Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

slagy
23. jan 2013

@verka1978 vsade pisu po 30, ja este nemam (aj ked mi moc nechyba) ... Ale tiez viem, ze jedna kamoska tam bola v obdobi, ked este kojila.

verka1978
23. jan 2013

@slagy no uz pockam, aj tak na by som chcela prestat kojit, potrebujem si nutne dat zobrat znamienko pod pazuchou.

slagy
24. jan 2013

@verka1978 zodpovedne hlasim , zeto mam uspesne za sebou... Robil mi to ten Borys a nebolo to nic hrozne, len som sa citila tak divne 😀

verka1978
24. jan 2013

@slagy tak super, aj ti hned povedal, ze to mas OK? Alebo musis cakat na vysledky?

slagy
24. jan 2013

@verka1978 spravu diktoval sestricke pocas sonovania. Este povedal ze je to v poriadku ... Viac som sa nepytala.

elenka6
24. jan 2013

@slagy aj ja už musim ist tallovi na preventivku,mala som ist v novembri 😕 a ty si sama pytala že chceš to sono?ja by som asi ho tiež chcela.

slagy
24. jan 2013

@elenka6 ja som mala ist este pred letom 😕 ,... Ale nehovoril nic...pohoda. S jednou kamoskou som sa rozpravala, ona bola v decembri a tiez ju poslal na to sono. Ja som si este vtedy povedala , ze ak ma neposle, tak si to vypytam 😀 , ale poslal ma sam od seba v ramci prevencie.

slagy
24. jan 2013

@elenka6 vcera som kutrala po nete, a vraj sono prsnikov sa odporuca po 30, ja sice este nemama, ale za 2 mesiace uz budem mat, tak ma poslal. Neviem kolko rokov mas 😉

elenka6
24. jan 2013

@slagy no budem mat 29,možno ma posle až o rok,tak uvidime,ked ono je to tažko zladiť aby som nemala ms,aby mi mal kto malu varovať,čiže moj musi mať pobednu,aby som sa mohla objednať,no makačka 😀

slagy
24. jan 2013

@elenka6 mi hovor 🙂 😀

bambina80
1. feb 2013

Musím sa podeliť zo skúsenostami s myjavskou pôrodnicou.Poviem pravdu,už nikdy viac by som tam nešla...to správanie sestier...arogantný primár a ostatní doktori...možno jeden čo bol trochu normalny ten "indián".Aspoň ten mal trochu ľudskejší prístup...ale to asi preto,že nevedel dobre po slovensky 😅 Ani sa nečudujem,že kedysi túto nemocnicu chceli zrušiť.Čo sa týka toaliet,spŕch...no o ničom,pleseň a opadávajúce kusy omietky.Nadštandard?To snáď niekto nemyslí vážne,za čo chcú tie prachy????Po pôrode aby vám manžel držal maternicu?Keď pred chvíľou videl ako sa jeho žena trápi a potom toto?Načo je tam preboha tá sestra?No načo?
Nie som zvedavá na vaše komentáre a obhajovanie myjavskej nemocnice,určite sa nájdu sliepky,ktoré budú zhrozené 😨 ,čo tam "hentá" napísala.Na toto som myslela,že to musím napísať,keď prídem z nemocnice,aj som urobila...

emily_666
1. feb 2013

@bambina80 🙂 vitaj v realite 😀 😀 😀 nuž, ak si chcela, mohla si si ísť vopred pozrieť pôrodnicu, nemajú problém to ukázať v prípade záujmu. Nuž nadštandard ozaj nie je až taký skvelý, ale aspoň tam nie sú tie plesnivé záchody a sprchy. 😀

bambina80
6. feb 2013

Dobre pozrieť rebríček najlepšie ohodnotených pôrodníc,myjavská si tam ani len "nešuchla"...to o niečom svedčí...

mima1983
6. feb 2013

@bambina80 ... hmmm drsné.... staci si pozriet datum registracie 😀 ale ok... som zvedava na postrehy ostatnych

mima1983
6. feb 2013

@bambina80 Mala by som len jednu otazku: Tak načo si išla rodit na MY??? 🙂 ... no comment...

qwen
6. feb 2013

ja som bola veľmi spokojná a určite tam pôjdem aj na budúce. Čo sa týka primára Gašparíka a lekárky Kovářovej, ktorá ma rodila, veľká spokojnosť. Dokonca navštevujem ich ambulanciu vo Vrbovom.

mima1983
6. feb 2013

@qwen musím súhlasiť!!! obaja sú výborní!!! 🙂

bibinka379
6. feb 2013

tak ja som na MY rodila 2 razy prvy raz pred 10 rokmi a teraz pred 7 mesiacmi ,nic sa nezmenilo ani personal ani neaka velka nova vybava....len vymalovanie niektorych izieb....myslim že doktory su super urcite sa vynimky najdu DR.Nosko je myslim zo všetkych naj čo sa tyka deti.myslim že nieje nič zle na tom ak manžel po porode rzi maternicu..ja som si ju pred 10rokmy musela drzat sama lebo to vtedy nepovolovali..ja som bola rada ze tam somnou este je....a zrovna som aj na prijemne sestricky narazila .... akurat sa mi nepacila ta mala cakacka kde nieje sprcha ,uz som nemohla vydrzat a pytala som sa do sprchy,sestricka mi to vobec nenavrhla... myslim že tuna v našom kopaničiarskom okoli je to ešte v poho. porodnica ....aj ked mojmu malemu pri porode zlomili klučnu kosť ... ale zrostla...

majolenka25
6. feb 2013

Držanie maternice 2 hodiny po pôrode? To sa tam úplne vážne stále robí??? 😀

ladach
6. feb 2013

@bambina80 Chcem sa spýtať, či muž naozaj musí po porode držať maternicu . Myslím si, že to by mali držať sestry, aby kontrolovali, či je všetko v poriadku a nie manžel, ktorý tých zážitkov má dosť.

janette4
7. feb 2013

@ladach nemusí,to len myjavská pôrodnica má tak zaužívané.ja som tam rodila bez muža a musela som si ju držať sama a keď som zadriemala od vyčerpania,sestrička ma zvozila,čo si to dovoľujem,že to je súčasť pôrodu,že spať budem na izbe.tak som počítala tie miniatúrne kachličky,len aby mi nepadli viečka 😠 Druhý pôrod som mala inde a tam nič také nebolo treba.sestra ma chodila pravidelne kontrolovať,dokonca malého som mala celé dve hodiny pri sebe.

bambina80
7. feb 2013

@mima1983 Čo máš s dátumom mojej registrácie?Akože ma niekto spozná?!Nech aj...už sa trasiem ☹

bibinka379
7. feb 2013

@majolenka25 ano prosim pekne stale to tam maju zauzivane 😀

majolenka25
7. feb 2013

@bibinka379 Ja som síce obe deti rodila v Trenčíne, ale počas prvého tehotenstva som absolvovala predpôrodnú prípravu na Myjave v MC Pampúšik, kde som dostala informácie aj o tomto držaní si maternice v myjavskej pôrodnici. Takže keď ma v Trenčíne odrodili, zašili a nechali na pôrodnej sále s bábätkom a partnerom osamote, spomenula som si na toto a opýtala sa na to, aby sa mi niečo nestalo. 🙂 No a tam na mňa vyvalili oči, že to kde sa ešte robí? Takže asi tak...

dada78
7. feb 2013

@janette4 my sme teraz Anetku tiež mali pri nás vyše hodiny ,bolo to super 🙂

janette4
7. feb 2013

@dada78 je to super a je škoda,že v niektorých pôrodniciach je to mamičkám odopreté.ja som to na MY bohužiaľ nezažila.som rada,že pri druhom som tú možnosť mala,je to niečo neopakovateľné zažiť prvé prisatie chvíľku po pôrode,aj keď u nás to nebolo hneď kvôli odberu PK,a mať dieťatko od začiatku pri sebe.pri pohľade na ten malý uzlíček privinutý k sebe hneď zabudneš na všetky bolesti.Netvrdím,že myjavská pôrodnica je zlá,ale myslím,že by mohli začať robiť viaceré veci,ktoré sú v iných pôrodniciach samozrejmosťou,napr.žiadny povinný klystír,nástrih,rooming od prvého dňa,podpora dojčenia...a pod.

majolenka25
7. feb 2013

@janette4 Presne tak, o povinnom klystíre som tiež dostala na predpôrodnej príprave na Myjave inštrukcie a preto ma prekvapilo, keď ho odo mňa v Trenčíne nik nežiadal a dokonca vyjavene pozerali na baby, ktoré sa naň pýtali. Doktori tam s jeho nepodaním nemali žiaden problém a bábätkám sa tiež nič nestalo. 🙂

slagy
7. feb 2013

@qwen si pocula, ze Janka Kovarova ma svoju ambulanciu? Robi vo Vrbovom, vraj to vzali Myjavci,.... 😉

A co sa tYka drzania maternice, mne dali oba razy miesok s pieskom na brucho ,... Prijemne to bolo 😀 , ale to asi le po cisarakoch davaju .

qwen
8. feb 2013

@slagy hej, počula, už k nej rok chodím 🙂 odkedy otvorila. A v útorok a štvrtok je tam Gašparík.

malibu21
8. feb 2013

Takže baby rodiť do Skalice alebo Myjava??? A držanie maternice čo prosím ako????? nechcem rodiť!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre