Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

dada78
11. apr 2012

@katka159 dnes robila sono dr. Nemčeková a potom aj dr. Krč 😉 a teda tehuliek je neúrekom, plodné to leto 😅 😵

katka159
11. apr 2012

@dada78 tak dufam že za 2 týždne tam budu tiež...🙂

oliinka
13. apr 2012

ahoj maminky tehulky,aj ja som rodila na Myjave dve deti bola som max spokojná,ale chcela som sa vás spýtat aj ked to nepatrí k porodnici,ale ku školke na myjave,inu temu som nenašla,kam chodia vaše deti do školky na Myjave?dávam tam teraz deti od septembra a neviem ktorá školka je taká najlepšia.čo hovoríte na školku na Hoštákoch?

motylicek123
19. apr 2012

ahojte ja len ze sa tu spominal lenin mna rodil pred mesiacom aj s tou doktorkou ta bola super nakoniec museli volal stastneho lebo neviem ako by to dopadlo, lenin ma aj nastrihaval aj zosival doteraz mam este taku tvrdu hrcu tam kde to mam strihnute - tiez nemam dobre skusenosti s nim, ani na vizite Vam skoro nic nepovie

lucin123
19. apr 2012

ahojte baby, je tu nějaká s termínem okolo 20. mája?? 🙂

motylicek123
19. apr 2012

@motylicek123 a o desiatej vecer pred porodom mi na ultrazvuku povedal, ze to bude chlapec pritom sme vedeli, ze to je jasne dievcatko, neviem kde jej tam videl toho pipika :D a, ze ma 3400g no ked sa narodila mala 2800g, cakala som mensiu odchylku a nie 600g rozdiel :D hovori sa, ze utz by mal byt + - 10percent

augustbabo
19. apr 2012

Ja som na Myjave rodila a nemôžem sa sťažovať, bola som spokojná a určite pri druhom pôjdem len a len na Myjavu, aj keď ju mám dva razy tak ďalej ako Skalicu. Ak sa môžem spýtať, kto je to ten lenin, ktorého tu spomínate? 🙂

motylicek123
19. apr 2012

to je dr. Calle, myslim, ze pochadza z ekvadoru abo tak nejak

augustbabo
19. apr 2012

@motylicek123 aha, tak tam je asi nový, lebo na prelome júl/august tam taký ešte nebol alebo aj bol, ale mal možno dovču 🙂

motylicek123
19. apr 2012

tak to ,ze mal dovcu tak to by bol ten lepsi pripad ako som zvedava ako budem ja fungovat po tom jeho siti a to som si hovorila boze nech ho nemam pri porode a supa v ten den tam akurat bol a jedine co bolo mi cumel do rozkroku a krutil hlavou, ale zase na druhu stranu ked ma pri prijme vysetroval tak som nic necitila ziadnu bolest - a u primara ked som bola som myslela, ze vyletim z tej koze jak to bolelo a to mi potom hned aj hlienova zatka odisla

magali
19. apr 2012

jezisi kriste to co sa v tej nasej nemocnici tolko toho pomenilo? ja som rodila v oktobri 2010 a teraz co tu citam ake zmeny 🙂 no nastastie sa na druhe tak skoro nechystame, hadam o par rokov tam ziaden lenin nebude 😀 😀 mna rodila Dr Kovarova a nemozem sa stazovat, aj sestricky pri porode boli suprove.. ale to novorodenecke, ach jaj, strach a hroza, stare nevrle sestricky, s komunistickym vzdelanim, ratala som sekundy kedy pojdem konecne domov,, moj gynekolog je Dr Stastny, keby tam bol niekto normalny tak od neho urcite idem prec, lebo je to jeden namysleny arogantny idiot, tolko moj nazor.. na primara mam tiez svoj nazor, vzhladom na to ze na mna vyvijal natlak uz od prvej poradne u neho, aby som isla na ten ich "kontrolovany porod", ako urcite vsetky co tam rodili, viete ze sa rodi vo stvrtok, aby na vikend bol klud.. keby som to mohla vratit, tak to urcite neurobim, kvoli tomu som nekojila, lebo proste maly sa nevedel este dva dni prebrat, potom zacali sestricky na mna tlacit, maly sa nevedel prisat a skoncili sme pri flasi a najvacsi gol bol ked druhy den po porode na vizite pediater Dr Nosko oznacil mojho syna za predcasne narodeneho, to som skoro spadla z noh.. aha a este k nadstandardu, nic tam nieje nadsandardne, akurat si zaplatite zato co maju aj vsetky ostatne

dobi382
19. apr 2012

Ahojte baby ja som mala cisarsky na personal sa nemozem stazovat,sestričky na 1-cku ale ako porodnicu mozem odporučit takže neskor sa tam chystam znova :D

motylicek123
20. apr 2012

@magali ma pravdu presne tak to tam je aj ja som mala taky porod kontrolovany - a amozrejme vo stvrtok a aj to tak dopadlo, primar od prvej poradne v 36tt mi omielal vyvolavacku a ja sprosta nevedela do coho idem a zevraj som bola otvorena na 4cm mozno by som to taak vydrzala az do konca terminu, malu mi museli kriesit a ked sa priatel pytal co sa deje ci bude v pohode a tak tak zase len krcili plecami nastastie je to velka bojovnicka a zacala dychat ked budem mat druhe nedam si uz vyvolavacku za nic na svete, nosko zas emne povedal, zevraj moj porod bol onicom no kukala som jak puk, inak sestricky pohode om bola spokojna aj s noskovym pristupom k detom to si stazovat nemozem

motylicek123
20. apr 2012

@magali a este som zabudla k stastnemu - ten mi na sale povedal, ked prisiel že kurvaaaa zenska uz to porodte co tu budeme tyzden - taak som sa nasrala, ze mala bola na jeden sup uz opotom vonku pravda, ale s vakuuom

magali
20. apr 2012

@motylicek123 som sa bala ze ma tu ukamenuju za moj nazor, vdaka za podporu :D ja som sa len modlila aby som Stastneho nemala pri po rode.. mne napr nespravil ani to posledne sono na ktore mam narok (verim ze si ho ale dal cez poistovnu preplatit, ale to je len moja domnienka) takze sme ani nevedeli aky bude maly aspon priblizne velky, posledny udaj v teh, preukaze som mala 1500g, Dr Motykova sa ma pytala ze preco mi ho nespravil a ja ze a to ja mam vediet? u mna inak porod uplne super, len to kojenie tym predcasnym vyvolanim sa nam nepodarilo... a presne od 36tt mi primar hovoril, ze to moze byt aj skor, o dalsi tyzden ze uz mam skrateny krcok a este ze aha na rukavici je krv, pritom som vedela ze to ma naschval poskriabal, aby tam nieco bolo a ze o dalsi tyzden nech pridem aj s taskou, lenze ja som neprisla s taskou, tak na mna este viac tlacil a ja sprosta zlakana prvorodicka som sa dala ukecat.. lenze som sa strasne pomaly otvarala, tak mi potom praskli vodu a uz to islo, nebolo to nic zhrozne, fakt som mala lahky porod, len ma mrzi ze malinky bol potom uplne ospaly a taky neprebraty, no co prezili sme to a poucili sme sa
ja som s Noskom tiez nemala problem, akurat toho moc nenahovoril, ale zasa na detskom ked sme lezali bol super.. inak na novorodenenckom niektore sestricky velmi mile, ale tie uplne stare, to bolo zabite, najviac mi vadila slaba podbora dojcenia, nato ze su tam tie sestricky dlhe roky, tak teda osveta ziadna, vobec mi nepomohli, skor ublizili, ale co uz je to tam.. nabuduce kontaktujem laktacnu poradkynu este pocas tehotenstva

motylicek123
20. apr 2012

@magali ja mam svojho gynekologa velmi v pohode nestazujem si mam zdr. zivicu zo senice a som s nim velmi spokojna mala bola tiez ospala ked mi ju priniesli na kojenie vzdy spala a ja som ju za svet nemohla zobudit a setricky potom ze nekojim a tak a potom mi chytli prso a nasilu jej do hubinky stipali ju stegolili tahali ale malinka chcela spinkat proste, ked mi ju dali na rooming tak sa to zmenilo mala sa zobudila vytiahla si pekne a bola spokojnucka ziadne nasilne budenie na kojenie u mna sa kojenie rozbehlo na treti den a kojim stale mala ma mesiac a ja nestiham odsavat mliecko co mam nazvys - mrazim si ho na horsie casy 🙂 aj u mna tiez praskli vodu a po primarovom vysetrovani mi odisla hlienova zatka a strasne to bolelo vzdy, zaprisahala som sa ze nabuduce uz len cisarak aj tak som bola dotrhana hrozne aj zasivana takze neviem neviem ako dopadne moj druhy niekedy porod ale uz je to aako tak pohode

mima1983
20. apr 2012

@magali
@motylicek123 jezisiiiii, babulky, nestrašte ma!!!! 🙂 viem ze pisete len svoje dojmy a pocity, to je super, urcite sa nemusite bat ze vas tu niekto ukamenuje... i ked popravde, ja sa radsej uz nezapajam, pretoze tu clovek nevie co tu kto číta 🙂 ale to je teraz jedno.... to bolo fakt az takeee hrozneee??? jezisi..... hlavne klud 😀

motylicek123
20. apr 2012

@mima1983 prechadzka ruzovou zahradou to nebola, ale potom to vsetko opadne ked uvidiiis ten krasny uzlicek maly ako na teba kraaasne a nevinne pozeraaa, potom to hodis vetko cez hlavu a uz je dobre 🙂

mima1983
20. apr 2012

@motylicek123 joooj, duufajme, ze vsetko dobre dopadne... 🙂

motylicek123
20. apr 2012

@mima1983 aaale dopadne neboj 🙂 ani nebudes vediet ako a uz bude potom 🙂 drziiiim palceky

mima1983
20. apr 2012

@motylicek123 dakujem si zlatá 🙂

magali
21. apr 2012

@mima1983 vobec to nebolo hrozne, ja som mala super porod, ale hrozne problemy s kojenim, co sa nam nakoniec ani nepodarilo.. vobec sa nemas coho bat, hlavne nestresuj a vsetko bude v pohode, ked nenastanu ziadne komplikacie tak je to podla mna zvladnutelne

verka1978
21. apr 2012

tak vase zazitky z doktorov a ich pristupu nie su bohvie ake. Hm ja stale vaham ci si mam nejakeho dohodnut, alebo to necham na nahodu.Neviem ci to funguje tak oficialne ze si vybraneho dr. priplatim k porodu a co to vlastne stoji 😒 . Lebo v podstate moc nechcem Stastneho a Lenina, inak mi ostatni nevadia.

mima1983
22. apr 2012

@magali tak ja si tiez myslim ze to prezijem, stale si hovorim, ze ked to tolkee predo mnou zvladli, musim aj ja 🙂 a duuuuufam ze ziadne komplikacie nenastanu...
@verka1978 tak ja by som si tiez chcela vybrat dr., no uvidime, dufam ze sa mi to podarí... 🙂

verka1978
22. apr 2012

@mima1983 uz si bola cvicit v pampusiku? Ja som bola dva krat, teraz som nebola bola som chora, dalsi utorok idem do prace az do vecera ☹ . A potom su dva utorky sviatky to sa asi cvicit nebude, tak dufam, ze do porodu sa tam este dostanem. To aj ja som si hovorila, ze zvladli to ine musim aj aj pri prvom, ale ten pocit akoby co bude mam aj teraz, hlavne ked pride nejaky dolezity doktor -amater ☹ . V utotok idem na poradnu tak sa opytam Talla ako to funguje ked si chcem niekoho "objednat"

mima1983
22. apr 2012

@verka1978 aale prosim ta, nebola som este :-/ Najskor som mala 3tyzdne zapalene rameno, cize to nehrozilo, bola som rada ze zijem, potom bol dvakrat vypadok a teraz som chcela ist v utorok, ale dostala som lieky na tlak a dr. povedal ze radsej este nie, ze uvidime co spravi ten tlak.... :-/ Takze nieco mi hovor... kedy mas termin? Inak to ma vobec nenapadlo ze zase v maji 2krat nebude ☹ to by teda mohli presunut na stredu alebo tak.... ja by som strasne uz chcela ist, lebo z kazdej strany pocuvam ze je to super... tak tiez duuuufam ze do porodu sa tam dostanem...

verka1978
22. apr 2012

@mima1983 teraz som zacala 33tt, tak termin mam 16.6. cvicenie je super, potom sa keca na temy ktore ta zaujimaju a tak, este by som chcela stihnut aspon dve cvicenia no uvidime.

magali
22. apr 2012

@mima1983 neboj sa urcite to zvladnes a ked si prvorodicka, tym je to lepsie, lebo nevies co ta caka a to je niekedy vyhoda, fakt hlavne nesmies stresovat, ja som bola rano uplne v pohode, sama som bola prekvapena ze sa vobec nebojim a bolesti sa dali zvladnut, je to ako keby sa ti rozbiehala silna menstruacia, na take som bola zvyknuta, takze to vobec nebolo hrozne a ak to aj bude boliet po porode som v momente zabudla na bolest, naozaj uz o par dni som si ani nevedela spomenut ci ma to vobec bolelo :D ohladom toho cvicenia, ja vam odporucam aby ste isli, ja som take nieco nestihala lebo som robila vo Vrbovom a chodievala som aj neskoro poobede domov, ale druhykrat by som urcite isla

mima1983
22. apr 2012

@verka1978 teraz v utorok pojdes?

verka1978
22. apr 2012

@mima1983 bohuzila teraz nepojdem, lebo som dlho v praci. A asi dalsie dve cvicenia nebudu lebo su sviatky a potom v polovici maja by som sla, no dufam, ze budem este fit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre