Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

lila69
24. feb 2013

@nat_marcipanova Snad by bolo vhodne aby si si to hodnotenie porodnic lepsie prestudovala, lebo v hodnoteni mamiciek sa porodnica v TN rozhodne neumiestnila na 1 mieste (tak asi maminy nie su spokojne ani v trencine s cim si utieraju zadok 😅 ).
http://www.cas.sk/clanok/242644/rebricek-naj-po...
.... a ak je trencin lepsi iba pre to ze sa vedia lepsie postarat o predcasniatka - tak to si myslim ze je DOST VELA. Videla som v inkubarotoroch deti ktore boli velke asi ako pivova flasa a klobuk dolu aj pred maminkami ktore s nimi travili mesiace v nemocnici a aj pred personalom nemocnice.

nat_marcipanova
24. feb 2013

@majolenka25 ano robia 🙂 nemusis sa smiat 😉

nat_marcipanova
24. feb 2013

@lila69 aha, zachranili par predcasniatok (poznam pripad dvojiciek, ktore zanedbali - ZANEDBALI a zomreli) tak su lepsi?
A @majolenka25 Myslis, ze svokra intrumetnarka ti povie? 😅 😅 😅 😅 😅 😅 Sudiac podla tejto vety 😀 ... nejaka diskusia nema vyznam.

Llogicky by sa malo hodnotit podla !perinatalnej umrtnosti!. Apropo, objektivnost ankiet? Kde ziju niektori ludia? 😀 Nik nikam nechodil, nikde sa nepytal, Myjavsku nemocnicu s perinatalkou 0 oznacili ako perinatalku vyse 5... Takto to funguje na vsetkych frontoch, kamarat robil managera v hoteli, stracali trzby, tak zaplatili takuto istu medialnu blamaz a bolo vybavene :D Slobona vola? V dnesnej dobe, ked nam masiruju podvedomie aj vedomie so vsetkych stran mediamy?... len pome ovecky 😅 ... Uz som tu raz pisla, ze som prisla s morfologickym screeningom od dr. Krca do Viedne a gynekologovi, ktory ho videl spadla sanka a skonstatoval ze som musela by naozaj v perfektnom centre. 😅 😅 😅 Ja si vazim a som pysna na vsetko, co na MY mame, kto si to nevazi, nech ide inam. Nechcem a nebudem sa s nikym hadat, len mi prislo nefer nechat rozumne mamicky, v omyle, kedze viem o tej ankete svoje. Tot vse. 😉 Pekny den

majolenka25
24. feb 2013

@nat_marcipanova Ja osobne som sa na žiadnu anketu neodvolávala, ani ju neberiem do úvahy. A Váš názor nepovažujem za objektívny, keďže (ak sa nemýlim) ste alebo boli ste priateľkou jedného z myjavských gynekológov, takže je jasné, že túto pôrodnicu budete obhajovať, aj keby bola najhoršia na svete a teda diskusia s Vami je tiež zbytočná. 🙂

elenka6
24. feb 2013

@majolenka25 tak tak 🙂 presne toto som mala na mysli aj ja.

oliverka
24. feb 2013

Že je dnes marketing všemocný, nie je žiadne tajomstvo. Toto je ale mamičkovské fórum, píšeme si tu naše skúsenosti, tak sa tu navzájom nezhadzujme. Ak niektorá negatívne hodnotila Myjavu, tak určite nie podľa toho, čím si tam "utierala zadok", ako píše Nat.
Agresívne obhajovanie si Myjavy a urážanie iných pôrodníc najviac poškodzuje samotnú myjavskú pôrodnicu. 😠

nat_marcipanova
24. feb 2013

@majolenka25 😅 vidim, ze bud sa niekto z hrozne dlhej chvile hrabal v archive, alebo sa tu uz recicky siiiiria 😅 smiesne. ANO,som priatelkou jedneho s MY gynekologov. A VDAKA BOHU, pretoze keby som nebola, moj syn by tu dnes nemusel byt. Povodne som mala rodit vo Viedni a moje rozhodnutie rodit na MY nemalo nic spolocne s rodinkarstvom!!!!!!!

@oliverka Ja si Myjavu neobhajujem, ja len vravim realitu a tiez vravim, komu sa nepaci, prosim-nech ide inam!!!!! Ja si vazim vsetko co na MY je a co dokazal primar Gasparik. Maju nalepsi laparoskop na SK. Nove sona. Mojmu dietatu Myjava zachranila zivot. Na TN mam nazor aky mam a ten si aj mienim vyjadrit, preco by mali byt ludia klamani? Nie som prva ani posledna, co to tu napisala tak ako to je.

nat_marcipanova
24. feb 2013

@majolenka25 A ano, ja som si svoj nazor vyjadrila bez ohladu na vase prispevky, bola to reakcia na tu medialne pretlacanu anketu. To sa hadam moze, ci? Alebo som teraz najhrosie na svete zato, ze som sa dotkla porodnice, kde ste rodili? 😠 Vy ste reagovali na moj prispevok, nie ja na VAS! (a ospravedlnujem sa za prvotne tykanie, som zvyknuta, ze vsetky maminy s ktorymi som bola na MK v kontekte si tykali, tak som si neuvedomila, ze niektore zeny si tu potrpia aj na vykanie)

mirkakab
24. feb 2013

@nat_marcipanova Ako píšeš že ked sa niekomu nepáči nech ide inam, tak to asi realne nieje, ked si už na pôrodnom stole asi len ťažko utečieš 🙂 ............ Môžem zhodnotiť len Myjavsku pôrodnicu, kedže som inde nebola, ale tiež som bola maximálne spokojná pri obidvoch deťoch. Lekári, sestričky, starostlivosť proste spokojnosť a vo finále aj tá "nemocničná" strava bola jedlá 😀

majolenka25
24. feb 2013

@nat_marcipanova Vykanie je základným prejavom slušnosti k neznámym ľuďom, nepotrpím si na to, bola som tak vychovaná... Ale keďže vidím, že reagujete podráždene na každého, kto má iný názor ako Vy, nebudem sa už vyjadrovať. Myslím, že o TN pôrodnici už stačilo...

elenka6
24. feb 2013

Ale inak je pravda že tu na konikovi si baby tykaju.

gerdusha
24. feb 2013

ale preco hned po/odsudzovat niekoho, kto vyka?

nat_marcipanova
24. feb 2013

@majolenka25 V poriadku. Tiez som slusne vychovana a neznamym ludom vzdy tykam. Maminy na MK sa obvikle nezvyknu na nieco hrat a ked som niekomu zacala vykat, hned som bola upozornena vetou "my si tu tykame 🙂 " a ste prva, ktora mi tu vyka 🙂. Opakujem, vy ste reagovali na moj pripevok, nie ja na Vas. Moj prispevok som napisala po zhliadnuti jednej nemenovanej relacie, kde predstavovali tuto "anketu" a kedze sa mi z toho dvyha zaludok, tak som sem napisala svoj nazor. Neznasam korupciu a klamstvo a nemienim si v takychto pripadoch davat servitku pred usta. Aj ked ma ludia ako Vy, vezmu do nemilosti. Tiez nenavidim plytkych ludi a nie som taka plytka, aby som porodnicu a jej kvality sla hodnotit podla toho, ci niekde mam, alebo nemam priatela. Keby v MY porodnici nebola dobra a vysokoodborna starostlivot, nikdy by som ju nesla chvalit i keby bol moj otec riaditelom, pretoze ide pre Boha o zivoty nasich deti. A mam, ktore zhodnotili moj postoj, ako zaujaty, a myslia si, ze Myjavsku porodnicu by som hodnotila najlepsie aj keby bola najhorsia na svete, lebo v nej mam priatela, tych mi je skutocne luto, zrejme slo to o stare pekne "Podla seba sudim teba."

mima1983
24. feb 2013

@oliverka múdre vety 😉

nat_marcipanova
24. feb 2013

Vzdy VYKAM som chcela napisat...

nat_marcipanova
24. feb 2013

Tiez sa ospravedlnujem za gramaticke chyby a preklepy, ktore som v tej rychlosti napisala a ktore citam vo svojom prispevku.

nat_marcipanova
25. feb 2013

Mamicky, ktore su ochotne pomoct, toto som tu dnes nasla a stekali mi slzy... https://www.modrykonik.sk/fotoblog/perinkamoja/...

marry258
27. feb 2013

@malibu21 neni držanie maternice ako držanie maternice....budeš si rukami tlačit na brucho resp.na maternicu aby ti tam neostali krvne zrazeniny a podobný sajrajt....

dima
11. mar 2013

tak ja mám čerstvý zážitok z myjavskej pôrodnice... a musím len chváliť... počas kontrakcií ma kontroloval doktor Kŕč a nemôžem povedať zlého slova...malému začali klesať ozvičky a vyše pol hodiny pri mne sedel a kontroloval záznam..a pri pôrode som mala doktorku Kovářovu a tiež to bolo na jedničku... malý bol behom 3 minút vonku...obaja sú podľa mňa super odborníci... a myslím si,že ani tak moc nezáleží,kde tá žena rodí,ale záleží aj na jej prístupe... takže myjavskú pôrodnicu môžem len odporučiť, teda z mojej skúsenosti...

polacka
12. apr 2013

Ahojte, takze ja som rodila na Myjave v oktorbri 2012 a nemozem povedat jedneho kriveho slova. Vyborna starostlivost. Ci uz ozaj odborni lekari, alebo sestricky. Bola som stale sledovana, mala som preeklampsiu o ktorej mi moj gynekolog v Piestanoch nic nepovedal. Az na Myjave pri porode mi doktori hovorili ze preco ma takto zanedbali. Velmi sa zaujimali a starali. Ak znova otehotniem urcite pojdem rodit tam. Jedine co by som si pre tuto porodnicu priala by bolo keby mali lepsie fotolampy na zltacku. Bohuzial sme skoncili v Trencine so zltackou. Ale to nema s lekarmi nic spolocne... Lekari su ohromni. Vsetci. Pri porode davali pozor, komunikovali, nikto po mne neziapal ani nic podobne. Este ma aj pochvalili. Su tam zlati ludia. Nakolko ako som spominala, ze sme boli aj v TN som si ista ze Myjava je na tom lepsie. Aspon co sa tyka toho personalu. V Myjave vas beru viac ako cloveka kdezto v TN skor ako polozku. Toto je moj nazor a nezmenim ho. Este raz vyborna porodnica. A dakujem celemu oddeleniu, ze boli taki dobri na nas. 🙂

nat_marcipanova
12. apr 2013

Mamicky, FOTENIE NOVORODENIATOK PRIAMO V MY PORODNICI 🙂
Skoda, ze take daco nebolo uz pred 10 mesiacmi, ked som porodila.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5158049...

vladuska99
3. máj 2013

Skoda ja som rodila v novembri 🙂 @nat_marcipanova

nat_marcipanova
8. máj 2013

@vladuska99 Ona je uzasna, odporucam 🙂 My sme sa k nej dostali zial az ked mal Adam 3 mesiace :( ... ale boli sme u nej uz 2x, robi nadherne fotky (prirodzene, ziadna prehnana retus) a krasne sa sprava k detickam. Ked som sa dozvedela, ze ide robit fotky do MY porodnice, bola som naozaj smutna, ze az teraz 🙂

deborah1
10. jún 2013

Ahojte,
prosím,nie je tu mamička,ktorá na Myjave porodila dvojičky? Alebo nepoznáte takú?
Ja čakám dvojičky a doktor mi povedal,že budem musieť byť od 28.tt v nemocnici 😖 Ja si myslím,že ak by bolo všetko v poriadku,je to zbytočné 😠

zuzulica
11. jún 2013

@deborah1 skús napísať do fotoblogov do skupiny Myjava,tam si to možno niekto skôr všimne a odpovie ti

emily_666
12. jún 2013

@deborah1 no ak ti to lekár navrhol, tak asi vie prečo, pýtala si sa ho? To je tvoje piate tehotenstvo? Možno práve preto, čakať dvojičky je svojim spôsobom predsa dosť náročné pre matku i pre detičky.

lubka72
27. jún 2013

@majolenka25 ja som rodila naposledy takmer pred piatimi rokmi v TN a hovorím lekárovi a teraz si mám tlačiť brucho, že? a on, nie nie....na to stiahnutie maternice Vám tečie infúzia....to sa už nerobí

lubka72
27. jún 2013

Mám dve deti odrodené na MY a tretie v TN. Do posledných dní som sa rozhodovala kde pôjdem, do ktorej pôrodnice. Na MY som bola dohodnutá s primárom, ale na poslednú chvíľu ma sklamal, aký bol odmeraný, nepríjemný, a žena tesne pred pôrodom kopec hormónov, tak som išla odtiaľ s plačom a hovorím mužovi, tak tam nepôjdem, nemá moju dôveru, že urobí pre mňa všetko.... a ešte na križovatke, keď ma muž v noci viezol do pôrodnice sa ma spýtal, tak kam teda, a ja že do TN. A vytočila som môjho gynegologa MUDr. Jankovského o jednej v noci a hovorím mu, že je to tu, a on dobre o druhej sa stretneme v nemocnici. Tak aj bolo, vypísali sme potrebné "somarinky" a rodilo sa, úplne prirodzene, bez vyvolávačiek, možno to bolo dlhšie, ale v TN sa preferujú prirodzené pôrody, MUDr. bol stále pri mne, aj sestričky a ráno o 6 bol malý na svete. Nakoľko v TN máte dieťa stále pri sebe kojenie sa mi tak rozbehlo, že sme sa kojili takmer do troch rokov, čo sa mi na MY nikdy nepodarilo, nehovorím, že to bola chyba lekárov, prístupu, neviem, možno tým, že pri treťom som bola skúsenejšia, vytrvalejšia..... Na MY boli v pohode sestričky, čo sa zas v TN na novorodeneckom nedá povedať. Ale lekári na gynekologii v TN sa ku mne lepšie správali ako na MY.
A o Tallovi z MY sa radšej ani nebudem vyjadrovať. Nesedí mi ako lekár, ani ako človek.

slagy
4. júl 2013

@lubka72 takpotom je to s tym Tallom skor o sympatiach nez o skusenostiach , nie?

zuzana0612
5. júl 2013

@slagy ja som k Tallovi chodila dlho. ale tento rok ma sklamal na plnej čiare. a v poslednej dobe na neho počúvam z každej strany samé negatíva. chodím teraz k lekárovi do TN a je to neporovnateľný prístup, vybavenie, proste všetko. nikoho od Talla neodrádzam, to by som si nedovolila. ale ja svoje rozhodnutie určite neľutujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre