Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

slagy
6. júl 2013

@zuzana0612 co sa stalo, ako ta sklamal?

zuzana0612
6. júl 2013

@slagy mala som na začiatku roka MA. a jeho prístup.... no nič moc. v nemocnici mal službu, keď som tam bola na kyrete a keď som chcela ísť domov, komunikoval iba cez sestričku. čo som si teda myslela, že ak je tam mohol sa ma aj sám prísť opýtať, ako sa cítim, či naozaj chcem ísť a povedať o riziká. a potom aj s výsledkami po ma vybavil iba medzi dverami. žiadne vyšetrenie, či je všetko ok. či nemám nejaké ranky a tak podobne, no proste nič. a ani jeho informácie ohladne toho, čo máme a čo nemáme robiť veľmi nezodpovedali mojej predstave. viac som sa toho dozvedela na nete a potom od nového lekára. a kartu alebo výpis z karty potom od neho dostať, tak to bol tiež hotový boj.
a tak mimo "sťažnosti" na neho..... nový lekár má úžasné vybavenie, systém objednávania, prídeš na daný čas, zoberie ťa, nečakáš. nie ako u Talla, zaplatíš 5 € a čakáš ďalšiu pol hodinu alebo hodinu. pri sonovaní ti ukazuje všetko pekne na obrazovke ktorú máš oprosti sebe. všetko čo robí ti opisuje. som naozaj spokojná, že som odišla, aj keď musím dochádzať dosť.

slagy
6. júl 2013

@zuzana0612 jasne, chapem ta .... vsetko je to o skusenostiach. Ja zase na neho nemozem povedat kriveho slova, bol mi pri oboch, pri prvej dcerke som mala akutnu sekciu, ... nemal sluzbu, nemala som ho zazmluvneneho... a aj napriek tomu utekal hore aby ma mohol zoperovat sam. pri druhom som uz mala planovanu sekciu, este aj datum som si vybrala sama 😀 ... vzdy to prebiehalo aj s dr. Krcom. Pri prvej -tej neplanovanej mi medzi moc.mechurom a maternicou nasiel tumor cca 3cm, vybral mi to , poslal na histologiu,...po sekcii hned ako som sa prebrala, prisiel za mnou na izbu a podal mi informacie ako to prebehlo,... hned ako prisli vysledky, volal mi na mobil co a ako - bol zhubny a nastastie ohraniceny, nevedela som ze ho tamm vobec mam, nemala som ziadne problemy. ... a vlastne tymto mi predlzil zivot o X rokov,... a este MA v 2009, tiez starostlivost o mna bola na vybornu. Ja na neho nahozaj nemam ziadne "tromfy" . Viem ze vsetko je o skusenostiach, preto ta neprehovaram o opaku 😀 ,...

zuzana0612
6. júl 2013

@slagy jasné, veď každá máme svoje skúsenosti, preto aj ja hovorím, že by som niekoho neprehovárala, aby odišiel od neho. ja som k nemu chodila od začiatku, ako prišiel na MY. a operoval aj mamu. je to už pár rokov. a ja som do tohoto roku tiežb na neho nemohla povedať zlého slova. ale v poslednej dobe sa veľmi zmenil. fakt aj čo mi hovorili iné baby. kamoške v 4mesiaci tehotenstva na konrole povedal, že nech sa pripraví, spraví jej sono, a pozrie, či jej bábo neumrelo.... a tiež hovorila, že sa od neho nevie nič dozvedieť, žiadna komunikácia. neviem, možno má nejaké životné okolnosti, ktoré ho zmenili. ako hovorím, tiež som bola vždy spokojná a chálila ho. a zmenil sa. a to je super, že ti tak pomohli

verka1978
7. júl 2013

@slagy
@zuzana0612 ja k nemu tiez chodim, zatial som bola spokojna, aj ked slova idu z neho ako z chlpatej deky. Ale mam zname co od neho odisli, kvoli komunikacii a v nerieseni zdr. problemov a pristupe. No snad nebudem nutena hladat si niekoho ineho dochadzat sa mi nechce 😒

slagy
7. júl 2013

@verka1978 ja som sa ho vzdy pytala, v jednom kuse 😀 a vzdy vsetko co ma napadlo 😀
Si pamatam ako ma sonoval pri malom (este spodom v 12tt) neslo mu nieco namerat, maly mal asi siestu a spal, vnutri som bola snad 45 minut,... Ked som isla odtial, myslela som si ze tu sonovaciu tycinku mam stale v sebe 😀 😀 😀
A uz vlastne vtedy mi povedal ze vypadame na chalana 😉

verka1978
7. júl 2013

@slagy ano to aj ja stale som sa ho pytala, potom sa mi stalo , ze sa aj normalne rozkecal 😀

lubka72
14. júl 2013

@slagy no nielen o sympatiách, ale aj o skúsenostich....joj, toho človeka nikdy viac.......ešte teraz ma striasa 😠 😠 😠

lubka72
14. júl 2013

@zuzana0612 mne zase povedal pohlavie bez toho, aby sa ma spýtal, čoi to chcem vedieť, taká rýchlovka, ani som sa nenadýchla, a už som to vedela, ale aj v iných veciach ma podrazil, takže nikdy

zuzana0612
14. júl 2013

@lubka72 jasné. veľmi záleží na pocite z lekára a ak nie je ok, tak potom treba ísť k inému.

piacere
18. júl 2013

Prosím vás, ako je to na Myjave s poradňami od 36tt? Objednáva sa? Aké sú ordinačné hodiny a kde nájdem tú ambulanciu?

hanka_xy
19. júl 2013

@piacere ahoj, nie, netreba sa objednávať, poradňu má Dr. Gašparík - primár... síce som tam minulý rok chodila, ale už si presne napamätám, v ktorý deň to je, ordinuje sa myslím doobeda... no keď pôjdeš 1x tak potom už ti povedia, kedy máš prísť nabudúce, ale ku koncu je to už každý týždeň. Ide sa tým vchodom, ako je bufet, potom na 1. poschodie a dáš sa doprava a tam už to nájdeš, sú tam aj ambulancie gynekológov, za takými skenenými dverami 🙂 Príjemné tehuľkovanie!

piacere
19. júl 2013

@hanka_xy ďakujem krásne 😵

nat_marcipanova
20. júl 2013

Ja teda neviem, ci ma tu zasa niektore mamicky nepojdu kamenovat, ze nemam pravo na nazor, kedze zijem s jednym MY gyn. 🙂 Ale citala som si debatu o Dr. Tallovi a (vravim svoju skusenost) podla mna je dobry lekar a ma dobre vybavenu ambulanciu. Bol mojim prvym gynekologom, bol vtedy velmi mily. Tiez som u neho bola, ked som bola tehu a po porode ma dokonca zasival. Ja osobne na neho nemôžem povedat zle slovo. 🙂 ...peace... Pekny den 😉

elenka6
21. júl 2013

@piacere stredy sa chodi primarovi na poradne,byva tam dosť vela ludi.

piacere
21. júl 2013

@elenka6 a nie je tam vyhradený nejaký čas pre rizikové poradne?

elenka6
21. júl 2013

@piacere možno pondelky.naqjlepšie ked si tam zavolaš,aby tam bol nech nejdeš zbytocne.

slagy
22. júl 2013

@nat_marcipanova :D no jaaaaa ta kamenovat nebudem :P

zuzana0612
22. júl 2013

@nat_marcipanova neviem prečo si myslíš, že by ťa za každé obhajovanie mal niekto ukameňovať. každý má právo na svoj názor. ako si si čítala.... ja som s ním bola tiež vždy spokojná, ale názor som bohužiaľ zmenila. a netvrdím ani, že má zlé vybavenie amblancie. ale sú lekári, čo majú aj lepšie. a tiež nikomu nevnucujem svoj názor a ani som si nikdy nedovolila nikoho z môjho okolia presviedčať o jeho "nekvalite".

piacere
25. júl 2013

Prosím vás a ako je to s lekármi na Myjave? Je niekto, komu je dobré sa za každú cenu vyhnúť (pri prirodzenom pôrode)? Je nutné zazmluvnenie (ak áno, koho odporúčate) alebo sa tam dá v pohode 😅 porodiť aj bez zazmluvnenia....

allera
26. júl 2013

@piacere Akoze ty mas pocit, ze tam rodia upratovacky??? Preboha ved tam pracuju lekari. Nemusis sa vyhybat nikomu...

allera
26. júl 2013

@zuzana0612
Ci mozes ist po kyrete na dalsi den domov? Ci nie su rizika? Ty sa tvaris ako by si nebola na kyrete, ale na nejakej transplantacii srdca. A ci nemas ranky?Je to vyskrab maternice... neviem ako chces aby si pozrel, ci nemas ranky. Co ti tam ma zaviest kameru?

A k tomu sonu.... ty chces aby si doktor ukazal ruku a nohu a dolezite veci si nevsimal alebo chces aby si potichu a dokladne prezeral srdce, mozog, cievy a ine casti tela??? Tak si to premysli....

A myslim, ze na pohlavie sa vzdy opytaju, ci to chces vediet, ale aj keby nie... aj tak sa to skor ci neskor dozviete... ako by to nebolo jedno.

piacere
26. júl 2013

@allera bez komentára 🙂

mirkakab
26. júl 2013

@piacere Myslím že na Myjave sú všetci lekári dobrý. Rodila som tam 2x bez zazmluvnenia a bola som velmi spokojná. Mne osobne nepasuje lekár Šťastný, ale je to o osobných pocitoch, nie o jeho prístupe alebo odbornosti. tiež si ho ženy chvália ...

malapepka
26. júl 2013

@piacere ja som rodila okt. 2012 na Myjave a bola som spokojná. Na poradne som chodila k primárovi Gašparíkovi a odrodil ma Krč. Priznám sa, že som tam prišla ako taká husička, vôbec som nevedela, čo mám robiť, kam ísť. Ale zvládli sme, stačí sa pýtať a normálne milo komunikovať. 🙂
Ja som si nikoho nedohodla, viac-menej mi záležalo na tom, aby to prebehlo ok. Dr. Krča som nepoznala, ale bola som spokojná. Aj keď... za tých mojich 15 min. tlačenia by to možno zvládol aj inštalatér 😀 Šitie bolo síce horor, ale prežila som a už aj zabudla 🙂 Kedysi dávno pradávno tam boli lekári, ktorí boli des, teraz som nepočula nejaké vážne sťažnosti, takže podľa mňa netreba nikoho zajednať 🙂

mirkakab
26. júl 2013

ešte som zabudla napísať, že ma pri prvej dcere odrodil Dr. Krč, ktorí tam bol iba 2 mesiace a boli sme rovnako starí .. Tak mi to pripadlo take komické, ale zvládol to uplne super ...

piacere
26. júl 2013

@mirkakab
@malapepka
ďakujem 🙂
Ja ešte neviem, či ma pustia rodiť prirodzene, keďže mám placentu praevia, no na poslednej poradni mi lekár povedal, že sa konečne 😅 dvihla o 2cm, že on by skúsil prirodzene a v prípade komplikácií sa dá urobiť akútna sekcia. Preto si zisťujem, či je niekto, kto má toho viac za ušami, takému lekárovi isto nedovolím, aby ma rodil, pretože hrozí masívne krvácanie... Nespochybňujem kvality myjavských lekárov, nepoznám tam ani jedného, práve preto sa pýtam. A pýtam sa preto, lebo som z prvého pôrodu zvyknutá na istý odborný štandard a tento očakávam aj teraz, čo mi zjavne skalická pôrodnica neposkytne... aj preto hľadám inú pôrodnicu.

Ďakujem za info a názory 🙂

mirkakab
26. júl 2013

@piacere kde si rodila prvé?

allera
26. júl 2013

@piacere nedovolis aby ta rodil? To si ich postavis vedla seba a budes si vyberat? Nie pan doktor vy ste tu len pol roka vy ma nerodte
🙂 vtipne....

piacere
26. júl 2013

@allera nechapem, preco na mna stale reagujes, ked evidentne nemam zaujem 🙂

@mirkakab v KE-Saca

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre