Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

lindyy
4. feb 2012

@nat_marcipanova tak ked uz mate stanoveny termin, resp.viete ze sa vezmete po materskej, tak tam nieje ziaden rozdiel ked spolu zijete. Aspon budete mat maleho druzbu/druzicku a po svadbe mozte urobit surodenca 😉 ako prebehla ziadost o ruku?

lindyy
4. feb 2012

@mima1983 suhlasim s tebou. Ja som sa sice vydavala uz tehotna,takze to nebolo celkom po rade tak ako to ma byt,ale stihli sme to. V marci som zistila ze som tehotna, v maji prisla ziadost o ruku večer pod rozkvitnutou ceresnou a v auguste bola svadba. Na matrike nebol ziaden volny termin tak som bola dost nervozna ale nastastie sa uvolnil,zrejme si to niekto rozmyslel a tak sme mohli uskutocnit nasu svadbu🙂 AK sa mozem spytat,ako ta manzel poziadal o ruku? Ja som taka romanticka dusa a rada citam taketo pribehy🙂

mima1983
5. feb 2012

@lindyy 😀 😀 žiadost o ruku????? uuuuplne neformalne, ziadne romanticke prejavy 😀 moj manzel nie je zase az taky romantik ako z filmu 🙂 Prstienok som dostala na 24.narodeniny, akoby nic, dal mi ho v mojej detskej izbe u nasich, kde som vtedy samozrejme byvala 🙂 Tak ja som ho otvorila a kukaaam, a mne to najprv ani nedoslo, ze zasnubny 😀 krasny je, ale fakt mi to nedošlo... potom mi ho dal na prst, a ja som si ho tak obhliadala a vytesovala sa, a potom som tak tichučko povedala : "To je zásnubný????" 🙂 a on sa len začal usmievať a prikyvovať hlavou 😀 Trdlo!!!!!! No a potom som na neho skocila a bolo 😀
Ale neboj, po case som mu to vyčitila že čo to bolo ake poziadanie o ruku atd...... 🙂) ale kazdopadne to bolo veeelmi milé a nikdy na to nezabudnem!!! 🙂

lindyy
5. feb 2012

@mima1983 jeee! To bolo nahodou mile🙂 asi sa bal ze mu das negativnu odpoved🙂 ale co tam po zasnubach. Hlavne ze to dobre dopadlo a ste stastni🙂

mima1983
5. feb 2012

@lindyy presne tak 🙂 ja potom ked som sa ho na to pytala, ze preco ziadne poklaknutie nebolo a podobne, a on ze, sak on vedel ze ja poviem ano 😀 trdlo moje! nejaký si je mnou istý 😀 aaale ,šak my sa luuuubime jak kone! 🙂

amanda683
5. feb 2012

@lindyy tak ked si romanticka dusa,pridam ja svoj pribeh o poziadani o ruku 🙂
Boli sme na wellness pobyte v Bojniciach.Den pred valentinom sa moj teraz uz manzel zobral,ze ide do Prievidze,nieco pozriet.Ja ze dobre,nejako som tomu nevenovala pozornost.Az ked bol uz prec 3 hodiny a ja som sa nudila na hotely,zacalo ma to stvat 😀 😀 😀 Na druhy den bola valentinska prehliadka Bojnickeho zamku.Do hradu pustali skupinky asi po 15-20 ludi,len ked sme isli my,tak nas bolo asi 50 😀 Panie v pokladni,aj vsetky spriavodcicky sui ma prezerali a stale si nieco sepkali,ja som vobec nevedela preco.Moj buduci manzel bol celu prehliadku akysi divny,stale sa na mna pozeral a divne sa usmieval 😎 😎 😎 Uz som bola cela nasrana,ze co vsetkym sibe 🙄 🙄 🙄
No a na konci prehliadky,v krasnej Hunadyho sale to prislo.Nasa sprievodkyna podala mojmu nastavajucemu vankus a krabicku...........on si klakol na koleno 😀 .........mierilo na nas asi 30 fotakov a kukalo 50 ludi 😕 😕 😕 som nevedela ako sa mam tvarit 🙂 😎 😎
Kyticu nadhernych cervenych ruzi som dostala az na parkovisku 😀 Zabudol ju totiz v aute v kufry 😀 😀 😀
Ale bolo to nadherne a budem na to spomynat ceky zivot 🙂

lindyy
5. feb 2012

@mima1983 tak to ze sa lubite jak kone je zaklad 😀 potom uz ide vsetko lahko🙂

nat_marcipanova
5. feb 2012

@lindyy Chceli sme byt hlavne zodpovedni, v dnesnej dobe dat babätku vsetko co potrebuje nie je lahke. A kedze kym som studentkou mam pravo byt poistena v AT a toto pravo dostane aj moj drobec, bolo by sebecke ho ukratit o lepsiu lekarsku starostlivost. Vela sme sa o tom zhovarali, rozhodli sme sa pre babätko, popri materskej dokoncenie mojej VS a hned po materskej a VS by som chcela nastupit do nejakej prace 🙂 a samozrejme by sme chceli mat svadbu, koniec koncov, mozno sa usadime aj v AT. A takto nejak sme to oznamili aj obom nasim rodinam. 🙂 Pre mna bol vlastne den, kedy mi partner navrhol babätko (sviecky, vino a vsetky tie romanticke serepeticky) niecim takym ako zasnubnym dnom a namiesto prstienka mam v brusku drobca. A k druhemu babätku, urcite by som raz chcela ale ako vravim, najskor praca ... dalsi drobec az za niekolko rokov. 🙂

lindyy
5. feb 2012

@amanda683 tak ty mas teda riadne romantickeho manzela🙂 normalne zavidim🙂 zelam nech vam ta romantika vydrzi cely zivot😎

keenfan
5. feb 2012

ahojte babulky, chcem sa spytat najma tych co rodili na MY nedavno-pri porode CS je mozna aj spinalna anestezia, ci stale len celkova?
Dakujem 🙂

lindyy
5. feb 2012

@nat_marcipanova tak zasnubne babatko? To tu este nebolo🙂 mas originalneho partnera🙂

lindyy
5. feb 2012

A sutaz o najromantickejsie zasnuby vyhrává..........chvilka napätia....jednoznacne Amandaaaa🙂 gratulujem!!!...sice si nevyhrala ziadnu cenu ale tvoja rodina je asi to najviac co si mohla vyhrat a to uz ziadna cena neprekona🙂

mima1983
5. feb 2012

@lindyy velmi pekne si to napisala...... a presne tak to citim aj ja, moj manzel je pre mna vsetkym, i ked mame obaja uuuzasnych rodicov a celu rodinu, on je na prvom mieste a mojou najvacsou vyhrou v zivote je jednznačne ON 🙂 a tym najvacsím spečatením našej lásky duuufam ze bude krasne ale predovsetkm zdrave babatko!!!!! 🙂

lindyy
5. feb 2012

@mima1983 Dakujem Mima🙂 zelam ti nech vsetko dobre dopadne a aby ste sa mohli o par mesiacov tesit z krasneho zdraveho babatka🙂

amanda683
6. feb 2012

@lindyy 😀 😀 😀 Aaaaaale kde.Je sice zlaty,aj nezne slovicka nie su mu cidzie,ale taketo romanticke prejavy uz nestvara.Vies,ked vtacka lapaju,pekne mu spievaju 😀 😀 😀 😀

lindyy
6. feb 2012

@amanda683 🙂 tak to mozem potvrdit ze ked vtacka lapaju pekne mu spievaju. Ach ti chlapi😀

lindyy
8. feb 2012

Baby a co muzi pri porode? Budu ci nebudu resp. boli ci neboli? 😕

verka1978
8. feb 2012

@lindyy a tvoj sa chysta ? 😉

lindyy
8. feb 2012

@verka1978 pri prvom bol ale bolo mu mierne nevolno😀 tak este nevieme ako pri druhom.

nat_marcipanova
9. feb 2012

Baby a nechcete si sem dat foto? Ved sa hadam nehanbite za svoje slova. 😉

verka1978
9. feb 2012

@nat_marcipanova ja si fotku asi nedam, jednej babe co tu mala profil s fotkou tak ina "kamoska" si ju dala do svojho profilu. Asi sa jej pacila 🙂 Ved my sa stretneme na cviceni uz si bola? Ja sa chystam koncom februara alebo zaciatkom marca. To budem asi v 25tt.

dada78
9. feb 2012

@keenfan v TN určite robia aj spinal, na MY neviem, to by Ti povedal dr. @partus
@lindyy @verka1978 manžela k pôrodu odporúčam, je to úžastné zažívať spoločne prvé minúty dieťatka, prečo by mal byť o to ukrátený ? Môj síce stresoval viac ako ja 😅 😀 ale už 2x to zvládol 😉

janka.simo
9. feb 2012

Mala som na Myjave spinal, odporucam, super je to, vidiet si babatko hned a pocut ho, je to kratky zakrok, nie cele hodiny, takze je to ok a potom si neni taka otapena ako po narkoze, ale mozes si vychutnavat potom na izbe drobceka. Ja som bola nadsena, lebo prvu som mala pri celkovej narkoze a druhu som isla a vydupala teda spinal, a skoda, ze aj prvu som nesla na spinal. Nemam ziadne nejake nasledky alebo co z toho. Bola aj segra potom a tiez spinal, a ok aj ona.

janka.simo
9. feb 2012

@partus
Zdravim pane doktore.....dufam,ze sa dari.....
Odporucam tohto doktora siroko daleko a vsetci su s nim aj spokojni, ja samozrejme prvotriedne. Vdaka za vsetko.

lindyy
10. feb 2012

@nat_marcipanova nemam potrebu dat si sem fotku. Podla mna je to hlupost.

verka1978
10. feb 2012

@dada78 manzel bol pri porode, aj ked prisiel 15 minut predt tym ako sa maly narodil. Lebo stale sestricky hovorili, ze to mas cas ze tak skoro rodit nebudem. A potom to ledva stihol. Zvladol to v pohode . Uvitala by som aby tam so mnou bol aj dlhsie pred porodom v druhej dobe. Ale nezazlievam sestrickam, lebo vsetko sa javilo ,ze maly sa narodi az rano a akosi sa poponahlal a vecer bol na svete. Moj porod aj s bolestami trval asi 3 hodiny. A to hodinu pred narodenim som bola otvorena len na 3 cm. Neviem ci budem mat take stastie aj teraz.

keenfan
10. feb 2012

@janka.simo ahoj, tak to je fajn ze to tam robia, ale preco si si ho musela vydupat, nechcu ho robit? Bo ja som tam rodila pred takmer 4 rokmi dozadu a co viem tak sa mohlo len celkovou anestezou..Je dost pravdepodobne ze aj druhykrat budem mat CS ale radsej by som spinal, ta celkova narkoza bol pekny zahul 😎

dada78
10. feb 2012

@verka1978 pri mne bol MM od začiatku, rodila som jediná, tak možno preto, sestričky mu ukázali aj ako mi má masírovať chrbát, dali mi fitloptu a teda môžem odporučiť, oba pôrody trvali cca 2,5hod 🙂 rýchlovky, uvidíme ako tento tretí 😉

blcha
10. feb 2012

ja som mala tiez muza pri porode obidvakrat prvy krat tam bol somnou cely cas a je to super ja by som bez manzela ani rodit nesla a druhy krat bol tie somnou ale to byo rychli porod ja som prisla do porodnice a do polhodinky som mala porode a to sme prvych 20minut tusim vypisovali papiere tak ale bol tam aj tak cely cas a hlavne tie dve hodinky po porode je dobre ze som tam nebola sama 😉

mima1983
10. feb 2012

@janka.simo mozem sa opytat co je to ten spinal??? dik 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre