Myjava a všetci čo sa chystajú do myjavskej pôrodnice

cherie25
27. jún 2007

tak začínam sama, dúfam že sa niekto pridá, som Monika a som v 25tt

gumkacka1
5. feb 2014

@natalia_1 ked budete dve na vzdycharni a tu druhu vzdycharen budu mat tiez plnu, tak manzel bude cakat na chodbe a zavolaju ho az k porodu

ma_ta1
5. feb 2014

@dadussa21 ak chodis na poradnu uz do nemocnice tak si vypytaj zoznam co vsetko si mas priniest tam je aj pocet plienok atd. Ochotne mi ho sestricka dala.

dadussa21
6. feb 2014

@natalia_1 jasne ze to zvladneme potom dam vedet

dadussa21
6. feb 2014

@ma_ta1 fakujem uz ho mam

dadussa21
6. feb 2014

a babo mate stale u seba ci ako to funguje ?

elenka6
6. feb 2014

@dadussa21 budeš ho mat od druheho dna stale,ked budes chciet možes ho na noc dat sestričkam,a pokila bude mat žltačku tak nebude pri tebe,len na kojenie ho budu nosit

klienocka
6. feb 2014

@mima1983 no ja mam rozhodnute chi chii ale chcela som sa predca len na tu myjavu spytat aj viac baba napr aj tych ktore nepoznammm tie co poznam su dve jedna rodila na myjave mirka a druha v trencine ala takže som chcela mat este veci prehladdd 🙂 a ziziti co je ozaj pravda aj na tych vyvolavackach a vyvolavacich porodoch atd 🙂 chapess 😎

klienocka
6. feb 2014

@dadussa21 ako si dopadla dadusssss nakoniec tedaaa

dadussa21
7. feb 2014

@klienocka no dopadla som tak ze v stredu idem este na kontrolu a uvidime a maly ste ku koncu porodu aj vytok ?

dadussa21
7. feb 2014

@elenka6 dakujem a ty si mavala pri sebe ci je normlane ho dat na noc sestram ?

zewa11
7. feb 2014

@malapepka no vidiš a ja som s PN maxxx spokojna a som z Myjavy a nešla by som tam za nič na svete 😉

dadussa21
7. feb 2014

@zewa11 ahoj a preco ? nie na MY ?

zewa11
7. feb 2014

@dadussa21 a tak asi som sa nemala vyjadrovat 😒 sú to aj rodinne skusenosti....a ked môžem mat niečo lepšie tak prečo nie 😉 ale samozrejme je to môj názor ani pri jednom som tam nebola,ale vela známich ano ☹ možno to len zle chytili 😒

dadussa21
7. feb 2014

ako sak kazdy ma nazor , ale mne zase vsetci z okolia hovoria ze na myjave je dobre aj vsetky sluzby ... 🙂

elenka6
7. feb 2014

@dadussa21 ja som ju cez den mala pri sebe stale a na noc isla sestričkam,pretože som ju nemohla kojit,takže to bolo jedno.

dadussa21
9. feb 2014

@elenka6 aha , sak jasne

gabulka83
10. feb 2014

@natalia_1 ak budete dve na vzdychárni manžel pri tebe nemôže byť až na pôrodnú sálu ho za tebou pustia

gabulka83
10. feb 2014

@vjaja na myjave je len jedna pôrodná sála a dve vzdychárne a jedna kúpeľna

elenka6
10. feb 2014

@gabulka83 že 🙂 bolo mi to velmi divne kde by sa tam odrazu vzali dalsie miestnosti.a je pravda že už je tam taka miestnost že rodina za tebou može prist do tej miestnosti a ty im možeš ukazat babo?

katjuscha123
10. feb 2014

ja som rodila pred dvomi rokmi a rodili sme tri,vsetky na vzdycharnach a boli pri nas nasi manzelia ja som bola oproti vysetrovni ako su pasy a ostatne dve boli v miestnosti za vysetrovnou kde tiez meravali pasy 🙂 aj na vzdycharnach, na porodnej sale sme boli dve su tam dve porodne kresla 🙂 vtedy mali rusny den mali tri klasicke porody a dva cisaraky tak to riesili takto

gabulka83
10. feb 2014

@elenka6 ano je tam miestnost pre navstevy, chodi sa cez gynekologiu. Inak je pravda ze vzadu je este taka mala operacka na male zakroky, na vysetrovni je nove kreslo krasne prerobena vysetrovna, som bola milo prekvapena, ja som rodila pred necelymi 6 tyz. a bola som nadmieru spokojna, aj ked boli sviatky tak cely personal ci na porodnici alebo na novorodeneckom bol skvely. 🙂 🙂 🙂

dadussa21
12. feb 2014

@gabulka83 ahoj tak si bola spokojna ja idem na druhy tyzden v stredu uz na myjavu , prvorodicka tak mam trochu strach a ako to prebieha vsetko mozes mi povedat potom po porode vsetko , ako prebieha vizita a tak dakujem pekne budem vdacna

gabulka83
12. feb 2014

@dadussa21 ahoj nemusis sa nicoho bat, po porode lezis este 2 hodiny na sale alebo na chodbe zalezi ci este niekto iny rodi, ak bude s tebou partner tak ti bude tie 2 hodiny drzat brucho, potom ta prevezu na izbu kde ta budu chodit kontrolovat sestricky, po asi hodine az dvoch budes moct ist do sprchy, mala by si ist so sestrickou aby sa ti hlava nezatocila, ked budes uz na izbe ti na chvilu donesu babatko, vtedy si ho skus porikladat, pomojkaj sa s nim lebo prvu noc bude u sestriciek na novorodeneckom. Jest sa chodi do jedalne na chodbu. Tam je aj k dispozicii rychlovarna konvica pre tie co su na obyc. izbe. Vizita byva kazdy den okolo 7 hod. to chodi jeden lekar plus sestra a plus dva dni je velka vizita kedy pridu vsetci doktori a plus sestra. Ale to do predu pridu povedat. Na vizitu musis byt v nocnej koseli bez gatiek iba s vlozkou medzi nohami. Babatko by si mala mat nakrmene. Vizitu babatkam robia na izbe pred matkou. Vsetko ti tam vysvetlia. Zelam vela sil k porodu a nech ti vsetko dobre dopadne a ste zdravi. Keby nieco este sa pytaj.

dadussa21
12. feb 2014

@gabulka83 takze a babo mas stale pri sebe ? ci ako po porode si vela krvacala ci ako ? ked cakas na vizitu s vlozkov tak neteces ? ani nic , no ja by som chcela ist na tu izbu nadstandart kvoli tomu WC a sprche ... a jest pojdes do jedalne a je to podla cisiel izieb, alebo ako , a babo rano ti donesu a das ho napapat , a potom normalne aj odgrgnut ? ja by som mala ist vo stvrtok rodit idu mi vyvolat porod

dadussa21
12. feb 2014

@gabulka83 a to ti povedali po porode co ako , ako ich mas cakat na vizitu ? ked bez nohaviciek , vlozky ti tam dali ? lebo mne predali v lekarni aj nohavicky jednroazove a doktorka mi povedala ze mi staci normalne bavlnene , a bola si aj oholena ci oni ta ? prepac ze tolko otazok 🙂 , a kto ta rodil ?

gabulka83
12. feb 2014

ak chces babo mas pri sebe, to sa ta sestricka bude pytat. po porode som prvych par dni dost krvacala ale to nevadi a dalo sa zvladnut. pred vizitou sa osprchujes a ked budes krvacat aj na nej to nevadi oni su aj radsej ked to vidia akej je farby krv aby vedeli posudit ci sa nieco neskomplikovalo a aj tak premackavaju brucho a v tedy vzdy nieco vytecie. Jedlo nie je rozdelene podla izieb len v tedy ak ma niekto spec. dietu. To dovezu na chodbu na voziku a zakricia napr. obed vtedy sa treba ist najest. Ked mas babo u seba tak sa onho nonstop staras ty vratane prebalovania, prezliekania, kupania, jedine co si beru babatko k sebe je ked beru krvicku a robia sono a potrebne vysetrenia, ak ma babo zltacku tak na infuziu chodi k sestrickam. Ako prvorodicke ti sestricky vsetko ukazu a vysvetlia. Keby si nieco nevedela pytaj sa oni radi odpovedia a hlavne oo porode vela pit a prikladat babo aby sa ti pustilo mliecko. Na rozbeh odporucam homeopatika ricinus communis 5 ch

dadussa21
12. feb 2014

@gabulka83 a to nezaspinis postel ked mas na vizitu iba vlozku opretu ? a vlozky ti daju mne povedala doktorka ze mi tam daju a nohavicky si mala ake ? mne predali jednorazove v lekarni ale ze mozu bit aj obycajne a bola si oholena co oni ? ja idem vo stvrtok rodit davaju mi vyvolavacku , a kedy pustaju domov ?

gabulka83
12. feb 2014

@dadussa21 vacsinou si tam baby medzi sebou podaju informacie ale aj sestricka pride povedat co a ako, po porode dali ich vlozky a potom som uz pouzivala svoje v kekarni si kup porodnicke vlozky maju aj mensie aj vacsie tak radsej obe a aspon 3 baliky budes potrebovat, ja som tie jednorazove nepouzivala prislo mi to zbytocne, obyc. bavlnene nohavicky stacili. Oholena som bola z domu po skusenosti pri prvom synovi ze ma tam nechali necakane a nepripravenu tak som sa holila na kazdu poradnu. Rodil ma Mudr. Krc, velka spokojnost z mojej strany. Az teda na to sitie 🙂 🙂 🙂 , uz len spominam v dobrom a musi sa mu vzdy stikutat 🙂 🙂 🙂 .

dadussa21
12. feb 2014

@gabulka83 a kedy moze rodina videt babo ? ci ako to funguje 🙂

gabulka83
12. feb 2014

@dadussa21 ak sa bojis ze zaspinis postel tak si kup jednorazovu podlozku po seba ale ked zaspinis kazde rano sa sestricky pytaju ci nepotrebujes nieco ciste, a ako pisem vyssie vlizky musis mat svoje iba pocas porodu a na tu dobu po porode davaju ich. Domov pustaju podla zdrav. stavu mamicky a aj babatka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre