Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

elenka6
7. jan 2014

@cicussa21 to sa neboj,nejaky lekar bude mat službu,a oni to maju tak že ked napr služi mlada lekarka tak skuseny lekar ma prislužbu,je na telefone a ak niekto pride rodiť tak ho zavolaju a on sa dostaví.

84verca84
9. jan 2014

Ja som rodila na operacny den.vtedy su tam vsetci.ale inak ma vzdy nejaky doktor sluzbu.pristup lekarov ok,,aj sestricky.pocas kontrakcii stala kontrola,dr. Krc a pri porode2doktorky,,mema uz neviem,ale boli super.pocas sitia som dostala rajsky plyn,odporucam. Bola som velmi spokojna

zevdavamama
12. jan 2014

AHojte dievčatá, podeľte sa o svoju skúsesenosť s touto pôrodnicou: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

dadussa21
3. feb 2014

Ahojte ak sa mozem pridat ja som v 38 tt a kazdu chvilku by som mala ist rodit chystam sa ist rodit na Myjavu som prvorodicka viete mi niekto povedat ako to tam funguje bol niekto rodit niekedy teraz ? dakujem

klienocka
4. feb 2014

ahoj daduska aj ja som v 38 tyždnii a neviem stale co mama spravit ci ist na myjavu alebo nie pocula som aj dobre ohlasy aj zleee neviem fakt

natalia_1
4. feb 2014

Ahojte kočky, pripájam sa k tým čo plánujú ísť rodiť na Myjavu.
Neviem podla čoho ste sa vy rozhodovali, ja mam skusenosť s gynekologickym oddelenim kde som ležala a bola operovaná v aprili 2013. Operoval ma vtedy dr.Krč - maximalna spokojnosť, je ozaj odborník,ludský, zodpovedný. Ked som zostala tehotná, začala som chodiť do poradne k primárovi Gašparíkovi - fakt sa stará o svoje pacientky špičkovo a ked má volno zastupujú ho tie mladé doktorky. nemyslím si že by boli menšie odborníčky, a ked si nahodou nie sú niečim isté, radia sa s primárom, pripadne iným doktorom. Zatial mám len pozitívne skúsenosti so všetkymi gynekológmi, aj vybavenie oddelenia je vynovené, neviem ako to vyzerá v porodnici - tam sa chystam až v apríli 🙂
Keďže som prvorodička, mam vždy na doktorov kopec otazok, nikdy nemal nikto žiadny problem mi niečo vysvetlit, objasniť, poradiť, ukludnit ma.

@klienocka
@dadussa21 babulky, boli by ste moc zlaté, ked by ste sem, alebo mne do IP napísali ako to vyzerá na porodnej sále, pripadne ako tam prebieha porod - ak by vas to neobtažovalo, lebo všetky kamošky išli rodit do SI . Prajem vám vela štastia, zdrave babetka a kopu radosti z nich 🙂

dadussa21
4. feb 2014

no ja sa chystam uz pomaly zajtra idem doktorke a uvidim co bude myslim si ze ma uz posle na myjavu , a neviete nahodou ako to vyzera na tej nadstandartnej izbe , ? dakujem

natalia_1
4. feb 2014

@dadussa21
ja som bola zatial iba na gyn. oddelení, tam bola nadštandartna izba za 8e na noc tušim, ale tam boli dve ženy spolu na izbe, mali telku aj samostatnu kupelku, a ked chcela byt žena uplne sama na izbe tak platila tušim 16e na noc. ale strava je pre všetkych rovnaká. neviem ako to je na porodnickom oddelení, ale majú to tam na nastenke vypísané.

dadussa21
4. feb 2014

@klienocka no ja idem zajtra doktorke a myslim si ze ma posle uz na myjavu lebo hovorila ze maly je uz dost velky .. a co sa tyka myjavy myslim si ze nikomu neulahodis kazdy je iny ale , ja som pocula len dobre ohlasy mozno sa ja stretneme 🙂

dadussa21
4. feb 2014

no to viem mne sa hlavne jedna o tu samostatnu sprchu a WC ze mas svoje sukromie .. a kedy mas termin ?

dadussa21
4. feb 2014

@natalia_1 a odkial si ako mozem vedet ? zatial tehotenstvo vsetko v poriadku ?

zuzka2244
4. feb 2014

Ja som bola na nadstandarte na porodnici v aprili 2012 a bola som spokojna. Plati sa 8 Eur za noc. Ste 2 zeny na izbe, mate radio, rychlovarnu konvicu, my sme tam vtedy telku nemali. Je tam taka mala miestnost na kupanie a prebalovanie babatiek. V kupelke je sprchovy kut, umyvadlo a WC. Ale kupelna je spojena s dalsou nadstandartnou izbou, takze ste na 1 kupelku 4 zeny.

natalia_1
4. feb 2014

@dadussa21
zo Senice, termin mame 14.apríla.
Na začiatku tehu som mala problémy, to som bola na infuzkach v nemocnici, vlastne aj preto chodim ku Gašparíkovi do poradne - on má tušim iba rizikové tehotenstvá, ale už je to v poriadku, dufam že to tak aj zostane až do konca 🙂

inak na tie "chodbové" WC a sprchy sa tam kopu žien stažovalo, sú síce prerobené, ale je tam hrozná zima.
no myslím že tých pár dní sa to dá vydržat.

dadussa21
4. feb 2014

@zuzka2244 a bola si spokojna aj s personalom , ja tiez chcem ist do tej izby kvoli tej hygiene hlavne a ako to tam prebieha som prvorodicka tak mam trochu nervy 🙂

dadussa21
4. feb 2014

@natalia_1 no ja si budem platit tu izbu 8 € neni az tak vela , tak dufam ze ti vsetko dobre dopadne , a male bude zdrave a aj ty .. 🙂

dadussa21
4. feb 2014

@84verca84 ahoj a ako to prebiehalo som prvorodicka tak trochu mam strach co sa vsetko na myjave priplaca keby som mala bolesti ? dakujem ja pojdem rodit kazdu chvilu tak mam trochu nervy

piacere
4. feb 2014

@zuzka2244 rodila som v auguste 2013 a telka na nadštandarde stále nie je 🙂 Pri bábätku ti ani nechýba, ale ja som tam ležala už týždeň pred pôrodomm a išla som sa ukúsať od nudy 😅

zuzka2244
4. feb 2014

ja som mala akutnu sekciu v 35,tt. Pristup lekarov bol dobry, nemam sa na co stazovat. I novorodenecky lekari boli fajn. Mne tam vadila jedna sestricka z novorodeneckeho oddelenia. Ta mi bola nesympaticka a trosku menej ochotna a neprijemna.

dadussa21
4. feb 2014

@piacere a inak vsetko v pohode ? ja mam termin 3.3 ale maly ma 3 kg , a zajtra mam ist na kontrolu a ze uvidi mozno uz pojdem ja myjavu , a ze asi mi vyvolaju porod lebo ze uz ma vsetko vyvinute ,aj keby sa hned narodil tak je vsetko ok
a bola si na nadstandarde a boli ste 2 ? to je lepsie ako jedna na izbe ... si myslim mne sa jedna hlavne o tu hygienu , a stravuje sa kde je tam jedalen ?

zuzka2244
4. feb 2014

stravuje sa na chodbe. Su tam stoly aj stolicky. Je to taky "jedalensky kutik"

dadussa21
4. feb 2014

dakujem , a po porode to ako prebieha

piacere
4. feb 2014

@dadussa21 áno, všetko ok 🙂 Ja som sa tiež dlho rozhodovala, keďže som zo Skalice, ale skalická pôrodnica, to je strašidelný dom... tak som rada, že som sa napokon rozhodla pre Myjavu. Ja som tiež chcela nadštandard kvôli vlastnej kúpelni a súkromiu na izbe. V konečnom dôsledku som však skonštatovala, že som mohla byť kľudne na obyčajnej izbe, zadarmo, pretože na nadštandarde nám prvé dni nešla sprcha, tak som sa chodila sprchovať do spoločných - úplná pohoda, pekne prerobené, bola som tam v lete, tak teplotu neviem posúdiť... a na obedy sa chodí na chodbu - kvázi "jedáleň"... boli sme tam za celé tie dva týždne čo som tam ležala, taká partia, že sme (tie, čo sme ešte neporodili) boli vkuse na chodbe a vykecávali sa, nasmiali sme sa, ja som skonštatovala, že ten nadštandard bol fakt zbytočnosť. Aj na obyčajných izbách (s výnimkou pooperačky) sú dievčatá po dve 🙂 A kúpelňa na nadštandarde je pre štyri ženy, takže tiež nič moc, ak už teda berieme, že si to platíš....
Prvého som rodila v KE - Šaci a tam boli na nadštandarde dve baby, vlastná kúpelňa, telka....

dadussa21
4. feb 2014

@piacere a po porode to tam ako prebieha mohla by si mi povedat som prvorodicka tak mam trochu strach ? a boli ste dve na izbe ? ja skusim tu izbu ved to neni az taka suma .. mozno pri druhom uz pojdem normalne ... 🙂 na izbu

dadussa21
4. feb 2014

je tu este niekto to nedavno rodil na myjave a vie mi to popisat ako to prebieha ?

dadussa21
4. feb 2014

@piacere a este sa chcem opytat ci sa platia nejake veci anvyse keby som chcela alebo mala bolesti alebo nieco ... dakujem

84verca84
4. feb 2014

@dadussa21 rajsky plyn pri porode je 25€. Ale akp budes potom tlacit neviem. Zaziadaj si ho potom pri siti to stoji 15€, ja som to mala a super.nic necitis. Manzel pri porode 20€. Budes potrebovat aj sobasny list,pokial ste zobrany.ak nie tak neake tlacivo ktore vydava mestsky urad. Sestricky ta chodia kontrolovat stale, lekar kazdu hodinu.ak chces este nieco, napis

dadussa21
4. feb 2014

no chcela som vedet vsetko po porode ako to prebieha mam uz nachystane vlozky a dali mi aj plienky v lekarni ze do nich ma potom zabalia po porode , vsetko to potrebujem , mam tie jednorazove nohavicky a na tie pojde ta vlozka a na vizite to ako prebieha ides sa pred tym umyt alebo ako to je mam vela otazok ale ozaj neviem co a ako ... 🙂

dadussa21
4. feb 2014

@84verca84 a no chcela som vedet vsetko po porode ako to prebieha mam uz nachystane vlozky a dali mi aj plienky v lekarni ze do nich ma potom zabalia po porode , vsetko to potrebujem , mam tie jednorazove nohavicky a na tie pojde ta vlozka a na vizite to ako prebieha ides sa pred tym umyt alebo ako to je mam vela otazok ale ozaj neviem co a ako ... emoticon a platis to vsetko kedy a aj tu izbu ...

84verca84
4. feb 2014

Ked budes mat niečo pri pôrode, platíš to hneď, alebo aspoň na druhý deň vrchnej sestre. Čo sa týka izby, ste na nej dve. Pokiaľ máš platenú, tak tiež dve ale na kúpeľňu ste4. Ale dá sa to zvládnúť. Ja som si ju tiež brala keď som rodila v marci, aby som nechodila do tej studenej. Vizita je každý deň medzi 7. - 7.30hod, pondelok a štvrok veľká vizita s primárom. Ráno sa len trocha opláchneš, a ak budeš počuť že je vizita na izbe pred tebou, dáš si dole nohavičky. Kúp si v lekárni podložky TENA, ktoré sa používajú po operácii. Oni mi dali iba jednu a to ti dlho nevydrží. Keď budeš chodiť po pôrode cikať, choď do strchy a púšťaj si na to vodu vlažnú, rýchlejšie sa zahoja stehy. nijako si to nedrhni, len prúdom vody umývaj, nie silným.Veľmi to pomáha. Po pôrode sa o teba budú sestričky starať, nemaj strach si aj kludne vypýtať niečo od bolesti po pôrode. Keď budeš mať dieťa na izbe, podľa toho ktorý deň si ho budeš chcieť už tam nechať, detská vizita sa robí na izbe. sama si dieťa obliekaš vyzliekaš. Pri prvom umývaní dieťaťa sa dohodni so sestričkou, lebo majú viac detí nastarosť a dohodnete si hodinu, kedy pojdete umývať. Na všetko sa pýtaj, na to tam sú aby ti pomohli a poradili. Hlavne tie sestričky od detí. Pômôže ti aj pri kojení, ak budeš chcieť. Sú tam fakt skvelé. Ešte neviem čo by som ti. Ak by ťa niečo napadlo, kľudne píš. 😉

84verca84
4. feb 2014

Platena izba sa plati az po odchode z nemocnice.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre