2009

diapozit ja sa priprajam k mimi, ja to tu citam v robote a musim som sa velmi premahat aby som sa nerozplakala, vela sily ti zelam a coskoro druhy uzlicek.

diapozitiv01
24. nov 2009

No bohuzial sme s Maximkom nemohli stravit vela casu,, ale aj tych par momentov s nim, mi navzdy zostane...
nasa lasocka, nas neviditelny navzdy malicky syncek 😔

skelin
7. jan 2010

ja so bola u neho na pohotovosti, inak mam svojho doktora a aj nemocnicu mam vybratu inu, som v 20t a mala som bolesti bruška, krče. na centr.prijme mi tí ludia prišli ako pod vplyvom alkoholu, ale samotný pán doktor Sysak na mna vplyval zvláštným dojmom 😖 . nebola som u neho uvolnená. a moje dojmi su, že na antolsku už nechcem v živote isť, lebo odbornosť tam mi prišla za velmi uboha.to je len moj nazor, sto ludí sto chutí, možno som zvyknuá na väčší štandart 😒

maminnka
11. jan 2010

Zuzu,
ja som ho mala pri porode, ale radsej Ti to napisem do SS, dobre 🙂 Pre ostatne, koho by to zaujimalo, 100% spokojnost s Dr. Sysakom.

sorrelia
12. jan 2010

Pana doktora Sysaka si pamatam pri mojom porode. Vynadal mi, preco som nesla spat, ked mi dal vyvolavacku 😀 . Vtipny to muz. On asi nikdy nemal kontrakcie 😀 😀 😀 !!! To bolo namargo toho, ze som nevladala po 14 hodinach porodu /a miestami som stracala vedomie/, ktory som si musela odlezat na chrbte, aby sa im lepsie monitorovalo.
Okrem ineho ked uz mi dal vyvolavacku, bez upozornenia mi dal aj cipok 😠 !!!
Jaaaaj... Vdaka Bohu za uvedomelost pana doktora Rosenberga , ktory duchapritomne zavolal pana primara. Vysledok bola sekcia. Ale kto vie ? Mozno by som porodila aj normalne, keby som nelezala na chrbte, a nezvyjala sa v bolestiach 😔

stefinka79
12. jan 2010

caute holky, ja som rodila pred troma mesiacmi na Antolskej a do poradne som chodila prave k dr. Sysakovi a nemozem na neho povedat nic zle, podla mna je to odbornik na pravom mieste, spraval sa ku mne slusne a vsetko vysvetlil bez toho, aby som ho mala zazmluvneneho..jeho a dr.Havaldu mi k porodu odporucila moja gynekologicka, no nakoniec som si nezazmluvnila nikoho, ale s poradnami som bola velmi spokojna. 🙂 🙂

luciarichard
12. jan 2010

Ahojte ja som mala zazmluvneneho Dr. Sysaka a bola som maximalne spokojna ... Porod prebehol v pohode o 15.OO som prisla do nemocnice a mala sa narodila o 20.35 takze na provorodicku celkom fajn 🙂 . Keby som rodila druhy krat jedine u Dr. Sysáka. Bol strasne zlaty a mna oslovoval Lucka 🙂

veronika185
12. jan 2010

Ahojte: mozete mi ako uplne nevzdelanej v tejto oblasti poradit: Dobreho gynekologa v BA, s ktorou nemocnicou ste v BA boli spokojine? Co znamena zazmluvneny lekar?Mate skusenosti s alternativnym porodom? Nemala niektora z Vas operovany reflux na oblickach? ( lekari mi tvrdili ze nemozem rodit prirodzene) okrem toho mam chronicku anemiu a riesi to moja obvodna a nefrolog ale gynekologicka mi nikdy nic nepovie a ja som rada informovana. Tehotna este nie som - este len planujem vhodny cas 🙂

mizulienka
13. jan 2010

ahojte, tak aj ja sa pridavam, pred rokom a pol som rodila v antolskej a mala som zazmluvneneho dr. sysaka, v poradni som bola iba raz, viac sme nestihli, maly sa prihlasil v 36.tyzdni 🙂
MUDr. Sysak je podla mna odbornik, dobry, nic nenecha na nahodu, ale....mala som aj poporodne tazkosti a vtedy sa aj on aj moja gynekologycka na mna vy...li ☹ jeden tvrdil, ze ked som mala zazmluvneneho porodnika, je to v jeho kompetencii a druhy opacne 😉 kocurkovo
preto sme sa tentokrat rozhodli pre inu porodnicu a porodnika si u zazmluvnovat, tak snad sme sa rozhodli spravne 🙂

vieri77
15. mar 2010

Ahojte,
pridávam sa aj ja k "hodnoteniu" MUDr. Sysáka - rodila som u neho pred vyše rokom plánovanou sekciou, mala som ho zazmluvneného, a môžem ho len a len ODPORÚČAŤ. Je skutočným odborníkom, má ľudský a prívetivý prístup, nič nenecháva na "náhodu". Viem, že okrem práce na Antolskej prednáša aj na niekt.sympóziách, je pozývaný ako odborník. O rodičku sa stará nielen počas pôrodu, ale aj po (a od viacerých žien viem, že sa stará nielen o tie zazmluvnené, ale aj tie, pri ktorých bol "nezazmluvnene" počas pôrodu). Mňa osobne prišiel pozrieť pred sekciou, aj krátko po nej (s tým, že ak by sa čokoľvek vyskytlo,mohla som mu zavolať aj počas víkendu, kt.nasledoval a on službu nemal) a takisto ešte párkrát až do prepustenia z pôrodnice. Takže o pár mesiacov, keď budem znova rodiť, len u neho 🙂 Skutočne odporúčam. Takisto pôrodnicu na Antolskej - až na pár výnimiek sestričky (na pôr.aj novorodeneckom) veľmi ochotné, na novorodeneckom som mohla ísť po mliečko synčekovi aj o 02:00h ráno a dostala som ho bez ofrflania, laktačná poradkyňa veľmi ochotná...a "vymoženosť" Antolskej, každé 2izby majú spoločné WC a kúp., to skutočne oceníte. Odporúčam. Ak by ste chceli vedieť niečo podrobnejšie, príp.ktorých lekárov (poznám na Antolskej viacerých) by som neodporúčala a aj dôvod, ozvite sa, odpoviem, pokiaľ budem vedieť.

latvia
16. mar 2010

poporodne tazkosti ma riesit obvodny gynekolog, nie ten z nemocnice...

ja som Sysaka zazila ako medicka na stazach, nemozem sa stazovat na spravanie sa k nam alebo k pacientkam

iwuskaaa
19. mar 2010

Ahojte,
ja mám s Dr. Sysákom veľmi dobrú skúsenosť. Myslím, že je to odborník, má ľudský prístup, vie sa rýchlo a dobre rozhodnúť, v podstate ako písali baby vyššie, nenechá nič na náhodu.
Ja som prišla do pôrodnice ráno o tretej, s 5 minútovými kontrakciami. Malý mal slabé ozvy a tak bolo na ňom, čo ideme robiť. Rozhodol sa včas pre SC a som mu za to vďačná, neviem ako by sme boli skončili. Bol veľmi milý, komunikoval somnou, spýtal sa na názor aj mňa, čo považujem za dobré gesto, nie každého lekára zaujíma názor mamičky.
Rez mám fakt ukážkový, zvnútra vôbec nie badateľný, teda po dvoch rokoch môžem rodiť spontánne 🙂 .

ODPORÚČAM 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre