Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

dedenini
26. dec 2012

na myjavu by som nesla rodit ani zadarmo.. som z Brezovej pod bradlom, teraz zijuca v UK a myjavsku nemocnicu poznam jak boty..a stacilo mi.. tam ide clovek zo zlomenym prstom na nohe a odrezu ti tam nohu.. ok,stanu sa vynimky, ze niektorym dopadnu operacie dobre..ale spoliehat sa nato ze prave ta moja v tej chvili dopadne dobre, by som nerobila.....MOJ NAZOR

medveckaeva
26. dec 2012

@dedenini a dá sa ísť pozriet? 😀

dedenini
26. dec 2012
medveckaeva
26. dec 2012

@dedenini do porodky či sa dá ísť obzriet si ju. Nevies náhodou prosim ťa,

dedenini
26. dec 2012

@medveckaeva ja myslim ze zalezi od lekarov..ale pochybujem ze sa da..ja som tam nerodila... ale chodila tam casto na ine veci..a mala som dost... operovali mi tam mandle, ruku, a ine vysetrenia/.a nebola som ani troska spokojna..a uz vobec nie z pristupom personalu...

dada78
26. dec 2012

@dedenini nechápem prečo porovnávaš iné oddelenia s pôrodnicou,keď si tam nerodila ? o nemocnici sa hovorí,že pôrodnica robí dobré meno nemocnici a poznám veľa spokojných mamín a 3 x pozitívna osobná skúsenosť

medveckaeva
26. dec 2012

@dada78 a mohla by si mi teda prosim poradit ty? Dá sa ísť porodka obzriet? A co všetko treba k pôrodu so sebou? Dakujem

dedenini
26. dec 2012

@dada78 ja som povedala ze som nerodila, ano... a taktiez som povedala ze nie kazda ma zle skusenosti, su aj vynimky.. .. a povedala som svoj nazor ze by som tam rodit nesla, lebo s doktormi a nemocnicou nemam dobre skusenosti...

nat_marcipanova
28. dec 2012

@dedenini Deniska, asi sa do zdravotnej starostlivosti rozumies velmi malo, ked si myslis, ze v UK je lepsie postarane o tehotne zeny. Zrejme vobec nemas ponatia o screeningoch, potrebnych kontrolach a o tom, ako ma porod prebiehat a co vsetko sa pri tom moze stat. Mala som moznost rodit v AT a zaplat pan Boh som rodila na MY, a ked som prisla s papiermi zo screeningu (ktory mi robil dr. Krc) za mojim gynekolokom v AT, ktory je uznavany univerzitny profesor, tak mu padla sanka a povedal mi na to len "To muselo byt perfektne sukromne centrum." ... len tolko 😉

dedenini
28. dec 2012

@nat_marcipanova vobecsom nepovedala ze v UK je lepsie postarane o tehotne zeny... len tolko ze by som do MY nesla rodit ani zadarmo. a verim ze su vynimky co maju s nemocnicou dobre skusenosti , ale ja bohuzial nie a preto by som tam rodit ani nesla...a si predstav ze viem ako ma porod prebiehat , lebo som pred necelymi 8 mesiacmi rodila..a mala som vsetky potrebne vysetrenia, kontroli, a mala som super ludi okolo mna, pohodlie, rodinu, sukromie,super doktorov a sestricky . a na koniec som neplatila ani cent... takze som moc spokojna. a zato ze som si vyjadrila svoj nazor na MY nemocnicu, tak neznamena ze som vystudovana lekarka alebo co, a mam dokonaly prehlad o vsetkom..len vravim ze nebola som spokojna s MY nemocnicou , co sa tyka vysetreni , operaciia tak.ale nerodila som tam a chapem a berem ze su tam zeny co rodili a su spokojne..sak to je normalne.. vsade je niekto spokojny a nespokojny

elenka6
28. dec 2012

Inak je uplne jedno kde rodiš,v ktorom meste či štate pokial maš dobry porod tak nebudeš nadavať,ja som mala bolesti len nejake štyri hodiny,rodila som v sobotu tak ako som si želala a či by som rodila tu alebo inde a s hociktorym lekarom tak som spokojna lebo som v podstate nemala komplikaciu,a sestričky su aj fajn aj neprijemne v každej nemocnici,a v každej nemocnici sa už samozrejme stalo že zomrel pacient alebo spravili zle operaciu(myslim na inych oddeleniach ako je porodnica).

dada78
28. dec 2012

@elenka6 presne tak, posudzovanie nemocníc pacientkami je veľmi subjektívne, každá má iné nároky a potreby

@medveckaeva ja som popredu pozrieť sa nebola ale skús sa spýtať v MC Pampúšik na MY robia aj predpôrodné kurzy a chodí ich robiť vrchná sestra z pôrodnice,ak sa nemýlim. So sebou potrebuješ len základné hyg.potreby, nočnú košeľu a župan,papuče, pre bábätko balík plienok"1" a vlhčené obrúsky , ostatné všetko Ti dajú z novorodeneckého, až keď budeš odchádzať domov Ti bude treba oblečenie pre malinké, vajíčko (ak ideš domov autom), ešte Občianský preukaz, preukaz poistenca matky, kópia sobášneho listu,alebo v prípade partnerstva vyhlásenie z matriky o mene dieťaťa

medveckaeva
28. dec 2012

@dada78 dakujem moc. Bola som pozriet včera. Páčilo sa mi

augustbabo
30. dec 2012

ja som bola spokojná s pôrodnicou na Myjave a aj keď niekedy budem mať čakať druhé, určite pôjdem rodiť len a len tam... síce mám Skalickú nemocnicu o dobrých 20km bližšie ale radšej pôjdem do MY.... v SI som ležala po potrate a bola to tam katastrofa... a ešte mi tam pri pôrode sesternicu tak zničili, že až nakoniec keď ju lekár nevedel dať dokopy zomrela...
@dedenini a čo sa týka pôrodu v UK, tak mám kamošku ktorá tam žije, mali sme medzi termínmi necelý mesiac... nonstop sme si písali, počas celého tehotenstva ako ho prežívame, čo poradne a tak... jej nerobili žiadne vyšetrenia, žiadne ultrazvuky, ja som mala už niekoľko vecí za sebou a ona ledva v 15tt potvrdené tehu... na Slovensko lietala len kvôli screeningom a určitým vyšetreniam... druhé tehu už v UK prežívať nechce a nie to tam ešte rodiť... ale zase čo človek to iný názor, sto ľudí sto chutí....

dedenini
30. dec 2012

@augustbabo ja som bola velmi spokojna... mala som vsetky vysetrenia..ultrazvuky skoro stale potom aj tlkot srdiecka kontrolovali stale.. no proste so vsetkym som bola spokojna..ale tu neslo o moj porod v UK. ja berem ze su mamicky s MY spokojne... sak aj inde su spokojne a nespokojne.. takze berem.chapem.. je to zakazdym inak.. a aj personal sa meni rokmi..aj vsetko.. no ja pre moje skusenosti s myjavou , ako nemocnicou, co som bola na koznom, na srdcovom, na mandle, na operaciu ruky, na problemami s kolenami a neviem co este vsetko som tam bola..tak som nebola s nicim spokojna.. dost zle skusenosti som si tam zazila... akurat mandle mi az tak nepototo jak ostatnym kamaratkam co tam boli..bola som natom jedna z tych co sa podarilo.. a to som mala len stastie na lekara co akurat dosiel z Iranu, ci Iraku , ci kde bol ... takze asi len preto mam taky nazor na Myjavsku nemocnicu ....

ivkabene
30. dec 2012

ja som tiež veľmi spokojná s MY pôrodnicou, starali sa o mňa aj o malinkého príkladne a dokonca mi pomohli a naučili ma ako dojčiť 🙂

slagy
1. jan 2013

@dedenini je dobre ze si vyjadrila svoj nazor, 😲 ale mam pocit ze nazov tejto temy nie je o nemocnici ako takej, je o porodnici. Tak nechapem preco sem pleties tvoje negativne skusenosti na inych oddeleniach 😉

dedenini
1. jan 2013

@slagy moja vec... 🙂

dedenini
1. jan 2013

@slagy aaa takze do tejto skupiny mali ist asi len dobre skusenosti... no tento nazor vseobecny o Myjavskej nemocnici nemam len ja... takze nemyslim ze si vyjadrit svoj pocit a nazor je nieco zle,ze by som tam rodit nesla ani zadarmo... tak pardooon teda 🙂

slagy
1. jan 2013

@dedenini ja nehovorim aky nazor. Ved nie su tu len pozitivne skusenosti,...ale treba pisat k veci, tema je o myjavskej porodnici, nie nemocnici... A ked s myjavskou porodnicou nemas ziadnu skusenost, je tazke pisat do tejto temy, nie?
Nechcela som sa ta dotknut, ani nikoho zastavat,...tolko moj nazor 😉

slagy
1. jan 2013

@dedenini a rodit tam nemusis ist, nikto ta tam neposiela 😀 :-P

dedenini
1. jan 2013

@slagy no ale myjavska porodnica je v myjavskej nemocnici ..a vyjadrila som sa ze by som tam rodit nesla..aaaaaaaa????

slagy
1. jan 2013

@dedenini sak hovorim ze nechod 😀

dedenini
1. jan 2013

@slagy paneboze a vravela som ze ma tam niekto posiela?? asi nevies co je nazor..

dedenini
1. jan 2013

@slagy vies to mas to iste ked si napriklad niekto vyjadri nazor napr. na piestany.. je vela mamiciek co tam odrodilo su spokojne a vela nie..a niektore poznaju piestany, nemocnicu, niektori len ludico tam robia, takze preco by si nemohli vyjadrit nazor... hmmmmm????

slagy
1. jan 2013

@dedenini jaaaaj 🙂 tak potom prepac 😝
Naco si teda pisala ze by si tam rodit nesla ani zadarmo? Naco vobec riesis, ked nevies ake to tam je, aky je na porodnici personal,...?
Zaloz temu skusenosti v myjavskej nemocnici a piiiiiis a piiiiis a piiiiis.
Paneboze, to vazne nechapes, co som o com som pisala v tej prvej sprave??? Len ze ked nemas skusenost, nemas co napisat k veci, tak naco sa vobec hlasis do debaty. Nic ine a nic zle som nepisala. A poucovat ma ze co je to vlastne nazor... No neviem neviem....

slagy
1. jan 2013

@dedenini sa tu snaad nebudeme hadat 😀

dedenini
1. jan 2013

@slagy este raz... moja vec.. aaaaaa koli takymto vznikaju hadky alebo nedorozumenia v temach... neprislo ti to ani trosku zbytocne sa ozyvat na mna?? sak koho to nezaujma tak nech si mysli svoje... tak naco mi to pises... sak kazdy si moze pisat co chce..aaaaaaach

slagy
1. jan 2013

@dedenini pravdu? Neprislo mi to zbytocne, lebo je vela zien, ktore toto citaju a rozhoduju sa ci sem rodit ist, ci neist,...a ty pises take veci, ktore cloveka mozu hned odradit.
Vies, keby si mala co i len negativnu skusenost, ver tomu ze ma to nevyprovokuje napisat. Ale ty nemas tu skusenost ziadnu a ides to tam ociernivat, ked si tam nic nezazila.
Nechcela som ta urazat, ani nic, ja som pohodova povaha, ale pochop preco som to vlastne napisala... Pekny vecer!

dedenini
1. jan 2013

@slagy mne je jedno.. nebavi ma to uz riesit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre